۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
شهید مدنی

تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی پر است از گروه‌های چماق به دستی که گاهی با کنایه زبان مخالفین خود را می‌نواختند و زمانی دیگر که فضا برایشان مهیا شد تفنگ را جایگزین آن ساختند!


به گزارش مشرق به نقل از کیهان؛ ۲۰ شهریور ۱۳۶۰ آیت‌الله اسدالله مدنی امام جمعه تبریز بعد از اقامه نماز توسط یکی از منافقین به درجه رفیع شهادت رسید، امام خمینی(ره) در پیامی ایشان را فرزند روحانی و جسمانی امیرالمومنین (ع) خطاب و تاکید کردند با این ترور سند جنایت منحرفان و منافقان به ثبت رسید.

درباره شهید آیت‌الله مدنی و ویژگی‌های بارز شخصیتی ایشان از مبارزه علیه رژیم ستمشاهی تا تلاش در سنگر خطبه و خطابه برای افشاگری علیه ضد انقلاب داخلی و دشمن خارجی بسیار می‌توان نوشت ولی آنچه که امروز پرداختن به آن در سالگرد این شهید ضروری به نظر می‌رسد، زبان چماق و ترور است که گروه‌ها و گروهک‌ها از آن برای از میدان به در کردن منتقدین خود استفاده کرده‌اند.

واژگان هرازگاهی چماق می‌شوند تا گروهی با استفاده از آنها رقیب را از صحنه خارج کرده و خود میان‌دار شوند، تاریخ ایران پس از انقلاب اسلامی پر است از گروه‌های چماق به دستی که گاهی با کنایه زبان مخالفین خود را می‌نواختند و زمانی دیگر که فضا برایشان مهیا شد چماق زبان را  کنار گذاشته و گلوله و تفنگ را جایگزین آن ساختند!

ابوالحسن بنی‌صدر نخستین رئیس‌جمهور و گروهک‌های حامی او از جمله «منافقین» در ماه‌ها و سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب بسیار از واژه «چماق» و «چماقداری» بهره می‌بردند و منتقدین خود را به این عنوان منتسب و مورد حمله قرار می‌دادند، به عنوان نمونه بنی‌صدر در سخنرانی ۱۴ اسفند ۱۳۵۹ منتقدین خود را چماقدار خوانده و گفته بود: «ترجیح می‌دهم امروز به دست چماقداران تبهکار کشته بشوم بلکه رسم چماقداری در این کشور از میان برود!»

بنی صدر در این سخنرانی منتقدین خود را تهدید به برخورد سخت نیز کرده بود، او با تکرار عنوان «چماقدار» گفته بود: «از شما مردم خواهم خواست که یک بار برای همیشه اجتماعات خودتان را از وجود چماق به دستانی که می‌خواهند جمهوری را به لجن وجود خودشان بیالایند پاک کرده و آنان را تنبیه کنید.»(۱)

رئیس‌جمهور وقت در سخنرانی ۱۴ اسفند خود که حدود ۲ ساعت طول کشید از برخی نهادهای انقلابی که گفته شد افرادی از آنها برای اخلال در سخنرانی و قطع شبکه‌های بلندگو به دانشگاه آمده بودند به عنوان منابع چماقداری نام برد. (۲)

البته بنی‌صدر پیش از این سخنرانی طی سخنان دیگری در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۵۹ و در تبریز نظر دیگری درباره منشأ چماقداری ابراز داشته بود، وی در این سخنرانی خطاب به ضد انقلاب گفته بود: «اگر شما حرف و خواست یک ملت را شنیده‌اید من با اطمینان آنرا به شما می‌گویم که ما بنا نداریم درس‌های گذشته را تکرار کنیم و اجازه بدهیم با استفاده از چماقداران چپ و راست موجودیت انقلاب ما به خطر بیفتد ملت ما را انتخاب کرده است تا با قاطعیت تمام پاسداران این جمهوری باشیم پاسداران تمامیت ارضی ایران و پاسداران استقلال و آزادی‌های مردم باشیم.»(۳)

با همه این اوصاف شهید آیت‌الله مدنی پس از غائله ۱۴ اسفند ۱۳۵۹ به اتهام زنی‌های بنی‌صدر و گروهک نفاق به زیبایی پاسخ می‌گویند و ماهیت حقیقی چماقداران را افشار می‌کنند چماقدارانی که در ۲۰ شهریور ۱۳۲۰ ایشان را در محراب نماز به شهادت رسانده و به فرموده امام امت سند جنایت خود را به ثبت رساندند.

۲۵ اسفند ۱۳۵۹ شهید آیت‌الله مدنی نماینده امام و امام جمعه تبریز طی سخنانی ماهیت حقیقی چماقداران را افشاکرده و گفتند: «چماق‌دار کسی است که مسیری غیر از مسیر یک جامعه اسلامی دارد.»

شهید آیت‌الله مدنی در این سخنان غائله ۱۴ اسفند ۱۳۵۹ را بسیار زننده خوانده و تصریح کردند: «قضاوت را به عهده خود ملت می‌گذارم تا چماقدار را بشناسند ولی در مورد چماقدار باید دانست چماقدار کسی است که برخلاف یک مجتمع اسلامی گام بر می‌دارد، مثلا مجتمع اسلامی یک شعاری دارد یک برنامه‌ای دارد و آن وقت هر کس که بر خلاف این شعار و برنامه بیاید و شعار و برنامه‌ای را مطرح کند او چماقدار است.»

ایشان ادامه دادند: «چنانچه در نماز جمعه گفتیم، چماقدار کسی است که مسیری غیراز مسیر مجتمع و یک جامعه انقلابی و اسلامی دارد، مثلا زمان طاغوت که قدرت داشتند و هر کسی را که مخالفشان بود به نام چماقدار می‌زدند و می‌گرفتند، مسلمان‌ها برنامه‌ای و هدفی دارند و هر کسی که بخواهد بر خلاف این برنامه و هدف و برنامه هدفی دیگر را به مردم تحمیل کند، این چماقدار و چماقداری است.»

شهید آیت‌الله مدنی همچنین گفته بودند: «امروز بعضی ازاشخاص و گروهک‌ها هر چه دلشان می‌خواهد می‌گویند ولی باید دانست که این ملت اجازه بی‌حرمتی به مقدسات خود را نخواهد داد و محکم به دهان این‌ها خواهد کوبید. این دیگر چماقداری نیست این نهی از منکر است.»(۴)

روزهایی که چماق زبان و قلم به گلوله و تفنگ تبدیل شد!

پس از برکناری ابوالحسن بنی صدر از ریاست جمهوری به دنبال تصویب عدم کفایت سیاسی وی از سوی مجلس شورای اسلامی گروهک نفاق چماق زبان و قلم را به سویی گذاشته و با اعلام قیام مسلحانه وارد فاز جدید چماقداری شد.

سرکرده این گروهک تروریستی ۲۲ خرداد ۱۳۵۹ در متینگ امجدیه هشدار داده بود که چنین روزی فرا خواهد رسید، رجوی در این روز اعلام کرده بود: «قدم بعدی این چماقداری‌ها، جوخه‌های تروریستی است. وقتی چماق موثر نباشد، تروریسم رشد خواهد کرد. ما خواستار تروریسم نیستیم، اما نمی‌شود انکار کرد، تروریسم واکنش‌های اجتناب ناپذیری دارد که در آن صورت، عین لبنان، نه قدرتی برای دولت خواهد گذاشت و نه برای مجلس.»(۵)

پیش‌بینی مسعود رجوی در روزهای پایانی خرداد ۱۳۶۰ محقق شد زمانی که بنی صدر و حامیان او از جمله گروهک نفاق به این نتیجه رسیدند که دیگر چماق قلم و زبان کارساز نیست و این گونه بود که اسلحه برداشته و یاران انقلاب را یکی پس از دیگری به شهادت رساندند، از آیت‌الله بهشتی تا رجایی و باهنر، از مدنی تا صدوقی واشرفی اصفهانی، از دیالمه تا آیت...همه و همه به دست تروریست‌هایی به شهادت رسیدند که امروز در پناه غرب به زیست نباتی خود ادامه می‌دهند، غرب به تروریست‌ها برای خفه کردن فریاد استقلال و آزادی خواهی ملت‌ها نیاز دارد و از این رو است که از منافقین و داعش حمایت می‌کند.

او که فرزند روحانی و جسمانی امیرالمومنین بود

امروز سالگرد شهادت آیت‌الله مدنی است او که امام امت درباره‌اش تصریح کردند: «با شهید نمودن یک تن دیگر از ذریه رسول‌الله و اولاد روحانی و جسمانی شهید بزرگ امیرالمؤمنین(ع) سند جنایت منحرفان و منافقان به ثبت رسید. سید بزرگوار و عالم عادل عالیقدر و معلم اخلاق و معنویات، حجت‌الاسلام والمسلمین شهید عظیم‌الشان مرحوم حاج سید اسدالله مدنی رضوان‌الله علیه، همچون جد بزرگوارش در محراب عبادت به دست منافقی شقی به شهادت رسید.»

در ادامه این پیام می‌خوانیم: «اگر با به شهادت رسیدن مولای متقیان اسلام محو و مسلمانان نابود شدند، شهادت امثال فرزند عزیزش شهید مدنی هم آرزوی منافقان را برآورده خواهد کرد. اگر خوارج سیاه‌بخت از شهادت ولی‌الله الاعظم طرفی بستند و به حکومت رسیدند، این گروهک‌های خائن نیز به آمال خبیث خود که سقوط حکومت اسلام و برقراری حکومت آمریکایی است می‌رسند.»(۶)

رحمت و رضوان الهی بر آیت‌الله مدنی که در سنگر خطبه و خطابه ماهیت حقیقی چماقداران قلم و زبان را افشا کرده و در پایان نیز به دست همین چماقداران به شهادت رسیدند.

نوع مطلب : سرداران ویاران شهید، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 21 شهریور 1397
جمعه 17 خرداد 1398 ساعت 23 و 11 دقیقه و 45 ثانیه
I like it whenever people come together and share views.
Great website, continue the good work!
جمعه 17 خرداد 1398 ساعت 04 و 54 دقیقه و 02 ثانیه
Have you ever thought about including a little bit more
than just your articles? I mean, what you say is fundamental and all.
Nevertheless think of if you added some great photos or videos to give your posts
more, "pop"! Your content is excellent but with images and video clips, this blog could certainly be one of the most beneficial in its field.
Excellent blog!
دوشنبه 13 خرداد 1398 ساعت 05 و 28 دقیقه و 54 ثانیه
Hi there mates, its impressive paragraph about educationand completely defined, keep it up
all the time.
پنجشنبه 9 خرداد 1398 ساعت 09 و 53 دقیقه و 48 ثانیه
I know this if off topic but I'm looking into starting
my own blog and was wondering what all is needed to get set up?
I'm assuming having a blog like yours would cost a pretty penny?
I'm not very web savvy so I'm not 100% sure. Any recommendations or advice would be greatly appreciated.
Thanks
دوشنبه 6 خرداد 1398 ساعت 08 و 00 دقیقه و 40 ثانیه
What's up, of course this piece of writing is really nice and I
have learned lot of things from it concerning blogging.
thanks.
جمعه 3 خرداد 1398 ساعت 15 و 53 دقیقه و 56 ثانیه
Good web site you've got here.. It's hard to find
quality writing like yours these days. I really appreciate individuals like you!
Take care!!
چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398 ساعت 22 و 24 دقیقه و 24 ثانیه
When I originally commented I clicked the "Notify me when new comments are added" checkbox and now
each time a comment is added I get four e-mails with
the same comment. Is there any way you can remove me from that service?
Bless you!
سه شنبه 17 اردیبهشت 1398 ساعت 08 و 05 دقیقه و 30 ثانیه
You need to take part in a contest for one of the greatest sites on the net.

I most certainly will recommend this website!
دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 ساعت 12 و 15 دقیقه و 02 ثانیه
Hello, the whole thing is going fine here and ofcourse every one is sharing information, that's genuinely fine, keep up writing.
شنبه 14 اردیبهشت 1398 ساعت 23 و 59 دقیقه و 28 ثانیه
Aw, this was an exceptionally nice post. Finding the time and actual
effort to generate a really good article… but what
can I say… I hesitate a lot and never manage to get nearly anything
done.
شنبه 14 اردیبهشت 1398 ساعت 04 و 37 دقیقه و 36 ثانیه
The other day, while I was at work, my cousin stole my
iPad and tested to see if it can survive a 30 foot drop, just so she
can be a youtube sensation. My iPad is now destroyed
and she has 83 views. I know this is entirely off topic but I had to
share it with someone!
شنبه 14 اردیبهشت 1398 ساعت 04 و 32 دقیقه و 03 ثانیه
Hi there, I wish for to subscribe for this weblog to take
most up-to-date updates, so where can i do it please help out.
پنجشنبه 12 اردیبهشت 1398 ساعت 09 و 11 دقیقه و 08 ثانیه
Hello very nice web site!! Man .. Beautiful .. Wonderful ..
I will bookmark your site and take the feeds additionally?

I'm happy to search out a lot of useful information right here
within the post, we'd like develop extra techniques
on this regard, thank you for sharing. . . . . .
یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 ساعت 18 و 49 دقیقه و 58 ثانیه
Very good blog post. I definitely appreciate this website.
Keep writing!
یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 ساعت 04 و 01 دقیقه و 43 ثانیه
This article will help the internet people for building up new weblog or
even a blog from start to end.
پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 ساعت 05 و 26 دقیقه و 48 ثانیه
If some one needs to be updated with latest technologies afterward he must be pay a visit this website
and be up to date daily.
دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 ساعت 23 و 32 دقیقه و 19 ثانیه
hi!,I like your writing so a lot! percentage we communicate
more about your post on AOL? I need a specialist on this space to
solve my problem. May be that is you! Looking forward to peer you.
یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 ساعت 08 و 38 دقیقه و 28 ثانیه
I am really impressed with your writing skills as well as with
the layout on your blog. Is this a paid theme or did you modify it yourself?
Anyway keep up the nice quality writing, it is rare to see a nice
blog like this one today.
پنجشنبه 22 فروردین 1398 ساعت 11 و 44 دقیقه و 03 ثانیه
Wonderful goods from you, man. I've understand your stuff
previous to and you are just extremely excellent. I really like what you have acquired here, certainly
like what you are saying and the way in which you say it.

You make it entertaining and you still take care of to keep it sensible.
I can not wait to read much more from you. This is really a tremendous website.
سه شنبه 20 فروردین 1398 ساعت 00 و 21 دقیقه و 04 ثانیه
My brother recommended I may like this web site.
He was once totally right. This publish truly made my day.
You can not imagine just how so much time I had spent for this info!
Thanks!
جمعه 16 فروردین 1398 ساعت 10 و 39 دقیقه و 00 ثانیه
hello!,I like your writing so much! percentage we keep in touch extra approximately your post on AOL?
I require a specialist on this house to resolve my problem.
Maybe that's you! Taking a look ahead to see you.
جمعه 16 فروردین 1398 ساعت 00 و 42 دقیقه و 11 ثانیه
This is really attention-grabbing, You are a
very professional blogger. I have joined your
rss feed and look forward to looking for more of your excellent post.
Also, I've shared your web site in my social networks
چهارشنبه 14 فروردین 1398 ساعت 19 و 39 دقیقه و 01 ثانیه
Hello! I know this is kinda off topic but I was wondering
which blog platform are you using for this website?
I'm getting fed up of Wordpress because I've had problems with hackers and I'm looking at alternatives
for another platform. I would be great if you could point me in the direction of
a good platform.
سه شنبه 13 فروردین 1398 ساعت 04 و 35 دقیقه و 52 ثانیه
May I just say what a relief to discover someone that really understands what they are talking about
on the net. You actually realize how to bring an issue to light
and make it important. A lot more people should check this out and understand this side of
your story. I was surprised that you aren't more
popular since you definitely possess the gift.
دوشنبه 12 فروردین 1398 ساعت 16 و 30 دقیقه و 46 ثانیه
Excellent, what a web site it is! This website provides helpful facts to us, keep it up.
یکشنبه 11 فروردین 1398 ساعت 13 و 11 دقیقه و 23 ثانیه
Magnificent web site. Lots of useful info here. I am sending it to several pals ans additionally sharing in delicious.
And of course, thanks to your effort!
جمعه 9 فروردین 1398 ساعت 22 و 38 دقیقه و 58 ثانیه
Hello mates, its fantastic post on the topic of educationand fully explained, keep it up all the time.
جمعه 9 فروردین 1398 ساعت 11 و 30 دقیقه و 56 ثانیه
I'm gone to tell my little brother, that he should also pay a visit this blog on regular basis to obtain updated from newest news update.
سه شنبه 6 فروردین 1398 ساعت 11 و 23 دقیقه و 16 ثانیه
Thanks for sharing your thoughts. I truly appreciate your efforts and I am waiting for your
next post thank you once again.
سه شنبه 28 اسفند 1397 ساعت 00 و 12 دقیقه و 41 ثانیه
I do believe all the ideas you have offered for your post.
They're really convincing and can definitely work. Still, the posts are very brief for starters.
May just you please prolong them a little from next time? Thanks
for the post.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است