۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

مصاحبه|کارشناس راهبردی عراق: تظاهرات بزرگ روز جمعه آغاز اخراج آمریکا از عراق است

رئیس گروه پژوهش‌های استراتژیک "الهدف" با اشاره به تظاهرات میلیونی عراقی‌ها و مشارکت گسترده در تشییع ابومهدی المهندس و سردار سلیمانی تاکید کرد، ملت عراق در برابر اشغالگری آمریکا ایستاده و عزم خود را برای بیرون راندن آنان جزم کرده است.


"هاشم الکندی" رئیس گروه پژوهش‌های استراتژیک "الهدف" عراق در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم  درباره برگزاری تظاهرات ضد اشغالگری در عراق اظهار داشت: برای برگزاری تظاهرات میلیونی و طرح درخواست اجرای تصمیم پارلمان مبنی بر خروج آمریکایی‌ها از  عراق، شاهد اتفاق نظر گروهها و احزاب مختلف و ملت عراق  و تظاهرات میلیونی آنان بودیم.

وی گفت: تظاهرات میلیونی که مقتدا صدر رهبر جریان صدر فراخوان آن را داده و مورد تایید بیشتر جریان‌های سیاسی عراق قرار گرفت، حامل پیام‌های متعددی است؛ اولین پیام متوجه آمریکایی‌ها است زیرا هرکس در مشروعیت قانون خروج نیروهای آمریکایی مصوب پارلمان عراق شک کرده و یا در آن اشکال وارد کند، خواهد دید، این تظاهرات میلیونی در شهرهای مختلف عراق به مثابه همه پرسی و درخواست اجرایی شدن تصمیم پارلمان است که دولت عراق نیز آن را به آمریکایی‌ها عرضه کرد، زیرا آنان می‌گفتند در صورت درخواست دولت عراق از این کشور خارج  خواهند شد.

این کارشناس راهبردی عراقی افزود: تصمیم کنونی عراقی‌ها مبتنی بر خروج آمریکایی‌ها از خاک عراق و پایان هرگونه خروج آنان از این کشور است و تظاهرات میلیونی نیز حامل همین پیام است و در عین حال برای دولت عراق از این نظر الزام آور است که اقدامات فراگیر برای خروج آمریکایی‌ها را اتخاذ کند.

موضوع دیگر اینکه این تظاهرات به مثابه تایید تصمیم پارلمان عراق مبنی بر خروج آمریکایی‌ها است که به دلیل فشار آمریکا یک سال به تاخیر افتاد، در هر حال تصمیم پارلمان به مثابه قیام و مخالفت با فشار آمریکا و نقطه درخشان در مسیر و عملکرد پارلمان عراق به شمار می آید.

بزرگترین پیام تظاهرات جمعه حاکمیت عراق

الکندی تاکید کرد: اما بزرگترین پیام این تظاهرات این است که این آخرین گزینه گروههای مقاومت اسلامی عراق برای آمریکایی‌ها است و چنانچه به خواست و اراده مردم عراق و مصوبه پارلمان و دولت این کشور پاسخ ندهند، ملت عراق گزینه‌های متعددی برای بیرون راندن آمریکایی‌ها دارند زیرا از این پس آمریکایی‌ها اشغالگران خاک عراق خواهند بود و این از نظر عراق و ماده 51 قانون بین‌المللی کاملا مردود است؛ قانونی که مبتنی بر مقاومت در برابر اشغالگران است، از همین رو عراقی ها همانطور که در سال 2011 آمریکایی‌ها را شکست دادند و از این کشور بیرون راندند، اکنون نیز قادرند بار دیگر طعم شکست را به آنان بچشانند و با استفاده از همه راهها و ابزارها آنان را بیرون رانند.

وی در پاسخ به این سوال که  احزاب عراقی از این تظاهرات چه نتیجه‌ای را  انتظار دارند؟ گفت: تظاهراتی که برای تشییع شهدا  وتحت عنوان وفاداری به شهدا و مخالفت با تجاوزات آمریکا برگزار شد، بیانگر مخالفت ملت عراق با اقدامات استکباری و خصمانه علیه مردم بود.

بیشتر بخوانید

الکندی در توضیح این مطلب افزود: برگزاری این تظاهرات به معنی مخالفت با حضور آمریکا و نقشه‌های آن و نیز جنایت‌های این کشور است که با سردادن شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل و تاکید بر خروج آمریکای اشغالگر از خاک عراق برگزار شد و تظاهرات جدید به مثابه تاکید بر این خواسته‌ها خواهد بود و انشاءالله به شکل میلیونی و در قامت مقاومت در برابر حضور آمریکا و مخالفت با ادامه حضور آن در عراق  برگزار خواهد شد.

وی حضور مردم را در این تظاهرات گسترده پیش‌‌بینی کرد و گفت: مجموعه‌ای از طرفهای سیاسی و گروههای مقاومت اسلامی عراق اعلام کردند، در این تظاهرات شرکت خواهند کرد و حامیان خود را نیز به مشارکت دعوت کردند، به این ترتیب مشارکت در تظاهرات مردمی و گسترده خواهد بود، اما موضوع مهم تر اینکه این تظاهرات به معنی مقاومت در برابر حضور آمریکا است و به یک گروه مشخص و یا حزب و رویکرد مشخصی در عراق اختصاص ندارد، بلکه با حضور اکثریت ملت عراق برگزار می‌شود که رویکرد کلی آنان اکنون مبتنی بر مقاومت در برابر حضور آمریکا و مخالفت با جنایت‌های آن و نقض حاکمیت عراق است و در روز تظاهرات تاکید خواهد شد که ملت عراق به ملت مقاوم تبدیل شده است؛ ملتی که در کنار الحشد الشعبی مقاومت را به نمایش گذاشت و نقشه‌های تروریستی آمریکا با استفاده از داعش را شکست داد و اکنون نیز می‌تواند حضور آمریکا در عراق را ناکام بگذارد.

الکندی درباره اهداف و نتایج نهایی این تظاهرات و  ممنوعیت حزبی بودن آن و  اعلام اینکه شعارهای آن باید ملی بوده و فقط پرچم عراق در این اجتماع در دست گرفته شود، توضیح داد: موضوع مربوط به فراخوان تظاهرات از سوی یک طرف و تایید آن از سوی طرف دیگر نیست، اکنون سخن از حاکمیت عراق و امنیت این کشور و عزت و کرامت مردم آن است؛ موضوعی که به یک گروه و یا حزب عراقی محدود نمی‌شود، بر این اساس مشارکت در تظاهرات گسترده و با نام عراق و برای آن خواهد بود و در جریان آن فقط پرچم عراق بالا برده خواهد شد بنابراین تظاهرات عراقی‌ها سرفصل حاکمیت عراق و رویارویی با بازگشت اشغالگر آمریکایی به عراق است.

ترور سردار سلیمانی اشتباه بزرگ راهبردی ترامپ بود

وی اقدام اخیر ترامپ در ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران و شهید ابومهدی المهندس فرمانده الحشد الشعبی را  "اشتباه راهبردی بزرگ" خواند و افزود:  ترامپ تصور می‌کرد، این کار یک دستاورد انتخاباتی را برایش به ثمر خواهد رساند حال آنکه حتی اعضای حزب جمهوریخواه نیز آن را اشتباه راهبردی دانستند.

این کارشناس عراقی ادامه داد: ترامپ تصور می‌کرد، بازتاب‌های حاصل از این حمله و شهادت ابومهدی المهندس و سردار سلیمانی به سرعت پایان خواهد یافت اما سیلی جمهوری اسلامی ایران به ترامپ در پاسخ به ترور این دو شهید، موجب تضعیف ترامپ و همچنین وحدت ملت عراق و ایران شد. همچنین تشییع این دو شهید به مثابه پیامی با مضمون وفاداری به راه شهدا و ناکامی کامل آمریکا در فتنه انگیزی بین ملت ایران و عراق بود.

وی گفت: اکنون تمام کسانی که تصور می کردند چه بسا آمریکا به منظور خدمت به عراق و مبارزه با تروریسم در خاک این کشور حضور دارد، متوجه شده‌اند، آمریکایی‌ها خود  عامل جذب تروریسم و کشتار عراقی‌ها هستند و همین آگاهی مردم عراق موجب شد بر لزوم خروج آمریکایی‌ها تاکید کنند و به موازت آن گروههای مقاومت اسلامی عراق نیز یکصدا آماده بیرون راندن آمریکایی‌ها هستند و اعلام کرده‌اند در صورت عدم خروج آمریکا، مقاومت تمام گزینه‌ها را روی میز دارد.

الکندی تاکید کرد: بیرون راندن کامل آمریکایی‌ها از عراق تصمیمی مهم و قاطع و پاسخ محور مقاومت به جنایتی است که موجب شهادت ابومهدی المهندس و سردار سلیمانی شد و امام خامنه‌ای رهبر ایران نیز اعلام کرد، پاسخ به آن کمتر از بیرون راندن کامل آمریکایی‌ها از منطقه نخواهد بود.

این کارشناس و تحلیلگر عراقی در پاسخ به اینکه چرا آمریکا فقط به دلیل مخالفت مردم عراق با حضور نیروهای بیگانه، به تهدید و تحریم آنان متوسل شده است؟ گفت: آمریکا به رهبری ترامپ به دنبال این است که کشورهای منطقه همگی مانند عربستان فرماندار بوده و گاو شیرده باشند و صدها میلیارد دلار به ترامپ تقدیم کنند اما ملت عراق با این خواسته مخالف است.

وی تصریح کرد: ترامپ در  چاچوب جنگ رسانه‌ای، ملت عراق را به تحریم تهدید کرد و برخی ابزارهای خود را در داخل این کشور به کار گرفت تا این ترس را ایجاد کند که قادر است با تحریم عراق آن را به شرایط دهه نود بازگرداند، اما مشخص شد در این خصوص هیچ دستاویز قانونی و حتی اجماع سیاسی در داخل آمریکا وجود ندارد و حتی اجماع بین‌المللی نیز در شورای امنیت دیده نمی‌شود و وتوی چین و روسیه نیز علیه آن وجود دارد.

این تحلیلگر عراقی یادآور شد: تاکنون ترامپ و آمریکا نتوانسته‌اند روزانه چهار میلیون بشکه نفت تولید عراق را از بازار خارج کنند زیرا سعودی‌ها نمی‌توانند همان نقش گذشته را ایفا کنند و ترامپ نیز به خوبی می‌داند که ملت عراق مقاومت اسلامی را در پیش گرفته و چنانچه هر کشوری از تحریم‌های تحریک‌آمیز  علیه آنان حمایت کند، اجازه نخواهد داد صادرات نفت به آمریکا از طریق منطقه و خلیج فارس صورت بگیرد.

الکندی گفت: مقاومت اسلامی می‌تواند این تهدید را به اجرا بگذارد و ترامپ نیز این را به خوبی می‌داند، دست‌هایی که بخشی از تولید آرامکو را متوقف کرد می‌تواند برای بار دوم و سوم نیز این کار را بکند حال آنکه ترامپ و آمریکا تحمل حملات جدید در این زمینه را ندارند .

وی تاکید کرد: دروغین بودن تحریم‌های آمریکایی امروز رو شده و معلوم شده که این تهدیدها چیزی جز جنگ روانی نیست.

الکندی با بیان اینکه ملت عراق به این دروغ پی برده و قادر است این نقشه‌ها و دورغ‌ها را خنثی سازد ، ادامه داد: برای دروغین بودن این تهدیدها همین بس که ترامپ از آن منصرف شد، از سوی دیگر به عنوان مثال ترامپ امروز عراق را تهدید می‌کند که در صورت خرید سامانه اس 400، آن را تحریم خواهد کرد حال آنکه آمریکا به دلیل ناکامی در برابر ملت عراق به این دروغ ها متوسل شده و تصور می‌کند ملت عراق تسلیم خواهد شد، اما عراقی‌ها عزم خود را برای حفظ حاکمیت کشورشان جزم کرده‌اند.

انتهای پیام/

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 2 بهمن 1398
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات