۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

مهاجرت معکوس رژیم صهیونیستی را نابود می کندمهاجرت معکوس در سالهای گذشته به یکی از مشکلات رژیم صهیونیستی تبدیل شده و اشغالگران قدس را در تنگنایی شدید قرارداده است.


العالم - یادداشت

صهیونیست ها بیش از یک صد سال است تبلیغ می کنند که می خواهند کشوری ویژه یهودی ها تاسیس کنند، و باید یهودی ها به سرزمین تاریخی خود مهاجرت کنند. در طول این سال ها همواره یهودی ها در جهان تلاش می کردند در جوامع خود ممزوج شوند و در بسیاری موارد تلاش صهیونیست ها در ترغیب آنها از مهاجرت از کشورشان به اسرائیل به شکست انجامیده است. و در نهایت کار به مهاجرت معکوس نیز کشیده و شاهد این ادعا نیز اعداد و ارقامی است که خود حکومت صهیونیستی هر ساله منتشر می کند.

رژیم صهیونیستی همواره تلاش کرده تا فلسطین را به عنوان اراضی موعود یهود معرفی کند و مهاجرت یهودیان به این سرزمین همواره یکی از راهبردهای اساسی برای تأسیس و تقویت رژیم صهیونیستی محسوب شده است. در عین حال چشم انداز این رژیم این بود که یهودیان در این سرزمین با معضلات چون بیکاری و ناامنی مواجه نباشند و زمینه‌های سرمایه گذاری، دسترسی به آموزش برتر وهمچنین رفاه حداکثری فراهم باشد.

اما ماجراجویی های متعدد به ویژه پس از جنگ 33 روزه به بعد تا 2014 شکاف‌های اساسی در استراتژی و ستون اساسی فکری اسرائیل به وجود آورد. مردم اسرائیل در حین و پس از جنگ 51 روزه 2014 به دلیل ناامنی شب‌ها در خارج از منازل و در چادر به سر می بردند، در همان ایام سازمان صهیونیستی با یک نظرسنجی از 300 تحصیل کردۀ مهاجر به این سرزمین نتیجه گیری کردند که از هر 10 یهودی مهاجر به سرزمین فلسطین اشغالی 6 نفر به فکر بازگشت به کشورهای خود هستند. یعنی 24 درصد یهودیان مهاجر به اسرائیل به این باورهستند که وضعیت آنها در اسرائیل در مقایسه با کشورهای مبدأ بدتر است.

همچنین بخش اعظم یهودیان نیز در زمینه ورود به بازار کار با مشکلات جدی مواجه هستند. نشریهforeign policy  آمریکا طی گزارشی براساس آمارهای اداره‌ مهاجرت اسرائیلی اعلام کرد که در خوش‌بینانه ترین حالت حدود 750 هزار نفر یعنی بیش از 10 درصد جمعیت فلسطین اشغالی در خارج از اسرائیل اقامت دارند و همچنین روزنامه‌ Haaretz اعلام کرده که بیش از یک سوم ساکنان سرزمین اشغالی خواستار ترک این مناطق بوده و تمایل به خروج از اسرائیل در میان جوانان به مراتب بیشتر است.

نکتۀ دیگر در باب مهاجرت معکوس موضوع کاهش مهاجرت به مناطق اشغالی است که در نتیجه رژیم صهیونیستی اقدامات تصنعی و تنش‌زایی برای رفع این نقیصه انجام می‌دهند. به عبارت دیگر صهیونیست ها پیوسته به میزانی از ناامنی برای یهودیان در گستره جامعه‌ جهانی نیازمند هستند تا از این طریق مزیت نسبی سکونت در منطقه اسرائیل را حفظ کنند. در همین راستا مهم ترین سیاست اسرائیل در بهره‌برداری از بحران‌های داخلی کشورهای مختلف و ایجاد رعب و وحشت در میان یهودیان ساکن در این کشورها است تا از این طریق یهودیان را وادار به مهاجرت به سرزمین‌های اشغالی کند، چرا که این رژیم برای تداوم اجرای طرح‌های راهبردی شهرک‌سازی خود به صهیونیست‌های بیشتری برای سکونت نیاز دارد. 

در این راستا چندین طرح در حال اجرا است که یکی از این اقدامات طرح‌های تشویقی اسرائیلی برای بازگشت یهویان در قبال پدیده مهاجرت معکوس است. براین اساس 100 میلیون شکل (حدود 24 میلیون دلار) برای تشویق صهیونیست‌ها به فلسطین تصویب شده و طرح "مسا" به عنوان جذب سالانه 20 هزار جوان یهودی با هدف تحصیل در اسرائیل به مدت یک ترم با هزینه دولت اسرائیل و آژانس یهود با اختصاص معادل 10 میلیون دلار است. راهکار دوم؛ تشویق کارگران خارجی به یهودی شدن و انعطاف پذیری بیشتر در قبال مهاجرپذیری است. هرچند که رژیم صهیونیستی یهودی شدن را فقط از مادر یهودی می‌پذیرند، اما به هر صورت این رژیم خواهان یافتن راهکاری برای یهودی شدن است تا بدین وسیله از قانون ثابت یهودی شدن فرار کند.

با این حال آمار دقیقی از مهاجرت های معکوس در دست نیست به خصوص که بیشتر آنان بدون مجوز، فلسطین اشغالی را ترک کرده اند، با این حال بنابر آمار رژیم صهیونیستی، مهاجران معکوس کسانی هستند که بیش از یک سال خارج از این رژیم به سر برده اند (غیر از دانشجویان خارج کشور) بنابراین، تعداد مهاجران معکوس تا پایان سال 1993 میلادی حدود 800,471 تن در سال بوده و اگر تعداد مهاجران به اسرائیل 2.363.477 باشد نسبت مهاجرت معکوس 20% از جمعیت را تشکیل می دهد. این نسبت در اواسط دهه 70 میلادی 14% بوده است. در مجموع مهاجرت به رژیم صهیونیستی روند نزولی داشته و در برابر، مهاجرت معکوس از نیمه دهه 70 (به ویژه از جنگ 1973) از 5400 نفر در سال های 1973 تا 1974 به 11.000 نفر در سال های 1975 ـ 1979 افزایش یافته است. انتفاضه مردم فلسطین نیز در کرانه باختری و نوار غزّه عامل مهمی در افزایش این مهاجرت ها بوده و در سال اول این قیام 14.600 تن رژیم صهیونیستی را ترک کردند.

مطالعات، نظرسنجی ها و گزارش ها از فلسطین اشغالی نشان می دهند که یهودیان روس تبار نیز که بزرگ ترین گروه جمعیتی در فلسطین اشغالی هستند اما از نژاد پرستی، درآمدهای کم و سطح پایین زندگی رنج برده و هیچ آینده ای را برای خود در آنجا متصور نیستند. مهاجرت معکوس یهودیان روس از سرزمین های اشغالی به کشور خود یا کشورهای غربی باوجود اقدامات رژیم صهیونیستی برای تشویق یهودیان کشورهای جهان برای مهاجرت به فلسطین اشغالی، به معظلی جدی برای این رژیم تبدیل شده است. بیشتر این یهودیان روس، املاک خود را در شهرهای «مسکو» و یا «سن پترزبورگ» حفظ کرده و از اراضی اشغالی امور خود را اداره می کنند و فرزندان آنها هرگز به عنوان اسرائیلی شناخته نمی شوند. برخی از مهاجران روس از نظر فعالیت های اقتصادی در اراضی اشغالی، موفق نبوده و در نتیجه این منطقه را ترک کرده اند. برخی از این افراد نیز هدف خود از مهاجرت به فلسطین اشغالی را فقط دریافت تابعیت این رژیم اعلام کرده اند.

از علل دیگر مهاجرت معکوس از رژیم صهیونیستی می توان به موضوع عدم تعلق خاطر صهیونیست‌ها به سرزمین‌شان اشاره کرد. طبیعتاً یهودیان با پذیرش یک سری وعده‌ها به فلسطین اشغالی مهاجرت کردند، از همین رو در هر رخدادی که برای آنها هزینه بردار باشد، رفتن را بر ماندن ترجیح می‌دهند. نکتۀ دوم؛ عدم ریشۀ تاریخی است، به جزء عده‌‌ای قلیلی از صهیونیست‌ها که قبلاً در فلسطین حضور داشتند، 90 درصد جمعیت کنونی اسرائیل در طی 60-70 سال قبل با موج های مهاجرتی وارد این سرزمین ها شدند و در طی حدود سه نسل اخیر به این میزان از جمعیت رسیدند. نداشتن ریشه تاریخی، هویت و ملیت تاریخی صهیونیست ها را تحت شعاع قرار می‌دهد و در هرگونه اتفاقی سبب ساز مهاجرت معکوس می‌شود. نکته سوم؛ بحران خیز بودن منطقه است، به دلیل اشغال فلسطین و توسعه طلبی رژیم صهیونیستی، پاسخ هایی داده شده در مقابل جنگ‌ها و انتفاضه، عاملی بر کاهش سطح امنیتی جامعه‌ی رژیم صهیونیستی شده است. 

نکتۀ آخر نیز بحث سراب بودن وعده‌های رژیم صهیونیستی به افرادی که در ابتدا آنجا ساکن شدند، بود.. به یهودیان وعده سرزمینی با امنیت بالا، آسایش و آرامش اقتصادی داده شد، اما پس از ورود یهودیان به این منطقه و مشاهده شرایط آن، هرچند بازگشت برای آنها کمی سخت بود، اما در شرایط بحرانی رفتن را برماندن ترجیح می‌دهند. در هر صورت موضوع مهاجرت معکوس حیات و آینده‌ رژیم صهیونیستی را با خطر روبرو کرده و این موضوع با یکی از اصول اصول صهیونیسم؛ یعنی کشاندن جمعیت یهودی به سرزمین اشغالی در تناقض و تضاد است. این موضوع می‌تواند ترکیب جمعیتی این رژیم را به شدت مخدوش کرده و از میزان جمعیت آنها در مقایسه با جمعیت فلسطینی‌ها کاسته شود، این درحالی است که رژیم صهیونیستی علاوه بر سیاست‌ طرح های تشویقی مهاجرت به داخل، برنامه ها و طرح‌های تبلیغاتی فراوانی را هم برای تشویق به بازگشت اسرائیلی‌های مقیم خارج به داخل این رژیم راه اندازی کرده اما با این وجود به نظر نمی‌رسد که بتواند به نتیجه مثبت و موردنظر خود دست یابند./منبع : نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 16 شهریور 1398
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic