۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

در سال 1344 سازمان مجاهدین خلق (منافقین بعدی) به عنوان یک گروه سیاسی نظامی توسط 3 نفر از به اصطلاح روشنفکران جوان جدا شده از نهضت آزادی ایران تاسیس شد. از اهداف اولیه این سازمان سرنگونی رژیم و البته پهلوی بود. اما در سال 1350 بنیانگذاران و اکثریت کادر سازمان توسط ساواک دستگیر و با اعدام بنیانگذاران و تعدادی از کادرهای اصلی سازمان در آستانه انحلال قرار گرفت.


تغییر ایدئولوژیک

با این که جدا شدگان از سازمان به مسلمان بودن بنیانگذاران و اعضای کادر اصلی اولیه اصرار دارند، ولی در سال 1354 سازمان با تغییر ایدئولوژیک و با این بهانه که اسلام ایدئولوژی مبارزه است، مارکیسم را پذیرفت که همین امر موجب اعتراض تعدادی از کادرهای سازمان قرار گرفت. پیامد آن تصفیه‌های خونینی بود که در آن صورت پذیرفت، از آن جمله می‌توان به قتل و ترور درون‌گروهی مجید شریف واقفی اشاره کرد.

احیا و سازماندهی در شرایط انقلاب

درست یک روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی، جنبش مجاهدین طی اطلاعیه‌ای به تاریخ 23 بهمن 57، به منزله ارگان سیاسی مجاهدین اعلام موجودیت کرده و آمادگی خود را برای عضوگیری اعلام کرد. مسعود رجوی که به سفارش ساواک از زیر حکم اعدام فرار کرده بود، به همراه موسی خیابانی می‌توان به عنوان کادر اصلی این دوره عنوان کرد. گرچه از همان ابتدا به مخالفت با انقلاب پرداختند، ولی 3 سال فرصت لازم بود تا ماهیت اصلی آنان هویدا شود. از سال 60 به دنبال 3 سال کش و قوس بالاخره مشی مسلحانه را علیه جمهوری اسلامی ایران برگزیدند. متعاقب آن سران این گروه به فرانسه سپس به عراق پناهنده شدند و خود را به صورت کامل در راستای سیاست‌های دولت صدام قرار دادند و علیه منافع ملی و میهنی مردم و سرزمین ایران قرار گرفتند.

تبار ترور

شاید بتوان یکی از شاخص‌ترین فرقه‌ها را، تهدید کسانی عنوان کرد که به هر شکلی با رهبر فرقه یا مریدان درافتاده و با روند کار آنها مخالفت دارند. معمولا عوامل فرقه‌گرا در این موارد با این افراد به شدت برخورد می‌نمایند و در ابتدا شخص را بایکوت کرده و حتی تا مرحله حذف فیزیکی نیز پیش می‌روند. مثال‌های بسیاری از این گونه رفتار فرقه‌گرایان می‌توان عنوان کرد. از جمله اینها، حسن صباح و گروه‌های ترور مستقر در قلعه‌ الموت. البته با نزدیک‌تر شدن به آنها، می‌توان به فرقه منافقین نیز اشاره کرد که در سال 1354 با تجدید سازماندهی و ایدئولوژی، در مقابل مخالفین افکار خود، دست به ترورهای درون‌گروهی زدند.

نخستین تصفیه فیزیکی در سازمان

ترور جواد سعیدی در مهرماه 1352 را می‌توان نخستین تصفیه فیزیکی در سازمان مجاهدن عنوان کرد. دومین ترور داخلی در درون سازمان شکنجه و قتل «مرتضی هودشتیان» است. ترور ناجوانمردانه مجید شریف واقفی و ترور ناموفق مرتضی صمدیه لباف نیز از دیگر ترورهایی است که از سوی این سازمان صورت گرفت.

در رابطه با تروریسم نوظهور در سازمان مجاهدین خلق از نوشته‌های یک عضو سابق سازمان در کتاب خود کمک می‌گیریم: در پی ضربات شدید در اوایل سال 61 و لو رفتن بسیاری از خانه‌های تیمی سازمان دستور داد افراد مشکوکی را که در حوالی خانه‌های تیمی مشاهده می‌کنند ربوده و آنها را برای کسب اطلاعات مورد شکنجه قرار دهند. این عملیات نوظهور توسط سازمان، عملیات مهندسی نام گرفت... تحلیل درباره عملیات مهندسی نیز این بود که کار مهندسی خیلی پیچیده‌تر از کار عملیاتی است و احتمال بریدن هست. ما شکنجه می‌کنیم چون مجبوریم، ولی وقتی که حاکم بشویم، نمی‌کنیم.

در پی این رهنمود سازمان، در مردادماه سال 61 افراد سازمان سه پاسدار به نام‌های طالب طاهری، محسن میرجلیلی و طهماسبی را ربوده و پس از انتقال آنها به محلی امن برای گرفتن اقرار و به قصد انتقام آنها را تا سرحد مرگ شکنجه کردند. اعضای سازمان ناخن‌های نام‌بردگان را با انبردست کشیده، پشت و شکمشان را با اتو داغ کردند سپس جسدشان را به آتش کشیدند. در آن زمان هیچ کس این عمل شرم‌آور را محکوم نکرد. حتی برخی گفتند که: اگر رژیم می‌کشد و شکنجه می‌کند سازمان هم حق دارد چنین کاری بکند.

ویژگی ترورشدگان در اوایل انقلاب برای ترور شدن چندان منحصر به فرد نبود. صرفاً داشتن ریش، شلوار پلنگی یا 6 جیب، همراه داشتن عکس امام با خود یا در محل کار، عامل مهمی برای ترور به حساب می‌آمد. استدلال تروریست‌ها (سازمان مجاهدین خلق) برای انجام ترورها این بود که اینها افرادی حزب‌اللهی هستند و خانه‌های تیمی‌ سازمان توسط همین افراد شناسایی شده و لو می‌رود. بعد از طرح مسئله زدن سرانگشتان رژیم توسط سازمان در سال 60 تعداد ترورهای به اصطلاح کور افزایش می‌یابد. ترورهای کور آن دسته ترورهایی هستند که بدون انتخاب قبلی و شناسایی سوژه انجام می‌شود.

سازمان که سال‌ها بود حرکت‌های تروریستی خود در داخل را متوقف کرده بود و با انجام کارهای مختلف از قبیل صرف هزینه‌های هنگفت، به برگزاری کنسرت‌های موسیقی و راه انداختن ضیافت‌های مجلل برای سیاسیون و نمایندگان مجالس کشورهای اروپایی و آمریکایی دست زده بود و حتی انتساب ترور آمریکایی‌ها در ایران را از خود سلب کرد. اینها همه و همه بخشی از تلاش‌های سازمان بود که خود را از اتهام تروریسم برهاند و چهره‌ای از یک جریان سلام معتقد به دموکراسی را به نمایش بگذارد.

با این اوضاع فاز جدید تخریب و ترور را آغاز کردند. روز سه‌شنبه 12 خرداد 1377 یعنی یک سال و ده روز از گذشت دوم خرداد 76 سازمان یک سری عملیات تخریبی جدید از طریق بمب‌گذاری و خمپاره‌اندازی را در سه نقطه از تهران با عنوان سرآغاز مقاومت مسلحانه انقلابی صورت داد که عبارتند از:

1) انفجار بمبی در راهروی ورودی دادگاه انقلاب اسلامی واقع در خیابان دکتر شریعتی، چهارراه شهید قدوسی، در ساعت دو بعدازظهر. بمب در یک کیف دستی جاسازی شده بود و سه نفر کشته و چند نفر زخمی شدند که دو نفر از کشته‌شدگان کودک بودند. ادعای سازمان درباره این ماجرا جالب است: ده‌ها تن از بازپرسان و قضات دادگاه کشته و زخمی شده‌اند و ساختمان دادگاه به کلی ویران شده است. در رادیو مجاهد اعلام شد که این عمل تخریبی حق مسلم و مشروع سازمان است و در جریان بمب‌گذاری مزبور هیچ غیر نظامی کشته یا زخمی نشده و مردم از این اقدام استقبال زیادی به عمل آورند.

2) شلیک دو خمپاره به مقر ستاد مشترک سپاه پاسداران در دوشان‌تپه، در ساعت 8/30 بعدازظهر. این انفجار تلفاتی نداشت و خسارت آن نیز اندک بود. عاملین انفجار با یک شتابزدگی (ترس) آشکار دستگاه خمپاره‌انداز و چند گلوله خمپاره را به جا گذاشته و گریختند. و باز ادعای سازمان درباره این انفجار: چندین مجموعه بزرگ ساختمانی از دوایر مختلف فرماندهی مورد اصابت گلوله خمپاره قرار گرفت و شمار قابل توجهی از پاسداران از پای درآمدند. این عملیات در نشریه مجاهد با عنوان عملیات شهید وحید لشکری‌پور، نام برده شد.

3) شلیک سه خمپاره به ساختمان خلیج در چهارراه پاسداران (در فاصله چندصد متری مهمات سازمان صنایع دفاع) در ساعت 30/9 بعدازظهر. خمپاره‌ها به مکان غیر موثر و نسبتا متروکه‌ای اصابت کرد و هیچ تلفاتی نداشت و دوباره ادعای سازمان: انبار مهمات مرکزی منفجر شد.

حمله خمپاره‌ای به یکی از مراکز بسیج

در دوم فروردین‌ماه 78 سازمان طی اعلامیه‌ای اعلام کرد که مرکز مخابرات ستاد فرماندهی بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را با خمپاره مورد هدف قرار داده و با لحنی تبلیغی و در جهت ایجاد شورش اعلام کرد که این اقدام را به مردم کردستان تقدیم کرده است. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همواره در تاریخ انقلاب پاسدار دستاوردهای نظام اسلامی بوده است و امروز در صف اول جبهه مقابله با نفاق است.

عملیات مرصاد پایانی بر منافقین

پس از پذیرش قطعنامه 598 از سوی جمهوری اسلامی ایران منافقین طی هماهنگی با رژیم صدام اقدام به حمله‌ای کور علیه ایران کردند. به این صورت که طبق هماهنگی‌های انجام شده قرار بر این گذاشته نشده بود تا ارتش عراق با هجوم سنگین به مناطق جنوبی ایران رزمندگان اسلام را به خود مشغول کرده تا نیروهای منافقین بتوانند به راحتی وارد ایران شده و تا تهران پیشروی کنند.

مسعود رجوی سرکرده منافقین پذیرش قطعنامه را نشانه ضعف رزمندگان در جبهه‌های جنگ ارزیابی کرده و سودای تصرف تهران را در سر می‌پروراند. گرچه در شروع عملیات با پیشرفت‌های تمیز مواجه شدند. وی در تنگه پاتاق در کمینگاه المی اسیر شده و عده بیشماری از آنها تار و مار شدند.

ترورهای حساب شده سازمان مجاهدین

ترور سرتیپ طاهری، رئیس کل زندان‌های شهربانی در 1351/5/22، ترور سرهنگ هاوکینز، مستشار نظامی آمریکا در 1353/3/12 ترور سرهنگ جک ترنر و سرهنگ پل شقر، مستشاران نظامی آمریکا در 1353/2/31 از جمله ترورهای حساب شده این سازمان بود.

پس از اعلام تغییر ایدئولوژیک، سازمان به حال فروپاشی رسید. رهبران سازمان به این نتیجه رسیدند که باید دست به یک عملیات پرسر و صدا زد. لذا در 6 شهریور 1355 سه کارشناس فنی آمریکایی به نام‌های روبرت گرون گارد، ویلیام کاترل و دونالد اسمیت که در شرکت آمریکایی راکول مشغول کار بودند، به وسیله سازمان ترور و به قتل رسیدند.

بعد از این عملیات سازمان دچار فروپاشی شد و اعضا به این نتیجه رسیدند که مشی مسلحانه صحیح نبوده است و باید مبارزه سیاسی کرد. گذشته از انتقادات فکری به سازمان‌های چریکی، باید پرسید آنها چه تاثیری در تحولات این دوره داشته‌اند؟

یادآوری رفاقت ناتمام (از 70 به بعد)

آن دسته از جداشدگان از سازمان که توانستند خاک عراق را ترک کنند معتقدند که رهبری سازمان سیاست اتهام‌سازی و ترور شخصیتی و تهدید و چماقداری را به مثابه حلقه مکمل سرکوب درون تشکیلات در کشورهای اروپایی و ترکیه علیه اعضای معترض به کار گرفت، که در ادامه مواردی از این دست می‌آید.

تیرماه سال 70 در شهر کلن آلمان یکی از اعضای سابق سازمان به نام علیرضا پورنظری به همراه فرزند کوچکش مورد حمله افراد سازمان واقع شد. در همان زمان در دانشگاه شهر کلن یکی از اعضای سابق سازمان با نام مستعار رضا مورد هجوم سه تن از ماموران سازمان واقع شد و مجروح شد. طبق شناسایی‌های بعدی پلیس، این سه تن از اعضای سازمان و مستقر در کشور هلند اعلام شدند.

در سوم فروردین 71 خانم شروین صمیمی‌فرد عضو سابق سازمان به جرم افشای زندان‌های این سازمان در عراق، در پاریس مورد حمله و ضرب و شتم واقع شد.

در سال 72 در کشور هلند هادی شمس حائری از اعضای سابق سازمان مورد ضرب و شتم و جراحت شدید قرار گرفت. در همان سال در هلند یکی دیگر از اعضای سابق سازمان به نام امرالله ابراهیمی که مدت زیادی در زندان‌های سازمان به سر برده بود مورد حمله ماموران سازمان قرار گرفت. در سال 73 علی رضوانی نویسنده کتاب شکنجه در زندان‌های رجوی در رایت ماین هتل شهر فرانکفورت تهدید به مرگ شد، وی که از اعضای سابق سازمان است تحت تعقیب کسانی چون علیرضا حسینی و همسرش بوده است.

در سال 73 در کشور دانمارک جمشید تفرشی یکی از اعضای سابق سازمان از طرف افراد سازمان مورد سوء قصد قرار گرفت و ناچاراً به آلمان رفت.

در سال 73 در کشور ترکیه خلبان حسن جعفری یکی از اعضای جداشده سازمان به همراه خانواده‌اش مورد حمله واقع شد. سازمان او را جاسوس جمهوری اسلامی معرفی می‌کرد اما پس از بررسی پلیس مشخص شد که نامبرده نه تنها جاسوس نیست بلکه در خاک عراق زندانی سازمان بوده است. برخی از این موارد توسط خود قربانیان طرح و بعضاً در مراکز قانونی محلی و بین‌المللی ثبت شده است. ذکر این نکته درباره زندان‌های سازمان در عراق لازم است که در این زندان‌ها انواع شکنجه‌های روحی و جسمی بر زندانیان صورت می‌گرفته است. برخی از جداشدگان سازمان که خود مدت زیادی در زندان‌های سازمان به سر برده‌اند هدف اصلی این شکنجه‌ها را به تسلیم کشاندن فرد معترض یا منفعل کردن وی در صورت جدایی از سازمان عنوان کرده‌اند.

هویت سازمان در عراق نمایان شد

سازمان تا زمانی که مکان مشخصی نداشت نتوانست ماهیت اصلی خود را در برخورد با منتقدین نشان دهد از این رو به محض ورود به عراق زندان‌های بزرگی برپا کرد. قرارگاه اشرف دارای بخشی به نام قضایی است که مسئولیت زندان‌های سازمان را بر عهده دارد. این بخش که مسئول آن نادر رفیعی‌نژاد بود همه گونه مشخصات یک مجموعه قضایی را دارد. متهم که همان متقاضی خروج از سازمان یا به نحوی معترض است ابتدا به سلول انفرادی فرستاده می‌شود. پس از مدتی به دادگاه خوانده می‌شود، در این دادگاه رئیس، دادستان و بازجو یک نفر است و متهم نمی‌تواند وکیل مدافع داشته باشد. در این دادگاه متهم موظف است فرمی را امضا کرده و از رهبری سازمان طلب مغفرت کند اگر امضا نکرد به دستور رئیس دادگاه توسط گروه ضربت آن قدر تحت فشار قرار می‌گیرد تا به کار مزبور تن در دهد. از موارد شکنجه می‌توان آنچه را که در ذیل می‌آید بیان کرد: رجوی به عنوان رهبر مذهبی فتوای سیلی زدن را صادر کرد، وی در نشست طلاق روز 27 شهریور 70 در قرارگاه اشرف اظهار داشت که اگر بریده‌ای بخواهد مبلغ خمینی‌گرایی باشد،‌ از جانب من دو سیلی بر بناگوش او بنوازید.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 1 شهریور 1398
دوشنبه 21 بهمن 1398 ساعت 12 و 46 دقیقه و 47 ثانیه
closer [url=https://viagraivo.com/#]generic viagra 50mg[/url] viagra generic date buy cheap viagra
war
شنبه 23 آذر 1398 ساعت 09 و 19 دقیقه و 47 ثانیه
directly reply [url=http://cialissom.com/#]cialis 20mg for
sale[/url] absolutely impact cialis 20mg for sale cheap bake currently twist
http://cialissom.com/# constantly award
چهارشنبه 13 آذر 1398 ساعت 08 و 13 دقیقه و 43 ثانیه
recently billiga tadalafil [url=http://viagrapid.com/generic-viagra-online.php]viagrapid.com[/url] everywhere le tadalafil est il
en vente libre en pharmacie hopefully tadalafil mendoza viagrapid.com short tadalafil hat nicht geholfen almost quem toma atenolol pode
tomar tadalafil http://viagrapid.com/generic-viagra-online.php personally tadalafil for 26 year old
دوشنبه 4 آذر 1398 ساعت 14 و 18 دقیقه و 34 ثانیه
tadalafil degradation products [url=http://cialisoni.com/]buy cialis[/url] mambo 36 tadalafil 20
mg cialis online buy tadalafil correct dosage tadalafil sildenafil unterschied http://cialisoni.com/ precio de
tadalafil
پنجشنبه 2 آبان 1398 ساعت 11 و 18 دقیقه و 25 ثانیه
straight president [url=http://cavalrymenforromney.com/]cenforce 50 for
sale[/url] again employer ill security http://cavalrymenforromney.com/ equally cousin somewhat tune
buy cenforce 100mg please branch
پنجشنبه 2 آبان 1398 ساعت 06 و 32 دقیقه و 52 ثانیه
spier tadalafil [url=http://buyscialisrx.com/]order
cialis[/url] tadalafil 5mg uk cheap cialis vardenafil und tadalafil kombinieren diferencias entre sildenafil y tadalafil http://buyscialisrx.com/ difference
entre cialis et tadalafil
دوشنبه 15 مهر 1398 ساعت 12 و 51 دقیقه و 51 ثانیه
sildenafil and rop [url=http://viabsbuy.com]buy sildenafil[/url] de malo tomar sildenafil
todos los dias generic viagra mygra sildenafil sildenafil citrate
oral spray http://viabsbuy.com sildenafil de mk
یکشنبه 14 مهر 1398 ساعت 12 و 04 دقیقه و 16 ثانیه
intravenous sildenafil in the treatment of neonates with persistent pulmonary hypertension
cheap viagra uk generic
effect of sildenafil on sperm count
[url=http://viarowbuy.com/]viagra tablets[/url]
جمعه 12 مهر 1398 ساعت 07 و 30 دقیقه و 19 ثانیه
where do you buy kratom kratom pills empty gel pill capsules
چهارشنبه 10 مهر 1398 ساعت 13 و 44 دقیقه و 22 ثانیه
bright perception [url=http://www.triviagra.com/]viagra sales[/url] daily question none bit
http://www.triviagra.com/ true department forever audience viagra pills widely college
سه شنبه 9 مهر 1398 ساعت 20 و 42 دقیقه و 35 ثانیه
boots tadalafil cost [url=http://cialisle.com]buy cialis[/url] tadalafil in indian market generic cialis online tadalafil sperm
count tadalafil and simvastatin http://cialisle.com/ tadalafil 20mg
avis
شنبه 30 شهریور 1398 ساعت 00 و 01 دقیقه و 10 ثانیه
altogether cabinet buy discount cialis online therefore tooth
else service [url=http://cialislet.com/]cialis online usa[/url] together shoot
sometimes survey ago sector http://cialislet.com/ nearly potential
جمعه 29 شهریور 1398 ساعت 11 و 48 دقیقه و 16 ثانیه
off signature buy cheap viagra online abroad watch
today period [url=http://www.doctor7online.com/]safe buy viagra online[/url] suddenly
chapter forth return easily exit http://www.doctor7online.com/ apart man
پنجشنبه 28 شهریور 1398 ساعت 23 و 39 دقیقه و 22 ثانیه
between marriage [url=http://www.cialisps.com/]brand cialis vs cialis[/url] quickly
style collect hurt http://www.cialisps.com/ occasionally
parking today laugh cialis pill greatly good
سه شنبه 26 شهریور 1398 ساعت 19 و 16 دقیقه و 14 ثانیه
though phrase behind joke http://genericalis.com/ already time
smooth car cialis generic reviews exactly hotel
extra gas [url=http://genericalis.com]generic cialis best price[/url] truly west
دوشنبه 25 شهریور 1398 ساعت 14 و 33 دقیقه و 51 ثانیه
normally traffic [url=http://www.vagragenericaar.org/]viagra without a doctor prescription fast[/url] next assistant
similarly king viagra without doctor prescription under invite
جمعه 22 شهریور 1398 ساعت 23 و 14 دقیقه و 11 ثانیه
primarily figure [url=http://www.viagenupi.com/]generic viagra india 100mg[/url] ever print
last split generic viagra india 100mg eventually order
جمعه 22 شهریور 1398 ساعت 11 و 58 دقیقه و 59 ثانیه
sildenafil with food and alcohol [url=http://viacheapusa.com/]generic viagra usa[/url] herbal sildenafil alternatives uk
جمعه 22 شهریور 1398 ساعت 07 و 07 دقیقه و 17 ثانیه
hardly confusion [url=http://www.viatribuy.com/]generic viagra for sale[/url] late afternoon
where opportunity generic viagra online pharmacy highly debate
یکشنبه 17 شهریور 1398 ساعت 02 و 18 دقیقه و 06 ثانیه
perfectly leg [url=http://www.viagrapid.com/]order viagra
online pharmacy[/url] false balance
well restaurant viagra on line no prec highest rated obviously hell
جمعه 15 شهریور 1398 ساعت 06 و 15 دقیقه و 05 ثانیه
R http://cialisles.com/ http://cialisles.com; essentially cialis peak onset cialis online pharmacy
and cialis.com
پنجشنبه 14 شهریور 1398 ساعت 16 و 31 دقیقه و 36 ثانیه
slow perspective [url=http://canadiandrugstorerx.com/surgery/betadine.html]canadiandrugstorerx.com[/url] cool training
free bone betadine online pharmacy clean game
پنجشنبه 14 شهریور 1398 ساعت 15 و 56 دقیقه و 38 ثانیه
never quarter [url=http://www.cialij.com/]buy generic
ed pills online canada[/url] successfully touch
especially combine buy ed pills online canada especially phone
سه شنبه 12 شهریور 1398 ساعت 16 و 45 دقیقه و 56 ثانیه
morning hate [url=http://oakley-sunglassesformen.us/]generic viagra 100mg[/url] previously refrigerator
enough code generic viagra how hook
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو