۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

تجزیه عراق، راهبرد آمریکا برای فرار از مات شدن در غرب آسیا/ سناریوی واشنگتن برای تشکیل اقلیم «سنی، شیعی و کردستان» در عراق چیست؟ + نقشه میدانی و عکس

عراق.jpg

اگر آمریکایی‌ها موفق شوند کشور عراق را به سه یا چهار اقلیم تجزیه کنند دیگر طرح خروج نظامیان آنان هم منتفی می‌شود و جاده مهم و راهبردی «تهران - بغداد - دمشق - مدیترانه» نیز قطع خواهد شد.


سرویس جهان مشرق؛ از حدود یک سال قبل دولت آمریکا دور جدیدی از فشارهای سیاسی را به دولت عراق وارد کرد تا از تحریم های اقتصادی ضد ایران تبعیت کند و با کاخ سفید در اجرای پروژه فشار حداکثری همگام شود.

خواسته واشنگتن از عراق فقط همراهی در تحریم ها و فشارهای اقتصادی نبود و آمریکایی ها از نخست وزیر این کشور خواستند در مسیر انحلال سازمان حشدالشعبی نیز گام بر دارد تا به قدرت منطقه ای تهران ضربه وارد شود.

 آمریکایی ها برای عملی کردن درخواست دوم خود فقط به فشار سیاسی اکتفا نکردند و حتی با مشارکت صهیونیست ها به پایگاه های حشدالشعبی حمله هوایی کردند تا دولت عراق تسلیم شود اما «عادل عبدالمهدی» با هر دو درخواست مخالفت کرد.

تابستان امسال زمانی که دولت عراق از عزم خود برای افتتاح گذرگاه مرزی بسیار مهم «القائم - البوکمال» خبر داد آمریکایی ها عصبانی تر شدند چرا که شروع به کار این گذرگاه مقدمه ای برای راه اندازی جاده راهبردی «شرق آسیا - تهران - مدیترانه» بود.


آمریکایی ها خوب می دانستند اگر این جاده افتتاح شود نفوذ سیاسی - اقتصادی و نظامی آنان در منطقه غرب آسیا به صورت چشمگیری کاهش می یابد و حتی معادلات اقتصادی جهان تغییر می کند. بهره برداری از گذرگاه مرزی القائم - البوکمال گام بلند دولت عراق برای حل بخشی از مشکلات اقتصادی اش به شمار می آید چرا که این گذرگاه نقطه اتصال شرق آسیا به مدیترانه است و درآمدهای قابل توجهی برای بغداد دارد.

خشم کاخ سفید از تصمیم دولت عراق فروکش نکرده بود که عادل ابوالمهدی یک چرخش سیاسی دیگر هم کرد و در سفر به چین چندین توافق نامه را به امضا رساند و همین کافی بود تا آمریکایی ها خشمگین تر شوند و سناریوی براندازی را اجرایی کنند.

اوایل مهرماه امسال که تظاهرات ضد دولتی و اعتراض به وضعیت اقتصادی در مناطق مرکزی و جنوبی عراق آغاز شد و در ماه های بعد هم گسترش یافت، آمریکایی ها برنامه خود را همزمان برای براندازی دولت عراق و انحلال حشدالشعبی پیش بردند.

جنگ «شیعی - شیعی» همزمان با اعتراضات، راهبرد اصلی واشنگتن برای یک درگیری داخلی و در نهایت انحلال سازمان حشدالشعبی بود اما این پروژه با هوشیاری نیروهای عراقی ناکام ماند و به نتیجه نرسید تا آمریکایی ها به یکی از مهم ترین هدف خود دست نیابند.

 
آرشیو

اگرچه در ماه های گذشته آمریکایی ها تمام توان خود را در عراق به کار گرفتند و فشارهای گسترده ای وارد کردند و به پیروزی های محدودی هم دست یافتند اما پس از شهادت «سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس» وضعیت به سرعت به ضرر آنان در حال تغییر است.

به گزارش مشرق، واشنگتن تصور می کرد پس از ترور شهید سلیمانی و ابومهدی کار حشدالشعبی را در عراق یکسره می کند و می تواند قدرت را در این کشور قبضه کند اما در همان گام نخست از پارلمان عراق یک ضربه مهلک متحمل شد.

آمریکایی ها به گمان خود در حال کیش و مات کردن جبهه مقاومت در عراق بودند اما وقتی مصوبه اخراج آنان از خاک عراق در پارلمان به تصویب رسید و آگاه شدند یک تظاهرات میلیونی در چهارم بهمن ماه در انتظار آنان است دریافتند که با مات شدن فاصله ندارند و به همین دلیل می خواهند سناریوی از پیش برنامه ریزی شده دیگری را اجرا کنند.

کاخ سفید خوب می داند که جمعه این هفته تظاهرات میلیونی ضد آمریکایی با اتحاد گروه های مختلف عراقی از جمله نیروهای مقاومت و جریان صدر برگزار خواهد شد و فشار برای خارج شدن نظامیان آنان از خاک عراق بیش از پیش افزایش می یابد و اگر زیر بار نروند با واکنش نظامی نیروهای مقاومت در عراق مواجه خواهند شد.

براساس اطلاعات به دست آمده، آمریکایی ها برای فرار از شکست و حفظ پایگاه های خود در خاک عراق در تلاش هستند با کمک متحدان و رژیم های مرتجع منطقه طرح تجزیه عراق و تقسیم کردن این کشور را به سه اقلیم «شیعی - سنی - کردستان» اجرایی کنند.

 
عنوان نقشه مد نظر رژیم تروریستی آمریکا برای تجزیه عراق

به گفته منابع میدانی، برخی از مسئولان عراقی از جمله رئیس پارلمان به همراه «محمد تمیم، محمد الکربولی، جمال الکربولی، رعد الدهلکی، محمد اقبال، سعد البزاز، فلاح زیدان و...» اواخر هفته گذشته به امارات سفر کردند و مذاکرات پنهانی برای اجرای این سناریو داشته اند.

به نظر می رسد، واشنگتن برای تجزیه و تقسیم عراق به سه اقلیم از ماده ۱۱۶ قانون اساسی عراق سوء استفاده کند که به صراحت از تشکیل دولت فدرالی حمایت کرده است؛ به موجب بند دوم ماده ۱۱۷، علاوه بر کردستان که به عنوان یک اقلیم قانونی پذیرفته شده، تشکیل اقلیم های جدید براساس قانون و در صورت دارا بودن شرایط لازم مورد تایید است.

آمریکایی ها درصدد هستند بخش های وسیعی از استان های «نینوا و صلاح الدین» را به همراه استان «الانبار» از خاک عراق جدا و به اقلیم «سنی» تبدیل کنند و همچنین استان های مرکزی و جنوبی «بغداد، کربلا، نجف، بصره، میسان، واسط، بابل، دیاله، قادسیه، المثنی، ذی قار و بخش های جنوبی استان دیاله» را در قالب اقلیم «شیعی» شکل دهند.

براساس سناریویی که طراحی شده واشنگتن در تلاش است در صورت توان استان کرکوک، شمال استان دیاله، شمال شرق استان صلاح الدین و شمال شرق استان نینوا را به استان های «اربیل، سلیمانیه و دهوک» اضافه و به عنوان اقلیم کردستان معرفی کند.

اگر آمریکایی ها موفق شوند کشور عراق را به سه اقلیم «شیعی - سنی - کردستان» تجزیه کنند دیگر طرح خروج نظامیان آنان هم منتفی می شود چرا که پایگاه های آمریکا در اقلیم سنی و کردستان واقع شده اند و سران این دو اقلیم نیروهای تحت فرمان کاخ سفید به شمار می آیند.


با اجرای طرح تجزیه عراق و تقسیم این کشور به سه یا چهار اقلیم، جاده مهم و راهبردی «تهران - بغداد - دمشق - مدیترانه» که در آستانه شروع به کار است راه اندازی نخواهد شد و  آمریکایی ها به یکی از مهم ترین اهداف خود در منطقه غرب آسیا خواهند رسید و همچین راه برای نفوذ بیشتر رژیم صهیونیستی باز خواهد شد چرا که اشتراکات بسیاری با سران اقلیم کردستان و  برخی مسئولان سنی مذهب دارند.

بدون شک با تجزیه عراق، اقلیم های سنی و کردستان به محلی امن برای آمریکایی تبدیل خواهند شد تا فعالیت ها و اقدامات ضد ایرانی و علیه جبهه مقاومت تشدید شود و از سویی دیگر تلاش های کاخ سفید برای نفوذ و تسلط غیر مستقیم در اقلیم شیعی با ایجاد اختلاف ادامه می یابد.
 

توطئه در توطئه؛ دو اقلیم شیعی در مقابل هم

اما نکته بسیار مهمی که در این گزینه واشنگتن نهفته، این است که طرح اقلیمی آمریکا در عراق تنها به تشکیل اقلیم سنی و کرد محدود نمی شود، بلکه در کنار آن آمریکایی ها در صدد تشکیل دو اقلیم شیعی – شیعی در عراق، یکی در استان های مرکزی و دیگری در استان های جنوبی این کشور هستند. دو اقلیمی که نه در کنار هم، بلکه رقیب یکدیگر و رو در روی هم باشند و این به معنای مشغول کردن شیعیان عراق به خود است.

به گزارش مشرق، دولت عراق علاوه بر راه حل های قانونی که می تواند طرح تجزیه را ناکام بگذارد باید نسبت به تقویت هر چه بیشتر نیروهای عشایر و گروه های اهل سنت در مناطق غربی که با حاکمیت ملی عراق موافق و ضد بعثی هستند اقدام کند و حمایت بیشتر از حزب میهنی کردستان و گروه طالبانی را در اقلیم کردستان در دستور کار قرار دهد تا جریان آمریکایی در این بخش در موقعیت ضعف قرار گیرد.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 4 بهمن 1398
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic