۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
عراق

کارشناسان منطقه‌ای تظاهرات میلیونی عراق را سومین سیلی به ترامپ بعد از مصوبه پارلمان عراق و حمله موشکی ایران به عین الاسد برآورد کرده و پیام‌های این اقدام را ارزیابی کردند.


به گزارش مشرق، حسن حردان تحلیلگر مسائل راهبردی منطقه در مقاله‌ای در روزنامه البناء لبنان نوشت که تمام کسانی که تظاهرات میلیونی برگزار شده در شهر بغداد را دیدند، به یک نتیجه واضح و آشکار رسیدند و آن این که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سومین سیلی را بعد از مصوبه پارلمان عراق مبنی بر لغو توافقنامه امنیتی با آمریکا و حملات موشکی انجام شده از سوی ایران ضد پایگاه‌های نظامی آمریکا در این کشور دریافت کرده است. این در حالی است که واشنگتن مجبور شده این تحقیر را هضم کرده و واکنش فوری و جدی به حملات ایران به پایگاههای نظامی خود نشان ندهد.

تحلیلگر مذکور تظاهرات دیروز را در بر دارنده ۶ پیام مهم برای آمریکایی‌ها دانست و تاکید کرد که این پیام‌ها عبارتند از:

بیشتر بخوانید:

افشای ۱۰ گام آمریکا برای تقویت مواضع خود در مرز عراق-سوریه

بازگشایی تمام مسیرها در پایتخت عراق

سربازان آمریکایی قربانی بی‌ملاحظگی ترامپ

اول: موجودیت نظامی آمریکا و غرب در عراق تحت پوشش حمایت مردمی قرار ندارد و مصوبه پارلمان عراق تنها در بردارنده اراده ملت عراق بوده است. این بدان معنی است که آمریکا اعتبار رسمی و مردمی در عراق نداشته و ادامه حضور نظامی آمریکا در این کشور فاقد مشروعیت است.

دوم: ملت عراق با قدرت در کنار گروه‌های مقاومت این کشور برای آغاز مقاومت مسلحانه ضد اشغالگران آمریکایی ایستاده است، البته این در صورتی است که آمریکایی‌ها تسلیم خواست و اراده عراقی‌ها نشوند و به صورت مسالمت آمیز و بدون قید و شرط از این کشور خارج نشوند.

سوم: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نمی‌تواند بازی خود را با برگه اختلافات سیاسی و فتنه‌انگیزی میان عراقی‌ها ادامه دهد تا ابقای موجودیت خود در این کشور را توجیه کند و به مداخله در امور داخلی عراق ادامه دهد و منابع نفتی این کشور را غارت کند.

چهارم: ملت آمریکا به این نتیجه رسیده‌اند که ترامپ همواره به آنها دروغ می‌گوید، چرا که وی مدعی بود حضور نیروهای آمریکایی در خاک عراق با تایید افکار عمومی این کشور بوده و تصمیم پارلمان عراق نمایانگر اراده مردم این کشور نیست. درصورتی که ترامپ اصرار داشته باشد نیروهای خود را در عراق ابقا کند، باید هزینه‌هایی بسیار بیشتر از هزینه‌های مربوط به سال ۲۰۰۳ و ۲۰۱۱ بپردازد، چرا که مقاومت عراق امروز بسیار قدرتمندتر و با تجربه‌تر از گذشته است و از حمایت گسترده مردمی برخوردار است.

پنجم: ملت عراق به خوبی می داند که اهداف استعماری موجودیت نظامی آمریکا در این کشور چیست. آنها متوجه هستند که موضوع مبارزه با گروه تروریستی داعش تنها یک ادعا برای غارت عراق بوده و آمریکایی‌ها تلاش دارند از بحرانهای موجود در این کشور و فتنه‌انگیزی در میان عراقی‌ها برای گسترش هژمونی خود و سرقت منابع نفتی عراق استفاده کنند. این چیزی است که ترامپ بارها به صورت رسمی به آن اذعان کرده است.

ششم: ترامپ با این تظاهرات سرنوشت سیاسی خود را در خطر می بیند، چرا که ممکن است در صورت ادامه این روند و اصرار بر ادامه حضور نیروهای آمریکایی در عراق و آغاز حملات نیروهای مقاومت ضد اشغالگری آمریکا و کشته شدن نظامیان آمریکایی در عراق، دور آینده انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را از دست بدهد. افکار عمومی آمریکا ورود این کشور به جنگ جدید را بر نمی‌تابد و ترامپ به آنها وعده داده بود که آمریکا را از ورود به هر جنگ دور نگه دارد، آن هم بعد از آنکه جنگ‌های عراق و افغانستان بالغ بر هفت تریلیون دلار هزینه به اقتصاد آمریکا و مالیات دهندگان این کشور تحمیل کرد.


العهد: دومین انقلاب ضد استعماری در عراق

پایگاه خبری العهد نیز در مقاله‌ای تظاهرات میلیونی دیروز در عراق را دومین «انقلاب بیست» [ ثورة العشرین ] در این کشور ارزیابی کرد و نوشت که صد سال پیش تعدادی از روحانیون و شیوخ عشایر انقلاب فراگیری را در عراق ضد استعمار بریتانیا آغاز کردند که بخش‌های مختلف مردم و نخبگان سیاسی و اجتماعی در آن حضور داشتند و این انقلاب نقطه تحول بزرگی در روند حاکمیت معاصر عراق داشت و به یکی از زیرساخت‌های مهم شکست امپراطوری و هیبت انگلیس و از بین رفتن قدرت و نفوذ منطقه‌ای و بین‌المللی کشور تبدیل شد.

نگاهی به بسترها و مقدمات و ابعاد و مضامین و همچنین نتایج به دست آمده از این انقلاب نشان می‌دهد که گزینه‌های مقاومت و اراده ملی در شرایط کنونی نیز درست مانند گذشته در عراق ظهور پیدا کرده و می‌تواند کلید تغییر و تحولات اساسی در این کشور را رقم بزند. مورخان و سیاستمداران و نویسندگان انگلیسی و عراقی با وجود اختلاف‌نظرهای گسترده‌ای که در خصوص این انقلاب دارند، اما معتقدند که آنچه که باعث شکست امپراتوری و هژمونی انگلیس در عراق و منطقه شد، مقاومت ملی عراقی‌ها بود که به صورت بی‌سابقه‌ای افزایش پیدا کرد.

نویسنده در این مقاله تاکید کرد که در شرایط کنونی نیز می‌توان گفت تاریخ تکرار شده و انقلابی در دست شکل‌گیری ضد اشغالگری آمریکا در عراق است که می‌توان آن را انقلاب ۲۰ دوم نامگذاری کرد.


بر اساس این گزارش با وجود گذشت صد سال از انقلاب گذشته و تحولات و متغیرات جهانی گسترده‌ای که در تمامی سطوح به وقوع پیوسته، اما وجوه تشابه زیادی بین دو انقلاب وجود دارد که با این حال نشان می‌دهد انقلاب جدید می‌تواند بهتر و تاثیرگذارتر از انقلاب اول باشد.

العهد تاکید می‌کند که تظاهرات میلیونی روز جمعه را می‌توان تظاهرات میلیونی برای اخراج اشغالگران یا حمایت از تمامیت ارضی عراق دانست که نشان‌دهنده موضع یکپارچه ملت عراق در قبال موجودیت آمریکا در این کشور است. این در حالی است که مواضع گروه‌های سیاسی نیز در روز ۵ ژانویه خود را در پارلمان عراق نشان داد و مجلس نمایندگان این کشور مصوبه الزام دولت برای اخراج اشغالگران آمریکایی از عراق را صادر کردند.

العهد می‌افزاید که هیچ کس نمی تواند مجموعه واقعیت‌های ترسناک در خصوص اشغالگری آمریکا در عراق طی ۱۷ سال گذشته را منکر شود. دوره‌ای که در جریان آن کشور وارد بخش عظیمی از بحران‌ها و مشکلات سیاسی، امنیتی و اقتصادی شد و گروه‌های تروریستی به این کشور روی آورده و فتنه‌های مذهبی و ملی ایجاد شد و جلوی هر اقدامی برای خیزش و پیشرفت گرفته شد و زیرساخت‌های کشور و تاسیسات حیاتی آن به کلی از بین رفت.


از سوی دیگر آمریکا همواره تلاش کرده است اراده خود را به اراده ملی عراق تحمیل کند و خود را در سطحی بالاتر از ملت و دولت عراق ببینند، آنها برای رسیدن به این هدف تلاش کردند از اختلافات سیاسی و اجتماعی و جغرافیایی موجود در عراق سوء استفاده کنند و در عین حال به نمادهای دینی و ملی عراق نظیر مرجعیت دینی و نیروهای نظامی الحشد الشعبی توهین و تجاوز کرده‌اند. اشغالگری آمریکا در عراق قربانیان زیادی را به جا گذاشته و تلفات مادی عظیمی را در کنار هرج و مرج و فقدان امنیت و بی ثباتی به عراق تحمیل کرده است.

این مقاله در پایان تاکید دارد که البته خروج آمریکا از عراق به آسانی رقم نخواهد خورد، چراکه آنها محاسبات و منافع و معادلات زیادی در منطقه دارند و این تحولات تنها منحصر به عراق نیست. اما تحرکات سیاسی و برنامه عراق به ویژه بعد از ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ابومهدی المهندس نایب رئیس هیئت الحشد الشعبی عراق که در اوایل ماه جاری میلادی انجام شد، می‌تواند نقش قابل توجهی در ایجاد واقعیت های جدید در عراق و منطقه داشته باشند. واقعیت‌هایی که به مذاق سیاستمداران واشنگتن خوش نخواهد آمد، اما آنها مجبور به تعامل با آن خواهد بود. واقعیت هایی که به احتمال فراوان برای آمریکا و متحدان و مزدوران آنها در منطقه سخت و دردناک خواهد بود و پروژه پایان دادن به موجودیت نظامی آمریکا در جغرافیای عراق و منطقه را گسترده‌تر خواهد کرد.

منبع: تسنیم
نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 5 بهمن 1398
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic