۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

راهکارهای عملی برای خروج آمریکا از منطقه چیست؟/ آیا نیروهای مقاومت وارد فاز عملیات استشهادی علیه تروریست‌های آمریکایی می‌شوند؟

تابوت نظامیان آمریکا

باید منتظر بمانیم تا محور مقاومت از تمامی مدل‌های موجود برای خارج کردن نیروهای تروریستی ارتش آمریکا استفاده کند، مدلی همچون عملیات استشهادی یا عملیات‌های کوچک ضربتی نامتقارن با آسیب بسیار بالا...


سرویس جهان مشرق - پس از ترور سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و جمال جعفر معروف به ابومهدی المهندس فرمانده نیروهای حشدالشعبی عراق در تاریخ ۱۳ دیماه ۱۳۹۸، توسط نیروهای تروریستی رژیم آمریکا موسوم به سنتکام، جمهوری اسلامی وعده داد که در واکنش به این اقدام تروریستی آمریکایی‌ها، انتقام سختی را در دستور کار قرار خواهد داد.

به طوریکه مقام معظم رهبری در پیامی به مناسبت شهادت سپهبد سلیمانی و همراهانش فرمودند: «با رفتن او به حول و قوهٔ الهی کار او و راه او متوقف و بسته نخواهد شد ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثهٔ دیشب آلودند».[۱]

هر چند در ابتدا بسیاری با شنیدن کلیدواژه "انتقام سخت"، آن را یک اقدام نظامی علیه نیروهای تروریستی آمریکایی تصور می‌کردند و به همین دلیل حمله موشکی به پایگاه عین‌الاسد را مصداق آن تلقی می‌کردند اما حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ۱۸ دیماه در دیدار مردم قم فرمودند: «بحث انتقام بحث دیگری است، دیشب یک سیلی به آنها زده شد اما در مقام مقابله، این اقدامات نظامی به این شکل کفایت نمی‌کند بلکه باید حضور فسادبرانگیز امریکا در منطقه تمام شود».[۲]


جریان تردیدافکن داخلی همصدا با بنگاه‌های سخن‌پراکنی ضدانقلاب در شبکه‌های فارسی‌زبان، تحقق این سیاست منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را با همکاری بازوان محور مقاومت مورد سؤال و انکار قرار داده و عملاً اخراج آمریکا از منطقه را ناممکن خواندند. این جریان با طرح سؤالات مختلف این پرسش اصلی را مطرح می‌کنند که چگونه قرار است تا آمریکا مجبور به خروج از منطقه شود.

بیشتر بخوانید:

خاطره افقی شدن نیروهای عمودی آمریکایی +فیلم

شاید بهترین پاسخ برای این تردیدآفرینی‌ها که با هدف تضعیف سیاست اخراج آمریکایی‌ها از منطقه مطرح می‌شود، یادآوری عقب‌نشینی خفت‌بار رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان باشد.

پنجشنبه پنجم خردادماه ۱۳۷۹ مقارن با ۲۵ می ۲۰۰۰- ارتش رژیم صهیونیستی بدون هیچ قید و شرطی و بدون امضای توافقنامه سازش با نیروهای جبهه مقاومت از مناطق جنوب لبنان عقب‌نشینی یا به زبان بهتر فرار کرد.

همچنانکه "ایهود باراک" نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی بعد از گذشت ۱۹ سال، این تصمیمش را "تاریخی" خواند و گفت که به آن افتخار می‌کند، چرا که «خروج اسرائیل از لبنان، مانع از کشته شدن صدها سرباز شد».

باراک ادامه داد: «[در خصوص این تصمیم] با اعتراضات شدیدی مواجه شدیم. ولی تصمیم گرفتیم؛ چرا که بیش از ۲۵ سرباز ما سالانه در لبنان کشته می‌شد».[۳]


در حقیقت در آن شرایط فرار از جنوب لبنان، یکی از گزینه‌های انتخابی صهیونیست‌ها نبود بلکه تنها راهی بود که مقاومت لبنان به آنها تحمیل می‌کرد؛ اما چگونه؟

شاید در یک کلمه بتوان گفت با "تغییر نظام محاسباتی دشمن" که این خود نیز در نتیجه اقدامات زنجیره‌ای جریان مقاومت بود تا این مهم محقق شود.

۱- همگرایی بیشتر جریان‌های ضدصهیونیستی

افزایش همگرایی و همکاری گروه‌های ضدصهیونیستی، یکی از نخستین گام‌ها برای اجبار صهیونیست به منظور فرار از جنوب لبنان بود؛ هر چند در این بین حزب‌الله لبنان نقش محوری داشت و نوک پیکان این عملیات پیچیده بود اما از توان هم‌افزای سایر گروه‌ها نیز علیه اشغالگران صهیونیست بهره‌برداری شد.

به همین دلیل برای تکرار این الگو و اخراج آمریکا از منطقه بایستی ابتدا در عراق و سپس در سایر کشورهای منطقه عناصر همسو با محور مقاومت، ایجاد اتحاد و ائتلافی ضدآمریکایی را عمود خیمه خود قرار دهند.

۲- حذف عناصر مزدور و وطن‌فروش

"گیورا آیلند"رئیس بخش عملیات ستاد ارتش صهیونیستی در آن زمان طی یک مصاحبه گفت: «رویکرد ارتش این بود که در داخل خاک لبنان و به طور مشخص کمربند امنیتی به عرض یک کیلومتر بجای عمق ۱۰ یا ۱۵ کیلومتری خاک لبنان باقی بماند تا بر عوارض جغرافیایی مسلط باشد، واحدهای نظامی به عملیات خود مانند گذشته ادامه دهند و ارتش لحد تقویت شود».

آنتوان لحد از اتباع لبنان با حمایت ارتش اسرائیل، یک جریان مسلح مزدور به نام "ارتش جنوب لبنان" در جهت منافع صهیونیست‌ها تشکیل داده بود؛ وی هنگام فرار ارتش صهیونیستی از جنوب در سال ۲۰۰۰ به تل آویو رفت و اداره یک رستوان کوچک با نام بیبلوس به او سپرده شد.

آیلند در پاسخ به این سؤال، پس چرا ارتش اسرائیل نظر خود را عوض کرد و حتی با شتاب از جنوب لبنان خارج شد؟ تاکید کرد: «این حزب الله بود که زمان و چگونگی عقب نشینی از جنوب لبنان را بر ما تحمیل کرد به ویژه هنگامی که ارتش مزدور لحد را نابود ساخت، ما مجبور شدیم بدون مقدمه سازی و اتخاذ ترتیبات لازم با شتاب از خاک لبنان خارج شویم. در نهم ماه مه سال ۲۰۰۰، آنتوان لحد سرکرده ارتش مزدور موسوم به "ارتش جنوب لبنان" در یک مصاحبه از رئیس جمهوری وقت لبنان خواستار عفو عناصرش شد».[۴]

به همین ترتیب بایستی در عراق و سایر کشورهای منطقه، عناصر آمریکاپرست و مزدوران مسلح ارتش آمریکا به مرور از متن به حاشیه منتقل شده و مسیر اضمحلال را در پیش گیرند. در واقع یکی از موانع اصلی تحقق اخراج آمریکا، پیشمرگان آن‌ها در کشورهای مختلف هستند که بایستی از میان برداشته شوند.

۳- بسترسازی و ایجاد مقدمات قانونی و حقوقی

هرچند که رژیم صهیونیستی به هیچ یک از قوانین و مفاد حقوق بین‌الملل وقعی نمی‌گذاشت اما فشارهای قانونی در شرایط تنش می‌تواند بخشی از پروسه اخراج را تشکیل دهد. همچنانکه سازمان ملل متحد با تصویب قطعنامه ۴۲۵ از اسرائیل خواست هر چه زودتر خاک لبنان را تخلیه کند و یک نیروی پاسدار صلح را در خاک لبنان مستقر کرد.

در عراق و سایر کشورهای منطقه نیز قانون خروج یا اخراج نیروهای آمریکایی ابتدا بایستی به عنوان یک قانون داخلی به تصویب برسد و سپس به عنوان یک مطالبه در مجامع حقوقی طرح شود. قطعاً این مفاد قانونی نیازمند حمایت افکار عمومی و یک فشار نظامی است.

۴- ایجاد مطالبه عمومی در منطقه

همانطور که اخراج نیروهای صهیونیست از جنوب لبنان به یک مطالبه عمومی در لبنان تبدیل شده بود، اخراج اشغالگران آمریکایی از منطقه نیز باید به عنوان گفتمانی همه‌گیری و منطقه‌ای از سوی اقشار مختلف ملت‌های منطقه تکرار شود. به ویژه در کشورهای همچون عراق یک نظام انتخاباتی در آن حاکم است، تلاش احزاب برای اخراج آمریکایی‌ها باید به عنوان یک مزیت رأی‌آور و یک امتیاز انتخاباتی مورد توجه قرار گیرد؛ و احزاب سیاسی از طرح خود برای اخراج آمریکایی‌ها به مثابه نیروهای فسادبرانگیز در کشورشان- با شجاعت حمایت کنند.

۵- افزایش تلفات نظامی و لجستیکی راهبردی از طریق عملیات استشهادی

یکی از روش‌های موفق حزب الله در جنگ فرسایشی با صهیونیست‌ها، انجام عملیات‌های شهادت‌طلبانه بود که ضمن وارد آوردن خسارات جانی فراوان به صهیونیست‌ها، روحیهٔ سربازان و مزدوران این رژیم را به شدت کاهش می‌داد. به همین سبب سرهنگ نوام بن تسیفی از فرماندهان اسرائیل می‌گوید: "ما از لبنان عقب نشینی نکردیم، بلکه گریختیم.[۵]

به گفته برخی کارشناسان نظامی، با توجه به مراحل طی شده از ۱۹۸۲ تا ۲۴ می ۲۰۰۰، می‌توان مبنای مقاومت حزب‌الله را در این دوره بر مبنای توسعه و تکامل مبارزه مسلحانه با اشغالگران صهیونیستی تعریف کرد که مراحل آن از حملات شهادت طلبانه تا حملات چریکی و تکامل آن به شبیخون‌های سنگین به مقرها و تجمعات نیروهای رژیم صهیونیستی بود.

گفتنی است که حزب الله، پیش از سال ۲۰۰۰، بر شدت حملات ایذائی خود ضد صهیونیست‌ها در جنوب لبنان افزود و کار را از عملیات چریکی پارتیزانی و ایذائی به عملیات حرفه‌ای تبدیل کرد و ضرباتی سخت و کمرشکن به صهیونیست‌ها وارد کرد.[۶]

طبق آمارهای موجود، تا سال ۱۹۹۴ حدوداً هر ماه ۴۵ عملیات ضدصهیونیستی در زمان اشغال لبنان انجام می‌شد. این مقدار هم‌زمان با توسعه کیفی تجهیزات مورد استفاده و تنوع در عملیات‌ها در سال ۱۹۹۵ به ۷۰ عملیات در هر ماه رسید. از آن سال به بعد تعداد این عملیات‌ها همواره شاهد رشد قابل توجه بود تا اینکه نهایتاً در سال ۱۹۹۸ ماهیانه بالغ بر ۱۲۰ عملیات ضد صهیونیستی انجام می‌شد. تمامی اقدامات پیچیده و پیشرفته صهیونیست‌ها برای مقابله با این عملیات‌ها نیز که با استفاده از تکنولوژی‌های بالا نظیر رصد از طریق سنسورهای حرارتی و کمین‌های پیشرفته صورت می‌گرفت، در جلوگیری از این عملیات‌ها ناکام بود. [۷]

به همین ترتیب نیروهای مقاومت اسلامی در منطقه نیز بایستی در حوزه اقدام سخت و عملیات نظامی نیز علاوه بر افزایش چشم‌گیر شمار تلفات نظامیان آمریکایی، در حوزه زیرساختی و لجستیکی نیز صدمات هدفمند و سنگینی را به آمریکایی‌ها وارد کنند.

تضعیف روحیه سربازان و فرماندهان نظامی سنتکام به عنوان بخشی از مقاصد این هدف می‌تواند، مانع عکس‌العمل مؤثر نظامیان آمریکایی علیه محور مقاومت گردد.


بیشتر بخوانید:

آیا نبرد حزب الله و تل آویو نزدیک است؟

۶- پیوند خوردن مسائل منطقه با امور داخلی

همانگونه که صهیونیست‌ها برای فرار از این مهلکه، و کاهش تلفات جانی سربازان خود که تأثیر مستقیم در انتخابات آنها داشت، مجبور به خروج از جنوب لبنان شدند؛ در آمریکا نیز شعار رقابت انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری در این کشور باید "خروج از منطقه غرب آسیا" باشد که این مساله زمانی جامه‌عمل خواهد پوشید که هزینه ادامه حضور در منطقه بشدت افزایش یابد و افکار عمومی نسبت به آن بیش از گذشته معترض شوند.

۷- امید به نصرت الهی

در کنار عوامل مادی و تلاش‌های ظاهری، امید به نصرت الهی و دریافت امدادهای غیبی، هم بخش دیگری از رمز موفقیت نیروهای مقاومت در ماجرای فرار نیروهای صهیونیست از جنوب لبنان بود. رهبر حزب‌الله لبنان سیدحسن نصرالله همواره با ذکر مصادیق، از عوامل غیبی دخیل در پیروزهای مقاومت برای مجاهدان و فرماندهان این راه سخن می‌گوید؛ فرماندهان حزب‌الله نیز خود در صحنه نبرد این نصرت الهی را در مبارزه با صهیونیست‌ها به خوبی حس کرده‌اند.

حالا رزمندگان ضد آمریکایی در کشورهای منطقه و همهٔ دلبستگان مقاومت که خونخواه سپهبد شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس هستند با اتکای به همین سنت الهی می‌دانند که با ادامه خط جهاد و مقاومت، پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است.

شاید تا زمان اعلان رسمی عقب‌نشینی و فرار صهیونیست‌ها از جنوب لبنان، بسیاری از تحلیل‌گران عرصه بین‌الملل حتی تصور این شکست مفتضحانه به ذهن‌شان خطور نمی‌کرد و سخن از ناتوانی اسرائیلی‌ها برایشان قابل هضم نبود اما زنجیرهٔ اقدامات رزمندگان مقاومت اسلامی در لبنان به طور کامل این نظام محاسباتی را تغییر داد، به طوری که امروز برای کارشناسان سیاسی شکست اسرائیل یک مؤلفه طبیعی و پذیرفتنی است.

امروزه نیز رزمندگان و فعال سیاسی علاقه‌مند به مقاومت اسلامی در کشورهای منطقه قادر هستند تا آنچه که به عنوان یک ناشدنی در اذهان تحلیل‌گران غرب‌گرا است، عملی و محقق نمایند و آمریکایی‌ها را مجبور نمایند تا از کشورهای منطقه به سوی خلیج خوک‌ها فرار کنند.

[1] پیام رهبر انقلاب اسلامی در پی شهادت سردار بزرگ و پرافتخار حاج قاسم سلیمانی و همراهان او؛ 13 دیماه 1398

[2] mshrgh.ir/1029012

[3] https://www.donya-e-eqtesad.com/fa/tiny/news-3552953

[4] https://www.islamtimes.org/fa/article/540965/

[5] https://snn.ir/fa/news/513563/

[6] https://fa.alalamtv.net/news/1814731/

[7] www.tasnimnews.com/fa/news/1396/03/04/1419192/

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 5 بهمن 1398
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات