۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

اولین بند تفاهم‌نامه بین ایران و عربستان به‌ کرامت و امنیت حجاج‌ کشورمان پرداخته/ دلیل وزارت خارجه برای عدم پیگیری فاجعه منا

علی قاضی عسکر

نماینده سابق ولی‌فقیه در امور حج‌ و زیارت با اشاره به زوایای مختلف فاجعه منا گفت: دستی که توافقنامه‌ای ذلت بار مبنی بر قبول تقصیر حادثه منا از سوی ایران را امضا کند، باید قطع شود.


به گزارش مشرق، حجت الاسلام سیدعلی قاضی‌عسکر نماینده‌سابق ولی‌فقیه در امور حج و زیارت سه‌شنبه شب ۲۲ مردادماه در برنامه جهان آرا شبکه افق سیما با اشاره به کم‌کاری در فاجعه منا اظهار داشت: تا زمانی که تکلیف فاجعه منا روشن نشود ودیه خانواده شهدا تحقق نیابد، فعالیت خود را ادامه خواهیم داد.

وی با بیان اینکه در همان زمان فاجعه منا فیلم‌های برخی از ‌دوربین‌های نصب شده در مسیر منتشر شد، افزود: دوربین‌های موجود برای جلوگیری از ازدحام‌جمعیت بود، اما متاسفانه نیروهای سعودی توجهی به این‌امر نکردند و موجب بروز فاجعه منا شدند. علاوه بر این مسیر تعیین شده حجاج ایرانی سوق العرب و جوهره بود، اما مأموران سعودی زائران کشورمان را به سمت خیابان دیگری هدایت کردند وهمین بی‌تدبیری سعودی‌ها در مدیریت جمعیت سبب این فاجعه شد.

بیشتر بخوانید:

حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر با اشاره به مدیریت نادرست سعودی‌ها در منا خاطرنشان کرد: چگونه‌ می‌توان در خیابانی بسته جمعیت انبوهی حضور یابند و امکان تردد آمبولانس هم نباشد. حتی نتوان روی زائران آب پاشید. این‌ها هم از مدیریت نامناسب سعودی‌ها است که البته در بررسی‌ها نمی‌توان ادعا کرد عمدی در کار بوده است.

دستی که توافقنامه‌ای ذلت بار مبنی بر قبول تقصیر حادثه منا از سوی ایران را امضا کند، باید قطع شود

وی در ادامه به ادعای برادر شهید رکن آبادی اشاره کرد وگفت: خیلی صریح اعلام می‌کنم: موضوع تعهد ایران و قبول تقصیر فاجعه منا از سوی کشورمان خلاف واقع است. مهم‌ترین‌ موضوع و اولین بند تفاهم‌نامه‌حج بین ایران و عربستان به‌ عزت، کرامت و سلامت و امنیت حجاج‌ کشورمان پرداخته است و این امر در تفاهم نامه‌های سال‌های ۹۶ تا ۹۸ مشهود است. باید متذکر شوم دستی که توافقنامه‌ای ذلت بار مبنی بر قبول تقصیر حادثه منا از سوی ایران را امضا کند، باید قطع شود. 

سرپرست سابق حجاج کشورمان با اشاره به لزوم‌ت شکیل کمیته حقیقت‌یاب به تشریح برخی حواشی درباره فاجعه منا پرداخت و گفت: در همان زمان تصاویری پخش شد مبنی بر حضور ولیعهد عربستان با اتومبیل که علت تغییر مسیر هم این امر بیان شد. همچنین‌تصاویر مختلفی که مرتبط با فاجعه منا نبود، پخش شد. بر همین اساس ما سعی کردیم‌ حقایق‌ و مستندات واقعی را جمع آوری‌کنیم‌که‌ خوشبختانه با تلاش‌ همکاران آرشیو قوی و خوبی هم‌اکنون در اختیار داریم که‌ حتی می‌توانیم اقدامات حقوقی آن را نیز منتشر کنیم.

حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر در ادامه به موضوع منا در مجامع بین‌المللی اشاره کرد و افزود: این امر باید از سوی وزارت امور خارجه صورت‌گیرد. به طوری که وکیلی به‌نمایندگی از خانواده شهدا در مجامع بین‌المللی حاضر شده و ‌دغدغه‌ها و مشکلات آنها را مطرح‌ کند.

اما متاسفانه هر بار که‌ چنین‌ درخواستی عنوان شد، وزارت‌ امور خارجه به نبود بودجه لازم برای این‌ امر اشاره کرد که ما نیز حاضر شدیم‌ این بودجه را تقبل کرده ‌و وکیلی گرفتیم. در آن زمان‌ حتی وکیلی از آمریکا می‌خواست پیگیری پرونده را تقبل کند، اما سازمان حج‌ امکان این امر را نداشت و در نهایت وکالت‌نامه نیز در مسقط به امضا رسید.

وی با بیان اینکه پرونده شهدای منا همچنان باز است، گفت: ‌اگر دولت‌ هزینه‌های آن را پرداخت‌کند، ‌همچنان پرونده در جریان‌ خواهد افتاد و می‌توان پیگیری بهتری درباره شهدای منا داشت.

قاضی‌عسکر در ادامه به موضوع پیکر شهید رکن آبادی اشاره کرد و گفت: پیکر شهید رکن آبادی در عربستان تدفین شده بود که با پیگیری‌های صورت گرفته قبر را باز کردند و پیکر وی شناسایی شد. علاوه بر این، انگشتری در دست وی بود که شناسایی را راحت‌تر کرد اما با این ‌وجود آزمایش‌های لازم صورت گرفت. یکی دیگر از نکات قابل توجه صحبت‌هایی بود که  در آن دوران مطرح شد.

به طور مثال برخی از دزدیده شدن شهید رکن آبادی حرف می‌زدند و برخی هم مدعی بودند پیکر وی دست اسرائیل است‌ و آنها هم ادعا کردند گنجی به دست آورده‌اند. این‌ امر در حالی است‌ که‌ عمدتا شهدا در همان فاجعه به شهادت رسیده و تنها چند نفر از مجروحان در بیمارستان که شناسایی شدند، زنده بودند.

وی خاطرنشان کرد: موضوع دیگر درباره گواهی فوت شهدای مناست که تمام آنها در عربستان صادر شده است اما پس از قطع روابط سیاسی این‌ گواهی‌ها در آنجا ماند.

حجت‌الاسلام قاضی‌عسکر به اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته برای جمع آوری مستندات از فاجعه منا اشاره کرد و گفت: در کنار این‌ها ما هر سال برنامه‌های مختلف فرهنگی برگزار می‌کنیم و نکات آموزشی حج تمتع‌ را نیز همواره تاکید می‌کنیم. یکی از برنامه‌های ما در ایام‌ حج مراسم برائت از مشرکین است که این اقدام فقط یک‌ حرکت سیاسی نیست بلکه امری قرآنی نیز هست که هر سال باشکوه برگزار می‌شود.

وی در پایان با اشاره به اینکه پیگیری حقوق شهدای منا همچنان دنبال می‌شود، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه به طور مستقیم‌ مسؤولیتی در این زمینه ندارم اما برای احقاق حقوق خانواده‌ها همان‌طور که تاکنون در حد توان تلاش کرده‌ام، به فعالیت‌خود ادامه خواهم کرد.

منبع: فارس
نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 23 مرداد 1398
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic