۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
چرا منافقان از کافران بدترند؟
پاسخ اجمالی
بدتر بودن منافقان از کفار را می‌توان از برخی از آیات قرآن استفاده کرد، مانند این آیه که می‌فرماید: «إِنَّ الْمُنافِقِینَ فِی الدَّرْکِ[1] الْأَسْفَلِ مِنَ النَّارِ وَ لَنْ تَجدَ لَهُمْ نَصِیراً»؛[2] منافقان در پائین‌‏ترین و نازل‌ترین مراحل دوزخ قرار دارند و هیچ‌گونه یاورى براى آنها نخواهى یافت.
از این آیه به خوبى استفاده می‌شود که از نظر اسلام نفاق بدترین انواع کفر، و منافقان دورترین مردم از خدا هستند و به همین دلیل جایگاه آنها بدترین و پست‌ترین نقطه دوزخ است.
دلیل بدتر بودن منافقین از کفار را از چند جهت می‌توان بیان کرد:
1. آنها با استفاده از مصونیتى که در پناه اظهار ایمان پیدا می‌کنند، ناجوان‌مردانه، و آزادانه به مسلمانان حمله‌‌‏ور شده، از پشت به آنها خنجر می‌زنند، مسلماً حال چنین دشمنان ناجوان‌مرد و خطرناک که در قیافه دوست آشکار می‌شوند از حال دشمنانى که با صراحت اعلان عداوت کرده و وضع خود را مشخص ساخته‏‌اند به مراتب بدتر است، در حقیقت نفاق راه و رسم افراد بی‌‏شخصیت و پست، و مرموز و ترسو، و به تمام معنا آلوده است.[3]
2. جهت دیگر این است که کفار ظاهر و باطنشان یکی است و طبیعتاً می‌توان در برابر آنان موضع مشخصی گرفت، اما منافقان با دورویی آن‌چنان پیچیده عمل می‌کنند که تشخیص رفتار آنان ممکن است، حتی برای پیامبران نیز دشوار گردد، چنان‌که خداوند می‌فرماید: «برخى از بادیه ‏نشینانى که پیرامون شما هستند منافق‌اند، و از ساکنانِ مدینه [نیز عدّه‌‏اى‏] بر نفاق خو گرفته‌‏اند. تو آنان را نمی‌‏شناسى، ما آنان را می‌‏شناسیم. بزودى آنان را دو بار عذاب می‌‏کنیم، سپس به عذابى بزرگ بازگردانیده می‌‏شوند».[4]
نتیجه این‌که خطراتى که از ناحیه منافقان به جوامع انسانى می‌رسد با هیچ خطرى قابل مقایسه نیست؛ از این‌رو منافقان حتی از کفار بدترند.                     
 

[1]. درک(بر وزن مرگ) عمیق‌ترین نقطه قعر دریا است و به آخرین ریسمان‌هایى که به یکدیگر می‌‏پیوندند و به قعر دریا می‌‏رسند درک گفته می‌‏شود، و چنین به نظر می‌‏رسد که همه اینها از معناى درک کردن و وصول به چیزى گرفته شده است. گاهى به پله ‌‏هایى که بر طرف پائین می‌‏رود (مانند پله سرداب) درک گفته می‌‏شود در برابر پله‏‌هایى که به سمت بالا مانند پشت بام می‌‏رود که به آنها درجه اطلاق می‌‏گردد. مکارم شیرازى ناصر، تفسیر نمونه، ج 4، ص 180، تهران، دار الکتب الإسلامیة، چاپ اول، 1374ش.
[2]. نساء، 145.
[3]. تفسیر نمونه، ج ‏4، ص 181.
[4]. «وَ مِنْ أَهْلِ الْمَدینَةِ مَرَدُوا عَلَى النِّفاقِ لا تَعْلَمُهُمْ نَحْنُ نَعْلَمُهُمْ». توبه، 101.

1- اخیرا حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلی خمینی با درایت سیاسی و هوشیاری انقلابی نسبت به اقدامات جنون‌آمیز منافقین در همراهی با گروه تروریستی داعش اعلام موضع کرده و با تحلیل دقیق و مبتنی بر حقایق وجودی منافقین، آنها را بدتر از داعشی‌ها برشمردند. ایشان با بیان سوابق تروریستی منافقین در دهه 60 و همراهی آنها با صدام، بخشی از تاریخ ماهوی منافقین را مورد بررسی قرار دادند. تمجید از اقتدار نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران در مواجهه با منافقین در آن دوران روح سخنان ایشان را شکل می‌دهد. روزهای پایانی 8 سال دفاع مقدس (تیر 1367) منافقین سعی داشتند با انجام یک عملیات برق‌آسا در کنار ارتش صدام، جمهوری اسلامی را ساقط و عملا ایران را به اشغال نظامی صدام درآورند. قتل‌عام مردم بی‌گناه قصرشیرین، گیلانغرب و کشاورزان کرمانشاهی تنها دستاورد این عملیات ضدملت ایران بود. ایجاد همزمان شورش در زندان‌های کشور توسط منافقین دربند، حلقه مکمله برنامه‌های عملیاتی منافقین محسوب می‌شد که در آن مقطع با اقدام انقلابی و به شکلی مقتدرانه به رفتارهای منافقین پاسخ شرعی داده شد. در شرع اسلام یکی از مجازات‌های مقرر برای محاربه، افساد فی‌الارض و قیام علیه اساس حکومت اسلامی(باغی) اعدام است. تحسین این اقدام انقلابی توسط حجت‌الاسلام خمینی موجبات نگرانی اشخاصی را فراهم کرده که در عین داشتن پست ریاستی در نظام جمهوری اسلامی با منافقین نیز ارتباط خانوادگی داشتند.

2- مبتنی بر آموزه‌های قرآنی خلوت مسلمانان با شیاطین انسی و جنی محصول زیانباری جز نفاق ندارد. به اعتبار اسناد متقن تاریخی از صدر اسلام تاکنون بروز نفاق در عرصه سیاسی گریزناپذیر و جزء لاینفک تاریخ اسلام بوده است. در واقع نفاق یکی از ویژگی‌های درونی شخصیت‌های قدرت‌طلبی بوده است که همواره جوامع اسلامی را با مشکلات قابل تاملی مواجه کرده‌اند. از منظر ماهوی فرقه تروریستی منافقین به دلیل التقاط مذهبی، قدرت‌طلبی، غلبه هوای نفس، برخورداری از یک همبستگی عینی و ذهنی با عناصر فرقه‌ای و داشتن پیوندهای مادی و معنوی با دشمنان ملت ایران فی‌نفسه اثرات مخرب ضدمردمی در پی دارد.  به‌طور‌ اختصاصی در 40 سال اخیر این آفت عموما گریبانگیر برخی اشخاص ذی‌نفوذ جامعه بوده و طبیعتا زدودن آثار ویرانگر خط نفاق در عرصه سیاسی– دینی مشکل بوده و ذاتا پیچیدگی‌های زمانبری دارد.

3- از نظر تاریخی در دوران مبارزات مردم ایران علیه نظام طاغوت که با اتکا بر رهبری دینی حضرت امام(ره) بود، جمعی از جوانان احساسی با تشکیل یک گروه مبارزاتی مسلحانه به نام سازمان مجاهدین خلق مدعی همراهی با مردم شدند. تدریجا با کشته شدن رهبران اولیه سازمان که با همکاری داخلی عوامل بدنامی از قبیل مسعود رجوی با ساواک صورت گرفت، هسته مرکزی سازمان به دست اشخاصی افتاد که وابستگی خارجی، شهوت‌پرستی جنسی، التقاط دینی، اعتقاد و اقدام به تسویه خونین مخالفان داخلی، ترور  و کشتار مردم بی‌گناه، خیانت فراگیر به ملت و کشور از جمله ویژگی‌های بارز آنان به شمار می‌رفت. روابط نامشروع مریم عضدانلو با مسعود رجوی در حالی که وی همسر شرعی مهدی ابریشمچی بود، گویای زوایای روشنی از شهوت‌پرستی رهبران فعلی این سازمان است. به هر حال شروع زندگی اشتراکی مریم رجوی با مسعود رجوی به بهانه ارتقای ایدئولوژیک در دهه 60 در عراق در حالی که وی همسر شرعی ابریشمچی بود، سطوح دیگری از اعتقادات باطل این فرقه شیطانی را مشخص می‌کند.  اعترافات زنان بریده از سازمان نیز لایه‌های پنهان و میزان فراگیری شهوت‌آلودی رهبران آن را عیان می‌کند. همچنین همکاری با ارتش صدام در کشتار شیعیان و قتل‌عام کردهای عراقی نمونه دیگری از جنایت‌پیشگی این فرقه تروریستی است.

4- از بدو پیروزی انقلاب اسلامی این جمع منافق، مبتنی بر برداشت‌های مارکسیستی از دین مبین اسلام به بیراهه رفته و به شکل مسخ شده‌ای تحت سلطه شیطانی رهبرانی قرار گرفتند که جز شهوات پست حیوانی(خاطرات خانه‌های تیمی منافقین گویای آلودگی‌های این طیف است) آرمان دیگری نداشتند. در گذر زمان مزدوری برای صدام برگ دیگری از کتاب قطور خیانت‌های این فرقه را رقم زد. در واقع سران فرقه منافقین با فریب اعضای ساده‌اندیش و صرفا برای رسیدن به قدرت به آغوش صدام پناه برده و در طول 8 سال دفاع مقدس علنا در جبهه مقابل ملت ایران به صف‌آرایی پرداختند. همچنین ترور و شهادت 12‌هزارنفر از مردم کوچه و بازار به بهانه مسلمانی آنها تنها یکی از جنایات سازمان‌یافته منافقین علیه ملت ایران است.  بعد‌ها پخش تصاویر تلویزیونی جلسات سران منافقین با صدام و افشای اسناد همکاری اطلاعاتی سازمان منافقین با عراق در موضوع موشک‌باران شهرهای ایران ماهیت حقیقی آنها را بیش از پیش هویدا ساخت.

5- سقوط صدام عملا موجب شد منافقین اجاره‌ای این بار به شکلی آشکار در خدمت سیاست‌های رژیم صهیونیستی و آمریکا قرار گیرند. در حقیقت تحت‌الحمایه اروپا درآمدن از برکات این خوش‌خدمتی به صهیونیست‌هاست. در حال حاضر که ایجاد تفرقه و دودستگی در جوامع اسلامی و کشتار مسلمانان توسط فرقه‌های تروریستی اسلام‌نما و تضعیف محور مقاومت از برنامه‌های راهبردی آمریکا و رژیم صهیونیستی در خاورمیانه محسوب می‌شود همراهی با گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق از آخرین دستورات ابلاغی صهیونیست‌ها به منافقین است که حجت‌الاسلام خمینی با دقت و حساسیت به آن پرداخته که این پردازش هوشمندانه جای تقدیر دارد.

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 22 مرداد 1397
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic