۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
اصولگرایان و اصلاح طلبان در برزخ انتخاب استراتژی

«ائتلاف» و «وحدت»؛ کدام جناح زودتر پازل خود را کامل می کنند؟

دو مسأله‎ی چالشی باعث آن شده است که جریان‌های کهنه‎کار اصولگرا و اصلاح‎طلب به چالش‎های بیشتری دچار شوند. برای جناح راست سیاسی کشور موضوع «وحدت» به مثابه یک کلاف سردرگم شده و در میان گروه‌های چپ، استراتژی چون «ائتلاف» به یکی از پاشنه آشیل‎های بزرگ آنها بدل شده است. 

به گزارش راهبرد معاصر؛ نگاه ها آرام آرام به سمت و سوی بهارستان  معطوف می شود. انتخابات مجلس شورای اسلامی در یکی از مهم‎ترین برهه‎های تاریخی جمهوری اسلامی، نشان‎دهنده جهت‎گیری عموم جامعه نسبت به جریان‎های سیاسی خواهد بود. در این میان دو مسأله‎ی چالشی باعث آن شده است که جریان‌های کهنه‎کار اصولگرا و اصلاح‎طلب به چالش‎های بیشتری دچار شوند. برای جناح راست سیاسی کشور موضوع «وحدت» به مثابه یک کلاف سردرگم شده و در میان گروه‌های چپ، استراتژی چون «ائتلاف» به یکی از پاشنه آشیل‎های بزرگ آنها بدل شده است.

 

چتر وحدت و یاران تکرو

بعد از انتخابات ریاست جمهوری 1388 و فاصله گرفتن طیف سنتی اصولگرایان از ساز و کار گروه های جوانتر، به نظر نمی رسد آن ها بتوانند بار دیگر به دور یک موضوع به وحدت مورد نظرشان برسند. اما انتخابات ریاست جمهوری 1396 یکی از تمرین های مشترک و البته سخت جبهه اصولگرایان برای وحجدت برای یک نفر بود. اگر چه نتیجه باب میل راست گرایان نبود، اما تمرین این وحدت و تجمیع قدرت به واسطه انسجام بدنه اجتماعی جزء محسنات قطعی این وحدت قلمداد می‏شد.

 

اما شکست گویا بسیاری را دلخور کرد، در همان روزهای نخست پسا انتخابات 96، سخن از نواصولگرایی و جدایی پایدارچی ها از جمنا به گوش می رسید. و این داستان تا امروز ادامه یافت. با بازگشت مجدد ناطق نوری به عرصه سیاست، بازوی جامعه روحانیت قوت گرفته و موازی به آن سمبه تصمیم گیری در میان نیروهای سنتی طیف باهنر – لاریجانی قوت گرفت، تا جایی که این قدرت گیری را می توان به نیروی فزاینده ایجاد شکاف بیشتر تحلیل کرد. در نمونه های زیر اظهار نظر سه طیف مختلف جریان اصولگرایی را به نمایش می گذاریم تا شمایل پازل گمشده اصولگرایان بیشتر محقق شود:

 

«شهاب الدین صدر» رئیس جبهه پیشرفت رفاه و عدالت درباره اجماع و اجتماع با دیگر اصولگرایان گفته است: «ما ذیل هیچ شورا و تشکلی قرار نمی‌گیریم و مسیر خودمان را می‌رویم و مستقل خواهیم بود. در مورد شورای ائتلاف اصولگرایان هم ما با آنها ارتباط داریم اما اینکه ذیل این جریان قرار گیریم یا ذیل هر جریان دیگری را نمی پذیریم.»

 

«صادق محصولی» قائم مقام جبهه پایداری در نقد وحدت به هر قیمتی گفته بود: «وحدت وسیله است و هدف نیست، اگر وحدت به رسیدن به هدف کمک کند، چیز خوبی است، اما اینکه شما به بهانه وحدت، حزب‌اللهی‌ها را کنار بگذارید و آن‌هایی را که دورتر به ارزش‌های انقلاب هستند، در لیست بیاورید، وحدت معنا نخواهد داشت؛ اما ما گفتیم اگر ما بازی‌به‌هم‌زن هستیم، پس سکوت می‌کنیم که نتیجه‌اش شکست همه ۳۰ نفر بود».

 

این اظهارنظر عضو جبهه پایداری در حالی است که جامعه روحانیت مبارز تمام تلاش خود را برای آوردن این جبهه زیر چتر اجماع خود انجام می‌دهد و حتی حجت الاسلام «غلامرضا مصباحی مقدم» سخنگوی این جامعه از جبهه پایداری درخواست کرده است که در مسیر وحدت حرکت کند و وحدت را نشکند.

 

«ائتلاف» و «وحدت»؛ کدام جناح زودتر پازل خود را کامل می کنند؟

 

ائتلاف یا دست شستن از اعتدالیون

ائتلاف یکی از رموز پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات مجلس شورای اسلامی و از همه مهمتر قدرت یافتن در میان هیأت رییسه مجلس در هر چهار دوره بود. اصلاح طلبان که در همان روزهای نخست ورود به مجلس دهم یافته بودند برای حضور در کمیسیون های مهم باید با مستقلین و برخی اصولگرایان از طیف سنتی اجماع کنند به تبعات بعدی این مسأله کمتر فکر کردند. از حمایت بی قید و شرط اصلاح طلبان از حسین روحانی ِ عضو جامعه روحانیت مبارز و چرخش از یار گذشته خود (عارف) تا ائتلاف در مجلس خبرگان و شورای اسلامی شرایطی را برای اصلاح طلبان به وجود آمد که آنان عملاً قادر به مدیریت وضعیت موجود نشدند و همواره قدرت پاسخگویی به افکار عمومی را از دست داده بودند.

 

خارج از بحث ائتلاف ، حضور یا عدم حضور اصلاح طلبان شاید تا 6 ماه گذشته امری نا مشخص بوده اما امروز به جرأت می توان گفت که آنان به مووضع حضور قطعی رسیده و نمی دانند با دولت و طیف اعتدالیون چه کنند؟ از این حیث یکی از بزرگترین معضلات امروز اصلاح طلبان در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی را می‏توان «ائتلاف دانست». به طور مثال در روزهای گذشته «موسوی لاری» و «شکوری راد» دو چهره شناخته شده اصلاح طلبان بر خلاف برخی از تصمیم گیرندگان اصلاحات به موضوع دعوت از حزب اعتدال و توسعه اشاره کردند.

 

«ائتلاف» و «وحدت»؛ کدام جناح زودتر پازل خود را کامل می کنند؟

 

«علی شکوری راد»، دبیر کل حزب اتحاد ملت، در یک کنفرانس خبری به نکات مهمی اشاره کرد. شکوری راد اذعان کرد:  «در مجلس افراد شاخصی هستند که مطالبات مردم را بیان کرده‌اند، نام نمی‌برم اما حتما بدون ملاحظه نظرمان را اعلام خواهیم کرد. نظر ما درباره نمایندگان تهران این است که نیمی از نمایندگان فعلی ملاک لازم برای حضور مجدد در لیست را دارند». «علی شکوری راد» افزود: «در انتخابات مجلس دهم ائتلاف دقیقه نودی شکل گرفت که اصلاح‌طلبان هم از آن راضی نبودند ولی مصلحت بود اما در انتخابات ریاست‌جمهوری دوره دوم و شوراها ائتلافی صورت نگرفت. در این دوره به حزب اعتدال و توسعه اعلام شد اگر تمایلی دارند می‌توانند به‌عنوان یکی از احزاب در جلسات حاضر باشند و ما در جلسات ۲۸ حزب داریم و آنها هم می‌توانند حزب بیست‌و‌نهمین باشند. اما اینکه یک طرف مذاکره آنها باشند و یک طرف اصلاح‌طلبان به‌هیچ‌وجه چنین اتفاقی نخواهد افتاد». «موسوی‌لاری» نایب رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان در مصاحبه ای با خبرگزاری ایلنا خاطرنشان شد: «به حزب اعتدال و توسعه هم گفته شده اگر می‌خواهید در لیست اصلاح‌طلبان نقشی داشته باشید از حالا باید حاضر شده و در جمع خودتان را تعریف کنید، بعد از بستن لیست و شروع شدن فعالیت‌ها عملا فرصتی برای هماهنگی وجود ندارد.مصلحتشان این است که آنها هم در کنار سایر احزاب اصلاح‌طلب و حامی دولت قرار بگیرند تا از قافله عقب نمانند». تقلای دعوت از حزب اعتدال و توسعه به جلسات اصلاح طلبان برای نخستین بار توسط طیف نزدیک به خاتمی مشاهده شده و سابق بر این طیف هاشمی رفسنجانی نسبت به این رویداد موضوع مشخص تری داشتند.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 4 آبان 1398
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic