۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

آسیب‌شناسی اندیشه بی‌حجابی

خواص، بر علیه حجاب!

طرز تفکر هاشمی و تفکر شهرداری هر دو از یک منبع تغذیه می‌شوند؛ منبعی که فهم دقیقی از اسلام، جمهوری اسلامی و حجاب ندارد.

حجاب
بگذارید متنم را با جمله ای از شهید مطهری آغاز کنم. آنجا که گفت: «حجاب به لحاظ اجتماعی نیز بسیار حائز اهمیت است و موجب تمرکز بیشتر افراد در فعالیت‌های کاری می‌شود. هر بخشی از فعالیت‌های اجتماعی که دارای اهمیت و جدیت است باید از جلوه‌گری‌های جنسی دور باشد؛ این مسئله حتی در جوامع غربی نیز به‌خوبی قابل‌مشاهده است یعنی پوشش زنان در کارخانه‌ها با آنچه در سطح جامعه و مثلاً فروشگاه‌ها دیده می‌شود کاملاً متفاوت است. آنجا که بحث از تولید و سروکار داشتن با ماشین‌آلات صنعتی و امثال آن است جلوه‌گری‌های جنسی هیچ جایگاهی ندارد اما آنجا که بحث فروشندگی و تبلیغ کالا است این مسئله (خودنمایی جنسی) خودنمایی می‌کند»

نظریه سکسیسم

روشنفکران غربی نامش را "سکسیسم" می‌گذارند! یعنی تبعیض جنسی و جنسیت زدگی. پیروان سکسیسم معتقد هستند که هرگونه پیش‌داوری بر اساس جنسیت افراد پدیدآورنده‌ی یک تبعیض منفی و نازل کننده‌شان آدمی است. سکسیسم نگاه کالایی به زنان را نوعی تبعیض جنسیتی و تنزل حقوق زنان می‌داند.

اما سال‌ها پیش از آنکه غرب حتی واژه‌ای را برای این پیش‌داوری طراحی کند اسلام راهکار حذف این پیش‌داوری را ارائه کرده است؛ حجاب!

غرب که سال‌ها است زن را به کالای خوش‌رنگ و لعابی در ساختار سرمایه‌داری و لیبرالیسم تبدیل کرده است امروز سرمشق روشنفکران غرب‌زده‌ای شده است که به‌ظاهر با تبعیض جنسیتی مخالفت می‌کنند اما حجاب را که انتخاب بسیاری از زنان است را نماد تحجر و یا محدودیت می‌داند! امیدوار بودیم این نگاه  کالایی به زنان محدود به شبه روشنفکران تحت تأثیر غرب و گفتمان‌های غربی باشد اما  در آستانه ماه محرم و شهادت اباعبدالله الحسین(ع) پوستری توسط شهرداری تهران در معابر مختلف نصب شد که به نظر می‌رسید خبر از نفوذ این تفکر در ساختار اجرایی کشور دارد.

اگر این فرض را در نظر بگیریم که امروز تنها مطالبه زنان و جامعه مدنی در ایران مسئله حجاب اجباری است و این تنها اولویت حال حاضر کشور است بازهم اظهار نظرات فائزه هاشمی بیشتر از آن‌که بوی اصلاح و دل سوزی داشته باشد نزدیک به ادبیات اپوزیسیون است!


حتی اگر تقرب نصب این پوستر با ماه محرم و شهادت اباعبدالله الحسین(ع) را نادیده بگیریم. حتی اگر گمان کنیم که شهرداری ناخواسته به زنانی که چادر را به‌عنوان پوشش انتخاب کرده‌اند توهین کرده است و عمدی در آن نبوده. از یک‌چیز نمی‌توان به این سادگی عبور کرد! «نگاه کالایی به زنان»

آنچه در پوستر «زنان چهره شهر را تغییر می‌دهند» غیرقابل چشم‌پوشی است تصوری است که گویی در پس اندیشه طراحان این پوستر قرار دارد، تصوری که زنان در آن شبیه المان‌های زیباسازی شهر به کار می‌روند! اشیائی که حالا شهرداری به آن‌ها وظیفه‌ی جدیدی داده است! چهره شهر را زیبا کنید! گویی شهرداری فراموش کرده است که نام فرزندان همین زنان سیاه‌پوش است که کوچه‌ها و خیابان‌های این شهر را زیبا کرده است و ضامن تمامیت ارضی و امنیت کشور است.

نفوذ تفکر زن به‌مثابه کالا در شهرداری پایتخت جمهوری اسلامی ایران اگرچه خطرناک هست اما تعجب‌برانگیز نیست! همین چند هفته‌ی پیش بود که از سوی فائزه هاشمی طی مصاحبه‌ای اذعان داشت: «حجاب اجباری به پایه‌های دینی نظام ما ضربه می‌زند و اختیاری بودن حجاب، هیچ منافاتی با نظام اسلامی ندارد و نباید این موضوع را با تمامیت نظام گره زد تا دیگر نتوان در باب آن تصمیمی اتخاذ کرد. ازنظر من قانون باید به‌روز بوده و مقبولیت و کارایی داشته باشد.
قانون وقتی کارآمدی خود را از دست می‌دهد، به آن اعتراض می‌شود. ما چهل سال است با مسئله حجاب اجباری مواجهیم و هرچه هم این امر از طرف جامعه مدنی در این سال‌ها مورد اعتراض قرار گرفت به آن بی‌توجهی شد. این مطالبه امروز جامعه است که نشان می‌دهد قانون کارآمدی خود را ازدست‌داده است. این ماجرا درست مثل عدم اجازه ورود زنان به ورزشگاه‌هاست که می‌بینیم در تقابل با آن، عده‌ای از زنان و دختران با قیافه‌های مردانه به استادیوم می‌روند».

نظر خاصِ خواص درباره حجاب

این حرف‌ها بیشتر از آن‌که شبیه حرف‌های فردی باشد که دکترای حقوق بشر دارد و برادرش عضو شورای شهر تهران است و پدرش یکی از پرنفوذترین شخصیت‌های تاریخ جمهوری اسلامی ایران بوده است مانند حرف‌های کسی است که سر تا به پا تحت تأثیر امپراتوری رسانه‌ها است! به نظر می‌رسد فائزه هاشمی فهم دقیقی از جامعه مدنی ندارد که مسئله و مطالبه جامعه مدنی آن‌هم در شرایط خاص سیاسی و اقتصادی امروز را حجاب اجباری می‌داند!

از او بعید بود که شبیه پیاده‌نظام‌های اپوزیسیون‌های خارج نشین عمل کند و نداند که حجاب اجباری نه‌تنها مسئله‌ی جامعه مدنی ایران نیست که برای گروه مخالف خارج نشین هم مسئله به‌حساب نمی‌آید بلکه صرفاً ملعبه ایست برای ضربه به‌نظام جمهوری اسلامی که زنان را مهره‌های بازی خود قرار می‌دهد و با واژه‌هایی چون حقوق زنان، آزادی، نافرمانی مدنی و... گروهی را دچار وهم کنشگری کند و در عمل اهداف خود را پیش می‌برد.

باید از فائزه هاشمی پرسید معیار غلط بودن یک قانون چیست؟ آیا می‌توان این‌که گروهی بالباس مردانه وارد ورزشگاه می‌شوند را دلیل غلط بودن یک قانون دانست؟ آیا بهتر نیست برای نقد به قانون دلایل محکم‌تری را مطرح کرد؟

با همه این‌ها حتی اگر این فرض را در نظر بگیریم که امروز تنها مطالبه زنان و جامعه مدنی در ایران مسئله حجاب اجباری است و این تنها اولویت حال حاضر کشور است بازهم اظهار نظرات فائزه هاشمی بیشتر از آن‌که بوی اصلاح و دل سوزی داشته باشد نزدیک به ادبیات اپوزیسیون است! چراکه به دنبال احقاق این مطالبات از طریق قانون، مجلس و اصلاح قانون اساسی نیست.

صحت این ادعا را می‌توان از کنشگری و فعالیت‌های فائزه هاشمی دریافت؛ این اولین بار نیست که فائزه هاشمی هم‌صدا با اپوزیسیون مطالبات و مشکلات کشور را مطرح می‌کند و این اولین بار هم نیست که او در مقام سخنران دهان به اعتراض باز می‌کند و اصلاً سؤال هم از همین‌جا شکل می‌گیرد که چرا هاشمی صرفاً حرف‌های عامه‌پسند می‌زند که مزاج دشمنان جمهوری اسلامی خوش می‌آید؟ اگر معتقد به پایمال شدن حقوق زنان و مدعی پیگیری مطالبات زنان است چرا تابه‌حال به هیچ مقامی نامه‌ای در این خصوص نفرستاده است؟ چرا از نفوذ خانوادگی خود برای تسهیل بسیاری از امور زنان همچون مسئله زنان سرپرست خانوار و... استفاده نکرده است؟ چرا هاشمی به دنبال اصلاح امور از درون ساختار جمهوری اسلامی نمی‌رود؟

طرز تفکر هاشمی و تفکر شهرداری هر دو از یک منبع تغذیه می‌شوند؛ منبعی که فهم دقیقی از اسلام، جمهوری اسلامی و حجاب ندارد، منبعی که به دلیل فاصله از بدنه‌ی جامعه با مطالبات اصلی مردم که امروز مطالبات معیشتی و... است آشنایی ندارد و بیشتر تحت تأثیر طوفان رسانه‌ای است تا سنجش‌های علمی و حقیقی! تفکری که در طی آن آزادی زنان محدود به آزادی پوشش می‌شود و زن تبدیل به کالایی می‌شود که امروز باید با پوشش خود شهر را زیبا کند! و خدا می‌داند فردا باید چه کمکی به زیباسازی فضای شهری بکند.

این تفکر نه‌تنها حمایت از حقوق زنان نیست بلکه پایمال‌کننده حقوق زنانی است که به قول شریعتی چیزی بیشتر از عروسک فرنگی‌ها هستند و می‌توانند در عرصه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی سیاسی و... تأثیرگذار باشند! و در آن صورت است که تفکر ضد زنی که تغذیه فکری امثال هاشمی و شهرداری را فراهم می‌کند طرد می‌شود و زن به جایگاه حقیقی خود در جامعه می‌رسد همان حقوق انسانی و اجتماعی که امام خمینی (ره) آن را برابر با حقوق مردان می‌دانست.نوع مطلب : زن ازدیدگاه اسلام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 14 مهر 1397
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic