۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
قالیباف نمایه مجلس

اولین اظهارات قالیباف در قامت رییس مجلس را باید ارائه مانیفست مدیریت مجاهدانه و معطوف به خدمت به مردم ارزیابی کرد.


به گزارش مشرق، روز گذشته یکشنبه، محمدباقر قالیباف برای اولین‌بار به‌طور رسمی در صحن علنی، پشت تریبون مجلس حاضر شد و در قامت و قاموس رییس پارلمان، نطق کرد. چنانچه پیش‌بینی می‌شد اظهارات او مهم بود. او ضمن برشمردن فرصت‌ها و تهدیدهای نظام جمهوری اسلامی ایران، راه برون‌رفت از مشکلات و تبدیل تهدیدها به فرصت‌ها را تشریح کرد. قالیباف در بیان فرصت‌های نظام، به باور دینی مردم، شخص رهبر انقلاب، قدرت منطقه‌ای و بازدارندگی جمهوری اسلامی، قدرت علمی کشور، بدنه وسیع نیروهای جهادی، جوانان مومن و انقلابی و نیز ثروت‌های عظیم خدادادی اشاره و از کاهش سرمایه اجتماعی نظام، فساد نگران‌کننده در ساختارهای مختلف، نظام اداری-اجرایی به‌هم‌ریخته و گسترش نفوذ جریان غربزده، به‌عنوان تهدیدهای نظام یاد کرد.

بیشتر بخوانید:

مدیریت میدانی رئیس مجلس؛ امکان تازه قالیباف

رییس مجلس همچنین با اشاره به لزوم رفع تهدیدها و بهره‌برداری از فرصت‌ها در قالب الگوی مدیریت جهادی، توجه به نسل جوان، توجه به عدالت، باور به مبانی قرآن، مردمی‌سازی حکمرانی، کوشش مجاهدانه، توجه به معنویت، وحدت کلمه مردم و همگرایی نخبگان را از مهم‌ترین مولفه‌های این الگوی مدیریتی دانست. قالیباف همچنین در یکی از مهم‌ترین فرازهای اظهارات خود، مذاکره با آمریکا را بی‌حاصل و پرضرر دانست و تاکید کرد: «راهبرد ما در برخورد با آمریکای تروریست، تکمیل زنجیره انتقام خون شهید سلیمانی است؛ کاری که با حمله بی‌سابقه به پایگاه عین‌الاسد شروع و با شکسته‌شدن هیبت پوشالی آمریکا در عدم توان پاسخ به اقدام جمهوری اسلامی ادامه یافت و با اخراج کامل ارتش تروریست آمریکا از منطقه تکمیل خواهد شد.»

 قالیباف در اولین نطق خود در جایگاه ریاست مجلس، اظهارات مهمی را به زبان آورد؛ اظهاراتی که البته برخی مغرضان داخلی و خارجی آن را آغاز تقابل قوه مقننه با دولت، تعبیر و ترجمه ‌کردند. این درحالی است که خود قالیباف در نطقش تاکید کرد: «مجلس یازدهم، نه بنای تقابل و مچ‌گیری دارد و نه در پیگیری منافع و حقوق مردم مسامحه می‌کند.» قالیباف روز گذشته در صحن علنی، علاوه بر بیان فرصت‌ها و تهدیدهای نظام جمهوری اسلامی و ارائه مولفه‌های اصلی الگوی مدیریت جهادی، به‌طور جدی خواستار تحول در ساختار مجلس و احیای شأن جایگاه قوه تقنینی شد. او برای این امر، شفاف‌سازی، هوشمندسازی، مردمی‌سازی و کارآمدسازی را چهار رویکرد اصلی مجلس یازدهم برشمرد.

اظهارات اینچنینی از سوی قالیباف البته امر تازه‌ای نیست و او بارها پیش از این نیز درباره مشکلات کشور و مضایقات نهاد مجلس سخن به میان آورده بود اما تکرار آنها این بار در قالب ریاست مجلس، وجهه و شأن دیگری دارد که گویای همت و اراده تزلزل‌ناپذیر مجلسی‌ها برای خدمت‌رسانی به مردم خصوصا به اقشار ضعیف است؛ مساله‌ای که چندی پیش در پیام رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس یازدهم نیز تبلور و تجلی داشت.

ایشان در پیام خود به مناسبت گشایش مجلس یازدهم در تاریخ هفتم خرداد فرمودند: «در باب اقتصاد، علاوه بر مشکلات عمده‌ مشهود، باید اذعان کنیم که در دهه‌ پیشرفت و عدالت، نمره‌ مطلوبی در باب عدالت به دست نیاورده‌ایم. این واقعیت ناخواسته باید همه را به تلاش فکری و عملی در باب معیشت طبقات ضعیف، به مثابه‌ اولویت، وادار کند.»  در گفت‌وگویی با محمدکاظم انبارلویی، روزنامه‌نگار و تحلیلگر مسائل سیاسی به تبیین بیشتر اظهارات قالیباف که به زعم انبارلویی  د ر  واقع بازخوانی مطالبات رهبر انقلاب است، پرداختیم.

انبارلویی: اظهارات قالیباف باید به تئوری تبدیل شود

محمدکاظم انبارلویی با اشاره به نطق روز گذشته قالیباف در صحن مجلس، گفت: اظهارات آقای قالیباف در واقع بازخوانی رهنمودهای رهبر انقلاب در ارتباط با سیاست‌های کلی نظام و بیانیه گام دوم بود. این بازخوانی برای آماده‌سازی ذهن نمایندگان، خوب است تا بدانند اگر بخواهند مجلس را در راس امور بنشانند، چاره‌ای ندارند جز اینکه فرصت‌ها و تهدیدها را بشناسند و برای بازسازی سرمایه اجتماعی، آنطور که رهبر انقلاب فرمودند، نقطه امید مردم و مجریان باشند.

وی با اشاره به لزوم تبدیل اظهارات قالیباف به تئوری و نظریه و همچنین لزوم مشخص‌شدن جایگاه مجلس برای تحقق آرمان‌ها، گفت: مجلس جز بحث نظارت و رسیدگی به لوایح یا تهیه طرح، ابزار دیگری برای رسیدن به آرمانها در اختیار ندارد. تمامی این فرصت‌ها و تهدیدهایی که آقای قالیباف به آن اشاره کرد، در مجلس باید به وظایف و تکالیف نمایندگان، ترجمه شود. این تحلیلگر مسائل سیاسی تصریح کرد: اگر بخواهیم عملیاتی و کارکردی صحبت کنیم و بتوانیم به مطالبات معیشتی مردم پاسخ دهیم، مجلس باید آستین‌ها را بالا بزند و به اصلاح قوانین بپردازد.

انبارلویی با اشاره به گوشزدکردن اصلاح خطوط کلی اقتصاد ملی از جمله افزایش ارزش پول ملی، مهار تورم، تولید و اشتغال توسط رهبر انقلاب به نمایندگان مجلس، گفت: با توجه به اینکه بسیاری از درآمدهای ما تحقق پیدا نخواهد کرد، اولین گام نمایندگان مجلس یازدهم باید این باشد که بودجه سال 99 که در واقع سند حکمرانی در زمینه اقتصاد است را اصلاح کنند. وی افزود: با توجه به این واقعیت، آیا رییس مجلس و نمایندگان می‌توانند ایده حکمرانی خوب را در قالب یک تئوری عملیاتی و کارکردی حداقل در بودجه در سال 99 و سال آینده، منظور کنند؟

وی همچنین با اشاره به شعار «نجات اقتصاد کشور» به‌عنوان شعار اصلی نمایندگان منتخب راه‌یافته به مجلس یازدهم، اظهار کرد: نجات اقتصادی کشور در واقع پاسخی به مطالبات معیشتی مردم است؛ درنتیجه این شعار نمی‌تواند در حد شعار باقی بماند بلکه باید در اتاق فکر و اندیشه این جریان فکری که به مجلس راه یافته است به تئوری و نظریه تبدیل شود. در این اتاق فکر، اقتصاددان‌های بزرگی حضور دارند که سابقه استانداری و نمایندگی و وزارت دارند و سرد و گرم اجرا و تقنین را چشیده‌اند. انبارلویی اضافه کرد: اگر قرار باشد قانون‌گذاری در کشور، ادامه مسیر قبلی باشد، همه مسائل به قوت خود باقی خواهد ماند و همه اظهارات ما، در حد صحبت‌رانی و سخنرانی باقی خواهد ماند اما آثار اجرایی صحبت‌های ما، باید در قالب طرح و لایحه در سفره‌های مردم دیده شود.
 
مرکز پژوهش‌ها و دیوان محاسبات بازسازی شوند

 انبارلویی تصریح کرد: من فکر می‌کنم که ریاست محترم مجلس و هیات‌رییسه باید در گسترش یک اتاق فکر بکوشند و مرکز پژوهش‌ها و همچنین دیوان محاسبات به‌عنوان یک نهاد نظارتی مهم را بازسازی کنند. این تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: کسانی که کارشناس مسائل هستند و صاحب تئوری‌اند، باید جذب و به کار گرفته شوند. نمایندگان باید از لحظه به لحظه حضورشان در مجلس استفاده کنند و دچار روزمرگی و حاشیه و رقابت‌های منطقه‌ای نشوند تا بتوانند به تصویر صحیح و روشنی از وظایف خود برسند.
 
چشم امید به مذاکره، سراب است

انبارلویی همچنین در پاسخ به این سوال که اظهارنظر قالیباف مبنی بر اینکه «مذاکره با آمریکا پُرضرر و بی‌حاصل است» چه پیامی را به مخاطبان داخلی و خارجی منتقل می‌کند، گفت: این اظهارنظر واقعا یک صحبت مهم و کلیدی است. این صحبت، تیر خلاص به کسانی است که فکر می‌کنند برای حل مشکلات کشور باید به بیرون نگاه کنیم و می‌توانیم با نگاه به غرب و شرق، به نقطه روشنی از توسعه و پیشرفت دست یابیم.

همانطور که آقای قالیباف اعلام کرد، تمام استعدادها و ظرفیت‌های لازم در این کشور وجود دارد و فقط یک همت لازم است تا بشود این ظرفیت‌ها را بالفعل کرد. این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه «مذاکره و امید به بازشدن چشم‌انداز روشن از دل گفت‌وگو، سرابی بیش نیست»، تاکید کرد: اولا آنها[غربی ها] گرفتار کارهای خودشان هستند و ثانیا همه نخبگان سیاسی و متفکران غربی، علیه ملت ما هستند و اصلا به منافع ما فکر نمی‌کنند و در هر گفت‌وگویی که با ما دارند، سعی می‌کنند فقط جیب ما را بزنند و هیچ‌چیز به ما نمی‌دهند و فقط می‌خواهند بگیرند. انبارلویی اضافه کرد: ما ابله نیستیم که بخواهیم وارد دالان‌های پیچ در پیچ گفت‌وگو بشویم که هیچ ‌حاصلی برای کشور جز امتیازدادن ندارد.

منبع: صبح نو

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 12 خرداد 1399
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic