۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در یادداشتی به بررسی شرایط اقتصادی کشور و راهکارهای موجود در این زمینه پرداخته است.

یادداشت سلیمی‌نمین|سه گزینه دولت برای فعال‌سازی توانمندی‌های کشور

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، عباس سلیمی‌نمین، مدیر دفتر مطالعات و  تدوین تاریخ اسلام در یادداشتی به بررسی ایجاد نقدینگی در کشور پرداخته و راهکارهای پیش روی  دولت برای فعال‌سازی توانمندی‌های جامعه را بیان کرده است.


بیشتر بخوانید:

یادداشت سلیمی نمین| چرا حامیان مذاکره مستقیم با‌ آمریکا عقب‌نشینی کردند؟

شرایط اقتصادی کشور هر چند به‌طور کلی متأثر از تحرکاتی است که استقلال و موجودیت یک ملت را هدف گرفته است، اما بدون هیچ‌گونه تردیدی تصمیمات فاقد عقبه نشأت گرفته از برنامه کلان و حتی دیرهنگام در کنار آفات برخورداری از اقتصاد وابسته به نفت در آن که با آن مواجهیم نقش آفرین بوده‌اند.

ریاست جمهوری سابق هم نقدینگی را در کشور در طول دو دوره به سه برابر قبل از خود رساند، دولت کنونی نیز در نزدیک به پنج سال سرمایه‌های سرگردان و رها را به بیش از سیصد درصد افزایش داده است. این حجم فاجعه‌آمیز نقدینگی کافی است با جنگ فرامرزی هر زمان به سویی سرازیر شود که طبعاً همچون سیلی ویرانگر عمل خواهد کرد.یکی از عوامل موثر در بالا بردن حجم نقدینگی، پیدایش قارچ‌گونه موسسات مالی و اعتباری بوده است.

بنیاد شفافیت در پی کشف روابط پشت پرده مسئولان پولی و مالی کشور و موسسات مالی برآمده و براساس مستنداتی که دستگاه قضا علیه رئیس‌کل بانک مرکزی فعلی، دولت قبلی و معاونانشان اعلام جرم نموده است. سکوت ریاست محترم جمهوری در قبال خطاهای بی‌شمار این تصمیم‌سازان در حوزه پولی و ارزی کشور زمزمه‌هایی را در محافل اجتماعی و سیاسی برانگیخته است که آن چه بر قلم‌ها و زبان‌ها جاری است را می‌توان در قالب سه گزینه به ارزیابی نشست.

گزینه اول: فراخوان رئیس‌جمهور برای انتخابات زودهنگام، آن گونه که یکی از مردان سابق آقای دکتر روحانی، یعنی آقای موسویان طی مقاله‌ای پیشنهاد می‌دهد. در این ارتباط باید توجه داشت غالباً دولت‌ها برای استحکام و تحکیم موقعیت خود به انتخابات زودهنگام متوسل می‌شوند (آنگونه که در ترکیه شاهد بودیم)‌، اما از آن جا که فرصتی برای استمرار ریاست جمهوری کنونی براساس قانون اساسی وجود ندارد، ممکن نیست چنین گزینه‌ای با اقبال دولت دوازدهم مواجه شود. زیرا نوعی خودکشی سیاسی خواهد بود. مگر آن که برای همین امری تحت فشار شدید افکار‌عمومی و احزاب و گروه‌های سیاسی قرا گیرد که به هیچ وجه عاقلانه نیست و در نهایت نمی‌تواند تأمین کننده مصالح باشد؛ زیرا از یک سو صف بندی‌های داخلی را تشدید می‌کند و از دیگر سو بدعتی را بنیان می‌گذارد که عواقب شومی برای رقابت‌ها خواهد داشت، بدان معنی که به جای همکاری ناپایداری‌سازی دولت‌های رقیب را دنبال خواهند کرد.

گزینه دوم: تغییر ساختار اجرایی کشور از ریاستی به پارلمانی تا به عنوان رئیس قوه مجریه منتخب مجلس باشد، تبعیت از عقل جمعی از تصمیم‌سازی‌ها فزونی می‌یابد و تبعا از این طریق از خود رأیی‌هاکاسته خواهد شد، این گونه نیز مستلزم زمان قابل توجهی خواهد بود حتی صرفاٌ برای بررسی دقیق صعف‌ها و قوت‌های آن فراموش نکنیم یکبار کشور از الگوی پارلمانی به سوی ریاستی رفته است. گزینه‌هایی از الزامات آن ترمیم قانون اساسی است، نمی‌تواند پاسخی به یک شرایط و در دفع خصومت‌های آمریکا باشد.

گزینه سوم:‌ تقویت درک و فهم ضرورت اتحاد و اتفاق در میان همه توانمندی‌های جامعه اعم از سیاسی، اقتصادی و اجتماعی برای استحکام بنیان‌ها و زیرساخت‌ها برای مقابله با دشمن عهدشکن، البته گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد که خارج از مصالح ملی تعریف می‌شود؛ از آن جمله برقراری رابطه فی ما بین برخی سیاست مردان داخل با ایرانیان خارج‌نشین دارای پیوندهای بیشتر با غرب ستیزگی با ایران برای هوارسازی راه مذاکره با آمریکاست؛ این‌گونه گزینه‌ها که قدرت ملی را تضعیف و عزت و کرامت این مرز و بوم را لگدمال خواهد ساخت،مدنظر نیست؛بنابراین در یک مقایسه ساده می‌توان به این جمع بندی رسید که گزینه سوم عملی‌ترین و نتیجه‌بخش‌ترین راه در یک بازه زمانی کوتاه خواهد بود. در این چارچوب نیازمند یک فهم مشترک و جمعی خواهیم بود، و آن این که در ایران نیستند. این نیروهای اهریمنی در مسیر سلطه بر ایران از این ملت بارها سیلی‌های سختی خورده‌اند، اما اقدامات خصمانه شدیدی همچون کودتا، ایجاد قحطی بزرگ، کشتار، تجزیه و ... هرگز نتوانسته ریشه ایرانی عزمتمند را بخشکاند بلکه حتی در بدترین شرایط خفقان و سرکوب مجددا ریشه‌ها جوانه زده و حاصل آن ایستادگی در مقابل متجاوزان و زیاده خواهان در مقاطع مختلف تاریخ بوده است. بی‌جهت نیست که این‌بار، ریشه‌ها را هدف گرفته‌اند. در مواجهه با این حجم از دشمنی می‌بایست همه به رسالت تاریخی خود عامل باشند لازمه این امر فاصله گرفتن از کوته نظری‌های جناحی و گروهی است. به منظور فعال سازی همه توانمندی‌های جامعه دولت سه وظیفه مبرم و عاجل دارد.

1.ایجاد کانون رصد ملی: همه نظامات اقتصادی دولت می‌بایست به گونه‌ای در شبکه الکترونیک عرضه شود که امور در هر مرحله‌ای توسط آمار جامعه قابل رصد باشد.

2. واگذاری واقعی امور به مردم و نزدیک شدن روزافزون دولت به وظیفه ستادی خود که این امر از یک سور دولت را کم‌حجم و چابک می‌سازد و راندمان آن را به شدت افزایش می‌دهد فساد عمومی آن را کاهش می‌دهد و دیگر سو انگیزه جامعه را برای تلاش و کار در مسیر تولید و تصدی امور مربوط به آن ارتقا می‌بخشد.

3. دولت همان‌گونه که زمزمه انتظار اقداماتی چون شفاف سازی اصل 44 می‌رود تا این اصل مهم قانون اساسی را از سایه و پستو خارج سازد تا هم در ساختار و هم در شیوه‌ها و آیین‌نامه‌ها تغییرات لازم را شاهد باشیم. قوه قضائیه نیز قادر خواهد بود با پشتیبانی موثر خود از تصمیمات دولت می‌تواند در سرعت بخشی به تصمیمات موثر واقع شود. به طور کلی برقراری مرتب جلسات سران قوا با حضور نماینده‌ای از سوی رهبری و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌تواند مانند سایر مقاطع تاریخی حساس هماهنگی‌های لازم را میان سه قوه برای حل مشکلات و مدیریت دقیق آنها فراهم آورد.

انتهای پیام/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 4 تیر 1397
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است