۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
گروه جامعه ــ محقق و پژوهشگر دینی با مطرح کردن این مسئله که چرا شیعیان از خود نمی‌پرسند چرا قرائت زیارت عاشورا تا این حد تأکید شده است، گفت: اسرار عاشورا در متن‌ زیارت‌ عاشورا نهفته‌ است‌.

گروه جامعه ــ محقق و پژوهشگر دینی با مطرح کردن این مسئله که چرا شیعیان از خود نمی‌پرسند چرا قرائت زیارت عاشورا تا این حد تأکید شده است، گفت: اسرار عاشورا در متن‌ زیارت‌ عاشورا نهفته‌ است‌.


حجت‌الاسلام روح‌الله بیدرام، محقق و پژوهشگر دینی که اخیراً کتاب «شرح موضوعی زیارت عاشورا» را در سه جلد منتشر کرده است، در گفت‌وگو با ایکنا؛ با تأکید بر اینکه عاشورا یك‌ حادثه‌ نیست‌، بلکه یك‌ مكتب‌ و فرهنگ‌ است‌، گفت: عاشورا بخشی‌ از قرآن‌ ناطق‌ است‌ و همچون‌ قرآن‌ كریم‌ هنوز تفسیر نشده‌ است‌.

وی با اشاره به آیه ۲۱ سوره حشر که می‌فرماید: «لَوْ أَنْزَلْنَا هَذَا الْقُرْآنَ عَلَى جَبَلٍ لَرَأَیتَهُ خَاشِعًا مُتَصَدِّعًا مِنْ خَشْیةِ اللَّهِ؛ اگر این قرآن را بر كوهى فرو مى‏‌فرستادیم یقینا آن [كوه] را از بیم خدا فروتن [و] از هم ‏پاشیده مى‏‌دیدى»، گفت: در زیارت عاشورا در خصوص این واقعه نیز آمده است: «وَجَلَّت‌ْ وَ عَظُمَت‌ المصیبَة‌ُ بك‌َ عَلینا وَعَلی‌ جمیع‌ِ اَهْل‌ الاسْلام‌ وَ جَلَّت‌ْ و عَظُمت‌ مُصیبَتُك‌َ فی‌ السّموات‌ِ علی‌ جمیع‌ِاَهل‌ِالسَّموات‌» یعنی‌ درك‌ و فهم‌ اسرار و عظمت‌ مصیبت‌ عاشورا برای‌ اهل‌ اسلام‌ و آسمان‌ها سنگین‌ است‌؛ زیرا تمام‌ آیاتی‌ كه‌ امام حسین‌(ع) در كربلا به‌ نمایش‌ گذاشت‌ و صبری‌ را كه‌ بر تحمل‌ مصائب‌ عاشورا کردند‌ حتی‌ برای‌ آسمان‌ سنگین‌ است.

اسرار عاشورا در متن‌ زیارت‌ عاشورا نهفته‌ است‌

این پژوهشگر دینی در خصوص اینکه پس چگونه می‌توان عاشورا را تفسیر و به عمق این فرهنگ پی برد؟ گفت: اسرار عاشورا در متن‌ زیارت‌ عاشورا نهفته‌ است‌. اگر زیارت‌ عاشورا نبود، هرگز عاشورا تفسیرشدنی‌ نبود. البته هر یك‌ از زیارات‌ و دعاهای‌ مربوط‌ به‌ حضرت‌ اباعبدالله الحسین‌(ع) از قبیل زیارت‌ وارث‌ و دعای‌ عرفه‌ نیز آیه‌ای‌ دیگر از قرآن‌ وجود امام حسین‌(ع) هستند، اما اینكه‌ ائمه‌ اطهار این‌ همه‌ بر تلاوت‌ زیارت‌ عاشورا تأكید فرموده‌اند، به‌ دلیل‌ آن‌ است‌ كه‌ اسراری‌ كه‌ در زیارت‌ عاشورا نهفته‌ است‌، برای‌ شیعه‌ مكشوف‌ شود.

زیارت‌ عاشورا افشاكننده‌ چهره‌هایی‌ مهم‌ در سطح‌ مدیریت‌ و حكومت‌ جامعه‌ اسلامی‌ است‌

وی در ادامه سخنان خود در خصوص مفاهیم بلند زیارت عاشورا گفت: زیارت‌ عاشورا شرح‌ چگونگی‌ نفوذ ایادی‌ دشمن‌ در مركزتصمیم‌گیری‌ و قانون‌گذاری‌ و مدیریت‌ در بین‌ سیاستمداران‌ و سردمداران‌جامعه‌ اسلامی‌ است‌. زیارت‌ عاشورا افشاكننده‌ چهره‌هایی‌ مهم‌ در سطح‌ مدیریت‌ و حكومت‌ جامعه‌ اسلامی‌ است‌ كه‌ به‌ خاطر جاه‌پرستی،‌ رفاه‌گرایی‌، دنیاطلبی‌ و انحراف‌ اندیشه‌ بزرگ‌ترین‌ ضربه‌های‌ غیرقابل‌ جبران‌ را بر اسلام‌ و اندیشة‌ اسلامی‌ و فرهنگ‌ اسلامی‌ و اهل‌ البیت‌ عصمت‌ و طهارت‌(ع) وارد كردند.

حجت‌الاسلام بیدرام افزود: زیارت‌ عاشورا شرح‌ فراگیر شدن‌ صفات‌ پستی‌ در جامعه‌ همچون‌ ترس‌ و محافظه‌كاری‌، حفظ‌ منافع‌ شخصی‌، خوش‌گذرانی‌، غفلت‌ و حفظ‌ بی‌طرفی‌ به‌ هنگام‌ درگیری‌ حق‌ و باطل‌ است‌ كه‌ موجب‌ انزوا و بی‌كسی‌ اولیاء خدا و عدم‌ پشتیبانی‌ عمومی‌ و آراء مردم‌ از آنها در دفاع‌ از اصول‌ و ارزش‌ها شد و شرح‌ پیشینه‌ و زمینه‌های‌ ایجاد عاشورا، شرح‌ درد اولیاء خدا از غفلت‌ مسلمین‌ و انحراف‌ اندیشه‌در میان‌ مسلمین‌ و عدم‌ آگاهی‌ مسلمین‌ در چگونگی‌ كشف‌ توطئه‌های‌دشمن‌ علیه‌ اسلام‌ است‌ تا شیعیان‌ بیاموزند كه‌ اگر غفلت‌ كنند و هوشیاری‌ و آگاهی‌ كسب‌ نكنند چه‌ بلایی‌ بر سر اسلام‌ و انقلاب‌ خواهد‌آمد. 

وی زیارت‌ عاشورا شرح‌ خیانت‌ خواص‌ و جاه‌پرستی‌ و رفاه‌طلبی‌ آگاهان‌ و فرهیختگان‌ در جامعه‌ اسلامی‌ دانست و اضافه کرد: زیارت‌ عاشورا متن‌ آموزشی‌ برای‌ مبارزه‌ توسط‌ نسل‌های‌ آینده‌ شیعه‌ در چگونگی‌ دفاع‌ از اسلام‌ در اوج‌ بی‌كسی‌ و انزوا است‌. زیارت‌ عاشورا درس‌عبرت‌ و پیشگیری‌ شیعیان‌ از تكرار عاشورا توسط‌ منحرفین‌ و سیاست‌بازان‌داخلی‌ است‌ كه‌ به‌ اسلام‌ خیانت‌ كردند و به‌ خاطر دنیاطلبی‌ و جاه‌پرستی‌ و رفاه‌ طلبی،‌ بر اسلام‌ عزیز بزرگ‌ترین‌ ضربه‌ها را وارد كردند. این زیارت افشا كننده‌ و شرح‌ چگونگی‌ تشكیل‌ و حضور جناح‌های‌سیاسی‌ و باندها و طیف‌های‌ سیاسی‌ و نقش‌ تعیین‌كننده آنها به‌ عنوان‌نهادهای‌ مدنی‌ در تضعیف‌ ولایت‌ اهل‌ البیت‌ است‌ كه‌ مدیریت‌ و رهبری‌اهل‌ البیت‌ را تضعیف‌ و به‌ كلی‌ منزوی‌ كردند و رهبری‌ جامعه‌ مسلمین‌ را در طول‌ تاریخ‌ به‌ انحراف‌ و گمراهی‌، ظلم‌ و سلطنت‌طلبی‌ دچار كردند.

این نویسنده کشورمان تصریح کرد: زیارت‌ عاشورا یادآور چگونگی‌ شهادت‌ اولیاء خدا و دستور صریح‌ به‌ شیعیان‌ است‌ تا دائماً هوشیار باشند، آگاهی‌های‌ لازم‌ را به‌ جامعه‌ بدهند، دائماً در صحنه‌ باشند و اولیاء خدا را یاری‌ كنند که در غیر این‌ صورت،‌ نشان‌ می‌دهد كه‌ چگونه‌ سستی‌ و انحراف‌ در كار سیاست‌بازان‌ و مدیریت‌های‌ جامعه‌ به‌ جایی‌ می‌رسد كه‌ عده‌ای‌ از جناح‌ها و باندهای‌ سیاسی‌ مثل‌ آل‌ زیاد و آل‌ مروان‌ با كشتن‌ و اسارت‌ اولیاءخدا اعلان‌ جشن‌ ملی‌ و شادی‌ عمومی‌ می‌كنند.

شیعه چرا از خود نمی‌پرسد چرا تا این حد قرائت زیارت عاشورا مهم است؟

وی با ابراز تأسف از اینکه كمتر به محتواى زیارات عاشورا توجه شده است، عنوان کرد: ائمه از جمله امام باقر(ع) توصیه کرده‌اند که این زیارت هر روز خوانده شود، اما آیا شیعه‌ نباید از خود بپرسد كه‌ مگر در متن‌ این‌ زیارت‌ چه‌ اسراری‌ نهفته‌ است‌ كه‌ این‌ همه‌ بر آن‌ تأكید شده‌ است‌ و این‌ همه‌ از مقامات‌، اجر و درجات‌ ملكوتی‌ برای‌ تلاوت‌كننده‌ آن‌ در نظر گرفته‌ شده‌ است‌؟ آیا شیعه‌ نباید از خود بپرسد مگر در متن‌ این‌ زیارت‌ چه‌ اسراری‌ نهفته‌ است‌ كه‌ خداوند متعال‌ به‌ عزت‌ و ذات‌ اقدس‌ خود قسم‌ خورده‌ است‌ كه‌ زائری‌ كه‌ با این‌متن‌ حضرت‌ حسین(ع) را زیارت‌ كند، به‌ هر مقامی‌ كه‌ خواهد او را خواهد رساند؟!

حجت الاسلام بیدرام با اشاره به اینکه کتاب شرح موضوعی زیارت عاشورا در سه جلد منتشر شده که جلد اول آن در خصوص تولی و تبری، جلد دوم لعن و قرائت‌های زیارت عاشورا و جلد سوم دعاهای زیارت عاشورا با تفسیر است، گفت: به طور خلاصه و در مجموع می‎‎توان گفت زیارت عاشورا پنج دست آورد عملی دارد.

وی ایجاد پیوند معنوی با خاندان عصمت و تشدید علاقه و محبت به آنان را اولین دست آورد این زیارت ذکر و تشریح کرد: این محبت موجب می‎شود، زائر و فردی که این زیارت را می‌خواند آن بزرگان را الگوی خود قرار دهد و در جهت همسویی فکری و عملی با آنان بکوشد؛ همچنان که در قسمتی از زیارت، از خدا می‎خواهد زندگی و مرگش را یکسره همانند آنان قرار دهد: «اللَّهُمَّ اجْعَلْ مَحْیای مَحْیا مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ مَمَاتِی مَمَاتَ مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ‏»و از آنجا که این محبت به خاطر خداوند است و خاندان عصمت از آن جهت که الهی و منسوب به اویند، محبوب واقع شده‌اند، مایه تقرب به خداوند است.

زیارت عاشورا؛ این راه نزدیک‌تر و مطمئن‌تر است

این پژوهشگر کشورمان افزود: برای رسیدن به مقام قرب الهی وسائل گوناگون وجود دارد ولی وسیله مطمئن، راحت، سریع و... برای رسیدن به خداوند عشق به امام حسین(ع) است. برای رسیدن به محبت و عشق امام حسین(ع) نیز راه‌های گوناگون وجود دارد ولی راهی که سریعتر انسان می‎تواند بوسیله آن به بارگاه امام حسین راه یابد، و جزو شیفتگان و عشاق سیدالشهداء شود، از طریق خواندن زیارت عاشورا و خصوصاٌ مداومت به خواندن این زیارت شریف است.
وی پیدایش روحیه ظلم ستیزی را دست‌اورد دوم از قرائت زیارت عاشورا برشمرد و گفت: تکرار لعن و نفرین بر ستمگر در این زیارت، موجب پیدایش روحیه ظلم ستیزی در زائر می‎شود و زائر با اعلام برائت و نفرت از ستمگران و ابراز محبت به پیروان حق و دوستان خاندان عصمت، پایه‌های ایمان دینی خود را مستحکم می‎کند. مگر ایمان چیزی جز حب و بغض در راه خداست. مومن واقعی در برابر ستم بی موضع نیست. از ستمگر نفرت و انزجار آشکاری دارد و با مظلوم و جبهه حق اعلام همراهی می‎کند: «یا اَباعَبْدِاللَّهِ اِنّی سِلْمٌ لِمَنْ سالَمَکُمْ وَ حَرْبٌ لِمَنْ حارَبَکُمْ».

ستم عاشورا در قلب تاریخ ستم ریشه دارد

بیدرام با اشاره به فراز «فَلَعَنَ اللَّهُ أُمَّةً أَسَّسَتْ أَسَاسَ الظُّلْمِ وَ الْجَوْرِ عَلَیكُمْ أَهْلَ الْبَیتِ‏ وَ لَعَنَ اللَّهُ أُمَّةً دَفَعَتْكُمْ عَنْ مَقَامِكُمْ وَ أَزَالَتْكُمْ عَنْ مَرَاتِبِكُمُ الَّتِی رَتَّبَكُمُ اللَّهُ فِیهَ» در زیارت عاشورا گفت: بر اساس این فراز ستمی که در عاشورا تحقق یافت، در قلب تاریخ ستم ریشه دارد. این ظلم یک حلقه از حلقه‌های ستمی است که با انحراف مسیر اصیل خلافت آغاز شد. پس دوری جستن از خط انحراف سومین دست آورد این زیارت است و الهام گرفتن، درس آموختن و الگو قرار دادن اسوه‌های هدایت و ترویج روحیه شهادت طلبی و ایثار و فداکاری در راه خدا چهارمین دست آورد. چرا که زائر پس از آنکه به حق معرفت پیدا کرد و ستم و ستمگر را شناخت و از آنان دوری جست، با ثبات قدم در مکتب خاندان عصمت و پیروی عملی از آنان، خود را در مسیر سعادت دنیا و آخرت قرار می‎دهد؛ یعنی، اسوه‌ها و الگوهای هدایت را که از سوی خداوند منصوب شده‌اند سر مشق خود قرار می‎دهد و همگامی با آنان را می‎طلبد.

تربیت‌ نسل‌ جوان‌ بر اساس‌ اصول‌ عاشورا، پنجمین دست‌آوردی بود که بیدرام از آن سخن گفت و اظهار کرد: تربیت جامعه‌ بر اساس‌ «عَدُوٌّ لِمَن‌ْ عاداكُم‌ و مُبْغِض‌ٌ لِمَن‌ْاَبغَضَكُم‌ و حَرب‌ٌ لِمَن‌ْ حارَبَكُم‌» موجب نجات آنها می‌شود و «اَن‌ْ یرزُقَنی‌ طَلب‌َ ثارِك‌ مَع‌َ اِمام‌ٍمَنْصورٍ» با این هدف است که در برابر جهانی‌ شدن‌ و ورود به‌ دهكده‌ جهانی‌، توان‌رویارویی‌ و پیشگیری‌ از نابود شدن‌ را داشته‌ باشیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود، ضمن انتقاد دوباره از اینکه به مضامین این زیارت توجه لازم صورت نمی‌گیرد، گفت: امام حسین(ع) از هر چه داشتند، گذشتند اما آیا ما بر اساس مضامین زیارت عاشورا حاضریم از مالمان یا از بعضی از کارهای روزمره خود بگذریم برای اینکه ارزش‌های اسلامی زیر سؤال نرود؟ آیا حاضریم خواهش‌های نفسانی را کنار بگذاریم برای اینکه اسلام زیر سؤال نرود؟ ما در زیارت عاشورا ظالمان ال محمد (ص) از اول تا اخر را لعن می‌کنیم اما خودمان با رفتار، کردار و گفتارمان به آل محمد ظلم می‌کنیم؛ عاشورا قرار نیست به عنوان یک حادثه لابه لای تاریخ بماند چرا که عاشورا یک فرهنگ است و فرهنگ یعنی چیزی که دارای پیام و درس است و زیارت عاشورا هم همینطور است و از طریق این حدیث قدسی خداوند راه را به عاشقان امام حسین(ع) نشان می‌دهد.

 انتهای پیام

نوع مطلب : امام حسین ع، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 13 شهریور 1398
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic