۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

حضور ابتکار در همایش موسسه WPL وابسته به نهادهای برانداز آمریکایی/ دستاورد معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در سال ۹۸ +عکس

ابتکار wpl

سال ۹۸ را در با همه اتفاقات یکی از سخت‌ترین سال‌های تهاجم فرهنگی غرب و جریان‌های فمینیستی داخلی و خارجی در راستای تضعیف و تخریب فرهنگ و قوانین ایرانی در اسلامی مربوط به حوزه زنان بود.


سرویس سیاست مشرق - معاونت امور زنان طی گزارشی اقدامات خود در سال ۹۸ در حوزه زنان و خانواده را لیست کرده است، در ادامه تنها به یک بخش از این اقدامات (توسعه تعاملات با ژاپن) که در بخش همکاری‌های بین‌الملل گزارش مذکور ذکر گردیده اشاره می‌گردد.

طی هفته اول تیرماه ۱۳۹۸ معصومه ابتکار جهت شرکت در اجلاس سازمان WPL (رهبران سیاسی زن) همراه با دو نفر از نمایندگان مجلس (ناهید تاج‌الدین و فاطمه حسینی) به ژاپن سفر نموده و ضمن سخنرانی در همایش نهاد مذکور، در حاشیه این سفر با برخی مقامات از جمله وزیر مشاور کابینه ژاپن در امور برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان ملاقات نموده است. وی در سخنرانی خود ضمن تأکید بر نقش زنان در صلح و کاهش کشمکش‌ها، گزارشی از اقدامات دولت در به‌کارگیری زنان در پست‌های مدیریتی ارائه می‌نماید.


مهم‌ترین نکته در این خصوص وابستگی سازمان WPL به نهادهای برانداز آمریکایی است که در ادامه توضیحاتی در این خصوص ارائه خواهد شد:

WPL، یک شبکهٔ ارتباطی سیاستمداران زن است که پیگیر افزایش تعداد و تأثیر زنان در جایگاه‌های رهبری سیاسی است. دفتر مرکزی این سازمان در ایسلند قرار دارد که در وبسایت این سازمان از آن به‌عنوان «قهرمان جهانی تساوی بین زنان و مردان» نام‌برده شده است. WPL از دو پویش girl۲leader و Leadership حمایت می‌کند.


بیشتر بخوانید:

ولوم (WLUML)؛ سازمانی برای دین‌زدایی از زنان جامعه اسلامی + تصاویر و فیلم

نگاهی به سوابق، تفکرات و اقدامات ضدامنیتی «هما هودفر» + عکس و فیلم

پویش girl۲leader

در توضیح پویش girl۲leader آمده است: «زمانِ تغییر است. زمانی است برای دختران و زنان تا جهان را با مغزها و قلب‌ها رهبری کنند». این پویش در شعار خود آورده است: «ما می‌خواهیم دختران زیادی رهبر شوند». آن‌ها بر دختران به‌عنوان نسل بعدی رهبران تمرکز داشته و معتقدند «برای آنکه تغییر اتفاق بیفتد باید رهبران امروز را با دختران ـ نسل بعد رهبران ـ متصل شوند.»

 WPL در این پویش نیز پیگیر تحقق اهداف فمینیستی با محوریت رهبری دختران و پیاده‌سازی سند ۲۰۳۰ است. در همین راستا پویش مذکور خواستار تحقق اهداف «توانمندسازی زنان ـ اینکه حقوق بشر برای زنان و دختران یک واقعیت شود» و به نتیجه رساندن «تساوی جنسیتی تا سال ۲۰۳۰» است.

این پویش تحت حمایت قابل‌توجه رئیس‌جمهور دوره نهم جزیرهٔ مالت (خانم پریکا) بوده که در آن دوره ازدواج همجنسگرایان در این کشور توسط وی قانونی و توسط وی امضا شده است.


پویش Leadership

پویش Leadership یکی دیگر از برنامه‌های سازمان WPL است که به دنبال متعهد نمودن رئیس‌جمهورها و نخست وزیران مرد در کل جهان برای افزایش تعداد زنان در سیاست است.

حامیان و شرکای WPL

همان‌گونه که ذکر گردید این نهاد در چارچوب سیاست‌های فمینیستی و برابری جنسیتی فعال می‌کند، اما نکته قابل‌توجه دیگر نهادهای حامی و همکار WPL می‌باشند.

از جمله حامیان این سازمان می‌توان به مؤسسه ملی دموکراتیک NDI، مرتبط با حزب دموکرات آمریکا و مؤسسه بین‌المللی جمهوری خواهان IRI، مرتبط با حزب جمهوری‌خواه آمریکا اشاره نمود، این دو نهاد از زیرمجموعه‌های بنیاد برانداز آمریکایی اعانه ملی برای دموکراسی NED می‌باشند و همچنین تحت حمایت آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا USAID می‌باشند.

بنیاد NED، چهار سال پس از وقوع انقلاب اسلامی ایران توسط دولت ریگان با هدف تقویت مؤسسات دموکراتیک در کشورهای مختلف به‌عنوان یک سازمان غیردولتی تأسیس شد.

این مؤسسه برای پیاده‌سازی اهداف آمریکا به‌ویژه گسترش دموکراسی غربی در جهان تأسیس شده و در حقیقت ادامه دهنده فعالیت‌های سازمان سیا است و مهم‌ترین حامی و تأمین‌کننده بودجه این بنیاد، کنگره آمریکا است.


در گزارش وزارت اطلاعات پس از فتنه ۸۸، همکاری با بنیاد NED و زیرمجموعه‌های آن غیرقانونی اعلام شده است و در گزارش کمیسیون اصل ۹۰ نیز با اشاره به نقش این بنیاد در تلاش‌های براندازانه در ایران آمده است:

«۹۰ درصد بودجه این صندوق از کنگره آمریکا تأمین می‌شود. به اذعان بسیاری از تحلیل‌گران غربی نقش اصلی بنیاد NED در پروژه تلاش جهت انقلاب رنگین در ایران، در بعد سرمایه‌گذاری‌های مالی‌اش است.»

یکی دیگر از حامیان سازمان WPL و به‌ویژه پویش «رهبری دختران»، HOUSE DEMOCRACY PARTNERSHIP (HDP) است. این موسسه درزمینهٔ تأثیرگذاری بر نهادهای قانون‌گذاری بر مبنای اصول دموکراسی غربی فعالیت می‌کند. لازم به ذکر است این موسسه نیز تحت حمایت IRI، NDI و همچنین آژانس توسعه بین‌المللی امریکا (USAID) است.


در وب‌سایت این سازمان آمده است:

«رسالت آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا پیشبرد اهداف آمریکا و درعین‌حال ارتقای سطح زندگی در کشورهای درحال‌توسعه است.» بااین‌حال، این سازمان در عمل شاید به پیشبرد منافع آمریکا دست بزند؛ اما این کار را نه از طریق ارتقای سطح زندگی در کشورهای درحال‌توسعه، بلکه از طریق حمایت از فعالیت‌های گروه‌های مخالف دولت‌ها انجام می‌دهد.

سال ۹۸ را در با همه اتفاقات یکی از سخت‌ترین سال‌های تهاجم فرهنگی غرب و جریان‌های فمینیستی داخلی و خارجی در راستای تضعیف و تخریب فرهنگ و قوانین ایرانی در اسلامی مربوط به حوزه زنان بود، نکته جالب این بود که در این سال کارگزاران فمینیسم دولتی در مجلس شورای اسلامی و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و مشاوران متبوعه گوی سبقت را از فعالین فمینیستی مدنی داخلی و جریان فمینیستی خارجی ربوده بودند و با پیاده‌سازی و تدوین طرح‌ها، لوایح و ابلاغیه‌های فمینیستی ضربه بزرگی به کیان خانواده و زن ایرانی مسلمان وارد کردند که این اقدامات مستلزم پیگیری جدی و مستمر دستگاه‌های نظارتی و امنیتی در موضوع مهم و حساس زنان و خانواده است.

مشرق در روزهای آینده، گزارش‌های بیشتری درباره این موضوع منتشر خواهد کرد...

نوع مطلب : زن ازدیدگاه اسلام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 8 فروردین 1399
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات