۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
پارلمان انگیس

پارلمان‌های دنیا روش‌های متعددی را برای اطلاع‌رسانی حداکثری از تصمیمات نمایندگان به مردم به کار می‌گیرند و به نوعی در شفاف‌سازی با یکدیگر رقابت دارند.


به گزارش مشرق، همه تحولات شگرفی که در چله اول انقلاب اسلامی روی داده یا فتنه‌ها و تندبادهایی که از سر کشور گذشته، همه و همه به مدد حضور و مشارکت گسترده مردم در آنها بوده است. به تعبیر معمار کبیر انقلاب، «مردم صاحبان اصلی انقلاب و ولی نعمتان آن» هستند اما چرا برخی علی‌رغم سر دادن شعارهایی نظیر «دانستن حق مردم است»، این حق را از آنها دریغ می‌کنند؟ غائله‌ای که این روزها تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به پا کرده‌اند و خواستار اعلام جرم علیه روحانی روشنگر و فاضلی شده‌اند که کاتالیزور «کمپین شفاف سازی» بوده، با کدام منطق انقلابی و حتی نرم بین‌المللی قابل قیاس است؟ جالب اینجاست که برخی نمایندگان محترم، در موعد مبارزات انتخاباتی، از اینکه مردم، محرم امور و مقدرات کشور هستند سخن به میان می‌آورند اما وقتی به اریکه قدرت تکیه می‌زنند، آنچه را مدعی‌اش بودند به فراموشی می‌سپارند. آیا درخواست شفاف‌سازی تصمیمات مجلس و اطلاع‌رسانی آن به مردمی که از خون خود و جوانانشان برای صیانت از آرمان‌های انقلاب گذشته‌اند، باید با «زیاده‌خواهی»، «عربده‌کشی» و چندین تهمت دیگر برچسب زده شود؟!

بیشتر بخوانید:

برای جماعتی که فکر می‌کنند مطالبه شفاف‌سازی، نوعی زیاده‌خواهی، دخالت در امور قوه مقننه و یا هر مداخله نامشروع و غیرقانونی دیگر است و کسی حق ندارد به حیاط خلوت آنها ورود کند، لازم است نمونه‌هایی از عملکرد پارلمان‌های دنیا را احصا کنیم تا مشخص شود که قرار گرفتن تصمیمات نهاد قانون‌گذاری کشور در اتاق شیشه‌ای برای نظارت عمومی به چه معناست. در بخش اول این گزارش، به عملکرد سه کشور اروپایی در این حوزه اشاره می‌شود.

انگلیس

نهاد قانون‌گذاری انگلیس، یکی از قدیمی‌ترین مجالس دنیاست که 804 سال سابقه فعالیت دارد. پارلمان انگلیس به دو بخش «عوام»‌ و «اعیان» تقسیم شده که در کشورهای دیگر مثل آمریکا به شکل مجلس نمایندگان و مجلس سنا به انجام وظایف خود مشغول‌اند. علی‌رغم اینکه نهاد قانون‌گذاری، جایگاه قانونی مهمی دارد اما این امر باعث نشده که جلسات مجلسین این کشور در هر سطحی به سمع و نظر مردم این کشور نرسد. بارها نمایندگان مجلس عوام و بحث‌های داغ آنها را از روی صندلی‌های سبز آن را دیده‌ایم اما جالب است بدانیم که حتی جلسات کمیسیون‌های تخصصی آن نیز به صورت زنده در قالب برنامه BBC Parliament پخش می‌شود. افزون بر پوشش زنده جلسات پارلمان انگلیس، نشست‌های دیگر اقمار بریتانیا (اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز)‌ نیز به صورت زنده پخش می‌شوند. این کانال تلویزیونی پیش از سال 1998 با نام «The Parliamentary Channel» فعالیت می‌کرد و پس از آن توسط بی بی سی خریداری شد.

این در حالی است که در وب‌سایت  parliamentlive.tv ویدئوی کامل جلسات و مباحث مطرح‌شده در مجلس عوام و اعیان، به تفکیک موضوعات، قابل دسترسی است و کاربران می‌توانند با مراجعه به آرشیو، موارد بیشتری را مشاهده کنند. همچنین جدول زمانی مشخصی با درج ساعت و روز، موعد برگزاری جلسات و موضوع آن را به اطلاع مراجعه‌کنندگان می‌رساند.

آمریکا

کنگره آمریکا (محل تشکیل جلسات مجلس نمایندگان و سنا)‌ افزون بر پخش زنده نشست‌ها در پلت‌فرم‌های مختلف، از وب‌سایتی بسیار قوی برخوردار است که شامل جزئیات همه قوانین تصویب شده و لوایح در دست بررسی است. کاربران می‌توانند با ثبت نام در سایت کنگره به آدرس www.congress.gov از ریزترین فعالیت‌های لوایح و طرح‌ها شامل خلاصه، متن، اقدامات، عناوین، متمم و اصلاحیه‌ها، اسامی نمایندگان حمایت‌کننده، کمیته‌ها و قوانین مرتبط را مشاهده کنند. همچنین، اطلاعات کامل و جامعی از نماینده یا سناتور ارائه‌کننده طرح‌ها و سابقه کاملاً شفافی از لوایحی که وی در آن دخیل بوده و اینکه روند آنها به کجا انجامیده، وجود دارد. نکته مهم دیگر این است که اطلاع لحظه‌ای از تغییرات لوایح شامل مواردی که پیش‌تر ذکر آنها گذشت، به صورت ایمیلی فراهم شده و هر کسی در هر نقطه از دنیا می‌تواند به این اطلاعات دسترسی داشته باشد.

پایگاه اینترنتی HouseLive.gov و www.senate.gov نیز به صورت زنده فرایند قانون‌گذاری در این مجالس را پخش می‌کنند و امکان دسترسی به ویدئوهای پیشین و آرشیوی نیز وجود دارد. همچنین وب‌سایت congress.gov/committees/video و شبکه تلویزیونی «سی. اسپن» به صورت مشترک، مسئولیت پخش زنده جلسات کنگره، کمیته‌ها و جلسات استماع در آنها را بر عهده دارند، ضمن اینکه همه این اطلاع‌رسانی‌ها به لحظه و به روز، از طریق شبکه‌های اجتماعی نیز انجام می‌شوند.

فرانسه

در فرانسه، قوه مقننه از «مجمع ملی» و «مجلس سنا» تشکیل شده و هر کدام به صورت مجزا، از یک وب‌سایت تعاملی برخوردارند. در سایت مجمع ملی، اطلاعات بسیار جامعی از نمایندگان وجود دارد و می‌توان آنها را بر حسب نام، حوزه انتخابیه و حتی وابستگی جناحی جستجو کرد. با کلیک روی نام هر نماینده، افزون بر اطلاعات متنی دسته‌بندی‌شده درباره عملکرد وی، اطلاعات نموداری نیز موجود است. بخش جذاب آن، نموداری است که به صورت کاملاً شفاف، از تعداد آراء موافق، مخالف یا ممتنع وی به لوایح تهیه شده و علاوه بر آن، ویدئوهای سخنرانی‌ها و موضع‌گیری نماینده مورد نظر با ذکر جزئیات قابل دسترسی است.

افزون بر این، شبکه تلویزیون دولتی ال. سی. پی، وظیفه پخش زنده نشست‌ها، اخبار، گفت‌وگوها و موضوعات مرتبط با طرح‌ها را برعهده دارد. هر کدام از این دو مجلس نیز از طریق وب‌سایت، نسبت به پخش صوتی و تصویری زنده نشست‌های خود اقدام می‌کنند. این در حالی است که خلاصه‌ای ویدئویی از اهم تصمیمات کمیته‌ها نیز در دسترس قرار گرفته است.

منبع : آنا

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 27 شهریور 1398
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic