۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

پیام نامه حاج‌قاسم به روحانی برای سعودی‌ها

عباس سلیمی نمین

تحلیلگر مسائل سیاسی درباره انتقاد برخی به نامه سردار سلیمانی گفت: متاسفانه افرادی که مهارت دارند شعارهای آتشین بدهند تبدیل به قبله‌گاه جوانان انقلابی شدند.


به گزارش مشرق، عباس سلیمی‌نمین تحلیلگر مسائل سیاسی و مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران، درباره نامه اخیر سردار سلیمانی به رئیس جمهور و واکنش منفی برخی به این نامه، اظهار داشت: اقدام سردار سلیمانی از جنبه‌های مختلف قابل تامل و اندیشیدن است. اولین جنبه‌ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که عبور از شرایط کنونی چگونه می‌تواند صورت گیرد؟ آیا بدون دولت کنونی ما قادر هستیم که از شرایط کنونی خارج شویم یا نه؟ 

بیشتر بخوانید

کلاس درس حاج قاسم برای انقلابی ها

وی افزود: متاسفانه برخی گروه‌ها و جریانات در درون طیف اصولگرا وجود دارند که نه تنها تحلیل درستی از شرایطی کنونی ندارند بلکه شرایط کنونی را بهترین فرصت برای عبور از دولت کنونی می‌دانند. طبیعتا ما در این زمینه یک ضعف اساسی در  تحلیل می‌بینیم. ما در شرایطی نیستیم که بی ثباتی در دولت را ایجاد کنیم بلکه در کوتاه‌مدت باید یک انسجام در کشور داشته باشیم.

** تحلیل برخی نیروهای اصولگرا منطبق با واقعیت نیست

سلیمی‌نمین با بیان اینکه هجمه‌های فلج کننده آمریکا در کوتاه مدت اگر نتواند تاثیری بر ایران بگذارد در میان مدت و بلند مدت به نفع جمهوری اسلامی است، گفت: در کوتاه مدت اگر تحلیل این باشد که هجمه‌ها تاثیر نمی‌گذارد، آیا در کوتاه مدت تضعیف دولت و ناپایداری سازی دولت به نفع ماست یا به نفع دشمن است؟ قطعا تحلیل برخی گروه‌های اصولگرا تحلیل غلط و منطبق با واقعیت‌های صحنه بین‌الملل و صحنه داخلی نیست.

** باید همه نیروهای فعال جامعه را دعوت به اتحاد کنیم

این تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به اینکه ما در کوتاه مدت اگر به این مسئله بیندیشیم که چگونه می‌توانیم از شرایط امروز عبور کنیم، باید همه نیروهای فعال را دعوت به اتحاد کنیم، افزود: وقتی می‌گوییم نیروهای فعال و تاثیرگذار در جامعه، منظور این است که ما با آنها اختلافات اساسی داریم اما وقتی می‌گوییم در این برهه از زمان اتحاد ضروری است، طبعا این اتحاد برای اعضای یک طیف مطرح نمی‌شود چراکه اعضای یک طیف اصلا اختلافی با هم ندارند که بخواهند در راستای کاهش آن حرکت کنند.  هم افزایی زمانی صورت می‌گیرد که طیف‌هایی با هم اتحاد برقرار کنند که تا به حال با امکانات و ظرفیت‌هایی که در اختیار داشته‌اند سعی در تخریب‌ یکدیگر داشته‌اند. 

وی افزود: خروجی این تحلیل غلط  زمانی اتفاق می‌افتد که گروهی که این تحلیل را دارند  بگویند که با توجه به فشارهای خارجی و تحت فشار قرار گرفتن  شخصی که با ما بیشترین اختلافات دارد، بهترین زمان ممکن است که به این شخص با تمام قوا هجمه وارد کنیم و با فشار بیرونی همراه شویم تا دولت را ساقط کنیم.

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران تصریح کرد: من نامه سردار سلیمانی را ناشی از فهم دقیق ایشان از شرایط و مسائل بین المللی و دقیقا در راستای سیاست‌های تبیینی رهبر معظم انقلاب می‌دانم. رهبر انقلاب نیز اخیرا اشاره کرده بودند که گروه‌های سیاسی در داخل برای درگیری با یکدیگر وقت بسیار دارند. این صحبت ایشان به این معنا است که درست است که گروه‌های سیاسی در داخل بعضا با یکدیگر اختلافات مبنایی هم دارند، ولی امروز باید این اختلافات کنار گذاشته شود. در تاریخ نیز وقتی مروری بر توفیقات شیعیان در برهه‌های مختلف می‌کنیم، بحث وقت شناسی نقش پررنگی در این توفیقات داشته است. در زمان حضرت علی(ع) نیز برخی شیعیان وقت شناس نبودند و به اصطلاح فرزند زمان خود نبودند.

** برای عبور از هجمه غیرانسانی آمریکا باید متحد شویم

سلیمی‌نمین با اشاره به اینکه وقتی شرایط تغییر می‌کند شما نیز باید بر همان اساس تاکتیک‌های خود را تغییر دهید، گفت: فهم این قضیه خیلی دشوار نیست. ما در شرایط کنونی هستیم که نظام سلطه با سردمداری آمریکا تاکتیک خود را هجمه به جمهوری اسلامی انتخاب کرده که در این تاکتیک از نژاد پرستی نیز استفاده می‌کند. علت استفاده از نژادپرستی نیز این است که قصد دارد به شکل تهاجمی عمل کند و دست به کارهایی زده است که در کوتاه مدت به نتایج مطلوب خود برسد در حالی که استفاده از حربه نژاد پرستی در میان مدت نتیجه معکوس خواهد داشت چراکه دیگر ملل جهان نیز با این مقوله مخالف هستند و در دراز مدت به حقانیت ایران خواهند رسید. بنابراین برای عبور از هجمه غیر انسانی و غیر قانونی امروز آمریکا نیاز است که تمامی گروه‌های سیاسی فعال در کشور با هم متحد شوند. 

این تحلیلگر مسائل سیاسی افزود: اگر کشورهای اروپایی نمی‌توانند در برابر آمریکا  مقاومت کنند به دلیل این است که موضع مستقلی ندارند. باتوجه به اقدامات اخیر آمریکا علیه اروپا و وضع تعرفه برای شرکت‌های اروپایی، طبعا این کشورها باید وارد جنگ اقتصادی با آمریکا بشوند. علت اینکه این موضوع محقق نمی‌شود این است که این کشورها به آمریکا وابستگی دارند.  ایران کمترین وابستگی را به آمریکا دارد و می‌تواند با صراحت مخالفتش با سیاست‌های سلطه گرانه این کشور را ابراز کند و حقیقتا جای افتخار دارد.

سلیمی‌نمین ادامه داد: دفاع نژادپرستانه نظام سرمایه داری حاکم در آمریکا از رژیم صهیونستی و تکرار شعارهای نژادپرستانه این رژیم مبنی بر اینکه همه دنیا باید در خدمت صهیونیست‌ها باشد، امروز به صراحت در آمریکا در حال اجرا است. رئیس جمهور آمریکا به صراحت می‌گوید که من قوانین بین‌المللی را به هم می‌زنم و اهمیت ندارد که مردم دنیا از این اقدام من ناراضی باشند. او می‌گوید آمریکا باید به هر شیوه‌ غیر انسانی که شده به اقتدار گذشته خود بازگردد.  

وی با بیان اینکه امروز شاهد هستیم که این کشورهای اروپایی با درجات مختلف در حال مخالفت با سیاست‌های آمریکا در سطح جهان هستند، خاطرنشان کرد: در صورت عبور ما از شرایط کوتاه مدت امروز که به واقع هجمه سنگینی بر کشور وارد می‌کند، شاهد خواهیم بود که در میان مدت موقعیت ایران در تعاملات بین المللی دچار تحول شده و ایران تبدیل به یک نظام نقش آفرین در تحولات سیاسی دنیا خواهد شد چراکه با ادامه روند کنونی در روابط بین‌الملل دیگر کشورها نیز کم کم جرئت این را پیدا می‌کنند که به صراحت با سیاست‌های زورگویانه آمریکا مقاومت کنند. 

** برخی به ناحق در مقام تبیین‌گری قرار گرفته‌اند

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران ادامه داد: واکنش‌های اخیر به نامه سردار سلیمانی ناشی از کج بینی یا ناقص بینی مسائل منطقه و جهان است که توسط برخی افراد که به ناحق در جایگاه تبیین‌گری برای نیروهای اصولگرا قرار گرفته‌اند، مطرح می‌شود. نیروهایی که بیشتر با هیجانات جوانان را به خود جذب کرده‌اند و ذائقه برخی نیروهای اصولگرا را تغییر داده‌اند. نامه سردار سلیمانی پاسخی است به یک ضرورت تاریخی است.

وی تاکید کرد: امروز همه ما وظیفه داریم برای اینکه از کیان کشور دفاع کنیم و آن پیشتازی در استقلال را اثبات کنیم در این مسیر حرکت کنیم. خوشبختانه دولت مواضع خوبی در این راستا گرفته است و اینکه عده‌ای بگویند این موضع گیری‌ها ناشی از نفاق سران دولت است تا مردم را فریب دهد اظهار نظر بسیار غلطی است. 

** دولت بعد از ضربه از بدعهدی آمریکا مواضعی خوبی گرفته است

سلیمی نمین با بیان اینکه دولت دوازدهم در این شرایط پس از ضربه‌ای که از بدعهدی آمریکا خورده است در حال گرفتن مواضع خوب است، اظهار داشت: وظیفه ماست که در کنار او باشیم و از او بخواهیم که در میدان‌های بین المللی با قدرت و اقتدار مواضع جمهوری اسلامی را تبیین کند. عربستان در قضایای اخیر اوپک در حال پیاده کردن سیاست‌های ضد ایرانی آمریکا است چراکه ترامپ به او دستور داده است که برای ضربه زدن به صادرات نفت ایران باید ضمن افزایش تولید نفت، قیمت نفت در بازار را کاهش دهد. این موضوع واقعا برای عربستان بسیار خفت بار است که در حال پیاده کردن دستورات رئیس جمهور آمریکا است. در عین حال حمایت مقتدرانه سردار سلیمانی از رئیس جمهور حامل پیامی برای عربستان است. 

این تحلیلگر مسائل سیاسی تاکید کرد: امروز عربستان برای اینکه بتواند قدرت مانور خود را در قضیه صادرات نفت نشان دهد بخشی از نفت خود را از طریق دریای سرخ صادر می‌کند. پیام سردار سلیمانی پیامی روشن برای عربستان دارد و عربستان این پیام را می‌فهمد بنابراین شخصی که این پیام بین المللی سردار سلیمانی را نمی‌فهمد، نه از مسائل و تحولات منطقه اطلاعی دارد و نه آدم وقت شناسی است. فاصله یمن تا اسکله‌ها و کشتی‌هایی  که عربستان از طریق آنها نفت خود را صادر می‌کند، بسیار اندک است و پیام سردار سلیمانی مستقیما این زیرساخت‌ها را مورد خطاب قرار داده است. 

وی افزود: لازم است که ما در تغذیه نیروهای پرهیجان اصولگرا تجدید نظر کنیم. متاسفانه مدتی است که ما از پرداختن به این مسئله غفلت کردیم تا افرادی که مهارت دارند شعارهای آتشین بدهند تبدیل به قبله‌گاه جوانان انقلابی شوند در حالی که دادن شعارهای آتشین شرط "انقلابی گری" نیست بلکه شرط انقلابی بودن، داشتن عقلانیت است که باید سطح  این عقلانیت را به وسیله ارتقای سطح سیاسی نیروهای نقش آفرین در جریان انقلابی بالا برد. 

** فردی که نمی‌داند نقش ما تقویت دولت است یا تضعیف آن از واقعیت‌ها عقب است

سلیمی‌نمین با بیان اینکه هرچه مسائل سیاسی پیچیده‌تر می‌شود نیروهای جوان ما  باید از کسانی بیاموزند که با مسائل برخورد عقلانی دارند، گفت: امروز فردی که مدعی سیاسی بودن است و نمی‌فهمد که نقش ما امروز تقویت دولت است یا تضعیف او، از نظر من خیلی از واقعیت‌ها عقب است. این شخص به دنبال  پیشبرد منیت خود است چرا که برخی اوقات منافع جمع حکم می‌کند که من منیت خود را بشکنم. 

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران ادامه داد: امام خمینی در مواجهه با برخی مسائل به مقتضای شرایط منیت خودشان را می‌شکنند. این آقایان انتقاداتی  به عملکرد رئیس جمهور داشته‌اند که تلاش دارند به هر بهانه‌ای این اظهارات را بازگو کنند. در شرایطی که در مسائل سیاسی وقتی به مقتضا عمل کنیم، منیت خود را باید کنار بگذاریم و بر اساس منافع جامعه اظهار نظر کنیم. به هر حال آقای روحانی رئیس جمهور قانونی ایران است و ما وظیفه داریم که تا برای تقویت انسجام قانونی، دولت مستقر را تقویت کنیم. 

این تحلیلگر مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: در بحث پذیرش قطعنامه 598 توسط امام نیز که درباره آتش بس میان ایران و عراق بود عده‌ای در آن زمان معتقد بودند که امام خمینی با فشار برخی مسئولان وقت مجبور به پذیرش قطعنامه شده بودند. در شرایطی که این تحلیل درست نیست چراکه امام خمینی که در برابر بسیاری از قدرت‌های جهان احساس ضعف از خودشان نشان ندادند چطور امکان دارد که با فشارهای داخلی قطعنامه را بپذیرند. امام خمینی در آن برهه از زمان بر اساس شرایط آن روز تصمیم به پذیرش قطعنامه کردند. 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: انتقاد من بیش از آن که به این افراد جوساز و هتاک باشد، متوجه کسانی است که جرئت ندارند در برابر این جوسازی‌ها واکنش نشان دهند.  امروز بنده نوعی راحت طلبی سیاسی میان نیروهای  اصولگرا می‌بینم که می‌گویند نیازی به برخورد با افراد هتاک نیست. این راحت طلبی موجب شده تا افراد هتاک میدان دار تحلیل گری در جریان اصولگرایی شوند. 

** اگر به لبنان بروند حکم کفر "سید حسن نصرالله" را صادر می‌کنند

سلیمی‌نمین با اشاره به اینکه اگر این افراد را به لبنان بفرستیم حکم کفر سید حسن نصرالله را هم خواهند داد چراکه برخورد سید حسن نصرالله با نخست وزیر لبنان که روابط نزدیک با رژیم سعودی داشته و علیه حزب الله کلی تهمت مطرح می‌کند، از روی عقلانیت و مصلحت اندیشی است نه از روی منیت و خودبینی، تصریح کرد:  همین رفتارهای حساب شده و عقلانی سید حسن نصرالله است که باعث شده تا امروز در لبنان جایگاه او بسیار قابل توجه و نقش آفرینی او در فضای سیاسی لبنان به نسبت حریری پررنگ تر باشد. 

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در پایان تاکید کرد: این سردار سلیمانی، همان سردار سلیمانی است که 2 ماه پیش بر سر یک موضعی که آقای روحانی به اتخاذ کرده بود شجاعانه در یک جلسه رسمی موضع گرفت و آقای روحانی مجبور به عذرخواهی شد و امروز همان مواضع انقلابی را به شکل دیگری اتخاذ کرده است.

منبع: تسنیم
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 16 تیر 1397
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است