۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
ظریف نمایه

وزیر امور خارجه با بیان اینکه من مسئولیت دفاع از سیاست نطام را دارم و هیچ وقت حرفی نمی‌زنم که برای جمهوری اسلامی مشکلی ایجاد شود، گفت: هیچکس اندازه من از توان موشکی دفاع نکرده است.


به گزارش مشرق،  در ادامه جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی سؤال مجتبی ذوالنور نماینده مردم قم از محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه توضیحاتی در مورد ترک جلسه مجلس شورای اسلامی در زمان بررسی سؤال محمدجواد ابطحی ارائه داد.

وی با بیان اینکه شهادت سردار سلیمانی را خدمت نمایندگان تسلیت عرض می‌کنم، گفت: لازم است در ابتدا به عرض دوستان برسانم، دور قبل که سؤال آقای ابطحی مطرح شده بود، بنده به هیئت رئیسه اعلام کرده بودم «جلسه شورای امنیت ملی با حضور سردار سلیمانی برای بررسی آخرین تحولات عراق ساعت ۱۵ برگزار خواهد شد».

وزیر امور خارجه افزود: دوستان گفتند «ساعت ۱۴ بیا و ۴۵ دقیقه به سؤال پاسخ بده و بعد برو»، بنده با همین استدلال برای بیست و چهارمین بار برای پاسخ به سؤال نمایندگان به مجلس آمدم، اما جلسه علنی دیر شروع شد.

ظریف اظهار داشت: بنابراین بعد از اینکه دوبار صحبت کردم، به سمت جایگاه هیئت رئیسه برگشتم و گفتم که «با اجازه، از رادیو گوش خواهم داد و باید ساعت ۱۵ در جلسه شورای عالی امنیت ملی حضور یابم و ساعت ۱۵:۱۰ از مجلس خارج شدم».

وی خاطرنشان کرد: اگر نمایندگان احساس کردند ترک مجلس، جسارتی به محضر آنان بوده است، می‌خواهم این تصور اصلاح شود؛ اگر کسی چنین برداشتی کرده است، من عذرخواهی می‌کنم.

محکم‌ترین دفاع را از سیاست‌های کشور داشته‌ام

وزیر امور خارجه تأکید کرد: بنده افتخار می کنم که در خارج از کشور و همه جا محکم ترین دفاعیات را از سیاست های جمهوری اسلامی همواره داشته ام و معتقدم همه ما باید یک سیاست را اجرا کنیم و همواره به این تعهد پایبند بوده ام.

ظریف ادامه داد: بنده در جلسه اخیر خود در هند دفاعیات بسیار زیادی از سیاست های جمهوری اسلامی ایران داشتم و همچنین در جلسه آستانه و در دوحه از سیاست های نظام جمهوری اسلامی دفاع کردم و همواره بر این مسئله واقف هستم که مسئولیت دفاع از سیاست های نظام را برعهده دارم و هیچ وقت کار خود را سخت نمی کنم که حرفی بزنم که مشکلی برای کشور به وجود آید.

وی در واکنش به سئوال ذوالنور مبنی بر اینکه چرا مطالبی درباره توان دفاعی بسیار زیاد آمریکا و همچنین ایراد اتهام پولشویی به نظام مطرح کرده اید، گفت: صحبت های بنده درباره وضعیت موشکی کشور و همچنین پولشویی بزرگ جلوه داده شده است و واقعیت چیز دیگری بود.

وزیر امور خارجه متذکر شد: بنده در یک سخنرانی در دانشگاه تهران از توانمندی های دفاعی کشور صحبت کردم اما نوار صحبت های بنده تقطیع شده بود و صحبت من بود که آن چیزی که ما را حفظ می کند، سلاحمان نیست، بلکه فرهنگ ایثار و شهادت است که بنده این اعتقاد را از امام (ره) و مقام معظم رهبری آموخته ام.

هیچ‌کس به اندازه من از توان موشکی دفاع نکرده است

ظریف تصریح کرد: هیچ‌کس به اندازه من از توان موشکی ایران در خارج از کشور دفاع نکرده است، به گونه ای که چندی پیش در دانشگاهی در زلاندنو گفتم که برای چهار قران پول شما، دفاع از مملکت خود را کنار نمی گذارم.

وی با اشاره به اظهاراتش درباره پولشویی گفت: صحبت من درباره پولشویی هم واضح است، چرا که در دنیا به دلیل آنکه ما کنوانسیون «سی اف تی» را تصویب نمی کنیم، دولت را متهم می کنند که بنده گفتم برخی افراد در این زمینه منافعی دارند و قوه قضائیه و وزیر اقتصاد هم بارها این موضوع را مطرح کرده اند و آنچه دیگران درباره صحبت من گفتند، حرف اصلی من نبود و به حسابِ بنده نوشته اند.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه دشمن الان کل مردم ما را نشانه گرفته است، اظهارداشت: فاجعه ترور سردار سلیمانی، کشته شدن تعدادی از هموطنانمان در کرمان و کشته شدن جمعی دیگر از مردم کشورمان در سقوط هواپیمای اوکراینی بسیار تلخ بود اما باید به این مسئله توجه کرد که شهادت سردار سلیمانی و خون او باعث شد که در بسیاری از نقاط جهان بین مسلمان وحدت به وجود آید.

ظریف افزود: در هند به من گفتند که در ۴۳۰ شهر این کشور برای سردار سلیمانی مراسم بزرگداشت گرفته اند و ما شاهد وحدت بسیار زیادی پس از شهادت سردار سلیمانی بین مردم بودیم و در شرایطی که استکبار جهانی شمشیرها را علیه ایران از رو بسته است، ما باید وحدتمان را حفظ کنیم و بدانیم که علیرغم دارا بودن عقاید مختلف زیر یک پرچم هستیم.

وی گفت: بنده درباره اصل صحبت های آقای ذوالنور مبنی بر اینکه طرف مقابل باید در مقابل توان ما احساس ضعف کند، هیچ اختلاف نظری ندارم.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: آمریکایی ها بارها در تحلیل های خود نوشته و گفته اند که اگر ما به فرض بتوانیم با روشی فردو را خراب کنیم، مردم ایران را متحدتر و منسجم تر می کنیم که در آن زمان قطعا خطر بیشتری احساس می کنیم و همین موضوع است که مقام معظم رهبری فرمودند شهید سلیمانی از سردار سلیمانی برای جبهه مقاومت قوی تر است و همه باید پیروزی خون بر شمشیر را در نظر داشته باشیم.

ظریف یادآور شد: ایالات متحده آمریکا در دو سال گذشته دو تریلیون دلار هزینه نظامی کرده اند، در حالی که ما ۱۶ میلیارد دلار هزینه نظامی کرده ایم و حرف بنده این است که آمریکا با وجود آنکه هزینه نظامی بسیار زیادی کرده است، آن چیزی که باعث شده است که جرأت تقابل با ایران نداشته باشد این است که آنان از مردم ما می ترسند.

وی با اشاره به اینکه توان دفاعی ما برای همه دنیا مشخص است، گفت: آقای کری یک بار در جلسه ای به بنده گفت که ما اگر بخواهیم می توانیم فردو را بزنیم که بنده گفتم اگر آن را بزنید، در مقابل این ملت چه می خواهید کنید که «کری» گفت برای همین است که نمی خواهیم با شما جنگ کنیم.

وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه آمریکا کشوری است که به خیال خودش می تواند دنیا را نابود کند، اظهارداشت: پس از شهادت سردار سلیمانی، مردم ما همه آمدند و خیابان ها از حضور آنان پر شد و این قدرت ملت ما را نشان داد و فاجعه کرمان هم، فاجعه عشق بود و مردم به خاطر عشق به سردار سلیمانی حضور پرشوری در مراسم وی داشتند و قدرت ملت به جهانیان نشان داده شد.

ظریف تأکید کرد: مردم ما صاحبان واقعی و ولی نعمت این انقلاب هستند و این مردم همواره با انقلاب همراهی دارند و هرگز نباید این مسئله از یادمان برود.

دامن نظام از پولشویی مبراست

وی درباره اظهاراتش در مورد پولشویی گفت: دشمنان که خود دست به پولشویی می زنند به دنبال آن بودند که این اتهام را به نظام ما بزنند که پولشویی در کشورمان انجام می شود که بنده گفتم نظام ما از پولشویی مبرا است، این در حالی است که کمیسیون ۶ درصدی بانک کنزون به خاطر بانک های فساد به ۱۶ تا ۲۰ درصد تبدیل شده است و آنان پولشویی می کنند.

وزیر خارجه با تأکید بر اینکه تحریم مادر پولشویی است و آمریکایی ها باید بدانند که با تحریم یک گروه زالوصفت را تقویت می کنند و این جنایت آمریکاست، خاطرنشان کرد: دامن نظام جمهوری اسلامی از پولشویی مبراست و بنده جز این نگفته ام و خواهشم این است که آدرس اشتباه به دشمن ندهید.

*آمریکا خودکشی می‌کند تا اروپا  از برجام خارج شود

محمد جواد ظریف همچنین در پاسخ به سؤال محمدجواد ساداتی‌نژاد نماینده مردم کاشان در مورد «اقدامات این وزارتخانه در موضع‌گیری‌های خصمانه مسئولان اروپایی و آمریکایی درباره آشوبگران دی‌ماه»،گفت: با اظهارات آقای ذوالنور درباره برجام موافق نیستم؛ در برجام اروپا و آمریکا مجبور شدند که سیاست‌های خود را کنار بگذارند به همین دلیل آمریکا خودش را می‌کُشد تا اروپا هم از برجام خارج شود.

وی ادامه داد: چرا آمریکا تهدید می‌کند که تعرفه واردات خودروهای اروپایی را ۲۵ درصد بالا ببرد تا اروپا از برجام خارج شود؟

وزیر امور خارجه تاکید کرد: وزارت خارجه درباره دخالت آمریکا در سال ۹۶ اقدامات مهمی انجام داد که مهمترین آن خنثی کردن طراحی آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل بود.

مداخله سفیر انگلیس را با شدیدترین لحن محکوم کردیم

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی، سئوال محمدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان از وزیر امور خارجه در مورد اقدامات وزارت خارجه در برابر موضع گیری های خصمانه مسئولان آمریکا در حمایت از آشوب های دی ماه سال ۹۶ مطرح شد.

وی در پاسخ به سوال مطرح شده، گفت: آمریکا به عنوان یک عضو دائم شورای امنیت تصمیم گرفت با سوءاستفاده از مکانیزم های شورای امنیت، موضوع اغتشاشات و ناآرامی های سال ۹۶ را به شورای امنیت ببرد.

وزیر امور خارجه ادامه داد: سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران چنان موفق بود که جلسه ای که آمریکا به عنوان عضو دائم شورای امنیت برای محاکمه ایران تشکیل داده بود، تبدیل به جلسه محاکمه ایالات متحده شد.

ظریف تاکید کرد: این نتایج به راحتی به دست نمی آید و نیاز به تلاش، طراحی دقیق، رایزنی و حضور قوی بین المللی دارد. اینها سند افتخار جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه حتما سلاح مهم است اما ما قدرت خود را وامدار مردم هستیم،گفت: در دیپلماسی و سیاست خارجی کار دیپلمات مهم است اما آنچه حرف اول و آخر را می زند، مردم هستند. برای اینکه ما در دیپلماسی و در دنیا قوی باشیم به مردم نیاز داریم. این مردم ایران بودند که نقشه های آمریکا را در شورای امنیت خنثی کردند. ما کارگزار و خادم این مردم هستیم.

وزیر امور خارجه در خصوص اقدامات وزارت امور خارجه برای خئنثی شدن توطئه های آمریکا در دی ماه سال ۹۶ گفت: پیشنهاد کردیم که بر اساس بند اول توافق الجزایر از آمریکا به دیوان لاهه شکایت شود. این شکایت به شورای امنیت تحویل شد.

ظریف تاکید کرد: موضع گیری های خوبی از سوی جمهوری اسلامی اتخاذ شد و در مجامع بین المللی از سیاست های جمهوری اسلامی دفاع کردیم. در تهران نیز سفرای اروپایی را خواستیم و سیاست های خصمانه آمریکا را توضیح دادیم. بنده در رسانه های جمعی مداخلات آمریکا را توضیح و محکوم کردم.

وی با بیان اینکه حق مردم را در اعتراض و تظاهرات مسالمت آمیز به رسمیت می شناسیم، گفت: اما مداخلات خارجی ها را نمی پذیریم، کما اینکه مداخله سفیر انگلیس در تظاهرات را با شدیدترین لحن محکوم کردیم. ما مجری و پیشنهاددهنده سیاست های نظام هستیم،اما سیاست آن است که نظام در دستگاه های سیاستگذاری اتخاذ می کند.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: آمریکا به دنبال براندازی است و در هیچ لحظه ای طی 40 سال گذشته فکر براندازی نظام جمهوری اسلامی را از ذهن خارج نکرده است.

وی با بیان اینکه فقط نگاه برخی مقامات ایالات متحده متفاوت است،افزود: یکی از رؤسای جمهور آمریکا می گفت من و بوش هیچ تفاوتی با هم نداریم که می خواهیم شما نباشید اما بوش خیال می کند که می تواند اما من می دانم، که نمی توانیم.

وزیر امور خارجه تصریح کرد: این واقعیت آمریکاست و ما آن را می دانیم. برخی رژیم های کوچک منطقه مثل رژیم صهیونیستی ادعا می کنند ایران صرف نظر از اینکه چه کسی حاکم آن باشد، بزرگ تر از حد موردنظر ماست.

ظریف اظهارداشت: نزدیک به هفتاد سال از پایان جنگ جهانی دوم می گذرد اما آمریکا دائم خطاهای خود را در کشورهای دیگر مثل ویتنام، عراق، افغانستان و سوریه تکرار می کند. اگر این ها کم فهم هستند، گناه ما نیست.  

وی با بیان اینکه وزارت امور خارجه همه تلاش های سیاسی، حقوقی و بین المللی را انجام داده است،اظهار داشت: تلاش اول ما استفاده از بیانیه الجزایر بود.

وزیر امور خارجه گفت: تلاش دوم، جلوگیری از اقدامات آمریکا در شورای امنیت بود. در حوزه دیپلماسی عمومی نیز تلاش کردیم سیاست های آمریکا و مداخلاتش را افشا کنیم.

منبع: مهر
نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 30 دی 1398
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic