۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

در شب ناآرام بغداد چه گذشت/ آیا «مصطفی الکاظمی» گزینه بازی در زمین آمریکایی‌ها را انتخاب کرده است؟ +عکس

استان بغداد.jpg

تقابل آشکار «الکاظمی» با «حشد» نشان داد آمریکایی ها این بار با اهرم نیروهای مبارزه با تروریسم به دنبال اجرای سناریوی حذف سازمان بسیج مردمی و قطع جاده راهبردی «تهران - مدیترانه» هستند.


سرویس جهان مشرق - ساعت پایانی پنج شنبه شب (ششم تیرماه) گروهی مشترک از نیروهای مبارزه با تروریسم عراق و نظامیان تروریست آمریکایی با دستور و هماهنگی نخست وزیر (مصطفی الکاظمی) به مقر تیپ ۴۵ بسیج مردمی (کتائب حزب الله) در منطقه «آلبوعیثه» از توابع بخش «الدوره» در جنوب بغداد و ۱۶ کیلومتری فرودگاه بین المللی، هجوم آوردند و شماری از رزمندگان را دستگیر کردند.

نیروهای بسیج مردمی که از چند ماه قبل خود را برای خطرناک ترین سناریوها از جمله «کودتا» آماده کرده بودند پس از دستگیری رزمندگان کتائب حزب الله به سرعت وارد میدان شدند و با قدرت نمایی و محاصره مقر سازمان مبارزه با تروریسم در منطقه حفاظت شده سبز بغداد (محل مراکز حساس دولتی و سفارتخانه ها) به آمریکایی ها و نیروهای نزدیک به آنان فهماندند چه کسی حرف اول و آخر را در پایتخت می زند.

پس از اولتیماتوم نیروهای بسیج مردمی و آماده باش سراسری برای حمله به آمریکایی ها در بغداد و حضور فرمانده‌هان بسیج مردمی و چهره های سیاسی در مقر نخست وزیری، الکاظمی از تصمیم خود عقب نشینی کرد و دستور آزادی فوری رزمندگان بازداشت شده بسیج مردمی را صادر کرد و البته این موضوعی بود که رسانه های محور غربی - عبری - عربی از جمله شبکه بی‌بی‌سی فارسی با وقاحت سانسور کردند و فقط نیمی از اتفاقات پنج شنبه شب را آن طور که دوست داشتند به مخاطبان شان القا کردند که یک رسوایی بزرگ برای این شبکه‌ها محسوب می‌شود.

 
نماز رزمندگان بسیج مردمی پس از آزادی در منطقه سبز بغداد

از سویی دیگر، شب گذشته هادی العامری و نائب رئیس سازمان بسیج مردمی به همراه شماری دیگر برای آزادی رزمندگان در مقر نخست وزیری حاضر شدند و بدون شک برخلاف آنچه که برخی رسانه ها وساطت خوانده اند، گفت وگوی های صریحی در این جلسه مطرح شده که «الکاظمی» مجبور شده حتی عذرخواهی کند.

برخی منابع عراقی اعلام کرده اند، الکاظمی و نیروهایش به همراه آمریکایی ها تصور می کردند به دلیل انجام عملیات بسیج مردمی در استان های مرکزی و غربی علیه عناصر مخفی داعش، بغداد تا حدود زیادی از وجود نیروهای بسیج مردمی خالی است و تصمیم برای بازداشت رزمندگان کتائب حزب الله را عملی کردند اما با حضور قدرتمند نیروهای بسیج مردمی در خیابان ها و منطقه سبز غافلگیر شدند و در نهایت از موضع خود عقب نشینی کردند.


به گزارش مشرق، شماری از گروه های ضد جبهه مقاومت در عراق مدعی شده اند عملیات نیروهای مبارزه با تروریسم که با نظارت و پشتیبانی آمریکایی ها انجام شده در واکنش به تلاش نیروهای تیپ ۴۵ بسیج مردمی برای شلیک موشک به مواضع آمریکایی ها در بغداد صورت گرفته و این در حالی است که براساس اطلاعات به دست آمده رزمندگان در مقر خود در حال استراحت بودند.

تحلیلگران و کارشناسان سیاسی عراقی معتقد هستند الکاظمی با ماجراجویی های پنج شنبه شب در واقع نقاب از چهره اصلی خود برداشت و نشان داد ادامه دهنده فتنه چند ماهه آمریکایی ها برای ایجاد اختلاف و درگیری میان نیروهای مسلح عراق است.

شخصیت های رسانه ای و سیاسی عراق حذف رزمندگان سازمان بسیج مردمی و تضعیف سایر نیروهای مسلح را هدف مشترک الکاظمی و آمریکایی ها برای قبضه قدرت و اشغالگری در عراق خوانده اند و تاکید کرده اند نخست وزیر با مجوز به نیروهای ویژه امنیتی و تروریست های آمریکایی دشمنی خود را با بسیج مردمی آشکار و ثابت کرد دستگاه مبارزه با تروریسم عراق به صورت مستقیم زیر نظر آمریکایی ها مدیریت، فرماندهی و هدایت می‌شود.

انتقاد تند و تیز تحلیلگران سیاسی و فعالان رسانه ای عراق به الکاظمی و رئیس دستگاه مبارزه با تروریسم برای همکاری با آمریکایی ها و ایجاد درگیری و فتنه انگیری در حالی مطرح می شود که سرلشکر «عبدالوهاب ساعدی» فرمانده نیروهای مبارزه با تروریسم اوایل پاییز سال گذشته نیز با کمک کاخ سفید در آستانه انجام «کودتا» علیه دولت بود اما عادل عبدالمهدی با کمک متحدانش توانست نخستین توطئه آشکار آمریکایی ها و نیروهای نزدیک به آنان در عراق را علیه دولت خود کشف و خنثی کند و الساعدی را هم برکنار و در وزارت دفاع منتظر خدمت درآورد؛ البته با نخست وزیری الکاظمی، الساعدی بار دیگر به قدرت بازگشت و دوباره بر صندلی ریاست این دستگاه تکیه زده است.

روند تحولات میدانی و حوادث پنج شنبه شب در مجموع نشان می دهد، نیروهای نزدیک به آمریکا در بغداد با دستور کاخ سفید به دنبال تحریک نیروهای سازمان بسیج مردمی هستند تا نقطه شروعی را برای ایجاد فتنه دوباره بیابند.

براساس اطلاعات به دست آمده، گروه های عراقی نزدیک به کاخ سفید درصدد هستند سناریوی خود را به بهانه برقرار کردن امنیت در بغداد و جلوگیری از حمله خمپاره ای به سفارت خانه آمریکا پیش ببرند و با متهم کردن نیروهای بسیج مردمی، تنش ها را افزایش دهند.

حمله به مقر بسیج مردمی و دسنگیری موقت شماری از رزمندگان اولین گام این گروه ها برای اجرای این طرح بود که تلاش می کنند دستگاه مبارزه با تروریسم و سازمان بسیج مردمی که هر دو جزء نیروهای مسلح عراق هستند را در مقابل هم قرار دهند و وارد درگیری کنند.

به گفته منابع میدانی، سناریوی حذف سازمان بسیج مردمی فقط به پایتخت عراق ختم نمی شود و صحبت های مطرح شده در خصوص ورود نیروهای مبارزه با تروریسم برای تعیین تکلیف کردن مناطق مرزی نشان می دهد آمریکایی ها برنامه های مشخص را برای ضربه زدن به مقاومت عراق پیش بینی کرده اند و مسئولیت کار را هم به سرلشکر عبدالوهاب ساعدی واگذار کرده اند.

در همین راستا نیز «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق اعلام کرده که ما نمی دانیم در مناطق مرزی چه می گذرد و سرنوشت میلیاردها دلار پول مبادله شده چه می شود و به همین بهانه به نیروهای مبارزه با تروریسم دستور داده مناطق مرزی را به کنترل دربیاورند و این مسئله نشان می دهد وی علاقه دارد در زمین آمریکایی ها بازی کند.

به گفته تحلیلگران و فعالان رسانه ای عراق هدف اصلی کاظمی و الساعدی شفاف سازی مسائل مالی و مبارز با فساد در مناطق مرزی نیست و در تلاش هستند نیروهای بسیج مردمی را این نقاط دور کنند و مناطق مرزی را در اختیار آمریکایی ها قرار دهند تا برنامه های خود را پیش ببرند.


یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق با بیان این که تقویت گروهک تروریستی داعش در مناطق مرزی فقط یکی از اهداف آمریکایی ها است، افزود: واشنگتن به شدت از راه اندازی جاده تهران - بغداد - دمشق - مدیترانه در هراس است و به هر شیوه ممکن تلاش می کند این مسیر را قطع کند.

این منبع میدانی با بیان این که گذرگاه مرزی «القائم - البوکمال» قلب جاده مهم و راهبردی «تهران - مدیترانه» است، گفت: در حال حاضر این گذرگاه استراتژیک در کنترل نیروهای «کتائب حزب الله و کتائب امام علی (ع) » است و همین مسئله آمریکایی را به وحشت انداخته است.

به گزارش مشرق، آمریکایی ها و صهیونیست ها تاکنون چندین مرتبه مقرهای نیروهای مقاومت عراق را در گذرگاه مرزی القائم و مناطق حومه هدف قرار داده اند که البته این حملات نتیجه ای نداشته و رزمندگان بسیج مردمی با ساخت پایگاه های جدید، قدرت خود را در گذرگاه مرزی «القائم - البوکمال» تثبیت کردند و همین مسئله باعث شد آمریکایی ها برای تغییر معادلات این بار سناریوی ورود نیروهای مبارزه با تروریسم عراق را به مناطق مرزی کلید بزنند چرا که می دانند نتایج راه اندازی جاده تهران - مدیترانه فقط به غرب آسیا خلاصه نمی شود و می تواند جهان را تحت تاثیر قرار دهد.

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 7 تیر 1399
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic