۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
صفار هرندی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: بارگزاری بر دوش مردم محصول فهم نادرست از مسائل است و امروز در کمال تعجب شاهد این هستیم که آقایان می‌گویند قرار نبود مشکلات اقتصادی با برجام حل شود.


به گزارش مشرق، محمدحسین صفارهرندی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران در خصوص فتوحات حماسه نهم دی اظهار داشت: ۹ دی روز تلافی و جبران آنچه بود که در روز عاشورا رخ داد. جریان خبیث فتنه‌گر از فرصتی سوء‌استفاده کرد که می‌دانست مردم عزادار در حسینیه‌ها و تکایا حضور دارند و عرصه خیابان را برای جولان انتخاب کرد. در همان روز البته با حضور نیروهای وفادار به امام حسین و انقلاب، آلودگی که توسط فتنه گران در سطح شهر ایجاد شده بود، پاک شد.

وی افزود: برای مردمی که در روز ۹ دی آن حماسه بزرگ حضور را آفریدند، مهمتر از هر چیز شرکت کردن در تصویر دفاع از خاندان عصمت و طهارت بود که در روز قیامت و در محضر خداوند برای شفاعت باشد. تصویر ۹ دی فقط با عاشورای سال ۵۷ قابل مقایسه است؛ اگر عاشورای ۵۷ پشتوانه‌ای برای انقلاب اسلامی بود، ماجرای ۹ دی هم سرمایه‌ای برای بیمه شدن نظام و انقلاب اسلامی بود.

صفار هرندی ادامه داد: در همان زمان که فتنه هر روز به شکلی رخ می‌داد، ظاهر قضیه بحث بر سر انتخابات بود اما افرادی که هوشیار بودند تصورشان این بود که این موضوع انتخابات بهانه است و اصل نظام مد نظر آنهاست. جوان خوش ذوقی در آن زمان نوشته بود که آنچه در خیابان‌های تهران می‌گذرد مصاف دو جریان برای مدیریت آینده جهان است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز با گذشت ۱۰ سال از فتنه ۸۸ این موضوع مشخص شده است، گفت: در شرایط پس از ۹ دی ماه بود که با جلوه‌های عریان تری از حضور منافقانی که تا آن روز خود را پشت شعارهایی مخفی کرده بودند، آشنا شدیم. در آن زمان کسانی آمدند و شعار ضدیت با امام و ولایت سر دادند و در ماه رمضان روزه خواری کردند، اما وقتی به گذشته برخی از آنها رجوع می‌کردیم حرف آنها پیاده کردن اسلام ناب بود.

بیشتر بخوانید:

بزرگترین اشتباه ساختاری نظام از دید صفارهرندی

اهمیت مقابله با حقوق‌های نجومی از زبان صفارهرندی

 

وی تصریح کرد: در اینجا معلوم شد که خیلی از دعواهای قبلی هم مبنای آن دل‌های به فساد گرویده بود. این افراد خود را پشت شعار دفاع از امام مخفی کرده بودند، اما زمانی که به عکس امام اهانت شد سکوت کردند. در زمانی که مرحوم هاشمی در قید حیات بودند به ایشان گفتم شما را با سوابق طولانی در مکتب امام می‌شناسیم، اما چگونه است که امروز کسی که کینه‌های در دل انباشته شده در دل نسبت به امام دارد، حاشیه نشین مجمع تشخیص مصلحت نظام شده است؟ که ایشان هم توضیح دادند.

صفار هرندی با بیان اینکه در فتنه تلاش کردند جای جلاد و مظلوم را تغییر دهند، خاطرنشان کرد: در کارنامه جریان نفاق ۱۷ هزار ترور از مردم کوچه و بازار قرار دارد. اگر کسی اسیر این فضای فتنه گون می‌شد، قطعاً قافیه را می‌باخت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: سران اصلی فتنه در بیرون از نظام و کشور قرار دارند و سران فتنه‌ای که در داخل هستند در حد و اندازه‌ای نیستند که بخواهند چنین جریانی را هدایت کنند، بلکه فریب خورده بودند. همه آنهایی که گمان می‌کنند تاریخ مصرف جمهوری اسلامی بعد از ۴۰ سال تمام می‌شود و جمهوری اسلامی ۴۰ سالگی خود را نخواهد دید، دیدند که جمهوری اسلامی ۴۰ سالگی خود را با اقتدار دید و به یاری خدا چهل سالگی‌های دیگری را نیز خواهد دید.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان در پی انقلاب رنگی در کشورمان بودند و نه تنها موفق نشدند، بلکه حوزه‌های نفوذ آنها یک به یک از اختیارشان خارج شد، گفت: بعد از ۹ دی ماه بود که یک به یک مواجهه پیروزمند نیروهای انقلاب در برابر ایادی استکبار منتهی به پیروزی شد که این موضوع را می‌توان از فتوحات ۹ دی برشمرد.

صفار هرندی تاکید کرد: در نشستی که وزرای دفاع ناتو روز بعد از ۹ دی داشتند، اعلام کردند که دیگر نمی‌توان تکیه بر جنبش سبز کرد و باید به سراغ کاری دیگر رفت که شیطنت بعدی آنها تحریم بود چراکه گمان می‌کردند تحریم انگیزه مردم را نسبت به نظام و رهبری ضعیف خواهد کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه وظیفه مسئولین این بود که برای اینکه بار توطئه دشمن بر دوش مردم سنگینی نکند، تلاش خود را برای کاهش سنگینی این بار می‌کردند، اظهار داشت: جای شکوه است و مردم حق دارند چراکه نه‌تنها بار برداری از دوش مردم نشد بلکه در جایی بارگزاری بر دوش آنها شد. می‌شد با مدیریت کاری کرد که بار گرانی اینگونه زندگی‌های مردم را که ارزش پولشان روز به روز کمتر می‌شد تحت تأثیر قرار ندهد.

وی با تاکید بر اینکه بارگزاری بر دوش مردم محصول فهم نادرست از مسائل است، گفت: این فهم نادرست بود که مربی و معلم برخی از مسئولین شد که به این نقطه رسیدیم و امروز در کمال تعجب شاهد این هستیم که آقایان می‌گویند قرار نبود مشکلات اقتصادی با برجام حل شود. این به نوعی رو در روی مردم ایستادن و تمسخر آنهاست.

صفار هرندی ادامه داد: در آن روز گفتید اگر می‌خواهید چرخ زندگی مردم بچرخد باید به سمت مذاکره برویم؛ امروز می‌گوئید چرا شما کدخدای عالم را اینگونه قدر قدرت می‌بینید؟ این حرف را شما می‌زدید، مردم که این حرف را قبول نداشتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه همواره در برابر ریزش‌ها رویش داشته‌ایم، تصریح کرد: یکی از برجسته‌ترین رویش‌ها جوانانی هستند که در صحنه‌هایی بدون اینکه کسی از آنها دعوت کند، حاضر می‌شوند. عده‌ای جوان متعهد یک هفته است که دارندتحت عنوان "نجات" برای مردم مظلوم یمن روزه می‌گیرند و حق خود را برای هدیه به مردم مظلوم یمن ذخیره می‌کنند.

وی در پایان تاکید کرد: امروز روز آخر روزه داری آنهاست تا حجتی برای همه ما باشند و این جوانان را می‌توان پرورش یافته‌های دوره‌ای برشمرد که نام آن "فتوحات ۹ دی" است.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 8 دی 1397 ساعت 00 و 47 دقیقه و 18 ثانیه
سلام خسته نباشید، اگه دوست داشته باشید خوشحال میشم با سایت ما تبادل لینک داشته باشید، سایت گالری عکس بازیگران ایرانی، دارای یه پرتال تبادل لینک حرفه ای هست که میتونید به راحتی لینک خودتون رو ثبت کنید.
با این کار در مدت نسبتا کوتاهی بازدید سایت شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد، موفق باشید.
http://www.fastpix.net/links
جمعه 7 دی 1397 ساعت 20 و 34 دقیقه و 06 ثانیه
سلام دوست عزیز
اگر برای سایت خود نیاز به درگاه پرداخت جهت دریافت وجه از بازدید کنندگان خود دارید ما به شما در عرض 5 دقیقه و بصورت کاملا رایگان درگاه پرداخت می دهیم.
برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ما رجوع کنید
جمعه 7 دی 1397 ساعت 15 و 10 دقیقه و 42 ثانیه
سلام وبلاگتون عالیه تبریک میگم
حیف نیست ازین وبلاگ خوبت درامد کسب نکنی؟؟
کسب درآمد اسان و خودکار داشته باشید
چجوری؟؟؟؟
فقط با قرار دادن یک کد ساده در سایت خودتون کسب درامد کنید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است