۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

عطوان: غنی‌سازی افزایش یافت، پیام ایران چیست؟

  عطوان با بیان اینکه دنیای غرب پای تعهدات و توافق‌های خود نمی‌ایستد، لذا باید در جبهه ایران ایستاد، نوشت، تهران به وعده عمل کرد و غنی‌سازی را افزایش داد. پیام تهران برای آمریکا و اروپا چیست؟

عطوان: غنی‌سازی افزایش یافت، پیام ایران چیست؟

  عطوان با بیان اینکه دنیای غرب پای تعهدات و توافق‌های خود نمی‌ایستد، لذا باید در جبهه ایران ایستاد، نوشت، تهران به وعده عمل کرد و غنی‌سازی را افزایش داد. پیام تهران برای آمریکا و اروپا چیست؟

«عبد الباری عطوان» در بخش سخن سردبیر روزنامه فرامنطقه‌ای رای الیوم که از لندن به روز می‌شود یادداشتی را با این عنوان منتشر کرد که « ایران به وعده خود عمل کرد و جدیت خود را با افزایش سطح غنی سازی اورانیوم نشان داد. ایران می‌خواهد چه پیامی به ترامپ و اروپایی‌ها بدهد؟…».

در مقدمه این یادداشت آمده است: مقامات ایران به قول خود عمل کرده و غنی سازی اورانیوم را از روز یکشنبه با نرخی بالاتری نسبت به سقف تعیین شده در توافق هسته‌ای میان آنها و ابرقدرت‌ها در سال ۲۰۱۵ آغاز کرده‌اند. بر اساس گزارش‌های نیمه رسمی، میزان غنی سازی احتمالا طی روزهای آتی به ۲۰ درصد هم می‌رسد.

رای الیوم نوشت: اجرای این وعده یا تهدید با پایان مهلت ۶۰ روزه‌ای که مقامات ایران به کشورهای اروپایی ارائه دادند، با وجود اینکه آنها خواستار التزام مستمر ایران به  این توافقنامه علی رغم خروج ایالات متحده از آن بودند،  تایید می‌کند که ایران تصمیم گرفته است که بتدریج تعهدات خود را پس بگیرد تا زمانی که تحریم‌ها کاهش یابند و نفت آن بدون مانعی به بازارهای جهانی و یا دست‌کم اروپایی بازگردد.

آقای عباس عراچی هم روز دوشنبه به کشورهای اروپایی مهلت تازه شصت روزه‌ای برای کاهش تحریم‌ها داد که در غیر این صورت ایران وارد مرحله سوم کاهش تعهدات برجامی خود خواهد شد که از نظر برخی کارشناسان مرحله سوم، شامل اضافه کردن بیش از ده هزار سانتریفیوژ و غنی سازی ۹۰ درصدی است.

رای الیوم افزود: امانوئل ماکرون از اعزام مشاور ارشد خود به تهران در روز سه شنبه خبر داده تا با ارائه پیامی برای رهبران ایران به کاهش تنش‌ها کمک کند؛ اما بعید است که این پیام هر گونه تاثیری داشته باشد مگر اینکه حامل تعهد جدی اروپا به گام‌های عملی برای رفع محاصره یا عدم پایبندی اروپا و شرکت‌های آن به تحریم‌های امریکا علیه ایران باشد.

عطوان افزود: اقدام انگلیس در توقیف نفتکشی که حامل ۳۰۰ هزار تن نفت ایران در مسیر رسیدن به دریای مدیترانه از طریق تنگه باب المندب بود کمر صبر ایران را شکست و رهبران این کشور را بی هیچ تردیدی به آغاز غنی‌سازی اورانیوم بالاتر از سقف تعهدات برجامی سوق داد. توقیف این نفتکش بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل و شورای امنیت قانونی نبود و فقط در چارچوب تحریم‌های تحمیلی یکجانبه اتحادیه اروپا علیه سوریه بود که گفته می‌شود نفتکش در مسیر رسیدن به این کشور بوده است.

رأی الیوم تاکید کرد: انگلیس یکی از سه کشور اروپایی امضا کننده برجام است و اقدام آن در توقیف نفتکش ایران به درخواست دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و دولت آن به این معناست که انگلیس در جبهه آمریکا مقابل ایران قرار دارد و بعید نیست که دو کشور دیگر یعنی فرانسه و آلمان هم بدون اینکه رسما اعلام کنند همین موضع را داشته باشند.

این روزنامه افزود: مقامات ایرانی این اقدامات انگلیس را «راهزنی» توصیف کردند و متعهد شدند به آن پاسخ می‌دهند، اما هیچ توضیحی درباره مضمون آن ندادند. البته غیرمنتظره نیست که ایران هم مقابله به مثل کند و یک نفتکش انگلیسی را در تنگه هرمز توقیف کند یا کشتی دیگری از سوی متحدان ایران در دریاهای سرخ یا مدیترانه هدف گرفته شود. نفتکش در برابر نفتکش تنگه در برابر تنگه.

رای الیوم نوشت: اقدام ایران در غنی سازی مؤید جدیت مواضع آن و آمادگی آن حتی تا سر حد جنگ در صورت اقتضای شرایط است. پیام ایران به دشمنان آمریکایی، اسرائیلی و متحدان عرب آنها واضح است. ایران می‌گوید  به طرق و ابزارهای مختلف در برابر تحریم‌ها مقاومت خواهد کرد و پرچم سفید را در برابر تهدیدهای آمریکا بالا نمی‌برد.

این روزنامه افزود: عجیب و غریب و در عین حال زشت و زننده است که مقامات آمریکایی به رهبری ترامپ، ایران را به نقض توافق هسته‌ای متهم می‌کنند، و دیگران به ویژه در اروپا و آژانس انرژی اتمی وین این حرف را تکرار می‌کنند در حالی که فراموش کرده‌اند این دولت ترامپ است که به طور کامل از این توافق عقب نشینی کرده است و ایران بیش از یک سال به آن پایبند ماند به این امید که دنیای منافق فقط یک کلمه درشت به دولت آمریکا بگوید و تحریم‌هایش را محکوم کرد و از آن بخواهد به امضای خود و همه تعهداتش پایبند بماند.

عطوان تصریح کرد: ایران با موضع محکم خود در مقابله با این دو قدرت آمریکایی و اروپایی تلاش می‌کند تا به زورگویی آنها پایان بدهد و آنها را مجبور به احترام به توافق‌هایشان کند بخصوص آنهایی که  با کشورهای جهان سومی می‌بندند. ایران از طرف فلسطینی‌هایی حرف می‌زند که توافق اسلو را ۲۶ سال قبل با اسرائیل امضا کردند، اما این رژیم به یک بند آن هم پایبند نبود. ایران از طرف عراقی‌های حرف می‌زند که کشورشان با ادعای دروغین و ساختگی وجود سلاح‌های کشتار جمعی نزد عراق اشغال شد. ایران از طرف لیبیایی‌هایی حرف می‌زند که کشورشان در معرض بمباران ناتو و هواپیماهای آن قرار گرفت و آن را به یک کشور شکست خورده تبدیل کرد. ایران از طرف بیشتر سوری‌هایی حرف می‌زند که آمریکا و متحدان عرب آنها به دنبال تکه تکه کردن خاک کشورشان بودند تا آن را در جایگاه یک قدرت منطقه‌ای که زیر بار دیکته‌های اسرائیل نمی‌رود از نقشه محو کنند تا به دنبال آن سوری‌ها از خاک خود و خاک فلسطین کوتاه بیایند.

وی افزود: چه کسی به آمریکا حق می‌دهد مکررا کشورهای کوچک و بزرگ را تحریم کند و دیکته‌ها و هژمونی خود را بر نظام مالی جهان تحمیل کند چه کسی به اروپا حق می‌دهد سوخت و آذوقه را از بیش از چهل میلیون سوری و عراقی و هفتاد میلیون ایرانی محروم کند.

در پایان یادداشت آمده است: این دنیای غرب به رهبری آمریکا و اسرائیل پای تعهدات و توافق‌های خود نمی‌ایستد. از همین رو باید در جبهه ایران ایستاد که می‌خواهد این موضع استکباری و منحرف غربی‌ها را اصلاح کند و چه بخواهیم و چه نخواهیم آب از سر گذشته و باید انتفاضه‌ای جهانی داشته باشیم تا به این معضلات پایان دهیم.

 • این مطلب، صرفاً جهت اطلاعِ مخاطبان، نخبگان، اساتید، دانشجویان، تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران بازنشر یافته و الزاماً منعکس‌کننده‌ی مواضع و دیدگاه‌های اندیشکده راهبردی تبیین نیست.
 • منبع: خبرگزاری فارس
نوع مطلب : هسته ای ومسائل پیرامونی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 19 تیر 1398
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic