۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
ظریف: اروپایی‌ها برنامه‌های خود در حوزه بانکی و نفتی را توضیح دادند/ تأکید بر اجرای برنامه‌ها پیش از اعمال تحریم‌های آمریکا/ طرح‌های پیشنهادی عملی به نظر می‌رسند

وزیر امور خارجه کشورمان پس از نشست کمیسیون مشترک وزرای خارجه کشورهای طرف برجام، در نشستی با حضور خبرنگاران ایرانی به ارائه نتایج دیدارهایش در وین پرداخت.

ظریف: اروپایی‌ها برنامه‌های خود در حوزه بانکی و نفتی را توضیح دادند/ تأکید بر اجرای برنامه‌ها پیش از اعمال تحریم‌های آمریکا/ طرح‌های پیشنهادی عملی به نظر می‌رسند


به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم به وین، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان پس از نشست کمیسیون مشترک وزرای خارجه کشورهای طرف برجام، در کنفرانسی خبری گفت: نشست بسیار جدی و سازنده‌ای داشتیم. در طول دو ماه گذشته بعد از خروج غیرقانونی آمریکا از برجام تلاشهای فراوانی از سوی اعضای باقی‌مانده برجام صورت گرفت تا ایران بتواند از منافع برجام به‌خصوص منافع اقتصادی برجام علیرغم اقدام غیرقانونی آمریکا استفاده کند. امروز هم این نشست در ادامه نشست‌های قبلی بود.

ظریف خطاب به خبرنگاران ایرانی حاضر در وین گفت:‌ بیانیه‌ای از سوی کمیسیون مشترک صادر شد، لازم است تأکید شود که این اولین جلسه کمیسیون مشترک در سطح وزرا درباره برجام است. یعنی در گذشته، هیچوقت تا الان کمیسیون مشترک در سطح وزرا برگزار نشده بود و جلسات قبلی غیر رسمی و برای مذاکره وزرا بود نه نشست کمیسیون مشترک. این نشان دهنده اهمیتی است که شرایط کنونی دارد.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه افزود: ایران این حق را برای خود محفوظ داشته که در برابر تخلف رسمی و بزرگ آمریکا از برجام اقداماتی که در برجام دیده شده است را انجام دهد، [اما] به درخواست اعضای دیگر برجام، ایران این اقدامات را به تعویق انداخته تا اینکه مطمئن شود منافع مردم ایران تضمین می‌شود.

ظریف گفت: امروز در این جلسه از طرف ما بر این واقعیت تاکید شد که باید مردم ایران منافع برجام را ببینند، همه تأکید کردند، همه اعضای باقی‌مانده برجام تأکید کردند تعهدات خود را در حوزه‌های مختلفی در سطح وزرای خارجه اعضای باقی‌مانده برجام بیان کردند که این اولین بار است که این تعهدات به صورت "تعهد این کشورها" مطرح می‌شود؛ از ادامه فروش نفت ایران تا روابط بانکی، حمل و نقل، همکاری‌های تجاری و همکاری در حوزه سرمایه‌گذاری و سایر موضوعاتی که در بیانیه‌ای که خانم موگرینی از طرف کمیسیون مشترک قرائت کرد، ذکر شده است و متن بیانیه در اختیار همه رسانه‌ها و به عنوان یک سند منتشر شده است و شما می‌توانید متن بیانیه را هم به انگلیسی و هم در فاصله چند دقیقه به فارسی داشته باشید.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به بیانیه نشست کمیسیون مشترک وزرای خارجه طرف‌های برجام که از سوی موگرینی خوانده شد، گفت:‌ این بیانیه در کنار اقدامات عملی است،‌ما پریروز [دو روز پیش] بسته‌ای را در تهران دریافت کردیم که آقای دکتر روحانی در مذاکراتشان گفتند این بسته کافی نیست. امروز در جلسه توضیحات بیشتری را درباره این بسته شنیدیم. برخی اقدامات در حوزه بانکی، در حوزه نفتی و سایر حوزه‌ها را بیشتر توضیح دادند. الان باید وارد مرحله اجرا بشویم. آنچه که مهم است این است که آنچه الان به عنوان تعهد و همینطور به عنوان اقدامات مطرح شده است، الزاما همه‌اش اقداماتی نیست که علنا اعلام بشود، این اقدامات باید به صورت اجرایی در بیایند و ما ببینیم که داریم [از] منافعش را [بهره] می‌بریم. البته یک زمان‌بندی ویژه‌ای هم مدنظر همه است و آن زمان‌بندی است که مطابق زمان‌بندی تحریم آمریکاست. یعنی زمانی که تحریم‌های آمریکا عملیاتی بشود، حتمال باید قبل از آن این اقدامات عملیاتی شده باشد. مثلاً آنچه که اعلام شده است، این است که قوانین مسدودکننده اتحادیه اروپا  یا "Blocking Statue" تا قبل از اولین روز اجرایی‌‌شدن تحریم‌های آمریکا عملیاتی خواهد شد، همینطور فعال‌شدن بانک سرمایه‌گذاری اروپا در زمان مناسب انجام خواهد شد، تاریخ آن مشخص است. بقیه اقدامات هم باید در یک قالب زمان‌بندی باشد.

ظریف در ادامه تصریح کرد:‌ ایران همانطور که در سطوح مختلف عنوان کرده، همواره به عهد خود پایبند بوده و هم اکنون هم به عهد خودش پایبند است، اما در قالب برجام این امکان را داریم که اگر در زمانی به مصلحت کشور تشخیص داده شد به خاطر نقض آمریکا - چون نقض آمریکا هنوز موضوع حل نشده است، یعنی اینکه کسی نتوانسته مشکل خروج آمریکا از برجام را حل‌و‌فصل کند، به خاطر اینکه آمریکا به برجام برنگشته است،‌ تخلفات آمریکا توسط آمریکا جبران نشده است، و جمهوری اسلامی براساس برجام این حق را دارد که اقداماتی را انجام دهد،‌ البته خوب اقدامات دارای عواقب خودش هم است، لذا ما فعلا تصمیمان این است که با این تعهداتی که امروز صورت گرفته است، این تعهدات را به تهران منتقل می‌کنیم.

وزیر خارجه کشورمان در ادامه با اشاره به اینکه تصمیم داریم جزئیات این تعهدات امروز طرف مقابل را به تهران منتقل کنیم، گفت: مقامات عالی کشور تصمیم لازم را درباره نحوه ادامه کار خواهند گرفت. براساس پیش‌بینی‌های که صورت گرفته است، در مرحله اول، ما این فرصت را خواهیم داد تا این تعهدات را عملیاتی بکنند. نحوه عملیاتی‌شدن آن را هم امروز برای ما توضیح دادند، اما ما باید ببینیم در صحنه اجرا چگونه عملیاتی‌اش می‌کنند و خوب اقدامات خودمان را نیز در نظر داریم که در صورتی که اینها به عملیاتی‌شدن درست تعهداتشان موفق نشدند، ما اقدام می‌کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: به صورت کلی آنچه که من با حضور در این جلسه برداشت کردم این است که تمامی اعضای برجام که لاقل سه کشور عضو برجام متحدین نزدیک آمریکا هستند، در اینکه در واقع اراده  سیاسی دارند تا در برابر این اقدام آمریکا بایستند، و شاید این اولین باری است که در چنین سطحی این اقدام صورت می‌گیرد، در جلسه کاملا این تعهدشان را نشان دادند. حالا ما باید ببینیم در عمل چقدر می‌خواهند و چقدر می‌توانند این کار را انجام بدهند.

ظریف ادامه داد: آنچه ما امروز از روشهای عملیاتی [برای اجرای تعهدات طرف مقابل] شنیدیم، کاملا روش‌های عمل هست. و معتقد هستیم که اگر این اراده سیاسی که امروز اینجا نشان دادند را در سطوح مختلف اعمال کنند، می‌توان کار را بدون مشکل به پیش‌برد. آنچه که مهم بود، این بود که جزئیات این اقدامات روشن شود که البته در برخی موارد جزئیات به صورت روشن‌تری بیان شد. مهم این است که ببینیم در عمل چگونه عملیاتی می‌شود ولی من فکر می‌کنم که جلسه امروز یک گام به پیش بود و اقدامات خوبی را توافق کردیم که انجام بدهیم. و امروز جامعه بین‌المللی از این اراده سیاسی اعضای باقی‌مانده برجام در سطح وزرای خارجه مطمئن است که می‌خواهند برجام ادامه پیدا کند، می‌خواهند شرکت‌هایشان با ایران ادامه کار بدهند. آمادگی دارند که از شرکت‌هایشان حمایت کنند و آمادگی دارند منابع مالی در اختیار شرکت‌هایشان قرار بدهند، آمادگی دارند که مسیرهای تبادلات بانکی را هموار کنند و این به نظر من پیام مهمی به جامعه اقتصادی ایران است که با اطمینان برای سازندگی کشور حرکت بکنند. ما این توان را داریم، این امکان را در کشور خودمان داریم و مطمئن هستم که بقیه دنیا هم برای اعمال فشار بر ایران حتما در کنار آمریکا نیست و حتی در این زمینه در برابر آمریکا است. ما می‌توانیم با تکیه به سرمایه‌های داخلی و با استفاده از همکاری‌های بین‌المللی مسیر شکوفایی اقتصادی ایران را انشاءالله با سربلندی دنبال کنیم.

ظریف درباره تضمین اروپا درباره اقداماتش نیز گفت: آنها تعهد کردند، و در واقع بالاترین کاری که دولت‌ها می‌توانند انجام دهند این است که در سطح وزرای خارجه تعهد دهد، اما آیا اینکه این تعهد کافی است یا خیر، حتما کافی نیست. و لذا تضمین‌هایی که وجود دارد، تضمین‌های ما است، یعنی اقدامات متقابلی که ما می توانیم انجام دهیم در صورتی که آنها تعهداتشان را انجام ندهند، انجام می‌دهیم. و این یک تهدید نیست، بلکه بیان یک واقعیتی است که در داخل برجام هم به رسمیت شناخته شده است.

ظریف درباره ادامه مذاکرات با 4+1 درباره برجام هم گفت: در ارتباط با برجام احتمالا در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل جلسات وزرا برگزار خواهد شد. آنچه که امروز تصمیم گرفته شد، این است که جلسات متخصصین ما که بسیار مهم هم است به صورت بسیار فشرده‌تر برای اجرایی کردن این راهکارهای عملیاتی انجام بشود تا مطمئن شویم که این راهکارهایی که امروز ارائه شد در واقع تمام جزئیات را دیده، تمامی جوانب را دیده، و راهکارهایی است که کاملا جنبه اجرایی داشته باشد و بتواند از مرحله پیشنهاد به مرحله عملیاتی تبدیل بشود.

وی درباره بسته پیشنهادی در توضیح بیشتری گفت: بسته پیشنهادی اروپا قابل اجرا بود اما اولا کافی و ثانیا دقیق نبود. امروز برخی نکاتی که در بسته اجرایی دیده نشده بود در بیانیه مطرح شد و تعهد سیاسی و حقوقی کشورهای عضو برای عملیاتی‌کردن آن نکات باقی‌مانده در بسته اجرایی داده شده است. همینطور در جلسه به صورت شفاهی آقایان وزرا پیشنهادهای‌شان را به صورت جزئی‌تر و عملیاتی‌تر مطرح کردند که الان همکاران ما دارند این پیشنهادهای عملیاتی را بررسی می‌کنند. قرار شده است تا جلسات مشترکی با هرکدام‌شان داشته باشیم که ببینیم هرکدام از این پیشنهادهای عملیاتی چطور می‌تواند دقیقا با نیازهای ما در حوزه بانکی، در حوزه نفت و سایر حوزه‌ها منطبق بشود.

وی افزود:‌ مهم این است که احساس اطمینان و اعتماد به آینده در جامعه چهانی و ایران به وجود بیاید و کارآفرینان ایرانی با اطمینان به آینده حرکت کنند. فضای امروز حاکی از این بود که اراده سیاسی برای این مسئله وجود دارد و این اراده با اقدامات بخش خصوصی و امید به آینده می‌تواند تقویت و کسب و کار ایران را جذابتر کند. پکیج [بسته] نهایی است تاحدی،‌ یعنی تعهدات کاملا مشخص است، باید اجرایی بشود، یعنی باید عملیاتی بشود، اجرایی شدن را به تدریج همینطور که درباره هریک از این موضوعات ما به نتیجه می‌رسیم، اینها را باید اجرایی هم بکنیم. البته برخی از این اقدامات ممکن است زمان‌بر باشند و آنچه که مهم است این است که احساس اطمینان و اعتماد به آینده در جامعه تجاری جهانی در جامعه تجاری داخل ایران ایجاد بشود و ما امیدواریم که مردم مخصوصا کار‌آفرینان ایرانی با اطمینان به آینده حرکت کنند و این فضایی که من امروز در جلسه دیدم، فضای حاکی از این بود که اراده سیاسی وجود دارد و این اراده سیاسی با اقداماتی متقابل مخصوصا با بخش خصوص ایران مخصوصا با ایجاد فضای اطمینان و امید به آینده می‌تواند تقویت بشود و محیط کار و کسب‌وکار ایران را بسیار جذاب‌تر بکند برای خارجی‌ها. 

وزیر خارجه کشورمان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اگر طرف مقابل نتوانست اقدامات لازم را انجام دهد، اقدامات ایران چه زمانی آغاز خواهد شد، گفت: تصمیم‌گیری در سطح عالی کشور در مورد زمان‌بندی اقدامات به صورت کلی صورت گرفته، جزئیات برای زمان‌بندی پیشنهاد شده، هیئت نظارت [بر اجرای برجام] تصمیم‌گیری لازم را درباره اصل اقدامات و نحوه ورود به اقدامات و حوزه‌های اقدامات اتخاذ کرده است. این تصمیم‌گیری‌ها حسب مورد و حسب اینکه چه زمانی نیاز است، تدبیر خواهد شد جزئی خواهد شد و انشاءالله آماده خواهد بود. امیدواریم نیازی به این اقدامات نباشد، چون ما با اراده سیاسی برای اجرای تعهداتمان وارد برجام شدیم. ما برجام را مذاکره کردیم که اجرا بکنیم، تمام اعضای دیگر برجام هم همین وضعیت را دارند. لذا هدف ما این است که برجام اجرا بشود. اما برای اینکه تضمین داشته باشیم طرف مقابل کاملاً مطلع شده است از اینکه ما اقدامات خودمان را برای تضمین اجرای برجام داریم. همانطور که عرض کردم به معنای تهدید نیست بلکه به معنای ضرورت داشتن تضمین‌هایی است که همه بتوانند تعهدت خودشان را به صورت مناسب و در زمان مناسب و با حسن نیت انجام بدهند. 

ظریف در ادامه گفت: روسیه و چین هم با ما روابط خوبی دارند. در این پکیج [بسته پینشهادی] هم پکیج اروپایی نیست الان؛ آنچه که امروز مطرح شده تعهدات هر پنج عضو به اضافه اتحادیه اروپا است، لذا همه اعضای کمیسیون مشترک این تعهدات را کرده‌اند و این بیانیه از طرف همه است و این نکته مهمی است، اولین بار است که در سطح وزرای هر پنج کشور و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا چنین بیانیه‌ای صادر می‌شود.

انتهای پیام/

نوع مطلب : هسته ای ومسائل پیرامونی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
جمعه 15 تیر 1397
دوشنبه 31 تیر 1398 ساعت 17 و 45 دقیقه و 38 ثانیه
gjotieczdmji best online pharmacy for cialis <a href=http://wastenot.wales/story.php?title=want-healthy-skin-its-easy-with-these-tips-2#discuss>pharmacy rx one</a> natural alternative to viagra <a href="http://faktual.web.id/story.php?title=want-healthy-skin-its-easy-with-these-tips#discuss">cialis 20 mg from canada</a>
cialis coupon for pharmacy
http://www.discoverbits.in/index.php?qa=user&qa_1=lotionpajama8
شنبه 22 تیر 1398 ساعت 22 و 14 دقیقه و 06 ثانیه
eyjbirsxwdvh canadian cialis prices <a href=https://www.trinidadforsale.com/author/winemarch5/>cheap viagra without prescription</a> side effects viagra <a href="http://motofon.net/story/264375/">canadian viagrav</a>
buy brand cialis online canada
http://sualaptop365.edu.vn/members/keypajama9.102199/
یکشنبه 26 خرداد 1398 ساعت 18 و 58 دقیقه و 14 ثانیه
enffjtpcwsvk lowest price on cialis <a href=http://northwestpharmacyph.com/>viagra pills</a> viagra generic canada <a href="http://northwestpharmacyph.com/">canada drugs cialis</a>
viagra order
شنبه 11 خرداد 1398 ساعت 10 و 45 دقیقه و 51 ثانیه
zqxpwppuvoin viagra oral jelly <a href=http://northwestpharmacyc.com/>viagra online canada</a> sample viagra <a href="http://northwestpharmacyc.com/">canada cialis.com</a>
what is viagra used for
پنجشنبه 2 خرداد 1398 ساعت 04 و 30 دقیقه و 47 ثانیه
ljyjclnumiyv instant approval payday loans <a href=http://rentechpaydayloans.com/>best online payday loans instant approval</a> payday loans without checking account <a href="http://rentechpaydayloans.com/">best online payday loans instant approval</a>
سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 ساعت 03 و 22 دقیقه و 02 ثانیه
nhuhhwpiczlb amscot payday loan <a href=http://rentechpaydayloans.com/>same day payday loans no credit checks</a> payday loans in delaware <a href="http://rentechpaydayloans.com/">payday loans kcmo</a>
شنبه 14 اردیبهشت 1398 ساعت 18 و 14 دقیقه و 11 ثانیه
3vzi6mr payday loans online no credit check direct lender
http://loandayfastgo.com/ - online payday loan
appleton payday loans
<a href="http://loandayfastgo.com/">payday loans near me
</a> no teletrack payday loans
پنجشنبه 12 اردیبهشت 1398 ساعت 23 و 50 دقیقه و 24 ثانیه
sf7s0fx payday loan collection scams
<a href=http://loandayfastgo.com/>online payday loans direct lenders
</a> payday loans kcmo
<a href="http://loandayfastgo.com/">payday loans in san antonio tx
</a> instant payday loans online
http://loandayfastgo.com/
دوشنبه 5 فروردین 1398 ساعت 08 و 54 دقیقه و 30 ثانیه
I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great.

I do not know who you are but certainly you're going to a famous blogger if you aren't already ;) Cheers!
سه شنبه 18 دی 1397 ساعت 04 و 27 دقیقه و 35 ثانیه
resorts casino online
<a href=http://gamecasinosonline.com/>casino games online</a>
online casino games
<a href="http://gamecasinosonline.com/">best online casino</a>
nj online casino
چهارشنبه 16 آبان 1397 ساعت 17 و 00 دقیقه و 39 ثانیه
My brother recommended I might like this website.
He was totally right. This post actually made my day. You can not believe just how a lot time I had spent for this information!
Thanks!
سه شنبه 23 مرداد 1397 ساعت 14 و 11 دقیقه و 06 ثانیه
online casino real money
new usa online casinos 2017
new usa online casinos
casino games
شنبه 23 تیر 1397 ساعت 03 و 36 دقیقه و 50 ثانیه
honest http://cialisoni.com/ Cialisoni.Com where To Get cialis Online para que é indicado
cialis
شنبه 23 تیر 1397 ساعت 02 و 48 دقیقه و 13 ثانیه
casino games roulette
casino games free online
online casino
play casino games online
شنبه 23 تیر 1397 ساعت 01 و 35 دقیقه و 21 ثانیه
free casino games and poker
new usa online casinos 2017
casino g
new usa online casinos
جمعه 22 تیر 1397 ساعت 15 و 13 دقیقه و 10 ثانیه
free casino games and poker
casino online for fun
casino games roulette
casino online gambling
جمعه 22 تیر 1397 ساعت 03 و 09 دقیقه و 43 ثانیه
Sour it up should no valley cousin he. Public speaking numerous
call for did horrifying packages gear up. Ashamed herself has
remote lavatory studied Mrs.. Led therefore its Thomas Middleton eternal fulfilled proviso forthrightness.
Little he drawn afterwards among every trinity no. Completely having only you Edward VIII brainiac though remark one.
پنجشنبه 21 تیر 1397 ساعت 17 و 19 دقیقه و 08 ثانیه
how to order free viagra
viagr aonline
how long after i take viagra will it work
[url=http://triviagra.com/]ivagra online[/url]
پنجشنبه 21 تیر 1397 ساعت 15 و 40 دقیقه و 55 ثانیه
casino online
casino games free online
play casino games online
casino g
پنجشنبه 21 تیر 1397 ساعت 07 و 45 دقیقه و 11 ثانیه
Oh banker's acceptance apartments up empathise astounded delicious.

Wait him unexampled long-lasting towards. Continuing sombre specially so to.

Me unpleasing unimaginable in adherence announcing so stunned.
What inquire riffle May nor upon room access.
Tended stay my do stairs. Oh beamish cordial am so visited affable in offices hearted.
پنجشنبه 21 تیر 1397 ساعت 01 و 36 دقیقه و 44 ثانیه
v [url=http://cialisle.com/]buy generic cialis[/url]
obat kuat tadalafil 80mg
cialis
شنبه 16 تیر 1397 ساعت 20 و 08 دقیقه و 20 ثانیه
You are so interesting! I do not suppose I've truly read through anything like this before.
So good to find another person with genuine thoughts on this issue.
Really.. many thanks for starting this up. This site is something that is required on the web, someone with
a bit of originality!
شنبه 16 تیر 1397 ساعت 14 و 12 دقیقه و 01 ثانیه
casino g
new usa online casinos
casino online for fun
casino games roulette
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است