۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
هاکان فیدان

الاخبار نوشت: حدود دو هفته پیش تاکنون نشست‌هایی میان سردار قاآنی و هاکان فیدان مدیر سرویس اطلاعات ترکیه برگزار شده است در این دیدارها، ایران، آنکارا را مسئول انفجار اوضاع معرفی کرده است.


سرویس جهان مشرق - روزنامه الاخبار لبنان در گزارش به بررسی پشت پرده جنگ افروزی ترکیه در شمال سوریه و مجموعه نشست‌های سه جانبه و دو جانبه در رابطه با این درگیری‌ها پرداخته و از دیدار سردار قاآنی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران با هاکان فیدان رئیس سرویس اطلاعات ترکیه و علی مملوک رئیس دفتر امنیتی سوریه خبر داد. بر اساس این گزارش، محور اصلی اتفاقاتی که در ادلب رخ می‌دهد، در تصمیم دمشق برای آزادسازی شهر ادلب و تامین امنیت مسیرهای مواصلاتی دمشق به حلب و لاذقیه به حلب است. این موضوع محور اساسی نشست‌های قاآنی و فیدان و همچنین نشست‌های علی مملوک و هاکان فیدان و نشست‌های سه جانبه ایران و ترکیه و روسیه بود.

الاخبار در این مقاله تاکید می کند که داغ شدن عرصه میدانی شمال سوریه در نیمه های ژانویه گذشته در نتیجه نقض آتش‌بس در جبهه‌های حلب و ادلب نبود، بلکه این تحولات در نتیجه طرح دمشق و متحدانش برای آزادسازی شهر ادلب بود که مجموعه نشست‌های بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه و هیئتی از مستشاران ایرانی آن را بررسی کرده بود. اسد مرحله آینده درگیری‌ها ضد گروه‌های تروریستی در سوریه را شهر ادلب معرفی کرد و اولویت این کشور را تأمین مسیرهای مواصلاتی دمشق به حلب و لاذقیه به حلب دانست. در همین رابطه نشست‌های سه جانبه میان ترکیه، ایران و روسیه و همچنین برخی نشست‌های دو جانبه برای جلوگیری از این درگیری‌ها شکل گرفت.

 
هاکان فیدان

حدود دو هفته پیش تاکنون نشست‌هایی میان اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران و هاکان فیدان مدیر سرویس اطلاعات ترکیه برگزار شده است در این دیدارها، ایران، آنکارا را مسئول انفجار اوضاع در عرصه میدانی معرفی و تاکید کرده است که ترکیه به تعهدات خود در توافقنامه‌های گذشته پایدار نبوده است. وی تاکید کرد که طرف سوری با حمایت ایران به روند بازسازی مسیرهای مواصلاتی خود ادامه می‌دهد و در حال حاضر باید توافق جدیدی به امضا برسد.

فیدان همچنین با علی مملوک رئیس دفتر امنیت داخلی سوریه نیز دیدار کرد. این دیدار نیز تحت تأثیر دیدار صورت گرفته با قاآنی انجام شد و سوریه تاکید کرد که ترکیه به تعهدات خود وفادار مانده و باید معادله جدیدی در این زمینه تصویب شود. طرحی که البته با مخالفت قاطع ترکیه مواجه شده و ترکیه فقط امکان ارتباط از طریق دو اتوبان بین‌المللی را قبول کرده و تامین امنیت این مناطق را نمی‌پذیرد.

ارتش سوریه بعد از تامین امنیت مسیر مواصلاتی دمشق به حلب که با تحت کنترل گرفتن شهرهای معرة نعمان و سراقب و  روستاهای مستقر در دو طرف مسیر در حومه جنوبی و غربی حلب صورت گرفت، به سمت حومه غربی پیشروی کرد تا امنیت حلب را به صورت تقریباً کامل تأمین کرده و کانون‌های حمله به این شهر را از بین ببرد.

آنکارا بعد از این موفقیت آسان ارتش سوریه و متحدانش، پیام های منفی در عرصه سیاسی و میدانی به طرف‌های روسی و سوری ارسال کرد و در عین حال اقدام به تجهیز گسترده شبه نظامیان مسلح تحت امر خود به صورت علنی کرده و نیروهای نظامی خود را در مرزها مستقر کرد.

 
علی مملوک

رجب طیب اردوغان موفقیت آسان ارتش سوریه در تحت کنترل قرار گرفتن حدود ۲ هزار کیلومتر مربع در مدتی تقریباً کوتاه را برنتافت. این در حالی بود که ارتش سوریه عملیات برای آزادسازی حومه جنوبی ادلب و منطقه سهل الغاب در  حومه شمالی حماه را در دستور کار خود قرار داده بود، به همین علت بود که ترکیه نیروهای ویژه خود را در کنار عناصر مسلح تروریستی هیئت تحریر الشام ( یا جبهه النصره سابق) و حزب اسلامی ترکستانی وارد عمل کرد، اما نیروهای ترکیه در جنگ در نزدیکی منطقه بلیون در حومه جنوبی ادلب تلفات قابل توجه‌ای را دریافت کرده و 33 نفر از نظامیان این کشور کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند. این اتفاق باعث شد آنکارا از تمامی ابزارهای خود برای اشغال شهر سراقب استفاده کند .

در طرف مقابل، روسیه نیز به دنبال حفظ دستاوردهای سنتی خود در جنگ سوریه است و در عین حال نمی‌خواهد مناسبات خود با آنکارا را از دست بدهد. در طرف مقابل ایران و حزب‌الله لبنان به دمشق پیام داده‌اند که این مسیرهای بین المللی به هر نحوی باید آزاد شوند و آنها در کنار سوریه قرار دارند.

بعد از اینکه ترکیه حملات هوایی گسترده ای را در منطقه انجام داد که باعث شهادت ده‌ها تن از عناصر ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان شد، ارتش سوریه نیروهای نظامی خود را اعزام کرد و شهر سراقب در عملیاتی که کمتر از یک شبانه روز طول کشید، آزاد شد.

 
سردار قاآنی

در نتیجه این تحولات، مسیر دمشق به حلب به صورت نسبی در امنیت قرار گرفته است و در حال حاضر تنها مسیر لاذقیه به حلب در برنامه بعدی ارتش سوریه قرار دارد. این شکست‌ها باعث شده ترکیه طرح  گشتی‌های مشترک را  مطرح کرده و مواضع انتشار آنها را بین مناطق جسر الشغور و سراقب و معره النعمان و سراقب معرفی کند، اما این طرح‌ها رد شده است.

در هر حال تحولات میدانی جبهه حلب تا حد قابل توجهی منتظر نتایج نشست ولادیمیر پوتین و رجب طیب اردوغان روسای جمهور روسیه و ترکیه است که فردا در مسکو برگزار خواهد شد، نشستی که می‌توانند نقشه جدید درگیری های ادلب را روشن کرده و سرنوشت جنگ سال‌های گذشته در سوریه به ویژه در مناطق شمالی این کشور را مشخص کند.

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 14 اسفند 1398
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات