۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
برجام نمایه

بیانیه شورای امنیت ملی ، ریاست‌جمهوری و وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر توقف برخی اقدامات ذیل برجام، با واکنش‌های متعددی از سوی جامعه جهانی مواجه شد.


به گزارش مشرق، صبح امروز (چهارشنبه) ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ بود که شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه‌ای از توقف برخی اقدامات تهران ذیل برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خبر داده و و به کشورهای باقیمانده در توافق ۶۰ روز فرصت داد تا تعهدات خود به ویژه در حوزه‌های بانکی و نفتی را اجرا کنند.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران نیز در جلسه هیأت وزیران طی سخنانی با اشاره به تصمیم ایران مبنی بر توقف برخی تعهدات خود ذیل برجام و تاکید بر اینکه بیانیه شورای امنیت ملی به معنای خروج از توافقه هسته‌ای نیست، گفت: «اقدام امروز ایران توقف دو اقدام است یا به بیان دیگر، دو فروش را انجام نمی‌دهیم؛ نه اورانیوم غنی شده را از امروز می‌فروشیم، نه آب سنگین‌مان را».

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از این بیانیه‌ها، ضمن تاکید بر اینکه اقدامات مذکور در چهارچوب برجام است، درصفحه شخصی توئیتر خود خطاب به اروپایی‌ها نوشت: «بعد از یک سال صبر، ایران اقداماتی را که آمریکا اجرای آنها را غیرممکن کرده بود، متوقف کرد… اتحادیه اروپا و گروه ۳+۲ (فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه و چین) برای تغییر این وضعیت، فرصت رو به اتمامی دارد».

این اظهارات مبنی بر توقف برخی اقدامات ایران ذیل برجام، با واکنش‌های مختلفی از سوی مقامات و کارشناسان بین‌المللی مواجه شد.

بیشتر بخوانید:

آلمان خواستار اجرای کامل برجام شد

واکنش روسیه به اقدام برجامی ایران

صالحی اعضای برجام را تهدید کرد

واکنش هوک به خروج احتمالی ایران از برجام

«ژان ایو لودریان» وزیر خارجه فرانسه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد اگر ایران تعهدات خود ذیل توافق هسته‌ای را اجرا نکند، مسئله احیای رژیم تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی روی میز خواهد بود.

همزمان با لودریان، «فلورنس پارلی» وزیر دفاع فرانسه نیز در یک مصاحبه رادیویی گفت هیچ چیزی بدتر از خروج ایران از توافق هسته‌ای نیست اما کشورهای اروپایی خواستار حفظ برجام هستند. پارلی با بیان اینکه توافق هسته‌ای ایران برای ماه‌ها بود که تضعیف شده بود، از تلاش بریتانیا، فرانسه و آلمان برای زنده نگهداشتن برجام و کمک به اقتصاد ایران علی‌رغم تحریم‌ها خبر داد.

وی همچنین تاکید کرد: «(تحریم) یکی از چیزهایی است که بررسی خواهد شد. امروز تحریمی (مرتبط با هسته‌ای) از سوی اروپا بر ایران اعمال نشده زیرا ایران تا کنون همواره به تعهداتش عمل کرده است. اگر این تعهدات اجرا نشود، به‌طور معمول این بحث مطرح می‌شود».

«کنستانتین کساچف» رئیس کمیته امور بین‌الملل شورای فدراسیون روسیه (دوماً) ضمن تاکید بر اینکه ایالات متحده مقصر اصلی تعلیق برخی از تعهدات ایران ذیل برجام است، گفت: «ما از موضع ایران در اعلام آمادگی برای مذاکره با اروپایی‌ها استقبال می‌کنیم و آمریکایی‌ها نیز باید همین آمادگی را نشان دهند». وی در ادامه گفت که این تصمیم ایران به معنای رد توافق هسته‌ای نیست بلکه بیشتر نوعی «کنش و واکنش دیپلماتیک» است.

وزارت خارجه چین اما در واکنش به تصمیم ایران برای توقف برخی اقدامات ذیل برجام، با بیان اینکه تهران هم‌اکنون تعهدات خود را به‌طور کامل اجرا می‌کند از تمام طرف‌های دخیل ازجمله ایران خواست که اجرای کامل الزامات ذیل توافق هسته‌ای را در دستور کار خود قرار دهند.

«ژوزف بورل» وزیر خارجه اسپانیا در گفت‌وگویی با شبکه یک تلویزیون این کشور گفت دولت آمریکا با خروج از برجام، اقدام بدی را صورت داد و زمینه ساز تصمیم اخیر ایران شد. بورل همچنین افزود: «البته خوشبختانه تصمیم امروز ایران تا آنجایی که اطلاع دارم به معنی خروج از برجام نیست و در چارچوب این توافق اتخاذ شده است. هر چند که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این خصوص مسئول ارزیابی و تشخیص چارچوب‌های اجرای توافق برجام است».

«ادگارز رینکِویچ» وزیر خارجه لتونی نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «تصمیم ایران به عقب‌نشینی از بخشی از توافق هسته‌ای تأسف‌بار است. این تصمیم اثرات منفی بر امنیت منطقه‌ای و جهانی خواهد داشت. اتحادیه اروپا به‌عنوان یکی از کارگزاران برجام باید این تحولات را بررسی کرده و واکنش مناسب نشان دهد».

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در واکنشی عجولانه به این تصمیم ایران، مدعی شد که جمهوری اسلامی می‌خواهد برنامه هسته‌ای خود را از سر بگیرد اما تل‌آویو اجازه دستیابی این کشور به تسلیحات اتمی را نمی‌دهد. وی همچنین مدعی شد که رژیم صهیونیستی به مبارزه با کسانی که قصد کشتار صهیونیست‌ها را دارند، ادامه می‌دهد.

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه طی نشست خبری مشترک با ظریف در مسکو، گفت: «اوضاع پیرامون برجام به دلیل خروج آمریکا از این توافق متشنج‌تر شده است. این توافق به تأیید شورای امنیت سازمان ملل رسیده بود.». وی با بیان اینکه روسیه برای پایبندی ایران به برجام ارزش بالایی قائل است، افزود: «نامه رئیس‌جمهور ایران با دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت».

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه نیز گفت تصمیم ایران برای ترک برخی تعهداتش ذیل برجام درپی فشارهای خارجی بوده است. پسکوف در واکنش به اظهارات وزیر خارجه فرانسه تاکید کرد: «هنوز زود است که بخواهیم درباره بازگشت رژیم تحریم‌ها علیه ایران صحبت کنیم… مسکو به توافق هسته‌ای با ایران پایبند است».

دولت آلمان ضمن ابراز تأسف از بیانیه امروز دولت ایران در زمینه پایان دو تعهد برجامی این کشور و دادن مهلت ۶۰ روزه به طرف‌های باقیمانده در این توافق برای عمل به تعهداتشان از تهران خواست تا هیچ اقدام تهاجمی صورت ندهد. یک سخنگوی وزارت خارجه آلمان نیز با بیان اینکه برلین تمایل دارد تا توافق هسته‌ای ایران زنده نگاه داشته شود، گفت تا زمانی که ایران به تعهداتش پایبند باشد آلمان نیز به الزاماتش متعهد است.

«مارک فیلد» معاون وزیر خارجه بریتانیا در امور آسیا و اقیانوسیه با تشویق تمام کشورها از جمله چین و روسیه به اجرای تعلیق تحریم‌های ایران اما به تهران هشدار داد: «عقب‌نشینی ایران از برخی تعهداتش ذیل برجام، گامی غیرقابل قبول است. ایران باید از برداشتن گام‌های تنش‌زای بیشتر اجتناب کرده و به تعهداتش پایبند بماند».

«خاویر سولانا» مسئول پیشین سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به این اقدامات ایران گفت اتحادیه اروپا باید مانع تنش‌زایی بیشتر در منطقه شود. سوالانا همچنین افزود: «ایران نباید از توافق خارج شود. دیگر امضاءکنندگان (برجام) نیز نباید ایران را تنها بگذارند. شکست و افتراق، خبری بسیار بد است».

«کارل بیلت» نخست‌وزیر پیشین سوئد و عضو کنونی شورای اروپا در امور خارجه در صفحه توئیتر خود نوشت: «شکی نیست که در دولت ترامپ، اشخاصی وجود دارند که فعالانه آغاز جنگ با ایران را تحریک می‌کنند… بازی خطرناکی شروع شده است».

دکتر «لزلی وینیاموری» رئیس مدرسه امور داخلی در اندیشکده «چتِم‌هاوس» نیز تحلیل کرد: «سیاست، مانند فیزیک نیست. کنش‌های ایستا هم واکنش‌هایی را درپی دارند، حتی با تأخیر. عواقب تصمیم ترامپ در خروج از برجام، به شکل آماده‌شدن ایران برای اعلام کاهش تعهداتش نمایان شد. این البته فشارهای بیشتری روی روابط فراآتلانتیک می‌گذارد».

«ریچارد جانسون» از مدیران سازمان غیردولتی «طرح تهدید هسته‌ای» ضمن خفیف و ملایم توصیف کردن واکنش ایران به نقض تعهدات مکرر آمریکا و اروپا می‌گوید: «تولید بیش از حد آب سنگین، برخلاف برجام است اما تأثیر واقعی ندارد زیرا ایران راکتور آب سنگین را نابود کرده بود… ذخیره بیش از ۳۰۰ کیلوگرم اورانیوم غنی‌شده اما اگر رخ دهد، مسئله‌ای جدی‌تر است».

«آندره باکلیتسکی» کارشناس روس و تحلیلر اندیشکده «پی. آی. آر» با اشاره به برخی اقدامات ایران مانند حذف محدودیت ذخیره آب سنگین و اورانیوم غنی‌شده، عدم تغییر در وضعیت بازرسان آژانس اتمی و مهلت ۶۰ روزه به کشورهای اروپایی، در توئیتر خود نوشت: «واکنش ایران کاملاً ملایم و بسیار هوشمندانه بود».

روزنامه «نیویورک تایمز» نیز در گزارشی حول تصمیم ایران برای توقف برخی اقدامات ذیل برجام، نوشت: «با اینکه تصمیم ایران، این توافق هسته‌ای برجسته را نابود نمی‌کند اما آن را به بخش مراقبت‌های ویژه می‌فرستد».

حدود یک سال پیش بود (۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷) که دولت آمریکا به دستور ترامپ، به بهانه‌های واهی و ادعاهای بی‌اساس علیه برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران، از توافق بین‌المللی برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به «برجام» خارج شده و تمام تحریم‌های هسته‌ای ذیل این توافق را در دو بازه ۹۰ و ۱۸۰ روزه مجدداً اعمال کرد.

البته این تنها اقدام ضد ایرانیِ کاخ سفید طی یک سال گذشته نبود و دولت ترامپ هر هفته تحریم‌ها یا محدودیت‌های جدیدی را علیه اشخاص و نهادهای ایرانی یا غیر ایرانی مرتبط با تهران اعمال کرده است. لازم به‌ذکر است که آمریکا در پیشبرد این اهداف خصمانه خود تنها نبوده و اتحادیه اروپا نیز با اقدامات ضد ایرانی تقریباً مشابهی، واشنگتن را همراه کرده است.

منبع: فارس
نوع مطلب : هسته ای ومسائل پیرامونی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398
پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398 ساعت 15 و 01 دقیقه و 18 ثانیه
I just could not go away your website prior to suggesting that I extremely enjoyed
the standard information a person supply in your guests?

Is going to be again steadily to investigate cross-check new posts
پنجشنبه 19 اردیبهشت 1398 ساعت 05 و 37 دقیقه و 26 ثانیه
Hello i am kavin, its my first time to commenting anywhere,
when i read this post i thought i could also create comment due to this good post.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic