۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

شناور ویژه استعمار پیر آماده صید ماهی از انفجار بیروت شد/ جزییات گسیل «مزدوران بی هویت ارتش فرانسه» به لبنان +عکس

لژیون

در ادامه تلاش غرب برای دخالت مستقیم در اداره لبنان، ارتش فرانسه یگان رزمی - مهندسی از واحدهای مزدوران خارجی و انگلیس نیز یک کشتی رصد وضعیت مناطق ساحلی و زیردریایی را به سواحل لبنان اعزام کرده است.


به گزارش سرویس دفاع و امنیت مشرق، بعد از انفجار شدید در بندر بیروت که باعث تخریب شدید زیرساخت های اقتصادی، مناطق مسکونی و کشته شدن بیش از یکصد نفر از شهروندان لبنانی شد، شرایط این کشور که پیش از آن به دلیل رقابت های سیاسی و شرایط بد اقتصادی دچار التهاب بود به سمت شروع مجدد تظاهرات و آشوب ها رفت. به فاصله کوتاهی پس از این حادثه، امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه به بیروت رفت و در سخنانی که قبلا در لفافه و جلسات محرمانه مطرح شد و این بار علنا و با بازنشر گسترده بیان گردید، این مقام اروپایی به صراحت در امور داخلی و فعالیت های دولت لبنان دخالت کرد و هشدار داد اگر در این زمینه لبنانی ها موفق نباشند فرانسه رأسا اقداماتی را در این زمینه آغاز می کند.

اما این اخطارها، مرحله اول دخالت بود و بررسی های مشرق نشان می دهد در کمتر از چند روز از هشدارهای لفظی اروپا، اقدامات و دخالت های نظامی فرانسه در پوشش کمک های مهندسی آغاز شده است. در عین حال خبر های جدید از رسیدن یک کشتی ویژه انگلیسی نیز به سواحل لبنان خبر می دهد که دارای توانایی های خاص و مهمی است.

بیشتر بخوانید:

فعالیت مخفیانه تیم ترور وابسته به امارات پس از ۲ سال لو رفت/ استخدام مزدوران آمریکایی و اسراییلی برای قتل فعالان سیاسی در یمن +عکس و فیلم

تحرکات مشکوک برخی ارتش‌های حاشیه خلیج فارس در حوزه هوایی/ اسکادران‌ جنگنده‌های بی هویت در راه است +عکس

سربازان بی هویت فرانسه به سمت لبنان حرکت کردند

اگر از علاقمندان به مسائل نظامی باشید حتما اسم یگان لژیون خارجی ارتش فرانسه به گوش شما خورده است. این یگان از حدود قرن ۱۹ میلادی و با منظوری خاص آغاز به کار کرد. پایه و ریشه لژیون خارجی فرانسه افرادی غیر فرانسوی بودند و هستند که به این یگان نظامی پیوسته، هویتی جدید به آنها داده می شود و اگر در طول خدمت خود در این یگان زنده ماندند بعد از آن شهروندی فرانسه به آنها اعطا می شود. در طول تاریخ نسبتا طولانی این یگان، لژیون خارجی فرانسه اکثر اوقات مقصد خلافکاران و بزهکاران و افراد فراری از کشورهای مختلف بود که به منظور در امان ماندن از تعقیب های قانونی زندگی در این یگان نظامی را ترجیح می دادند. حتی در دوره ای پس از جنگ جهانی دوم بسیاری از نیروهای ارتش آلمان نازی برای فرار از تعقیب های قضایی به این یگان ملحق شدند.

اعلام اعزام یگان های لژیون خارجی ارتش فرانسه به لبنان توسط اکانت توییتری یگان لژیون

در سابقه این یگان حضور در عمدتا جنگ های استعماری فرانسه از ویتنام تا آفریقا، خصوصا نبرد الجزایر، وجود داشته و اخیرا نیز این یگان فعالیت های شدیدی را کشور آفریقایی مالی دارد. به دلیل این که بسیاری از نیروهای این یگان خارجی هستند و وضعیت هویت آن ها نیز تا مدت ها مخفی می ماند بسیاری از امور سخت، خطرناک و در عبارت دیگر کارهای کثیف دولت فرانسه به این یگان واگذار می شود.

در حال حاضر هنگ دوم مهندسی لژیون خارجی از زیر مجموعه های تیپ ۲۷ پیاده نظام کوهستانی ارتش فرانسه به ماموریت لبنان اعزام شده است. این یگان یکی از دو واحد مهندسی رزمی لژیون خارجی فرانسه است که درسال ۱۹۹۹ میلادی تشکیل شده و در ماموریت های خود تا به امروز سابقه حضور در لبنان پس از جنگ ۳۳ روزه، افغانستان، جیبوتی، ساحل عاج و کوزو را نیز داشته است. اینکه چطور در وضعیت عدم شرایط جنگی در لبنان فرانسوی ها به جای یگان های امداد و نجات شهری و صلیب سرخ این یگان را به لبنان ارسال کرده اند از جمله سوالات بزرگی است که می تواند نشان دهنده نقشه های بسیار بزرگتر فرانسه برای این مستعمره قدیمی باشد. در عین حال وسیله نقلیه نیروهای فرانسوی در این حرکت به سمت لبنان نیز جالب توجه است.

کمک بشر دوستانه با شناور مخصوص عملیات آبی خاکی!

وسیله ای که نیروهای یگان لژیون خارجی فرانسه نیز با آن به سمت لبنان حرکت کرده اند نیز در نوع خود جالب توجه است. ناو تهاجم آبی خاکی Tonnerre از کلاس میسترال با شماره بنده L۹۰۱۴، نیروهای مزدور فرانسوی را به لبنان حمل خواهد کرد. شناور مورد نظر چیزی در حدود ۲۱ هزار و ۳۰۰ تن در حالت بارگیری کامل وزن داشته و طول آن نیز در حدود ۱۹۹ و عرض آن نیز ۳۲ متر است. خدمه ثابت این شناور نیز در حدود ۱۶۰ نفر است.


ناو تهاجم آبی خاکی Tonnerre

این شناور می تواند در صورت لزوم تجهیزاتی مثل یک گردان تانک یا ۷۰ خودروی زرهی سبک را با خود حمل کند. در وضعیت حمل نیروهای پیاده بسته به میزان طول سفر شناورهای این کلاس می توانند بین ۴۵۰ الی ۹۰۰ نفر نیرو را با خود حمل کنند. در بحث توان حمل توان هوایی نیز ناوهای کلاس میسترال می توانند ۱۶ بالگرد سنگین یا ۳۵ بالگرد سبک را با خود حمل کنند. این شناور از نظر تسلیحاتی البته تقریبا به جنگ افزار خاصی مجهز نشده و تنها مورد قابل اشاره در آن سامانه های دفاع هوایی کوتاه برد SIMBAD مجهز به موشک های میسترال هستند.

در حال حاضر به صورت دقیق اطلاعاتی از تجهیزات همراه یگان اعزامی منتشر نشده اما این کشتی به سرعت امکان بدل شدن به یک پایگاه کوچک بالگردی شناور و یک واحد کنترل و فرماندهی در سواحل لبنان برای هر گونه عملیات نظامی را دارد.

روباه پیر نیز به صحنه لبنان وارد شد

بر اساس اخبار رسیده، شناوری از نیروی دریایی انگلیس نیز وارد سواحل لبنان شده که ماموریت آن برآورد خسارت های وارد شده به بندر بیروت پس از انفجار اعلام شده است. شناور مورد نظر HMS Enterprise از کلاس اکو نام دارد. وزن این شناور در حدود ۴ هزار تن و طول آن نیز در حدود ۹۰ متر است و ۷۲ نفر نیز خدمه این کشتی هستند.

شناور HMS Enterprise در سواحل لبنان

شناور انگلیسی HMS Enterprise

این شناور به صورت تخصصی برای رصد یک موقعیت خاص جغرافیایی برای عملیات زیردریایی، عملیات های آبی خاکی و در صورت لزوم توان انجام عملیات مین روبی دریایی را نیز دارد. حضور این شناور در سواحل لبنان در کنار یک ناو تخصصی عملیات های آبی خاکی فرانسوی در سواحل لبنان مشخصا نمی تواند از روی حادثه بوده باشد و نشان می دهد اروپا به سرعت در حال بهره برداری سیاسی و نظامی از اتفاق تلخ رخ داده در بیروت است و تلاش دارند با گسیل نیروهای نظامی در پوشش کمک و بررسی حادثه، جای پای محکمی را برای مدتهای طولانی در این کشور ایجاد کنند.

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 20 مرداد 1399
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic