۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

هاشمی، کربلای 4 را لو داده بود!

هاشمی، کربلای 4 را لو داده بود!

دیدبان؛ مسأله مک فارلین از آن دست مباحثی است که تا امروز نیز ابعاد زیادی از آن همچنان مبهم باقی مانده است. از آن جایی که از افراد دخیل در این مسأله فقط مرحوم هاشمی رفسنجانی به نوشتن خاطره پرداخته‌اند آن هم به صورت خلاصه و به دور از ارائه جزئیات دقیق، لذا از حیث منابع داخلی ما هنوز نیز اطلاعات متقن و قابل اطمینان چندانی نداریم.
محسن هاشمی در کتابی که با عنوان" ماجرای مک فارلین" منتشر کرده‌ است از ارتباط با آمریکایی‌ها به دو طریق یاد می‌کنند. کانال اول که همان دلال معروف اسلحه یعنی " منوچهر قربانی‌فر" است و کانال دوم را از طریق " علی هاشمی" برادر‌زاده مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی. طبق روایت این کتاب، علی هاشمی که برای معالجه به لندن می‌رود در ملاقات با سفیر ایران در لندن از درخواست آمریکایی‌ها برای ملاقات با مقامات ایران آگاه می‌گردد و به همین دلیل برای تنظیم امور به بروکسل سفر کرده و در آنجا نیز با آلبرت حکیم دیدار می‌نماید و برای پیگیری این درخواست‌ها، تصمیم به بازگشت به ایران می گیرد. در ایران نیز چون از طریق عموی خود موفق نمی‌گردد، از ارتباط خود با شخص دیگری استفاده نموده و بعد از دیدار با او، لیست سلاح‌های مورد نیاز ایران را تحویل می‌گیرد و مأمور می‌گردد که با آمریکایی‌ها در مورد آزادی گروگان‌های آنان در لبنان در مقابل دریافت این سلاح‌ها مذاکره نماید1.

علی هاشمی
 
از این قسمت به بعد را کتاب تحت عنوان " سفر به مکانی ناشناخته" آورده است که طبق آن بعد از ورود او به ترکیه با یک هواپیمای کوچک که چند بار فقط  برای سوخت گیری متوقف شد به مکانی که نمی‌دانسته کجاست منتقل شده است و مذاکرات در آنجا انجام می گیرد. محورهای مذاکرات هم ناامیدی آمریکایی‌ها از کانال اول، تروریسم، گروگان‌ها و آزادی آنان و نیز پیش‌گیری از تکرار این حوادث، استراتژی ایران، شوروی و امنیت خلیج فارس، مصالح ایران و آمریکا بوده است. بنا به گفته وی یکی از آمریکایی‌های حاضر در این جلسه اولیور نورث است. 

اولیور نورث
 
این قسمت که برای هر خواننده‌ای بسیار مبهم و سؤال‌برانگیز است را از کتاب: « The Twilight War: The Secret History of America's Thirty-Year Conflict with Iran» نوشته مورخ آمریکایDVID CRIST نقل می‌کنیم. در بخشی از این کتاب چنین آمده است که پس از اینکه آمریکایی‌ها در ایران موفق به دیدار با مقامات عالی رتبه نمی‌شوند پویندکستر مشاور امنیت ملی ریگان به دنبال راه جدیدی برای دیدار با مقامات ایرانی بود. بعد از تلاش زیادی که اولیور نورث مشاور پویندکستر انجام داد توانست با علی هاشمی بهرمانی - برادر زاده مرحوم هاشمی رفسنجانی ارتباط برقرار کند. وی در 25 آگوست 1986 با ژنرال سیکورد-که در آن زمان رئیس یک شرکت دلالی اسلحه بود- و کارمند او آلبرت حکیم، دیدار کرد. 
پس از این دیدار در تاریخ 19 سپتامبر{28 شهریور 1365} بهرمانی همراه با دو نفر از اعضای سپاه پاسداران که یکی از آن‌ها فریدون وردی‌نژاد بود به واشنگتن سفر کردند. بهرمانی در سفر دو روزه خود به واشنگتن، ضمن پیشنهاد اعطای یک تانک T-72 غنیمتی از عراق به آمریکا و اعطای لیست نیازهای نظامی ایران به طرف آمریکایی اطلاعاتی درباره عملیات قریب الوقوع ایران به منظور فتح بصره به تیم آمریکایی داد2.
 
ترجمه: بهرمانی سپس قبل از اینکه بگوید آنها(ایرانی ها) قصد دارند حمله نهایی را به بصره انجام دهند از کیو درخواست کرد که در برقراری آتش بس میان عراق و ایران مساعدت کند. کیو از بهرمانی پرسید" بسیارخوب، اگر بصره را بگیرید بعد از آن چه کار خواهید کرد؟"بهرمانی بدون تردید پاسخ داد" در این صورت ما کشور مستقل شیعه عراق را با مرکزیت بصره تشکیل خواهیم داد". کیو بعد ها ضمن اینکه آرام می خندید تعریف می کرد که" او (هاشمی بهرمانی) بسیار خام و ساده لوح تر از این بود که بفهمد دارد بیش از حد اطلاعات می دهد3"
طبق متن، پس از این دیدار به دلیل روابط حسنه‌ای که بین دو طرف برقرار شده‌ است، الیور نورث تیم ایرانی را به بازدید از کاخ سفید و قسمت‌های مختلف آن می‌برد. این دیدار آنقدر برای آنان ارزش داشت که نورث سپس در نامه‌ای خطاب به پویندکستر اعلام می‌کند "به نظر می‌رسد که ما توانسته‌ایم با عالی‌ ترین سطوح مقامات ایران رابطه برقرار کنیم."
نکته قابل توجه در این مطلب آن است که علی هاشمی از عملیات قریب الوقوعی در ایران خبر می‌دهد که هدف آن فتح بصره می باشد و در 5 دیماه 1365 عملیات کربلا4 با همین هدف انجام می‌گیرد. بعد از شروع عملیات، مشخص می‌شود عملیات لو رفته است و با تعداد بالایی شهید، عملیات با عدم‌الفتح مواجه می‌گردد. علی هاشمی ظاهراً با سادگی خود، اطلاعاتی ویژه به آمریکایی‌ها داده و از قضا این داده‌ها به اندازه‌ای جزئی است که جرج کیو مأمور سیا از این کار او شگفت زده می‌گردد و کار او را یک ساده‌لوحی می‌داند. سؤالی که هنوز پا‌برجاست این است که علی هاشمی برادر‌زاده مرحوم هاشمی رفسنجانی چرا هیچگاه برای انجام این اعمال خارج از چارچوب خود مورد مؤاخذه واقع نشد؟ آیا او با مقامات عالی رتبه درگیر این پرونده مثل عموی خود در ارتباط بوده است و با همانگی وی این فعالیت‌ها را انجام داده؟ این ابهامات هنوز رفع نشده‌اند ولی چیزی که آشکار است داده‌های وی نقش به‌سزایی در لو رفتن عملیات کربلا 4 و شهادت عده‌ زیادی از رزمندگان شده است.
 
 
1. کتاب ماجرای مک فارلین، محسن هاشمی، صفحه 143
2. کتاب Twilight War صفحه 117
3. 3- کانال تلگرام سید حامد نعمت اللهی
نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 2 دی 1398
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات