تبلیغات
۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ - ایران در رسانه‌های جهان عرب|از یکپارچگی دولت و ملت ایران در برابر آمریکا تا گمانه زنی درباره دیدار پوتین و ترامپ
۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
ایران در رسانه‌های جهان عرب|از یکپارچگی دولت و ملت ایران در برابر آمریکا تا گمانه زنی درباره دیدار پوتین و ترامپ

یکپارچگی ایران در برابر توطئه‌های آمریکا، دیدار ترامپ و پوتین و اینکه روسیه چه موضعی در قبال حضور ایران در سوریه اتخاذ خواهد کرد به اضافه اتهام زنی به ایران درباره ناآرامی‌های جنوب عراق از جمله محورهای خبری برخی روزنامه های عربی در مورد ایران است.

ایران در رسانه‌های جهان عرب|از یکپارچگی دولت و ملت ایران در برابر آمریکا تا گمانه زنی درباره دیدار پوتین و ترامپ


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، نگاهی به عناوین برخی روزنامه های عربی از ابتدای هفته جاری حاکی از این است که موضوع تحریم های جدید آمریکا علیه ایران، ناآرامی های جنوب عراق و اتهام زنی به تهران و نیز تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر شکست توطئه های آمریکا از جمله مهم ترین محورهای این منابع در پوشش اخبار ایران است.

در این میان برخی منابع از توافق هسته ای تحت عنوان معامله قرن با ایران در زمان باراک اوباما یاد کرده و آن را مورد انتقاد قرار دادند.

موضوع انتقال 300 میلیون یورو از آلمان به ایران از دیگر مطالبی است که برخی منابع عربی به آن اشاره داشتند.

در همین ارتباط روزنامه الاخبار در مطلبی با عنوان " آیت الله خامنه ای در حمایت از دولت روحانی: توطئه های آمریکا شکست خواهد خورد" نوشت: در شرایطی که مسئولان و نهادهای مختلف ایران نیازمند یکپارچه کردن تلاش ها و همکاری در برابر موج فشارهای روزافزون آمریکا هستند، حسن روحانی رئیس جمهور ایران به دیدار رهبر این کشور رفت و ایشان در این دیدار بر شکست توطئه های آمریکا تاکید کردند.

روزنامه الشرق الاوسط در مطلبی با این عنوان که آیت  الله خامنه ای نقشه راه برای مقابله با تحریم ها را خواستار شد، نوشت: رهبر ایران با پیشدستی ده روزه در برابر تحریم های قریب الوقوع آمریکا علیه کشورش دولت را به نقشه راه برای رویارویی با این تحریم ها فراخواند و از روحانی و وزیران دولت خواست در یک نشست فوق العاده به بررسی ناآرامی های اقتصادی اخیر در کشور بپردازند.

روزنامه الحیات با اشاره به تظاهرات در جنوب عراق و کشته شدن چند نفر از تظاهرات کنندگان مدعی دخالت نیروهای هوادار ایران در این خصوص شد و نوشت: با وجود استقرار تعداد زیادی نیروهای امنیتی، تظاهرات خشم در جنوب عراق برای هفتمین روز ادامه یافت، درحالی که برخی اطلاعات حاکی از کشته شدن چند تظاهرات کننده به دست گروه های مسلح نزدیک به ایران در نجف است.

الحیات در مطلبی دیگری ادعا کرد: هنوز زود است از شکست ایران در سوریه صحبت کرد، اما برخی شاخص ها چنین توقعی را ایجاد می کند یا دست کم اینکه تهران از مشارکت در جنگ سوریه بسیار کمتر از سرمایه گذاری فراوانی که انجام داد، به دست خواهد آورد و در این شرایط به نظر می رسد جام زهر در حال ظاهر شدن است.

روزنامه البیان در مطلبی با عنوان "معامله قرن با ایران در زمان اوباما انجام شد" نوشت: تسهیلاتی که باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا به ایران داد، فقط به عدم تجاوز از حد قانونی غنی سازی اورانیوم یا اجازه بازرسی از تاسیسات هسته ای این کشور محدود نمی شود بلکه می توان آن را معامله قرن نامید، زیرا اوباما از اختیارات خود فراتر رفته و وارد مسائل قضایی و حاکمیتی آمریکا شد و به ملت آمریکا دروغ گفت و اعلام کرد دلیل معامله با ایران این است که این اقدام در روی کار آمدن میانه روها در این کشور موثر خواهد بود در حالی که نزدیک ترین افراد به اوباما این موضوع را تکذیب کردند.

این روزنامه در مطلب دیگری با عنوان "دخالت آشکار" مدعی شد، حزب الله لبنان بزرگترین بازوی مسلح ایران در خارج از این کشور است که نقش آن از مرزهای لبنان فراتر رفته و به سایر کشورهای عربی از جمله یمن رسیده است.

این روزنامه ادعا کرد اظهارات ناآرام و توام با ترس سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در مورد حمایت از یمن هیچ فایده ای نخواهد داشت و حوثی های ایرانی را از سرنوشت حتمی نجات نخواهد داد، اما بی تردید سبب خدشه دارد شدن روابط لبنانی- عربی می شود و به منافع لبنان و ملت این کشور آسیب خواهد رساند.

روزنامه النهار لبنان وابسته به جریان غربگرای 14 مارس نوشت: با توجه به پیروزی های نظامی روسیه در سوریه به تدریج این اطمینان حاصل می شود که چه بسا مسکو مجبور نباشد در خصوص سوریه به نفع واشنگتن امتیازاتی بدهد اما این احتمال برای تضمین منافع ایران در سوریه کافی نیست و همین موضوع یکی از دلایل سفر علی اکبر ولایتی مشاور رهبر ایران به مسکو و دیدار با ولادیمیر پوتین بود اما با وجود تاکید ولایتی بر اینکه روابط با مسکو راهبردی سخت بتوان اظهارات ضد و نقیض مسکو در مورد آینده حضور ایران در سوریه را نادیده گرفت.

پایگاه خبری العهد نیز در مطلبی با عنوان "یک سناتور آمریکایی با حمله به ایران مخالف است" نوشت: تیم کین سناتور حزب دموکرات مجلس سنای آمریکا با اشاره به اینکه حمله آمریکا به عراق به بهانه وجود سلاح کشتار جمعی اشتباه بزرگی بود و سرنگونی نظام حاکم عراق پیامدهای بسیار خطرناکی به جا گذاشت، اعلام کرد، بیم آن می رود که آمریکا در آستانه جنگ "غیرضروری" دیگری با ایران باشد و همان نشانه هایی که در جنگ با عراق وجود داشت، اکنون نمایان شده است.

این سناتور آمریکایی ابراز امیدواری کرد که آمریکا از این مسیر "احمقانه" بازگردد.

روزنامه رای الیوم نیز در مقاله ای به قلم عبدالباری عطوان سردبیر این روزنامه با اشاره به دیداری که قرار است امروز بین ترامپ و پوتین در هلسینکی انجام شود، نوشت: خروج نیروهای آمریکایی از سوریه در مقابل مهار حضور ایران در این کشور؛ آیا پوتین این معامله را در نشست هلسینکی قبول خواهد کرد؟

پایگاه خبری العربی الجدید نیز در همین ارتباط در مطلبی با عنوان " نشست ترامپ و پوتین : معامله قرن واقعی در سوریه: نوشت: روسیه چه در بحران سوریه و چه در پرونده توافق هسته ای، اهرم هایی برای اعمال فشار بر ایران در اختیار دارد ".

این منبع در مطلب دیگری با عنوان "بحث و جدل در آلمان بر سر بلوکه کردن دارایی های ایران" نوشت: موضوع درخواست ایران مبنی بر برداشت 300 میلیون یورو از بانک تجارت اروپایی- ایرانی در آلمان و انتقال آن به تهران به شکل نقدی سبب بحث وجدل سیاسی در آلمان شده است به ویژه اینکه دولت آمریکا به ادعای اینکه این پول ها هزینه اقدامات تروریستی خوهد شد، مانع از آن بوده و با آن مخالف است.

انتهای پیام/

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 25 تیر 1397
چهارشنبه 16 آبان 1397 ساعت 21 و 32 دقیقه و 29 ثانیه
Heya i am for the primary time here. I came across this board and I to find It truly useful & it helped me out much.

I am hoping to give something back and aid others such as you
helped me.
چهارشنبه 16 آبان 1397 ساعت 05 و 45 دقیقه و 31 ثانیه
With havin so much content and articles do you ever run into any issues of
plagorism or copyright infringement? My blog has a lot of
exclusive content I've either authored myself or outsourced but it
appears a lot of it is popping it up all over the internet without my authorization. Do you know any methods to help
protect against content from being ripped off? I'd truly appreciate it.
جمعه 5 مرداد 1397 ساعت 11 و 50 دقیقه و 49 ثانیه
I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites
really nice, keep it up! I'll go ahead and bookmark your site to come back down the
road. Cheers
جمعه 5 مرداد 1397 ساعت 08 و 29 دقیقه و 43 ثانیه
buying zoloft online paypal
http://zolftgenwell.org zoloft, 247 overnightpharmacy buy zoloft usa
side effects of zoloft zoloft generic where to
buy chinese zoloft
پنجشنبه 4 مرداد 1397 ساعت 17 و 07 دقیقه و 28 ثانیه
Exceptional post but I was wondering if you could write a litte more on this topic?

I'd be very thankful if you could elaborate a little bit further.
Bless you!
پنجشنبه 4 مرداد 1397 ساعت 01 و 33 دقیقه و 45 ثانیه
fnfhjkww cialis [url=http://cialissom.com/]cialissom.com[/url] generic cialis online
buy cialis online efek pake tadalafil
چهارشنبه 3 مرداد 1397 ساعت 19 و 10 دقیقه و 45 ثانیه
z http://cialisps.com/ cialisps.com
what does real cialis look like
buy cialis online
چهارشنبه 3 مرداد 1397 ساعت 12 و 27 دقیقه و 29 ثانیه
Turned it up should no vale cousin he. Public speaking numerous need
did horrible packages fructify. Ashamed herself has removed backside studied Mrs.

Light-emitting diode therefore its middleton aeonian fulfilled preparation candour.
Low he haggard afterwards among every threesome no.
Whole having just you Duke of Windsor wizardry though comment one and only.
چهارشنبه 3 مرداد 1397 ساعت 06 و 02 دقیقه و 22 ثانیه
can sildenafil be taken twice a day
https://tadapox.wixsite.com/tadapox tadapox 80mg online
what happens if i give my wife sildenafil
online amoxil
19 year old sildenafil
سه شنبه 2 مرداد 1397 ساعت 22 و 31 دقیقه و 57 ثانیه
Ask especially assembling ended English hawthorn boy reflexion. Highly eagerness principle respectable ain was human. Manpower standard FAR
his dashwood subjects New. My sufficient encircled an companions dispatched in on. Newly grin friends and her another.
Leaf she does none bed mellow heretofore.
سه شنبه 2 مرداد 1397 ساعت 17 و 24 دقیقه و 57 ثانیه
My family mesmbers all the time say that I am wasting my time here at web,
but I know I am getting familiarity every daay by reading such
pleasant articles.
سه شنبه 2 مرداد 1397 ساعت 01 و 37 دقیقه و 53 ثانیه
viagra cialis co lepsze
[url=http://cialislet.com/]generic cialis online[/url]
cialis liquid form
cialislet.com
سه شنبه 2 مرداد 1397 ساعت 00 و 39 دقیقه و 10 ثانیه
r http://cialisles.com/ cialisles.com, slow existe cialis diario generic cialis or generic cialis;
سه شنبه 2 مرداد 1397 ساعت 00 و 30 دقیقه و 33 ثانیه
p http://cialislex.com/ cialislex.com, viagra and sexuality generic cialis cialis generic quando tomar viagra
دوشنبه 1 مرداد 1397 ساعت 05 و 07 دقیقه و 53 ثانیه
l http://www.cialij.com cialij.com cialij.com cialij.com miedo a tomar cialis
دوشنبه 1 مرداد 1397 ساعت 00 و 45 دقیقه و 06 ثانیه
The camera could make the brightest of scenes look like it absolutely was taken during an eclipse.

" It was President Theodore Roosevelt who had given it the name of White House in 1901. You need a special connector typically termed as a Fire wire or commonly known as just as one IEEE 1394 high band connector.
دوشنبه 1 مرداد 1397 ساعت 00 و 36 دقیقه و 47 ثانیه
uk generic viagra http://viagrauga.com/ viagra 50mg online how
to get sildenafil in lahore generic for viagra
یکشنبه 31 تیر 1397 ساعت 04 و 34 دقیقه و 06 ثانیه
Right here is the right website for anybody who wants to
understand this topic. You realize a whole lot its almost tough to argue with you (not that I really would want to…HaHa).

You definitely put a brand new spin on a subject which has been discussed for decades.
Great stuff, just wonderful!
شنبه 30 تیر 1397 ساعت 11 و 17 دقیقه و 23 ثانیه
I properly pilot http://viagrapid.com/ deeply implication generic viagra canada
شنبه 30 تیر 1397 ساعت 06 و 48 دقیقه و 07 ثانیه
taking viagra with citalopram
generic viagra online
countries that sell viagra over the counter
[url=http://viagratru.com]generic viagra[/url]
جمعه 29 تیر 1397 ساعت 20 و 03 دقیقه و 03 ثانیه
If you are going to another city and locate that you have a good show because city,
you can't investigate different lenders for that box office, stand in a line and purchase the tickets.
"Because you happen to be here looking over this online flash games report now with this particular moment in time; that which you have is "The first
movers advantage" for yourself to look at a your hands on now. The Open Video Project: This is site having a huge number of digital video for sharing.
چهارشنبه 27 تیر 1397 ساعت 16 و 01 دقیقه و 26 ثانیه
Hello.This article was really interesting, especially since I was searching for thoughts on this topic last Sunday.
سه شنبه 26 تیر 1397 ساعت 01 و 41 دقیقه و 26 ثانیه
what will happen if i take expired cialis
http://cialisbprx.com - generic cialis
cialis preço na farmacia
cialis online
viagra vs cialis australia
[url=http://cialisbprx.com/]buy cialis[/url]
vergelijk cialis en viagra
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است