۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

مصاحبه|کارشناس مسائل بین‌الملل:۱+۷ تکرار همان ۱+۵ است/ در مذمت دیپلماسی در مسیر خودفریبی

یک کارشناس مسائل بین الملل درباره حضور ایران در حاشیه اجلاس جی۷ گفت : این که گفته شود در ۱+۷ ما با کشورهای صنعتی دنیا مذاکره کنیم، تکرار همان ۱+۵ است که نه تنها منجر به شکل‌گیری توافق مورد اعتمادی نمی‌شود، بلکه ورود به چنین گفت‌وگویی هم مشکوک است.


«هادی محمدی» کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم در پاسخ به سوالی درباره سفر محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان به فرانسه و دیدار با مقامات این کشور در حاشیه اجلاس جی 7  گفت:  مذاکرات‌ آقای ظریف را باید از چند محور مورد توجه قرار داد. اولاً این که کشور ما نباید دیپلماسی را محدود کند، چرا که دیپلماسی ابزاری است که باید گره‌هایی را در راستای منافع ملی باز کند، این موضوع قابل قبول است، اما اگر دیپلماسی در مسیری قرار بگیرد که مسیر فریب  و استمرار صدمه زدن به منافع ملی باشد، این دیپلماسی نیست و در واقع نوعی خسران و شکست است.

وی افزود: دیپلماسی اگر در مسیر خود فریبی و حرکت در پازل دشمن باشد و نه تنها منافع ملی را تامین نکند، بلکه به منافع ملی صدمه بزند، این دیپلماسی نیست، بلکه حرکتی بر خلاف منافع ملی و امنیتی است.

محمدی با اشاره به این که "آنچه که در حاشیه نشست جی 7 اتفاق افتاده، از یک زاویه باید مورد بررسی قرار گیرد" تصریح کرد: این سفر در واقع تکمیل سفر قبلی آقای ظریف به فرانسه است که بدون استقبال از ایشان در فرودگاه ادامه پیدا کرد و حتی گفته شد که کسی ایشان را دعوت نکرده و ایشان خودشان به فرانسه رفته است، که به نوعی تحقیر آقای دکتر ظریف به شمار می‌رفت. اما در حاشیه نشست جی 7 آقای ماکرون رئیس جمهور فرانسه ‌آقای ظریف را دعوت می‌کند و موضوعاتی را مطرح می‌کند که ادامه مطالبی است که قبلا با مقامات ایرانی در میان گذاشته شده بود. بعد هم آقای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اعلام می کند که آقای ماکرون به نمایندگی از من در این گفت‌وگو حاضر نشده بود و در این موضوع نیز یک عملیات روانی و تحقیر در ارتباطات را شاهد هستیم.

بیشتر بخوانید

وی محور دیگر این مذاکرات را محتوای آن دانست و افزود: فرانسوی ها اشکالی که به آمریکا داشتند، این بود که بگذارید تا سال 2025 که سقف زمانی محدودیت‌های ایران تمام می‌شود، ما موضوعات جدید در خصوص مسایل منطقه‌ای و موشکی و مادام العمر کردن محدودیت‌های هسته‌ای را در آن زمان مطرح و بررسی کنیم. اشکالی که فرانسوی ها به آمریکا وارد می‌کردند، این بود که آنها با عجله و زود وارد این عرصه شده‌اند. در غیر این صورت در ماهیت اهداف فرانسه با آمریکایی‌ها و جناح تندروی موجود در این کشور اختلاف نظری وجود ندارد.

وی با اشاره به پیشنهاد ماکرون در قبال ایران گفت: چیزی که الان به عنوان بسته پیشنهادی از طرف آقای ماکرون مطرح می‌شود، نوعی معادل قرار دادن مبالغ مالی یا بخشی از تجارت در ازای پذیرش محدودیت، هم در مسایل هسته‌ای به شکل مادام العمر و هم در مسایل قدرت منطقه‌ای و موشکی و امثال اینها است. آن چه که تاکنون در خصوص محتوای این بسته مطرح شده، گرچه به صورت رسمی چیزی از آن منتشر نشده، اما برخی گمانه‌زنی ها یا مسایل درز پیدا کرده از کاخ الیزه و مقامات فرانسوی نشان از آن دارد که در یک دوره محدود زمانی، اجازه فروش 700 هزار بشکه نفت به ایران داده شود و در ازای آن ایران بپذیرد که محدودیت‌های همیشگی هسته‌ای را ادامه دهد و به هیچ عنوان غنی سازی نداشته باشد و در مسایل منطقه‌ای هم گفتگو کند.

محمدی با اشاره به مکر مشترک ماکرون و ترامپ علیه ایران، گفت: این درست همان چارچوبی است که آقای ترامپ به دنبال آن بود. در واقع آقای ماکرون طرحی فریبکارانه را روی میز آقای ظریف قرار داده تا با دادن یک بسته مالی کوچک و در ازای فروش 700 هزار بشکه نفت و تامین هزینه‌های جاری کشور، که البته پول آن نیز باید برای خرید کالای بی‌ارزش غربی مصرف شود و مدیریت مالی روی آن وجود نداشته باشد، بپذیرد که محدودیت‌هایی را در اهرم‌های قدرت ملی و منافع ملی به اجرا بگذارد.

محمدی ادامه داد: آقای دکتر ظریف دیروز اعلام کرد که بعد از 3 ساعت و نیم گفتگو با آقای ماکرون، گفت‌وگوهای دشواری در پیش است. ایشان باز هم امیدوار است که از طریق اروپایی ها از این سد بزرگ عبور کرده و ماهیت طرح عداوت گونه غرب را تغییر دهد، به این جهت این طرح را دشوار می داند، اما فرانسوی ها آن را مثبت ارزیابی کرده‌اند، چرا که در ازای یک پیشنهاد 700 هزار بشکه‌ای فروش نفت، ما باید همه محدودیت‌های همیشگی منطقه‌ای و هسته‌ای را به صورت مادام العمر بپذیریم. این بدان معنی است که یک برجام جدید و بسیار خطرناک‌تر را در ازای این 700 هزار بشکه نفت بپذیریم.

این کارشناس مسائل منطقه با اشاره به ذوق زدگی برخی جریان‌های داخلی از سفری که هنوز مذاکرات آن آغاز نشده است، تصریح کرد: اگر به این مسایل این گونه نگاه کنیم، ذوق زدگی برخی جریان‌ها و رسانه‌های داخلی بیشتر بوی خیانت می‌دهد تا این که بخواهد منافع ملی را تامین کند. البته این موضوع شاید از روی نادانی آنها و فقدان هوشمندی دیپلماتیک باشد، چرا که دیپلماسی ابزاری برای تامین منافع و قدرت و امنیت ملی بیشتر است. اگر بنا باشد که دیپلماسی برای خودفروشی و کشور فروشی و منافع فروشی باشد، این یا خیانت است، یا نادانی.

به عقیده محمدی، این ذوق زدگی‌ها برای دولت آقای روحانی است که بعد از هشت سال و با نزدیک شدن به انتخابات، کارنامه‌ای برای ارائه به مردم ندارد، چه در عرصه سیاست داخلی که بالاترین رکورد ناکامی و ناکارآمدی و شرایط دشوار برای مردم را رقم زده و هم در سیاست خارجی که همه ثقل خود را روی برجام قرار داده و آن را به کابوس و اهرم فشاری ضد ایران تبدیل کرده و بعد می‌خواهد برجام بزرگتری را برای مادام العمر کردن همه محدودیت‌های هسته‌ای و موشکی و توان نظامی و منطقه‌ای ایران به امضا برساند.

وی بازدارندگی و تکیه بر توانمند هایی داخلی را ، راه مقابله با فشارهای تحمیلی دانست و گفت: توجه به این نکته ضروری است که وقتی ما می توانیم در برابر آمریکایی‌ها به سطحی از بازدارندگی برسیم که بالاترین سطح تکنولوژی آمریکایی‌ها را با موشک های بومی هدف قرار دهیم، آنها گزینه برخورد نظامی با ما را کنار می‌گذارند و بعد به دنبال اقدامات نیابتی و سیاسی و عملیات روانی و فشارهای اقتصادی می‌روند.

محمدی تصریح کرد: این بدان معناست که ما خودمان را در برجام جدید خلع سلاح کنیم تا آنها نه تنها در عرصه سیاسی و اقتصادی و تحریم به ما فشار بیاورند، بلکه آماده شوند تا در هر لحظه‌ای که دوست داشتند، به ما ضربه نظامی هم بزنند. لذا آقای دکتر ظریف با توهم وارد یک سری مذاکرات جدید با اروپایی‌ها شده، در صورتی که ما باید به اروپایی‌ها بگوییم که آنها باید تعهدات 11 گانه خود را به اجرا بگذارند، نه اینکه ما بخش دیگری از ابزارهای قدرت ملی خود را در ازای یک دوره زمانی محدود به فروش بگذاریم.

وی با اشاره به موضوع و محتوای مذاکرات و مسایلی که در خصوص اینستکس مطرح است ، گفت:  اینستکس کاریکاتوری از اجرای تعهدات اروپایی است. آنها با این صورت مسأله می‌خواهند بین شرایط فشار اقتصادی به ایران و محورهای جدیدی که باید در کنار برجام به ایران تحمیل کنند، گره بزنند.

محمدی با تاکید بر این که "بسته اروپایی آقای ماکرون دقیقا همان چیزی است که آمریکایی‌ها می خواهند" گفت: این بدان معنی است که آقای دکتر ظریف که قبلا گفته اند «ما در موضوعات غیر هسته‌ای مذاکره نمی‌کنیم»، باید به این موضوع توجه کنند که بسته اروپایی آقای ماکرون دقیقا همان چیزی است که آمریکایی‌ها می‌خواهند، در واقع ایشان آب در هاون می‌کوبد یا خدای نکرده یک غفلت ضد منافع ملی را در سر دارد.  لذا اینکه گفته شود در 1+7 ما با کشورهای صنعتی دنیا مذاکره کنیم، تکرار همان 1+5 است که نه تنها منجر به شکل‌گیری هر توافق مورد اعتمادی نمی شود، بلکه ورود به چنین گفتگویی هم مشکوک است.

وی با بیان اینکه "ما تنها چیزی که می توانیم در راستای تحقق منافع ملی به شکل حداقلی تامین کنیم، تکیه به نقاط قدرت و قوت خودمان است" افزود:  ما دو گام اولیه در خصوص کاهش اجرای تعهدات خود در برجام را برداشتیم، اما دیدیم که کشورهای غربی سراسیمه شدند. حتی آمریکایی‌ها اعلام کردند که ایران نباید تعهدات خود را کاهش دهد. این بدان معناست که ما از طریق کاهش تعهدات برجامی است که می توانیم به طرف غربی فشار وارد کنیم و با تکمیل این فشارها در حوزه‌های دیگر می‌توانیم نتایج مربوط به منافع ملی خودمان را تا حدودی تامین کنیم.

این کارشناس مسائل بین الملل تاکید کرد: اگر فکر کنیم از طریق دیپلماسی و مذاکره و یا ورود به محتواهای مشکوک و شاید گاهی خیانت‌بار می‌توانیم در گفت‌وگوهای با غربی‌ها پیش برویم، این یک خیال خام است، اما مذاکره با حفظ خطوط قرمزی که ایشان باید رعایت می‌کرد و در برجام رعایت نشد و حضرت آقا  در سخنرانی علنی خود اعلام کرد که برخی از این خطوط قرمر رعایت نشد، اگر این خطوط قرمز مذاکره شود، و پشتوانه آن هم قدرت ملی و قدرت سخت افزاری باشد، قطعا غرب ناچار به تمکین خواهد بود.

به گفته محمدی، ما اگر با همین شیبی که در خصوص گام‌های متوالی دو ماهه برای کاهش تعهدات خود در برجام دنبال می کنیم، پیش برویم و از ابزارهای دیگر هم استفاده کنیم و خطوط قرمز را هم زیر پا نگذاریم، منافع ملی ما تامین خواهد شد. اگر آمریکایی‌ها نمی‌توانند معادله نفتکش‌ها را ضد ما اعمال کنند و اگر نمی‌توانند فروش نفت ما را به صفر برسانند، تکیه گاه این رویکرد دیپلماسی نیست، بلکه قدرت پاسخ و آتش ماست که آنها را در واقع ناتوان کرده است، لذا رعایت خطوط قرمز منافع و امنیت ملی در هر دیپلماسی، تکیه بر اهرم‌های قدرت سخت و به کارگیری اهرم‌های فشار بر قدرت‌های استعماری مثل آمریکا و دولت‌های اروپایی بهترین راه برای مجبور کردن آنها به اذعان و اعتراف به حقوق ما است.

وی با اشاره به فشار حداکثری غرب به ایران گفت: پالس‌هایی که از داخل در مورد مواضع ذوق زده به خارج ارسال می شود، غرب را به این ارزیابی می‌رساند که در کنار فشارهای اقتصادی، سیاسی و امنیتی، دیپلماسی را هم به عنوان یک ابزار فشار حداکثری به کار بگیرند و حقوق ایران را در راستای تعهدات خود اجرا نکنند. آنها می‌خواهند در ازای فروش 700 هزار بشکه نفت، ما را فریب بدهند و در این دوره همه محدودیت‌هایی که آمریکا برای نابود کردن کامل و خلع سلاح و تسلیم و فروپاشی کشور ما به آن نیاز دارد را بپذیریم. این در واقع نوعی جهل دیپلماتیک است تا این که هوشمندی دیپلماتیک باشد. جالب اینجاست که ما مذاکره با گروه 7 را در حاشیه نشست 7 کشور صنعتی دنیا زمانی آغاز می کنیم که فشارهای امنیتی پهپادهای اسرائیلی با پوشش آمریکایی در منطقه علیه ما به کار می‌رود. یعنی اینطوری نشان می دهد که با فشارهایی که به ایران آورده، ایم‌ ،‌آنها برای تسلیم شدن آماده‌اند. در صورتی که واقعیت این است که ما باید مسیر و زمانبندی دیگری را برای این گفت‌وگوها انتخاب می‌کردیم.

من فکر می کنم ما 10 روز آینده باید گام سوم را با قدرت برداریم و فشارهای منطقه‌ای و سایر اهرم‌های خود را با قدرت به کار بگیریم تا همان طور که سید حسن نصرالله دیروز اعلام کرد، تهدیدات جدید را به فرصت راهبردی و استراتژیک تبدیل کنیم.

انتهای پیام/

نوع مطلب : هسته ای ومسائل پیرامونی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 4 شهریور 1398
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic