۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
جهانگیری و نوبخت

حمله بی‌سابقه حزب نوبخت به جهانگیری پس از بیانیه انتقادی کارگزاران علیه دولت و نوبخت که با جاخالی دادن معاون اول رئیس‌جمهور مواجه شد را باید در ادبیات سیاسی آتش بس یکطرفه جهانگیری نامید.


به گزارش مشرق، حضور حسن روحانی  در صحن پارلمان برای پاسخ به سؤالات مطروحه نمایندگان مجلس و نتایج حاصله از آن، با واکنش‌های متفاوتی در داخل و بیرون مجلس همراه بود.

در رأی‌گیری به عمل آمده در پایان جلسه، از پاسخ‌های روحانی به ۵ سوال مطرح شده، تنها در یک مورد نمایندگان قانع شدند آنهم با رایی بسیار شکننده و مجلس از پاسخ‌های روحانی درباره «بیکاری»، «ارز»، «رکود» و «قاچاق» قانع نشد.

روحانی حتی نتوانست رای اعتماد متحدان خود در پارلمان را بگیرد

وقتی به تعداد آرای نمایندگان خصوصاً در دو سوال با موضوع «ارز و بیکاری» دقت می‌شود، مشخص است که نه تنها منتقدان و اصولگرایان که بسیاری از حامیان دولت در دو فراکسیون امید و مستقلان نیز در این باره با منتقدان هم‌ آوا شده‌اند چرا که دیدند روحانی نه تنها  پاسخی برای سوالات و مشکلات ندارد که هیچ، آماری شعف‌انگیز از میزان اشتغال در دولتش بیان می‌کند که با کنایه جالب یک نماینده مواجه شد: «شما رئیس‌جمهور ایران هستید یا سوئیس؟»

صدای ساز جدایی اصلاح‌طلبان از دولت بلندتر شد

از فضای پارلمان که بیرون بیائیم فضای سیاسی خارج بهارستان نیز تفاوت زیادی با داخل پارلمان ندارد.

اصلاح‌طلبان که ساز جدایی خود را از دولت چند ماهی است کوک کرده‌اند، بعد از جلسه پارلمان تلاش کردند استقلال خود از دولت را هر روز پررنگ‌تر کرده و خود را از شریک جرمی اقدامات دولت در انظار جامعه مبرا سازند اما مشکل آنان این است یکسال فرصت خیلی کمی است که حافظه تاریخی مردم از خوش‌رقصی اصلاح‌طلبان برای دولت در انتخابات پاک شده باشد.

سرایت جداکردن سفره خود از دولت  به اعتدالیون

جداکردن سفره خود از دولت تنها محدود به اصلاح‌طلبان نشده و حتی احزاب اعتدالی چون کارگزاران نیز بعد از جلسه سه‌شنبه با انتقاد از روش مدیریتی دولت، سعی کردند در این فضا گلیم خود را از آب بکشند.

حزب کارگزاران سازندگی در بیانیه‌ای که به مناسبت حضور رئیس‌جمهور در مجلس منتشر کرد، با نقد عملکرد دولت مدعی شد: پاسخ‌های رئیس‌جمهور به سؤالات نماینگان نه مجلس را «قانع» کرد نه ملت را «راضی».

کارگزاران در ادامه با این بیان که «دولت خون تازه می‌خواهد» به ضرورت برخی اصلاحات راهبردی در دولت در دو سطح سیاست‌گذاری و اجرا تأکید کرد.

انگشت اتهام کارگزاران نوبخت را نشانه گرفت 

بخش دیگر بیانیه کارگزاران عملکرد نوبخت در سازمان برنامه و بودجه را مورد انتقاد شدید قرار داده و تصریح کرده است: متأسفانه با وجود نقدهایی که بر سازمان برنامه و بودجه در دولت اول دکتر روحانی وارد می‌شد لکن در دولت دوم نه‌تنها اصلاحی صورت نگرفت بلکه روند مدیریتی این سازمان تثبیت و نهادهای دیگر در اطراف آن و براساس توانایی‌های مدیریت قبلی چیده شد. وزارت اقتصاد نیازمند مدیریت یک اقتصاددان بود و بانک مرکزی باید فراتر از یک حسابداری یا صرافی بزرگ اداره می‌شد اما فقدان استراتژی اقتصادی در دولت آن را به مجمعی از بوروکرا تهای بی‌انگیزه(چه از لحاظ سیاسی و چه به لحاظ نظری) بدل ساخته است که دولت را  نه به عنوان «مغز متفکر توسعه ملی» که به عنوان یک «اداره‌ی کاغذی» تحلیل می‌کنند و تقلیل می‌دهند.

حزب نوبخت در پاسخ، جهانگیری را به توپ بست

حمله کارگزاران به دولت و شخص نوبخت، حزب اعتدال و توسعه به دبیرکلی نوبخت را برآشفت و این حزب را بر آن داشت تا پاسخی جنجالی به مواضع کارگزاران بدهد و اتهاماتی سنگین متوجه این حزب کند که تاکنون سابقه نداشته است.

حزب اعتدال و توسعه که ظاهرا از بیانیه کارگزاران علیه دولت و نوبخت بسیار عصبانی است، بدون اسم بردن از جهانگیری، عملکرد معاون اول رئیس‌جمهور در دولت را مورد هجمه شدید قرار داده و نوشت: «افکار عمومی منتظرند تا این گروه سیاسی همزمان با درخواست تغییرات در دولت و جاری‌شدن خون تازه در آن، درباره عملکرد و ماندن یا رفتن هم‌حزبی‌های خود که به طور گسترده در لایه‌های مختلف اقتصادی کشور حضور فعال دارند نیز به صراحت پاسخ و موضع‌گیری کنند.»

این حزب در ادامه با این ادبیات که «گویا تنظیم کنندگان بیانیه این حزب در زمان نگارش،‌ اولویت خود را منحرف کردنِ نگاه مخاطبان از افراد شاخص و برجسته منتسب به این گروه در دولت قرار داده‌اند» این اتهام را تلویحا متوجه کارگزاران کرد که بیانیه این حزب برای تطهیر جهانگیری نوشته شده است.

ادامه بیانیه حزب نوبخت، جنگ قدرت درون پاستور را که طی این سالها حامیان و منتقدان دولت از آن سخن می‌گفتند علنی‌تر کرد و با انتقاد از اختیارات فراوان جهانگیری در دولت که از آن تعبیر به «تاریخی و فرادولتی» می‌کند، آورده است: « با اختیارات ویژه و گسترده و در مواردی تاریخی و فرادولتی در حوزه های مدیریت کلان اقتصادی از جمله اقتصاد مقاومتی،‌ مقابله با تحریم و مسایل راهبردی مانند مدیریت ارز که از سوی رهبر معظّم انقلاب و رئیس جمهوری و دولت به برخی مقامات ارشد اجراییِ برآمده از کارگزاران تفویض و واگذار شده، بیانیه مذکور پیش و بیش از همه، نوعی خودانتقادی و زیرسوال بردن عملکرد بزرگانِ خود ارزیابی می‌شود.»

بازشدن دمل چرکین ۲۱ ساله احزاب هاشمی تبار

اما بخش بعدی بیانیه حزب نوبخت با این جمله که «آرایش تهاجمی رسانه‌ای این حزب با رویکرد مطالبه‌گرانه توام با مظلوم‌نمایی، یادآور برخی وقایع تلخ تاریخی است» پا را از نقد عملکرد جهانگیری فراتر نهاده و کینه دیرینه خود را از عملکرد کارگزاران در خالی‌کردن پشت هاشمی در سال ۷۶ و رفتن به سمت خاتمی عیان ساخت. کینه‌ای با قدمت ۲۱ سال.

حزب اعتدال از اینکه کارگزاران سال ۷۶ حاضر نشد به هجمه‌های اصلاح‌طلبان علیه هاشمی پاسخ دهد آنان را فرصت‌طلب نامیده و آورده است: «حزب کارگزاران سازندگی پس از انتخابات دوم خرداد 76 ترجیح داد به دولت وقت نزدیک شده و حداکثر حضور در مناصب دولتی را تجربه کند و همزمان در برابر موج گسترده تخریب شخصیت و کارنامه عملکرد دولت و شخصیت مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، حتی نسبت به عملکرد چهره‌های شاخص خود که در دوران پرافتخار دولت سازندگی مسئولیت داشتند کمترین اقدام و واکنشی نشان نداد.»

حزب نوبخت پس از بازکردن دمل ۲۱ ساله میان یاران دیروز هاشمی، اینگونه نتیجه می‌گیرد که بیانیه اخیر کارگزاران نیز در ادامه همان جاخالی دادن تاریخی این حزب و تغییر زیست سیاسی سال ۷۶ است و آورده است: «لذا جاخالی دادن‌های سیاسی در شرایط و مقاطع حساس که نیازمند ایثار و هزینه دادن است از سوی این حزب امری مسبوق به سابقه است و این نگرانی پس از بیانیه دیروز این حزب بیش از گذشته تقویت شده که کارگزاران قصد دارد مانند برخورد غیرقابل دفاعش با مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با موضع‌گیری در برابر دولت اعتدال و رئیس جمهوری و بدون پرداخت هزینه، خود را برای سال‌ها و مقاطع بعدی سیاسی همچنان فعال نگه دارد.»

دو فرضیه‌ای که یاران نوبخت برای بیانیه کارگزاران مطرح‌ می‌کنند

حزب اعتدال پس از انکه همقطاران دیروز خود در دولت سازندگی را با اتهامات سنگین فرصت‌طلبیی نواخت، دو فرضیه را برای بیانیه اخیر کارگزاران مطرح می‌کند که اولی آن عدم اطلاع جهانگیری از این بیانیه است و می‌نویسد: « به نظر می‌رسد بیانیه مذکور بدون مشورت و کسب اجازه از بزرگانِ کارگزاران تهیه و منتشر شده باشد.»

فرض دیگری که حزب نوبخت در این باره مطرح می‌کند و آن فرار رو به جلوی جهانگیری و کارگزاران از عملکرد خود در دولت است و در این باره آورده است: «این احتمال هم وجود دارد که هدف فرعی این بیانیه سلب مسئولیت خود از نتایج تصمیمات دولت است آن هم تصمیماتی که در عمده آنها نقش افراد شاخص این حزب در شکل‌گیری تبعات منفی این تصمیمات کاملاً مبرهن است.»

آتش بس یکطرفه جهانگیری و پاک‌کردن ردپای خود در کارگزاران

اتهامات جریان نزدیک به نوبخت علیه جهانگیری آنقدر سنگین بود که جهانگیری را بر آن داشت تا به جای پاسخگویی به آن، ردپای خود را در کارگزاران پاک کند و هر گونه ارتباط بیانیه اخیر کارگزاران با خود را رد نماید.

از این رو ساعاتی از بیانیه حزب اعتدل نگذشته بود که یک منبع نزدیک به اسحاق جهانگیری گفت: مواضع اخیر حزب کارگزاران ارتباطی با اسحاق جهانگیری که نخواست نامش فاش شود در گفت‌وگویی هر گونه ارتباط مواضع اخیر حزب کارگزاران با اسحاق جهانگیری را تکذیب نموده و اضافه کرد:‌ اسحاق جهانگیری مدت‌ها است که از عضویت در حزب کارگزاران استعفا داده و مواضع این حزب با وی ارتباطی ندارد.

ایستگاه آخر نزاع تمام‌عیار رسانه‌ای پاستورنشینان کجاست؟

حمله بی‌سابقه حزب نوبخت و جاخالی دادن معاون اول رئیس‌جمهور را باید در ادبیات سیاسی آتش بس یکطرفه جهانگیری نامید و باید منتظر ماند که آخر این اختلاف سیاسی درون پاستور که اکنون به یک نزاع تمام عیار رسانه‌ای تبدیل شده به کجا ختم خواهد شد؟ و آیا  رئیس‌جمهور می‌تواند دعواهای میان اعضای کابینه را که تنها متضرر آن مردم هستند را خاتمه دهد یا خیر؟

منبع: فارس
نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 9 شهریور 1397
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است