۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

تیر خلاص بنی صدر به خودش!

انتشار به مناسبت 14 اسفند، سالروز غائله‌آفرینی طرف‌داران بنی‌صدر در دانشگاه تهران

داستان ورود جناب «بنی صدر» به نظام جمهوری اسلامی از آن‌جا آغاز شد که او پس از پیروزی انقلاب، در دانشگاه‌ها مشغول مناظره با جماعت کمونیست شد. بنی صدر خوب بلد بود صغری، کبری بچیند و با یک نتیجه‌گیری خوب، حال طرف‌داران تفکر چپ و مارکسیست‌ها را بگیرد…

آقای مناظره!

داستان ورود جناب «بنی صدر» به نظام جمهوری اسلامی از آن‌جا آغاز شد که او پس از پیروزی انقلاب، در دانشگاه‌ها مشغول مناظره با جماعت کمونیست شد. بنی صدر خوب بلد بود صغری، کبری بچیند و با یک نتیجه‌گیری خوب، حال طرف‌داران تفکر چپ و مارکسیست‌ها را بگیرد. بدین ترتیب بنی صدر در میان دانش‌جویان و برخی از تحصیل کرده‌ها به شهرت رسید. «مهندس بازرگان» نیز در زمان دولت موقت، بنی صدر را به عنوان معاون و مشاور وزارت اقتصاد و دارایی انتخاب کرده بود. چون موضوع پایان‌نامه‌ی دکترای بنی صدر در فرانسه «اقتصاد» بود. بعد از استعفای دولت موقت به دنبال قضیه‌ی تسخیر لانه‌ی جاسوسی، بنی صدر از طرف شورای انقلاب هم‌زمان سرپرستی دو وزارت‌خانه‌ی امورخارجه و اقتصاد و دارایی را بر عهده گرفت.

رییس جمهور ۱۱ میلیونی!

در اولین انتخابات ریاست جمهوری، بنی صدر به سرعت اعلام کرد که خواهان کاندیدا شدن برای این انتخابات است. اما در همان زمان یک رقیب بسیار جدی داشت. رقیب او «جلال الدین فارسی» بود. کسی که از طرف «حزب جمهوری اسلامی» برای انتخابات ریاست جمهوری کاندید بود و در ضمن در سال‌های مبارزه برای انقلاب هم مجاهدت‌های فراوانی در کارنامه‌اش داشت. البته جناب بنی صدر هم آدم سیاسی بود و می‌دانست که چگونه باید نظر مردم را به طرف خودش جلب نماید. اول از همه برای دو وزارت‌خانه‌ای که سرپرست‌شان بود دفتر هماهنگی با مردم راه انداخت. در مرحله‌ی بعد شروع کرد به لشکرکشی؛ با سخنرانی‌ها و کلمات دهان پرکن که درباره‌ی اقتصاد می‌گفت، خود را به نحوی به مردم معرفی می‌کرد که گویی او تنها منجی معیشت و زندگی مردم است. حتی در یک مصاحبه گفته بود: «من بزرگ‌ترین اندیشه‌ی قرن هستم.»

با این شیوه تعداد زیادی را که برخی چهره‌های موجهی هم بودند، به طرف خود جذب کرد. افرادی که در میانشان از خانواده‌ی امام(ره) هم پیدا می‌شدند. از طرف دیگر یک گروه سازمان یافته که هنوز نفاق‌شان خیلی برای مردم مشخص نشده بود هم طرف‌دار او شدند. این گروه «سازمان مجاهدین خلق ایران» بود؛ همان گروهی که بعدها مردم ایران با نام منافقین خطاب‌شان کردند. اما در مقابل، جلال الدین فارسی و طرف‌داران او بیش‌تر بر این مسأله تأکید می‌کردند که چون بنی صدر فردی معتقد به ولایت فقیه نیست و به لحاظ اعتقادی خودش و خانواده‌اش به خیلی از احکام اسلام پای‌بند نیستند، برای یک جامعه‌ی انقلابی که خواست اصلی مردمش اجرای احکام اسلام است، مناسب نیست.

بخش اعظم مردم ایران که به دنبال اجرای احکام اسلام بودند و می‌دیدند که همسر و دختر بنی صدر بدون حجاب در مراسم رسمی حاضر می‌شوند و آن تبعیت مورد انتظار از امام(ره) را در گفتار و کردار بنی صدر نمی‌دیدند، در مقابل او موضع داشتند و بیش‌تر به فارسی تمایل داشتند. تا این‌که اندکی مانده به انتخابات، یک شبهه درباره‌ی کاندیداتوری جلال الدین فارسی از طرف منافقین آن هم در روزنامه‌ی «انقلاب اسلامی» مطرح شد که معادله را به هم زد.

آن شبهه این بود که چون اجداد آقای فارسی ایرانی نیستند و افغانی هستند، ایشان نمی‌توانند بر طبق قانون اساسی کاندیدای ریاست جمهوری شوند. این شبهه دعواهای سیاسی زیادی در کشور به راه انداخت. طرف‌داران بنی صدر از یک طرف با عصبانیت می‌گفتند که آقای فارسی نباید کاندید باشد و حزب جمهوری اسلامی هم در مقابل پاسخ می‌داد که ایشان اصالتاً ایرانی است اما به دلیل شرایط سیاسی زمان رضاشاه خانواده‌اش در افغانستان مجبور شده‌اند که شناسنامه‌ی افغانی بگیرند. در نهایت درست یک هفته مانده به انتخابات امام(ره) فرمودند که به دلیل شبهه‌ای که درباره‌ی ایرانی نبودن جلال الدین فارسی وجود دارد، ایشان نباید کاندیدا باشند. به این شکل رقیب جدی بنی صدر از دور خارج شد و او بدون رقیبی جدی و البته به کمک اقدام‌های سازمان یافته‌ی منافقین توانست ۱۱ میلیون رأی بیاورد؛ یعنی آرای آقای فارسی را در سبد خودش ریخت.

بنی صدر ابتدا فکر می‌کرد شهید رجایی به خاطر نداشتن تجربه‌ی سیاسی آدم نپخته و کارنابلدی است، خیلی علیه او موضع نمی‌گرفت اما وقتی که او را شناخت و از صلابت شخصیت و ولایت‌مداری او آگاه شد، بد و بیراه گفتن به او را شروع کرد.

این من از شیطان است!

پس از آن که جناب بنی صدر، ۱۱ میلیون رأی آورد و کاندیدای رقیب را از دور خارج کرد، چنان مغرور شده بود که دیگر خدا را بنده نبود. کمی بعد اما اولین انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شد و مردم تقریباً به تمامی کاندیداهای معرفی شده از طرف حزب جمهوری اسلامی رأی دادند و کلاً مجلس با اکثریت نمایندگان رقیب تفکر بنی صدر، تشکیل شد.

طبق قانون، جناب بنی صدر در آن موقع باید نخست وزیر انتخاب می‌کرد. برای عوام فریبی و برای این‌که نمایندگان مردم در مجلس را راضی کند، اعلام کرد که «حاج احمد آقای خمینی» را برای نخست وزیری انتخاب کرده، که همان موقع امام(ره) مخالفت صریح خود را برای دخالت همه‌ی نزدیکانشان در ارکان اجرایی سیاست کشور اعلام کردند. با شروع رایزنی‌های بنی صدر با نمایندگان مجلس، دعوای بنی صدر با مجلسی‌ها علنی شد. اسم بیش از ۱۰ نفر برای پست نخست وزیری مطرح شد که مجلس با بنی صدر در مورد هیچ کدام، به توافق نرسیدند؛ تا این‌که بالاخره بنی صدر که فکر می‌کرد می‌تواند روی آدمی مثل «محمدعلی رجایی» کاملاً تسلط داشته باشد، با مجلسی‌ها بر سر نخست وزیری او به توافق رسید.

بنی صدر ابتدا فکر می‌کرد شهید رجایی به خاطر نداشتن تجربه‌ی سیاسی آدم نپخته و کارنابلدی است، خیلی علیه او موضع نمی‌گرفت اما وقتی که او را شناخت و از صلابت شخصیت و ولایت‌مداری او آگاه شد، بد و بیراه گفتن به او را شروع کرد. در سخنرانی‌هایش در مورد شهید رجایی واژه‌هایی مانند «بی‌علم» و «دگم» را به کار می‌برد. سپس در مورد انتخاب وزرا تا جایی که می‌توانست کارشکنی کرد و جالب این‌که دو وزارت‌خانه تا پایان کار بنی صدر وزیر نداشت و با سرپرست اداره می‌شد، چون بنی صدر هرکسی را که شهید رجایی برای آن پست معرفی می‌کرد، قبول نمی‌کرد. البته بنی صدر کینه‌ای را که نسبت به شهید بهشتی داشت نسبت به هیچ کس به آن اندازه نداشت. او پیوسته در موضع‌گیری‌ها و سخنرانی‌هایش علیه شهید بهشتی موضع می‌گرفت و از خودش تعریف می‌کرد. امام(ره) هم همواره او را نصیحت می‌کرد و به او گفت که «این من از شیطان است» اما گوش جناب بنی صدر به این حرف‌ها بدهکار نبود. کار خودش را می‌کرد؛ خودش را همه کاره‌ی کشور می‌دانست. یک‌بار در یکی از مصاحبه‌هایش گفته بود: «من مشیرالدوله نیستم که فحش بخورم و در بروم. اگر میزان رأی ملت است که من به عنوان ریاست جمهوری می‌بینم هر روز و هر لحظه تضعیف می‌شوم.»

بعد که متوجه شد نخست وزیرش (شهید رجایی) هر روز بیش‌تر از قبل در دل مردم محبوبیت به دست می‌آورد، شروع کرد به تهمت زدن به او، آن هم تهمت‌هایی که با هیچ چسبی به شهید رجایی نمی‌چسبید. مانند این‌که «محمدعلی رجایی از قانون تخلف کرده و با برداشت و اختلاس از وجوه دولت ایران به نفع اتباع و مؤسسه‌های آمریکایی، طاغوتیان فراری و مؤسسه‌های ورشکسته کار کرده است!» مردم حیران نظاره‌گر کارهای او بودند و بنی صدر هم با تمام قدرت مشغول منم گفتن بود. خودش در صفحه‌ی ۳۵۴ کتاب خاطراتش درباره‌ی این موضوع نوشته که «آقا [امام] گفت «شما قدرت طلب هستید» چرا می‌گویید من ۱۱ میلیون رأی آوردم و مجلس ۵ میلیون. گفتم اولاً آن موقع ۱۱ میلیون رأی داشتم و الآن ۲۰ میلیون. ثانیاً هیچ وقت نگفتم که مجلس ۵ میلیون رأی آورده بلکه ۳ میلیون رأی دارد. آقا خندید…»

به فرمان امام(ره) کمیته‌ای برای تحقیق تشکیل شد و حتی «آیت الله اشراقی» نماینده‌ی بنی صدر هم بعد از تشکیل هیأت حل اختلاف او را در جریان غائله‌ی ۱۴ اسفند مقصر دانست، دیگر کار بنی صدر رو به اتمام رفت.

عامل آمریکا کیه؟

بنی صدر که سخت درگیر عُجب و غرور بود، اطراف خود را از افراد ضد انقلاب پر کرده بود. در بین افراد بنی صدر از هر قشر و گروهی آدم وجود داشت، از ساواکی و سلطنت‌طلب گرفته تا مجاهدین خلق (منافقین). در ضمن دخترش، فیروزه را هم به عقد مسعود رجوی درآورده بود پدر زن سرکرده‌ی منافقین شده بود و یک گارد به نام «گارد ریاست جمهوری» درست کرده بود که بخش اعظم اعضایش مجاهدین بودند. از آن طرف جنگ هم چند ماهی شروع شده بود و بعثی‌های عراق کشور را اشغال کرده بودند و رزمندگان در جبهه‌ها در مسأله‌ی دفاع از کارشکنی‌های جناب بنی صدر داغی بر دل داشتند. در چنین اوضاعی که شکایت مردم و سایر مسؤولین از ندادن سلاح به مدافعان خرمشهر و سقوط این شهر توسط بنی صدر و طرف‌دارانش بر آسمان بلند شده بود، قرار شد که بنی صدر در سال روز درگذشت «دکتر مصدق» یعنی در روز ۱۴ اسفند (۱۳۵۹.ش) در دانشگاه تهران سخنرانی کند.

بعد از ظهر روز ۱۴ اسفند در دانشگاه تهران دو گروه جمع شدند تا سخنرانی بنی صدر را بشنوند. گروهی طرف‌داران او و گروهی منتقدین رفتارهایش. این طرف طرف‌داران بنی صدر دست می‌زدند و شعار می‌دادند که «عامل آمریکا کیه – بهشتیه بهشتیه» و دیگر این‌که «حزب چماق به دستان- باید بره گورستان» و … آن طرف هم دانش‌جویان حزب‌اللهی فریاد می‌زدند «بنی صدر، لیبرال – پیوندتان مبارک» و «سوسولا کف نزدید – شب هفت شهداست» … با چراغ سبز بنی صدر، درگیری آغاز شد. گاردی‌های ریاست جمهوری و منافقین به جان دانش‌جوهای مخالف بنی صدر افتادند و خود بنی صدر هم هرچند دقیقه یک‌بار چاقویی، چماقی را بلند می‌کرد و فریاد می‌زد چماق به دستان – منظور مخالفانش – می‌خواسته‌اند او را با آن چاقو و چماق‌ها بکشند!…

مرگ بر بنی صدر

در آن روز – ۱۴ اسفند – تنها بچه حزب اللهی‌ها بودند که کتک مبسوطی خوردند و طرف‌داران بنی صدر اما تا آن‌جا که توانستند کتک زدند. اما بعد از آن موضع‌گیری‌ها و انتقادها به کارهای بنی صدر علنی شد. او اما در مصاحبه‌هایش ابتدا تقصیر را برگردن دانش‌جویان حزب اللهی انداخت. ولی وقتی به فرمان امام(ره) کمیته‌ای برای تحقیق از نمایندگان دو طرف تشکیل شد و حتی «آیت الله اشراقی» نماینده‌ی بنی صدر هم بعد از تشکیل هیأت حل اختلاف او را در جریان غائله‌ی ۱۴ اسفند مقصر دانست، دیگر کار بنی صدر رو به اتمام رفت. سپس طرح عدم کفایت بنی صدر در مجلس مطرح شد و پس از رأی آوردن این طرح امام(ره) هم او را از ریاست جمهوری عزل کرد. او انتظار داشت که مردم به خاطرش به خیابان بریزند و جلوی نظام بیاستند؛ اما برخلاف انتظارش مردم در خیابان از حکم عزل دفاع کردند و فریاد «مرگ بر بنی صدر» سر دادند. بنی صدر متوجه شد که خودش به دست خودش در ۱۴ اسفند تیر خلاص به حکم ریاست جمهوری‌اش زده، تیری که باعث فرارش از کشور با مسعود رجوی آن هم با لباس زنانه شد. *

منابع

۱-    غائله‌ی ۱۴ اسفند ۱۳۵۹(ظهور و سقوط ضد انقلاب)، چاپ دادگستری جمهوری اسلامی ایران

۲-    زندگی سیاسی شهید رجایی، نوشته‌ی سجاد راعی گلوجه، چاپ مرکز اسناد انقلاب اسلامی

۳-    خاطرات کیومرث صابری (گل آقا)، مؤسسه‌ی تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی(ره)

۴-    بولتن نقد و بررسی «درس تجربه» – خاطرات بنی صدر- ، دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 14 اسفند 1398
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic