۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

پشت پرده تلاش اتحادیه اروپا برای بقای برجام

تعویض اتحادیه اروپا در وقت اضافه

اتحادیه اروپا با سپری کردن بیش از 7 ماه از وعده‌های مالی به ایران، عدم پایبندی خود را برای دور زدن تحریم‌ها و ایجاد سازوکار مبادلات مالی جدید با ایران، نشان داده است.

اتحادیه اروپا
پس از خروج ایالات‌متحده از توافق‌نامه هسته‌ای ایران و گروه 1+5 ، اتحادیه اروپا تمام توان خود را به کار بست تا وجهه‌ی مثبت و صلح‌آمیزی از خود به جهانیان ارائه کند. یکی از مهم‌ترین این امور، حفظ و ادامه‌ی روند برجام بود. موضوعی حساس و استراتژیک که به‌زعم اروپاییان، گره‌گشای بسیاری از مسائل سیاسی میان ایران و اتحادیه اروپا خواهد بود.

درواقع، اتحادیه اروپا طی ماه‌های گذشته تلاش کرده است تا برای دور زدن تحریم‌های آمریکا راه مالی ویژه‌ای را تدارک ببیند و بتواند از این مسیر جدید به تجارت نفتی با ایران و سود حداکثری دست یابد.

علیرغم ادعاهای پوچ و ظاهری دیپلمات‌های اروپایی، برای بقای برجام و بی‌حاصل بودن سازوکار اقتصادی آن‌ها، اخیراً آقای عراقچی از "ایده جدید اروپا" که در راه است، سخن می‌گوید.کانال مالی اروپا یا SPV چیست؟

کانال مالی اتحادیه اروپا برای تجارت با ایران، ظاهراً مسیری خارج از نفوذ آمریکا است که در ماه سپتامبر میان نمایندگان کشورهای انگلیس، آلمان و فرانسه با ایران امضا شد و قرار است این کانال جایگزین سوئیفت شود تا مانند شرکت حسابرسی عمل کند و پول‌های حاصل از تجارت بین‌المللی به آن منتقل‌شده و تراکنش‌های مالی را مدیریت کند.

نهادهای واسط مالی یا SPV کانال پیشنهادی اتحادیه اروپا برای مراودات مالی است. به نظر صاحب‌نظران اقتصادی، ایجاد این کانال مالی یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای مبادلات با پایه ارزی مشترک محسوب می‌شود اما بیش از 7 ماه است که اروپا در ایجاد آن تعلل می‌کند و اخیراً هم اعلام کرده‌اند که هیچ‌یک از کشورهای فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ و اتریش از بیم تحریم‌های بانکی آمریکا حاضر نیستند تا میزبان اجرای آن باشند.


چرا آمریکا از ایجاد "حامل ویژه" نگران نیست؟

آمریکا اعلام کرده است که از بابت راه‌اندازی طرح "حامل ویژه" که راه گریزی برای حفظ جریان تجاری بین کشورهای اروپایی و ایران تامین کند، نگرانی خاصی ندارد و برای این عدم نگرانی، سه نکته را یادآور می‌شود:
اولاً؛ اکثر کشورها از پذیرش کانال مالی اروپا یا SPV امتناع کرده‌اند.
ثانیاً؛ اکثر شرکت‌های اروپایی یا قراردادهای تجاری خود با ایران را متوقف کرده‌اند و یا در حال خروج از آن هستند.
ثالثاً؛ اروپا هرگز نمی‌تواند بدون حمایت‌های همه‌جانبه‌ی آمریکا به حیات خود ادامه دهد.
باید توجه داشت که آمریکایی‌ها از این توافق به "ببر کاغذی" تعبیر می‌کنند که حاکی از بی‌ثباتی و بی‌اساس بودن آن است و چه‌بسا که اروپا در خفا به آمریکا قول عدم همکاری با ایران را داده باشد تا هم ایران را در برجام نگه دارد و هم راه‌های دور زدن تحریم‌ها را مدیریت کند.


 اروپا، در لباس میش

این روزها خبر می‌رسد که پس از ماه‌ها تلاش ظاهری اروپا برای بقای برجام و تدوین طرح‌های جدید تجاری، فقط تجارت کالاهای غیرضروری و غذایی موردتوجه اروپایی‌ها بوده و اشاره‌ی خاصی به موضوع نفت نشده است.

در حقیقت در این مدت، اروپایی‌ها با بازی دادن ایران و خریدن وقت برای آمریکا به وظیفه خود در قبال ایالات‌متحده عمل کرده‌اند تا پس از بحرانی شدن اوضاع بین‌المللی نفت و افزایش ناگهانی قیمت آن، با توجه به ذخایر قابل‌توجه، توانایی در دست گرفتن نبض بازار نفت را داشته باشند.

اکثر شرکت‌های اروپایی یا قراردادهای تجاری خود با ایران را متوقف کرده‌اند و یا در حال خروج از آن هستند."ریچارد نفیو"، طراح تحریم‌های ایران، در کتاب "جنگ تحریم‌ها" می‌نویسد: "درد تحریم‌ها را چه زمانی، چگونه و بر کجا می‌توان وارد کرد و درعین‌حال، استقامت طرف مورد تحریم را چگونه و بر اساس چه شاخص‌هایی می‌توان سنجید و تحریم‌ها را چگونه متناسب با این شاخص‌ها، تنظیم و باز تنظیم کرد که بیشترین تأثیر را برجای بگذارد به‌طوری‌که در نهایت دیپلماسی وارد شده و نفع حداکثری را برای تحریم گذار به ارمغان بیاورد. هدف از اعمال تحریم‌ها اعمال فشار بر کشور هدف و درنتیجه تغییر رفتار این کشور است.  هنر تحریم، نتیجه تحریم‌ها یعنی جمع شدن ایران و قدرت‌های جهانی بر سر میز مذاکره دلیل خوبی برای اثبات موفقیت‌آمیز بودن تحریم‌های آمریکا علیه ایران است." اما آنچه حائز اهمیت است، اشاره‌ی "نفیو" به احتمال شکست آمریکا و خنثی‌سازی تحریم‌ها از سوی ایران است.(1)

اینک علیرغم ادعاهای پوچ و ظاهری دیپلمات‌های اروپایی، برای بقای برجام و بی‌حاصل بودن سازوکار اقتصادی آن‌ها، اخیراً آقای عراقچی از "ایده جدید اروپا" که در راه است، سخن می‌گوید. جای تعجب است حالا که طرح "حامل ویژه" با آن‌همه شفافیت ظاهری اجرا نشد، دیگر چگونه می‌توان به وعده‌های اتحادیه اروپا اعتماد کرد؟!

در این میان، مطلوب است که دستگاه  دیپلماسی کشورمان با واقع‌بینی بیشتر، در حفظ منافع ملی تلاش کرده و از این‌همه اعتماد نخ‌نما شده به غرب دست بکشند و بدانند که همواره منافع اروپا همسو با منافع آمریکا بوده و خواهد بود و هرگز این دو، برای ارتباطات سیاسی و اقتصادی  با ایران، از حمایت یکدیگر دست نمی‌کشند. لذا ضروری است تا با تعیین مهلت برای اروپا در راستای عملیاتی کردن برنامه‌های جدید مالی، و اتخاذ مواضع قاطعانه در برابر غرب، جلوی آسیب‌های احتمالی را بگیریم و این مهم جامه‌ی عمل نمی‌پوشد مگر با همکاری بیش‌ازپیش سران سه قوه و نگاهی دوباره به تذکرات مقام معظم رهبری در راستای اعتماد به غرب. در غیر این صورت، جمهوری اسلامی ایران، متحمل آسیب‌هایی خواهد شد که جبران آن با توجه به شرایط کنونی ایران و جهان، غیرممکن به نظر می‌رسد.

پی‌نوشت:
نگاهی به ایده‌های معمار تحریم‌ها ایران، اقتصاد نیوز، خردادنوع مطلب : هسته ای ومسائل پیرامونی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 16 آذر 1397
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات