۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

شکست بزرگ آژانس ANSSI فرانسه در حفاظت سایبری از «نیما زم»/ گرداننده آمدنیوز هم فریب «ویندوز قرمز» را خورد +جزییات

زم زم

چنین نتیجه‌ای، به خوبی نشان داد دل بستن به حفاظت فیزیکی و سایبری همتایان کارآگاه ناوارو، چقدر به ضرر ساده لوحان ضد انقلاب است که فکر می‌کنند زندگی در زیرزمین‌های پاریس برایشان اعتبار و امنیت می‌آورد.


سرویس سیاست مشرق - بازداشت روح الله زم سرشبکه باند ضد انقلابی آمدنیوز یکی از اتفاقات مهمی بود که باعث تحسین نیروهای داخلی و حتی خارجی به تبحر تاکتیکی و عملیاتی نیروهای سازمان اطلاعات سپاه شد، به گونه‌ای که حتی برخی افراد سرشناس در شبکه‌های فارسی زبان خارج از کشور و تعدادی از رسانه های بین المللی نیز از این موضوع ابراز شگفتی کردند.

اگرچه برخی مباحث فرعی همچون محل دستگیری زم و تایید و تکذیب‌های متوالی به مسئله‌ای داغ میان فعالان سیاسی و رسانه ای تبدیل شده، اما این عملیات حرفه ‌ای، دارای ابعاد هوشمندانه و چند لایه ای است که صرفا در قالب تعقیب و گریزهای مرسوم نمی‌تواند توصیف و تعبیر شود؛ بویژه آنکه ماجرای آمدنیوز و ارکان اصلی آن نه در داخل کشور بلکه در قلب اروپا و با حمایت سرویس‌های اطلاعاتی مشهوری چون آمریکا مدیریت می‌شد.

درباره این عملیات بیشتر بخوانید:

مشهورترین تله‌های اطلاعاتی جهان؛ از «پوپ» تا «زم» / مرتبطین با آمدنیوز در «دام عسل» سازمان اطلاعات سپاه افتادند +عکس

بازداشت سرپل پروژه‌ی «آمدنیوز» و نقطه عطفی در تقابل نظام با «شبکه نفوذ»/ عملیات دستگیری «زم» ادامه دارد

در این میان، یکی از ابعاد این لایه های پنهان را می توان در حفاظت فیزیکی زم تعریف کرد. همانطور که مستند "ایستگاه پایانی دروغ" به صورت فنی و دقیق نشان داد، سرشبکه آمدنیوز تحت حفاظت کامل سرویس اطلاعاتی و پلیس فرانسه تردد می‌کرد و برای آنها ارزش فراوانی داشت. درست است که این حفاظت که قطعا نشان از اهمیت نه شخص زم بلکه پروژه براندازی و توطئه در کشورمان می‌داد، هیچگاه با برخورد قاطع دستگاه دیپلماسی و اجرایی کشورمان همراه نشد و آنها اعتراض جدی و قاطعی در خصوص دخالت دولت فرانسه در حمایت از فردی که رسما پروژه آشوب و اغتشاش خیابانی در ایران را تبلیغ می‌کرد و آموزش حمله فیزیکی و ساخت کوکتل مولوتف را به آشوبگران می داد، انجام ندادند، اما نشان می داد فرانسه چقدر حاضر است برای این پروژه و اجزایش هزینه مادی و معنوی کند.

از این موضوع می توان نتیجه گرفت قطعا چنین حفاظت و توجهی، صرفا به ابعاد فیزیکی و جسمی زم خلاصه نبوده و متخصصان سایبری و فنی سیستم اطلاعاتی فرانسه نیز حامی و همیار او در اجرای پروژه‌هایش بوده‌اند.


حتی اگر بر فرض محال، این موضوع قبل از پخش مستندات فنی مبنی بر نفوذ و تسلط دستگاه اطلاعاتی کشورمان بر تجهیزات رایانه‌ای شخصی و همراه زم، به صورت خیلی جدی و حرفه ای دنبال نمی‌شد، اما پس از پخش آن مستند و برملا شدن روابط، حمایت ها و توهماتش که کاراکتری خنده دار از او در میان افکار عمومی ساخت، حتما واکنش جدی از سوی حامی بزرگ او یعنی دستگاه اطلاعاتی فرانسه و آمریکا به دنبال داشت و آنها ترتیبات امنیتی و سایبری ویژه ای برای برملا نشدن رازها و طراحی‌های زم به اجرا می‌گذاشتند.

اگر استدلال موهوم و مضحکه برخی پیرمردهای ضد انقلاب و لس آنجلس‌نشین مبنی بر همکاری زم با سپاه از ابتدای پروژه آمدنیوز را هم بدون تمسخر، جدی فرض کنیم باز هم طبیعی بود که سیستم های اطلاعاتی و پلیسی فرانسه به اندازه نیمی از کاراکتر سریال‌های مشهورشان چون کارآگاه ناوارو، باز هم به عنصر مذکور شک کنند و ارتباطات و اطلاعاتش را زیر نظر داشته باشند تا چنین گاف و افتضاحی برایشان ثبت نشود.

ویندوز قرمز و اهمیت ارتباطات امن سایبری

در خلال ترور ناجوانمردانه برخی دانشمندان هسته‌ای کشورمان، مشخص شد ارتباط عاملین موساد با سرپنجه‌های ترور در ایران، به صورت کاملا امن و چند لایه صورت می‌گرفته تا امکان رصد و شنود آن ممکن نباشد. ماجرا به این صورت بود که اگرچه دستگاههای الکترونیکی برخی از این جاسوسان همچون لپ تاپ یا موبایل، در ظاهر عادی و فاقد هرگونه نرم افزار خاص بوده اما و اگر کسی هم آنها را می دید چیزی را متوجه نمی‌شد، اما در اصل 2 سیستم عامل ویندوز  داشته که دومی، کاملا مخفیانه بوده و پس از طی کردن یکسری مراحل، امکان باز کردن و ورود به آن میسر می‌شد.

ویندوز اصلی که به آن «ویندوز قرمز» می گفتند پس از چند مرحله فنی، اصطلاحا بالا آمده و هنگامی که کاربر پسورد مربوطه را در آن وارد می‌کرد، مطالبه یک فلش مموری که مخصوص وارد شدن به قسمت قرمز بود را از فرد مذکور داشته و پس از اتصال این فلش به رایانه، با RUN شدن ویندوز موافقت می‌کرد در نهایت پس از تمامی این مراحل، سیستم عامل قبلی تغییر کرده و رنگ صفحه قرمز می شد و عملا وارد قسمت محرمانه رایانه شده بود.

تجهیزات اعطا شده به یکی از جاسوسان اسراییلی در ایران

حتی در مورد تلفن همراه عامل ترور هم، ماجرا شبیه به همین روند مذکور بوده و گوشی موبایل سامسونگ اعطا شده به وی، 2 سیستم عامل داشت. به گفته عامل نفوذی دستگیر شده اسرائیل در ایران، هنگامی که کاربر وارد قسمت قرمز تلفن همراه می‌شد اگر دکمه خاصی را 2 بار و دکمه دیگری را یکبار، صفحه نمایش موبایل کاملا سیاه می‌شد و تا دوباره این دکمه ها به ترتیب مذکور لمس نمی‌شد، گوشی امکان فعالیت نداشت و اگر فرد غریبه‌ای هم به آن دست می‌زد اتوماتیک خاموش و روشن شده و به وضعیت نرمال و عادی بازمی‌گشت.

حالا تصور کنید با گذشت چند سال از آن اتفاق و پیشرفت تکنولوژیک، آیا مشاوره های فنی دولت و سیستم اطلاعاتی فرانسه و آمریکا کمتر از ماجرای ویندوز قرمز بوده و در این ماهها و سالهای اخیر هیچ پروتکل و دستورالعمل خاصی برای حفظ اطلاعات فنی نیروی تحت حفاظت و چتر امنیتی خود نداشته اند؟!

برد بزرگ سپاه در نبرد جنگال

چنین صورت مسئله‌هایی نشان می‌دهد نتیجه به دست آمده نه فقط یک شاهکار عملیاتی و اطلاعاتی، بلکه یک اتفاق مهم سایبری است که در نبرد میان تکنولوژی ها و طراحی‌های حفاظتی عالی رتبه دنیا که از سوی اروپایی ها و آمریکایی ها اعمال می شده با متخصصان رایانه ای و فنی سپاه، برای کشورمان حاصل شده است. البته تبعات چنین رو دست و شکست اطلاعاتی – سایبری برای حامیان آمدنیوز، آنجا بهتر مشخص می شود که با تسلط فنی روی سرشبکه و محل تلاقی و کانون تبادل پیام شبکه داخلی و خارجی آمدنیوز، مهره های مختلف مرتبط با این پروژه در فضای مجازی و واقعی، به راحتی و دقت شناسایی شده و خواهند شد.

طبیعتا شناسایی مهره های داخلی و خارجی این شبکه که بعضا معدود عناصر نفوذی در دستگاه های دولتی و حاکمیتی را نیز شامل می‌شود، جز از طریق چنین تخصص و هوش اطلاعاتی و رایانه ای میسر نخواهد بود بویژه آنکه تا زمان اعلام دستگیری رسمی زم در داخل کشور، هیچ نوع اماره یا احتمالی در این خصوص مطرح نبود و هم او و هم سایر اعضای داخلی و خارجی باند، به راحتی با وی در ارتباط بودند.

در عین حال باید توجه داشت با عنایت به اینکه از نظر واردات و دستیابی به سامانه‌های مدرن ارتباطاتی خارجی، ایران و مخصوصا سپاه پاسداران زیر سخت‌ ترین محدودیت‌ ها قرار دارند و فرضیه هایی که در آینده نزدیک توسط متوهمان ضد انقلاب در خصوص این پروژه تولید خواهد شد، عمدتا مبتنی بر همین موضوع است، لذا چنین پرونده‌ای نشان داد اگرچه تکنولوژی و سخت افزارهای اطلاعاتی اهمیت زیادی دارند اما در نبردهای سایبری، تاکتیک و هوش با هیچ چیز قابل مقایسه و برابری نیست.


اشراف اطلاعاتی روی فعالیتهای روزمره زم

از جمله آمارهای جالبی که در خصوص توجه فرانسه به قدرت سایبری خود و افزایش این موضوع در رسانه ها منتشر شده مربوط به برنامه‌ریزی نظامی فرانسه در سطح ملی  در دوره یکساله منتهی به ۲۰۱۸ است که نشان می‌دهد وزارت دفاع این کشور اجازه یافته به‌ منظور تقویت سرویس‌ های اطلاعاتی خود در حوزه‌ دفاع سایبری ۳۰۰۰ استخدام بیشتر در طول دوره ۲۰۱۹-۲۰۲۳ انجام دهد و ۶۰۰۰ پست بیشتر نیز به این حوزه اضافه شود.

همچنین اپراتورهای ارتباطات الکترونیکی ملزم شده بودند با رصد سیستم ها و به منظور دستیابی به اهداف دفاعی و امنیت سیستم‌ های اطلاعاتی، شناسایی وقایع مشکوک اطلاعاتی را به صورت ویژه مد نظر قرار دهند.

از سوی دیگر آژانس امنیت اطلاعات و شبکه فرانسه (ANSSI) زیر نظر نخست وزیر و دبیر خانه عمومی دفاع و امنیت ملی این کشور در سال 2009 با مسئولیت امنیت فناوری اطلاعات در کشور فرانسه تشکیل شده و اختیارات و مسئولیت های آن از سال 2011 بسیار گسترده تر شده است. بررسی ها نشان می دهد کارشناسان این نهاد که با مسئولیت کامل امنیت فضای سایبر متولی ملی محافظت از زیر ساخت های حیاتی فرانسه هستند و مهم ترین نهاد امنیت فضای سایبر این کشور محسوب می شوند، به طور مداوم با زم و برخی دیگر از اعضای این باند، در ارتباط بوده و موارد مشکوک و سوالات مد نظر را بررسی می‌کردند.


این آژانس علاوه بر وظائف کلان ستادی نظیر سیاست گذاری و تدوین خطوط راهنمای ملی، امور اجرائی مرتبط با مخاطرات سایبر سطح ملی را نیز به عهده داشته و در عین حال به عنوان یک اطاق عملیات، پاسخگوی مدیران مربوطه در حوزه حفاظت از پرونده‌های خاص همچون زم بوده است. همچین کارشناسان مراکزی چون OCLCTIC ، CLUSIF و OSSIR که نهادهای تخصصی فرانسوی در حوزه امنیت شبکه و سایبر محسوب می‌شوند، موظف به ارائه خدمات به برخی سوژه‌های مورد نیاز این باند بوده و هستند. وقتی چنین پشتوانه و خدمات ویژه و سطح اول به نیما زم را با نتایج به دست آمده یعنی تسلط دقیق بر فعالیت ها و ارتباطات او و در نهایت دستگیری وی، مقایسه می کنیم مشخص می شود چرا غربی ها آنقدر درباره قدرت سایبری و نفوذ الکترونیکی سپاه و جمهوری اسلامی ایران هراس افکنی می کنند و از آن واهمه دارند.

چنین نتیجه ای، به خوبی نشان می‌دهد دل بستن به حفاظت فیزیکی و سایبری حتی بزرگترین قدرت‌های ظاهری در دنیا که مدام برای فعالیت هایشان فیلم و سریال و پروپاگاندا می‌سازند، چقدر به ضرر ساده لوحان ضد انقلاب خواهد بود که فکر می کنند زندگی در زیرزمین‌های پاریس برایشان اعتبار و امنیت می‌آورد.

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 25 مهر 1398
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic