۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
بنز

منابع خبری گزارش داده‌اند فیلیپ تیه‌بو، سفیر جدید فرانسه در ایران نیز یکی از ماموران ارشد سرویس جاسوسی فرانسه است.


به گزارش مشرق، ماجرای دخالت سفارتخانه‌های غربی در ایران جزئی از تاریخ معاصر ایران است. از ماجرای دیگ پلوی سفارت انگلیس در انقلاب مشروطه تا کودتای رضاخانی و همین طور ماجرای ۲۸ مرداد و نیز دست و پا زدن‌های سفارتخانه‌های آمریکا و انگلیس برای جلوگیری از وقوع انقلاب اسلامی ۵۷ نمونه‌های ملموسی از دخالت‌های غربی‌ها در برهه‌های مهم و حساس ایران است.

اما شاید مهم‌ترین نمود رفتارهای اطلاعاتی سفارتخانه‌های اروپایی پس از انقلاب، مدیریت آنها در فتنه ۸۸ بوده است. حضور میدانی برخی سفرای اروپایی - که بعدها مشخص شد از اعضای ارشد سرویس‌های اطلاعاتی کشورشان بودند- در تجمعات خیابانی، دستگاه‌های اطلاعاتی ایران را نسبت به توسعه فعالیت‌های سفارتخانه‌های اروپایی در ایران هوشیار کرد به گونه‌ای که با ایجاد حساسیت عمومی نسبت به تحرکات مشکوک عوامل سفارتخانه‌ها و نیز با اعمال سیاست‌های نظارتی، تا حدودی برخی فعالیت‌های اطلاعاتی و جاسوسی عوامل سفارتخانه‌ها محدود شد. با این حال اما طی سال‌های اخیر و بویژه پس از توافق هسته‌ای، تحرکات عوامل سفارتخانه‌های خارجی بویژه سفارتخانه‌های اروپایی در ایران شدت گرفته است. بویژه اینکه اکنون حضور نیروهای امنیتی در قالب دیپلمات‌های سفارتخانه‌ها، تشدید شده و تعداد کشورهایی که عوامل اطلاعاتی و امنیتی خود را در پوشش سفیر به ایران می‌فرستند، افزایش یافته است.

بیستر بخوانید:

لاف نزن آقای اطلاعات فروش!

جمهوری اسلامی ایران اخیراً بر اساس اصل عمل متقابل ۲ مامور سفارت هلند در تهران را از ایران اخراج کرد. این اقدام ایران پس از آن انجام شد که وزیر کشور و وزیر خارجه و همین‌طور دادستان هلند در روند رسیدگی به پرونده مرگ صمدی‌کلاهی و احمد نیسی، اعتراف کردند هیچ سندی مبنی بر دست داشتن ایران در به هلاکت رسیدن این ۲ تروریست وجود ندارد. هلندی‌ها همچنین اذعان کردند ۲ دیپلمات سفارت ایران در هلند که خردادماه از هلند اخراج شدند هم هیچ نقشی در ماجرای مرگ کلاهی و نیسی نداشتند. با وجود اعتراف هلندی‌ها و پس از تداوم انفعال و سکوت وزارت امور خارجه ایران، دستگاه‌های امنیتی به ریاست رئیس‌جمهور در قالب ابلاغیه‌ای به محمدجواد ظریف دستور دادند ۲ مامور سفارت هلند در تهران را از کشور اخراج کند. محمدجواد ظریف و تیم او در وزارت خارجه از انتشار خبر اخراج این ۲ هلندی طفره رفته و این خبر را اعلام نکردند.

اما پس از اعلان این موضوع توسط وزارت خارجه هلند، وزارت امور خارجه ایران این موضوع را تایید کرد ولی ظریف گفت اخراج این ۲ هلندی به او ابلاغ شده بود. وزارت خارجه هلند در خبری که درباره اخراج این ۲ هلندی از ایران منتشر کرده بود؛ اعلام کرد این ۲ نفر دیپلمات بودند. بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران که حالا به عنوان سفیر ایران در فرانسه شناخته می‌شود نیز در تایید این خبر گفته بود این ۲ هلندی دیپلمات بودند. با این حال اما پیگیری‌های «وطن‌امروز» نشان داد ۲ هلندی اخراج‌شده دیپلمات نبودند.

اخراج پرستوها

در حالی که هم وزارت خارجه هلند و هم سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اعلام کردند ۲ هلندی اخراج شده، دیپلمات بودند اما «وطن‌امروز» ۱۵ اسفندماه در گزارشی خبر داد ۲ هلندی اخراج‌شده ماموران اطلاعاتی هلندی بودند که در پوشش دیپلماتیک فعالیت می‌کردند. اما تمرکز این ماموران اطلاعاتی هلندی در سفارت هلند در ایران روی چه موضوعاتی بوده است. خبرنگار «وطن‌امروز» در پیگیری این موضوع، به اطلاعات قابل تاملی رسیده است. بر اساس اطلاعات به‌دست آمده، ۲ هلندی اخراج شده، ۲ زن بوده‌اند. اسامی این ۲ زن نیز به دلیل ملاحظات موجود دیپلماتیک و امنیتی منتشر نمی‌شود. اما فعالیت این ۲ مامور اطلاعاتی در قالب دیپلمات‌های هلندی چه بوده است. بر اساس این گزارش، عمده فعالیت این ۲ زن ارتباط‌گیری و اغفال دیپلمات‌های دیگر کشورها در میهمانی‌های سفارتخانه‌های مستقر در تهران بوده است.

جالب اینکه وزارت خارجه هلند از اعلام این خبر خودداری کرده است. البته سفارت هلند در تهران از آن دست سفارتخانه‌هایی بوده که طی سال‌های اخیر توجه دستگاه‌های امنیتی را به خود معطوف کرده است. «وطن‌امروز» ۱۱ تیرماه ۱۳۹۷ در گزارشی با عنوان «هلند پایگاه ضدانقلاب» به برخی عناصر مشکوک و امنیتی در قالب دیپلمات در این سفارتخانه اشاره کرد. یکی از افراد مورد اشاره، رایزن مالی این سفارتخانه بود که در حوزه FATF تخصص و فعالیت داشت. نکته بسیار قابل تامل اینکه پس از انتشار این گزارش «وطن‌امروز» و اشاره به این فرد، او کمی بعد خاک ایران را ترک کرد و ماموریتش در سفارت هلند در تهران به اتمام رسید! نفر دومی که در این گزارش به آن اشاره شد؛ خانم اویکا ایبن نفر دوم سفارت هلند در تهران بود. او یک یهودی است و ارتباطات و رفت‌وآمدهای زیادی به تل‌آویو دارد.

جاسوسی در عالی‌ترین سطح دیپلماتیک

ماجرای حضور ماموران امنیتی و اطلاعاتی خارجی در پوشش دیپلمات‌های مسؤول در سفارتخانه‌های آن کشورها در ایران، طی سال‌های اخیر با تغییرات قابل توجهی همراه بوده است. آن چیزی که در سال‌های اخیر بیشتر دیده شده، فرستادن ماموران اطلاعاتی به ایران با پوشش «سفیر» است. یعنی عالی‌ترین سطح دیپلماتیک در سفارتخانه‌ها! جالب‌تر اینکه برخی از این سفرای اروپایی، ماموران معروف و نشان‌دار اطلاعاتی کشورشان هستند. یکی از این موارد «میشائیل کلور برشتولد» سفیر آلمان در تهران است. او یکی از ماموران ارشد سرویس جاسوسی آلمان است، البته این موضوع پنهانی نیست.

«وطن‌امروز» ۸ آذر امسال با انتشار گزارشی، توضیحاتی درباره این مامور ارشد سرویس امنیتی آلمان ارائه کرد. بر اساس این گزارش، میشائیل کلور برشتولد از اعضای سازمان جاسوسی آلمان است. برشتولد یکی از افسران سرویس اطلاعات و امنیت برون‌مرزی کشور آلمان یا همان BND است که ۲۸ سال با پوشش دیپلماتیک برای این سرویس فعالیت کرده است. او در مقطعی معاون رئیس سازمان اطلاعات آلمان هم بوده است. عمده مسؤولیت‌های میشائیل برشتولد در وزارت خارجه آلمان نیز مسائل امنیتی بوده است و همین موضوع کارویژه این مهره اطلاعاتی - امنیتی برای آلمان‌ها را مشخص می‌کند. اما نکته قابل تامل درباره برشتولد، روابط نزدیک او با موساد است. برشتولد از افسران ارشد اطلاعاتی آلمان است که حلقه‌های مشترک با سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی را رهبری کرده و چند سال نیز به عنوان دیپلمات در سفارت آلمان در تل‌آویو بوده است. برشتولد اما حالا در بالاترین سطح از ماموریت‌های دیپلماتیک خود قرار دارد. او اگر در تل‌آویو به عنوان یک دیپلمات فعال بوده، حالا در تهران به عنوان سفیر آلمان، دست بازتری برای پیگیری اقدامات خود دارد.

جاسوسی سفرای فرانسه، استرالیا و دانمارک

حضور مهره‌های امنیتی و جاسوس‌ها در پوشش سفیر در تهران، تنها به میشائیل کلور برشتولد محدود نمی‌شود. طی سال‌های اخیر مناسبات دیپلماتیک برخی اروپایی‌ها با ایران به گونه‌ای بوده که آنها توانسته‌اند مهره‌های امنیتی و جاسوس‌های خود را به عنوان سفیر به ایران بفرستند. منابع خبری گزارش داده‌اند فیلیپ تیه‌بو، سفیر جدید فرانسه در ایران نیز یکی از ماموران ارشد سرویس جاسوسی فرانسه است. پس از چند ماه تصمیم دولت فرانسه برای عدم معرفی سفیر جدید برای ایران و نیز نپذیرفتن سفیر جدید ایران در پاریس، حالا فرانسوی‌ها نهایتاً مجاب به تبادل سفیر با ایران شده‌اند، البته تبادل جاسوس ارشد با سفیر! عمده ماموریت فیلیپ تیه‌بو در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بوده است. اما حضور این مامور اطلاعاتی فرانسوی در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی چه ارتباطی به حضور او در ایران به عنوان سفیر دارد؟ جواب این سوال مشخص است.

کما اینکه ماموریت‌های دیپلماتیک فیلیپ تیه‌بو قبل از حضور در ایران در کره‌شمالی و پاکستان، ۲ کشور اتمی بوده است! به عبارتی جاسوس فرانسوی‌ها در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، پیش از این سفیر فرانسه در کره‌شمالی می‌شود، آنگاه به عنوان سفیر راهی پاکستان شده و حالا به عنوان سفیر به ایران می‌آید. یک جاسوس با تخصص هسته‌ای، در ۳ کشور هسته‌ای و در پوشش سفیر چه می‌کند؟! اینکه آلمان و فرانسه ۲ کشور عضو برجام، جاسوسان ارشد خود را به عنوان سفیر به تهران فرستاده‌اند بسیار قابل تامل است. با این حال اما سفرای جاسوس در تهران، به سفرای آلمان و فرانسه محدود نمی‌شوند. بر اساس اطلاعات به‌دست آمده، ایان دیوید بیگز، سفیر استرالیا در ایران نیز یکی دیگر از سفرایی است که همکار سرویس‌های جاسوسی و اطلاعاتی است. او از مردادماه ۱۳۹۵ به عنوان سفیر استرالیا به ایران آمده است. مورد دیگر نیز دنی عنان، سفیر دانمارک در تهران است. دنی عنان مهرماه ۱۳۹۴ به عنوان سفیر دانمارک به ایران آمد و تاکنون به بهانه‌های مراودات اقتصادی، سفرهایی به برخی نقاط کشور داشته است. در این میان البته سفارت انگلیس یک مورد بسیار ویژه است.

نقش انگلیسی‌ها در فتنه ۸۸ یک نقش بسیار برجسته بود و به نوعی وظیفه رهبری فتنه‌گران را بر عهده داشتند. اعترافات حسین رسام در دادگاه درباره روش انگلیسی‌ها برای جمع‌آوری اطلاعات و عملیات در ایران به اندازه کافی گویای بسیاری از واقعیت‌هاست. با این حال اما طی سال‌های اخیر و پس از بازگشت سفیر انگلیس به تهران، ماجرای انتقال تجهیزات فوق‌پیشرفته جاسوسی به سفارت انگلیس مورد توجه نهادهای اطلاعاتی و امنیتی قرار گرفت. تجهیزات بسیار پیشرفته‌ای که در حوزه شنود یک نسخه پیشرو بود. یک سفارتخانه در ایران چرا باید چنین تجهیزات پیشرفته جاسوسی را در ساختمان سفارت خود قرار دهد؟ به غیر از استفاده از تجهیزات فوق‌پیشرفته، انگلیسی‌ها پس از فتنه ۸۸ مقداری محتاطانه‌تر از گذشته در حوزه میدانی عمل می‌کنند.

به عنوان نمونه آنها بخش اصلی جمع‌آوری اطلاعات را به کارمندان ایرانی خود سپرده‌اند. با این حال بر اساس برخی اخبار دریافتی، هم‌اکنون دست‌کم ۳ مامور اطلاعاتی ویژه در پوشش دیپلمات در سفارت انگلیس در تهران فعالیت می‌کنند. البته سوابق رابرت مک ایر، سفیر انگلیس در ایران و حضور او در وزارت دفاع انگلستان و نقش وی در پروژه‌هایی مانند زندان‌های CIA در اروپا و نیز موضوع نیروهای وِزه در آفریقا و… نشان می‌دهد انگلیسی‌ها تمایل دارند او را یک دیپلمات با سوابق دفاعی و نظامی نشان دهند. هرچند بر اساس برخی اطلاعات به‌دست آمده، مک ایر همکاری‌های بسیار گسترده‌ای با MI6 داشته است.

جولان جاسوسان

حضور جاسوسان غربی در تهران با یک ترافیک عجیب مواجه شده است، البته سایر کشورها نیز عوامل اطلاعاتی خود را در پوشش دیپلمات به تهران می‌فرستند به‌گونه‌ای که برخی گزارش‌های امنیتی می‌گویند در حال حاضر دست‌کم ۲۰ درصد عوامل خارجی سفارتخانه‌ها در تهران، یا عضو سرویس‌های اطلاعاتی کشور خود هستند یا با این سرویس‌ها به صورت مستمر همکاری می‌کنند.

منبع: وطن امروز

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 26 اسفند 1397
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات