۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

گفت‌وگو با حسین مرعشی: بعید می‌دانم لاریجانی کاندیدا شود/ نظر کارگزاران درباره آخوندی

حسین مرعشی می‌گوید که پروسه تصمیم‌گیری آنها برای انتخاب کاندیدایشان در انتخابات ۱۴۰۰ سه مرحله‌ای است. او تلویحاً می‌گوید که کارگزاران احتمالا علاقه‌ای به حمایت از لاریجانی و آخوندی نخواهد داشت. اما به دو دلیل متفاوت.


گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم- کمتر از یکسال به انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 باقی مانده اما اصلاح‌طلبان سرخورده از کارنامه حجت‌الاسلام روحانی و ترسان از رویگردانی بدنه اجتماعی‌شان، همچنان درگیر آشفتگی در سازمان سیاسی خود و بحث و جدل درباره این هستند که چگونه باید در انتخابات 1400 شرکت کنند؟

بیشتر بخوانید

حزب کارگزاران سازندگی در این میان وضعیت مشخص‌تری دارد. آنها جسورتر از سایر احزاب اصلاح‌طلبان اقرار و اذعان دارند که با روحانی موتلفند. با حسین مرعشی سخنگوی این حزب درباره برنامه انتخاباتی کارگزاران و سایر احزاب اصلاح‌طلب در این مقطع برای انتخابات 1400 پرسیده‌ایم.  متن این گفت‌وگو که به صورت تلفنی انجام شده را در ذیل می‌خوانید:

تسنیم: زمان زیادی تا انتخابات 1400 باقی نمانده است با این حال هنوز از اردوگاه اصلاح‌طلبی صدای واحدی در قبال این انتخابات شنیده نمی‌شود. برخی از اصلاح‌طلبان دست‌کم چند وقت پیش چنین زمزمه می‌کردند که اصلاح طلبان بهتر است در انتخابات 1400 به جای معرفی کاندیدا به بازسازی گفتمانی و ساختاری جریان خود بپردازند تا در انتخابات 1404 قدرتمندتر به صحنه بازگردند. هرچند یادداشت اخیر ‌آقای حجاریان مفهوم دیگری دارد.با این تحلیل موافقید؟

مرعشی:موضوع شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر کشور در سال 1400 در دستور کار همه احزاب و اصلاح طلبان هست و تمامی احزاب اصلاح طلب در حال بررسی امکانات خود برای مشارکت در انتخابات هستند. برخی احزاب به شخصیت‌های حزبی خود فکر می‌کنند و برخی به شخصیت‌های جبهه‌‌ای و برخی به شخصیت‌های فراجناحی.

تشخیص ما به عنوان حزب کارگزاران سازندگی این است که برگزاری یک انتخابات رقابتی و پرشور می‌تواند به کشور ایران و رسیدن به اهداف نظام جمهوری اسلامی کمک موثری بکند.

ما یکسری سیاست‌های بین‌المللی و یکسری سیاست‌های منطقه‌ای داریم و تلاشمان این است که از کشور و ملت ایران دفاع کنیم؛ با استناد به بدیهیات و تجربیات تاریخی می‌توان چنین نتیجه گرفت که هر میزان انتخابات پرشورتر و رای رئیس‌جمهور بالاتر باشد، دستگاه دیپلماسی کشور در عرصه بین‌المللی و جهانی تقویت می‌شود.

در عرصه داخلی نیز یک رئیس‌جمهور با نشاط  و دارای برنامه‌های جدید و برنامه‌هایی که در واقع منجر به گشایش اقتصادی در کشور شود و بتواند تورم را کنترل و مشاغل جدیدی را برای جوانان رقم بزند، می‌تواند از خمودی و خستگی در عرصه سیاست داخلی نیز بکاهد.

نخستین نیاز برگزاری چنین انتخاباتی این است که سیاست‌گذاران این انتخابات که نهادهای بالادستی هستند و در راس آن نهاد شورای نگهبان قرار دارد، می‌توانند نقش تعیین‌کننده‌ای داشته باشند. با ارسال پیام‌های روشن به افکار عمومی و همچنین به سیاسیون می‌توانند نقش اصلی را بازی کنند.

نقش دوم را شخصیت‌هایی که دارای فکر و اندیشه و ایده هستند بر عهده دارند که در واقع برای کاندیداتوری و رقابت اعلام کاندیداتوری کنند.

نقش سوم را جناح‌های سیاسی مختلف کشور از جمله جناح اصلاح‌طلب، جناح اصولگرا، اصول‌گرایان انقلابی، اعتدالیون و .... برعهده دارند و حرف آخر را مردم خواهند زد که با مشارکت در انتخابات به کشور و نظام خود کمک می‌کنند.


تسنیم: در قسمتی از صحبت هایتان در خصوص ویژگی‌های کاندید مورد نظر کارگزاران سخن گفتید. برخی از آقای علی لاریجانی به عنوان گزینه انتخاباتی اصلاح طلبان و از جمله کارگزاران یاد می‌کنند، این موضوع صحت دارد؟

مرعشی:با توجه به رفتاری که از ایشان در انتخابات مجلس دیدیم تصور نمی‌کنم که ایشان کاندیدا بشوند و به عنوان یک نظر ابتدایی خدمتتان عرض می‌کنم که  سیاست غالب اصلاح طلبان حمایت از یک کاندید اصلاح‌طلب است که جامع و پرنشاط باشد.

تسنیم: حزب کارگزاران طی یکی دو سال اخیر و به ویژه بعد از انتخابات 98 تاکید جدی بر فاصله‌گذاری با رادیکال‌های اصلاحات دارد و البته آنها هم تلویحاً می‌گویند که کارگزاران اصلاح‌طلب اصیل نیستند!(مصاحبه آقای حجاریان با روزنامه همشهری)  آیا کارگزاران در این زمینه عقب‌نشینی خواهند کرد یا همچنان معتقد به بازسازی اصلاحات و مرزبندی با رادیکال‌ها هستند؟

مرعشی: ما اساساً اصلاح‌طلبی را با رادیکالیسم قابل جمع نمی‌دانیم. اصلاح طلبی حرکتی است قانونی، مسالمت‌آمیز و تدریجی. نکته اول اینکه اصولاً «اصلاح‌طلبی» با «رادیکالیسم» سازگار نیست و دوم اینکه ما با هر نوع رادیکالیسمی زاویه داریم؛ چه این «رادیکالیسم» در جبهه «اصولگرایان» باشد و چه در جبهه اصلاحات. اگر رگه‌هایی از رادیکالیسم را در بین دوستان خود ببینیم توصیه می‌کنیم که به سمت روش‌های میانه بازگردند.

تسنیم: رویکرد ارگان رسانه‌ای حزب کارگزاران، یعنی روزنامه سازندگی در تمام  این سالها دفاع از لیبرالیسم و نولیبرالیسم بوده؛ بدین ترتیب نامزدهایی مانند آقای آخوندی که مشخصاً ایده‌های نولیبرال دارد باید به کارگزاران نزدیک‌تر باشند. این گزاره را قبول دارید؟

مرعشی: نه الزاماً. ما هنوز وارد اشخاص و مصداق نشده‌ایم و اشخاصی که مورد توجه ما خواهند بود باید مجموعه‌ای از خصلت‌ها را داشته باشد.

تسنیم: چه خصایصی؟

مرعشی: اولین خصلتی که کاندیدای مورد نظر کارگزاران باید داشته باشد سابقه اجرایی روشن و توانمندی برای اداره کشور، جسارت، تهور، ریسک‌پذیری است.

تسنیم: جوانگرایی جزء خصلت های اولیه نیست؟

مرعشی:جوان هم می تواند باشد اما جوانی که تجربه نداشته باشد نمی‌تواند رئیس جمهور شود. جوانگرایی در پست ریاست جمهوری هم حدودی دارد. نه دنبال فردی 90 ساله هستیم و نه فردی 30 ساله. مسلماً رئیس جمهور 50 ساله بهتر از رئیس جمهور 60 ساله است، ولی رئیس جمهور باید جامعیت داشته باشد و به عنوان شخصیت دوم نظام و در ذیل رهبری باید قوای سه گانه را هم جهت کند و این کار کوچکی نیست که بتوان به جوانان سپرد. اما رئیس‌جمهور می تواند در انتخاب وزرا و استانداران جوانگرایی کند.

تسنیم: کمتر از یکسال تا انتخابات 1400 مانده است، چه زمانی می خواهید وارد بحث‌های مصداقی شوید؟

مرعشی:ما سه مرحله داریم. در مرحله اول باید درون احزاب بحث‌ها به اتمام برسد و سپس احزابی که مصمم به شرکت در انتخابات هستند دور هم جمع شوند و جبهه خود را تشکیل دهند و بعد شخصیت‌ها ارزیابی شوند؛ بهترین گزینه را  معرفی می‌کنیم و با هماهنگی مقامات عالی نظام کار خود را جلو می بریم.

تسنیم: بنابراین در مقابل این سخن که برخی می‌گویند باید به بازسازی جریان اصلاحات تا سال 1404 پرداخت و در انتخابات پیش رو شرکت نکرد مخالفید و در انتخابات 1400 شرکت می‌کنید و حتماً هم  قصد دارید با باقی اصلاح‌طلبان به تفاهم برسید.

مرعشی:قطعاً همینطور است.

تسنیم: در حال حاضر می‌دانیم که کارنامه بدی در مسئله اقتصاد وجود دارد. در مورد اقتصاد در دولت  چه برنامه‌ای دارید؟

- مرعشی: در اقتصاد ما چند برنامه جامع داریم که می‌توانیم ایران را به رشد اقتصادی بالای 10 درصد و تورم زیر 10 درصد برسانیم. این برنامه‌ای است که در کارگزاران به صورت مدون موجود است و به کاندیدای مورد حمایت خود، این برنامه را ارائه می‌دهیم.

ایران ظرفیت هایی دارد که آن ظرفیت‌ها را باید به کار بگیریم و بتوانیم موجی از سازندگی را در ایران به راه بیندازیم و کشور را به کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل کنیم. جوانان و متخصصین و پیمانکاران را وارد بازار کار کنیم، شغل فراوان ایجاد کنیم، درآمد فراوان ایجاد کنیم و مراقبت کنیم که توزیع این درآمد هر چه فراگیرتر باشد تا انشاالله بتوانیم قشر پایین دست جامعه را به گروه متوسط نزدیک‌تر کنیم و گروه متوسط جامعه را تقویت کنیم.

تسنیم: یعنی بحث عدالت و نحوه توزیع ثروت در این برنامه مدون اقتصادی برایتان مهم است؟

مرعشی: اساساً هیچ انسانی که دارای نگاهی ملی و مذهبی باشد نمی‌تواند به شکاف های درآمدی در جامعه بی توجه باشد و نمی تواند از تقویت طبقه متوسط غافل باشد و همچنین از انتقال طبقات فقیر به طبقات متوسط. اما روش ها متفاوت است، یک روش این است که شما پول نفت را استخراج می کنید و در قالب بودجه می ریزید و به مردم یارانه می دهید، پول آب و برق و هزینه خدمات را کاهش می دهید و مستقیم به حساب مردم می ریزید. معتقدیم که این کارتلف کردن منابع است.

روش دیگر این است که کسی می گوید من این هنر را دارم که طرح هایی را که در جهت توسعه ای می‌توان سهام آن را به مردم واگذار کرد ببرم و با این پول هم شغل درست می کنم وهم درآمدها را درست می کنم. وقتی شغل تقویت شود طبقات ضعیف جامعه تقویت می شود و هم وقتی ما سهام را گسترش می دهیم .

دایره مالکیت را باز می کنیم، در حال حاضر باز هست اما بازترش می کنیم و سعی می کنیم تشویق به مشارکت در طرح های تولیدی با بازدهی بالا بکنیم و جلوی ریزه خواری و خاصه خواری و ویژه خواری و رانت خواری را بگیریم و کشور را در جهت متوازن هم از لحاظ منطقه ای و هم از لحاظ

انتهای پیام/

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 29 مرداد 1399
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic