۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

 

سرانجام مبهم مطالبات رهبری از قوه قضاییه

قوه قضاییه نتوانسته یا نخواسته در موضوعاتی اینچنینی با قدرت وارد عمل شود نیاز به بررسی های گسترده و گفتگو با مسئولان آن دارد. ولی قطعا در افکار عمومی پاسخ ها بسیار تلخ است و البته بی نیاز به تکرار. مطالباتی که ذکر شد جزو شاخص ترین موارد بودند که حقیقتا ابعاد روانی آنها بسیار گسترده بود و متاسفانه با مروری در رسانه ها میتوان شکست اعتبار قوه قضاییه در رسیدگی به آنها را دید.


به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ تغییرات قانون اساسی بعد از فوت حضرت امام خمینی (ره) که سبب شد شورای عالی قضایی به قوه قضاییه تبدیل شود یکی از مهم ترین تغییرات در ساخت قدرت بود. انتصاب ریاست این قوه از سوی ولی فقیه و تغییر ساختار شورایی به ریاستی سبب شد از سویی اختیارات رییس قوه قضاییه به شدت افزایش یابد و از سوی دیگر مسئولیت مستقیم هر اتفاق مثبت و منفی بر عهده وی باشد. دلیل اینکه فعالین دانشجویی و دلسوزان نظام جهت انتقادات خود را مستقیما به سمت ریاست این قوه نشانه رفته اند همین است که شخص اول قوه باید پاسخگوی عملکرد مجموعه تحت امر خود باشد.

یکی از موضوعاتی که سبب شکل گیری اختلاف نظر گسترده میان قوه قضاییه و تشکل های دانشجویی و فعالین انقلابی شده، سرانجام مطالباتی است که رهبر معظم انقلاب صریحا آنها را از قوه قضاییه مطالبه کرده اند ولی تاکنون هیچ نتیجه خوب یا بدی پیرامون آنها دیده نشده است. اینکه چرا بعد از هر مطالبه رهبری جلسه ای شکل میگیرد و صحبتی میشود و تمام؟ اگر این مطالبات به سرانجام مطلوب رسیده است چرا قوه قضاییه افکار عمومی را از آن مطلع نمیکند و اگر قفسه های بایگانی مقصد نهایی آنها بوده چرا مطالبه شرعی و قانونی شخص اول مملکت بر زمین مانده است؟ این سوالات بستر بسیاری از گلایه ها از قوه قضاییه است.

در ادامه برخی مطالبات رهبری از قوه قضاییه یادآوری میشود و امیدواریم مسئولان قوه قضاییه با روشنگری پیرامون آنها، دلسوزان نظام را با خود همراه کنند.


۱) سرانجام تلخ فرمان هشت ماده ای
۱۷ سال از صدور فرمان هشت ماده ای توسط  مقام معظم رهبری برای مبارزه ریشه ای با فساد میگذرد و تعداد پرونده ها با رقم هایی که برای مردم عادی جامعه ناخوانا است هر روز بیشتر و بیشتر میشود. پرونده هایی از جنس رفیق دوست، جزایری، زنجانی و در نهایت صندوق فرهنگیان که هنوز هم اخبار متعددی درباره گسترش عمق فساد در این مجموعه به گوش میرسد. در این میان اما عملکرد قوه قضاییه به غیر از فرستادن سه نماینده به کمیته میان قوه ای ارتقای سلامت نظام اداری چیز دندان گیری نبوده است. برخورد ضعیف با متخلفان دولتی بالاخص دولت احمدی نژاد از جمله نمرات بسیار ضعیف این قوه در اجرای فرمان هشت ماده ای است. 

تهدید مسئولان دولت احمدی نژاد مبنی بر اینکه یا خط‌قرمز‌های آنها باید رعایت شود یا اینکه کار را رها می‌کنند نظام را بر سر‌ دوراهی گذاشته بود. این موضع‌گیری‌های علنی و غیرعلنی و مجموع شرایط کشور و مصالح نظام، قوه قضاییه را به ملاحظه‌کاری سوق داد. در آن زمان قوه قضاییه با تمام پرونده‌های فساد برخورد می‌کرد، الا اطرافیان رئیس‌جمهور سابق؛ به همین‌خاطر دستگاه قضایی صبر کرد تا این افراد از مسئولیت کنار بروند تا به پرونده آنها رسیدگی کند. البته این رفتار برای قوه قضاییه افتخار نیافرید و باید همان زمان با خط‌قرمز‌ها برخورد می‌شد.

براساس متن این فرمان مقام معظم رهبری دو بند آن را مستقیما متوجه قوه قضاییه میکنند. اینکه "کار مبارزه با فساد را چه در دولت و چه در قوه‌ی قضائیه به افراد مطمئن و برخوردار از سلامت و امانت بسپارید. دستی که میخواهد با ناپاکی دربیفتد باید خود پاک باشد، و کسانی که میخواهند در راه اصلاح عمل کنند باید خود برخوردار از صلاح باشند." و "در امر مبارزه با فساد نباید هیچ تبعیضی دیده شود. هیچکس و هیچ نهاد و دستگاهی نباید استثنا شود. هیچ شخص یا نهادی نمیتواند با عذر انتساب به اینجانب یا دیگر مسئولان کشور، خود را از حساب کشی معاف بشمارد. با فساد در هر جا و هرمسند باید برخورد یکسان صورت گیرد." قوه قضاییه مناسب است فقط کارنامه عملی خود را در اجرای این دو بند اعلام کند. اینکه واقعا تحت فشار، تصمیمات خود را بر اساس چه منطقی گرفته است که همیشه شاهد بوده ایم مسئولان بعد از رفتن از مسئولیت بازخواست میشوند آنهم به طور بسیار محدود. اینکه چرا نهادهای مختلف قوه قضاییه هیچگاه گزارشی از اجرای این فرمان ولی فقیه به جامعه نداده اند همیشه سوال برانگیز بوده و البته دستاویزی برای حمله به این قوه.

به راستی سرنوشت بند بند این فرمان چه شد؟ راهبرد پیشگیری از جرم از ماهیت خود منحرف شده است که روند تولید پرونده کوچک و بزرگ هر روز در کشور شتاب سرسام آوری گرفته است؟ به راستی کارنامه مبارزه با فساد ( که به فرموده رهبری هزینه ساز است) قوه قضاییه در پیشگاه رهبری و مردم قابل قبول بوده است؟


۲) وقتی دانشجویان قربانی بازی سیاسی میشوند
"در موضوع بورسیه‌ها، موضوع به‌درستی پیگیری نشد و آن کاری که باید انجام می‌شد، محقق نگردید"؛ جمله ای تلخ که در آن زمان کام دانشجویانی که قربانی تسویه حساب دولت ها با یکدیگر شده بودند را شیرین کرد. جریان غلط‌ترین کار آموزش عالی در دولت یازدهم (به تعبیر مقام معظم رهبری) از خردادماه سال ۹۳ آغاز شد و بعد از کش و قوسی پر حاشیه با مفتضح شدن جریانی معلوم الحال در وزارت علوم پایان یافت. هیاهوی سیاسی و رسانه ای این شوی ضد فساد دولت روحانی چنان دامن جمعی از نخبگان علمی کشور را گرفت که مقام معظم رهبری عملکرد وزارت علوم در زمینه بورسیه‌ها را یکی از غلط‌ترین کارهای این وزارتخانه و  مصداق بی قانونی و بی اخلاقی برشمردند. رهبر معظم انقلاب صراحتا با رویه وزارت علوم در این پرونده مخالفت کرده و آن را مصداق ظلم دانستند و سرانجام اواخر آبان ماه ۹۴ بود که رهبر انقلاب با ورود دستگاه قضایی به پرونده بورسیه‌ها و رسیدگی به شکایت دانشجویان بورسیه‌ای موافقت کرده‌اند.

سوال این است چرا قوه قضاییه بعد از گذشت قریب به سه سال از این هیاهو چرا هیچ گزارشی ارائه نمیکند؟ اینکه وضعیت تک تک بورس ها به کجا رسید؟ دانشجویانی که زحمات چندین سال خود و از آن مهم تر حیثیت شخصی و علمی خود را در این میان از دست دادند چگونه به حق خود رسیده اند؟ سوالاتی که باز بی جواب مانده است.


۳) حقوق های نجومی و پنجه کشیدن به صورت انقلاب

افشای سند پرداخت حقوق مدیران بیمه مرکزی در خرداد ۹۵ سرآغاز یک رسوایی سیاسی، مالی و اخلاقی برای دولت حسن روحانی بود. انتشار مداوم فیش های حقوقی چند ده و حتی چند صد میلیونی چنان آرامش جامعه را بر هم زده بود که رهبر انقلاب در خطبه های نماز عید فطر همان سال این رویه را خیانت به آرمان های انقلاب اسلامی نامیدند و نتیجه عدم برخورد با آن را ، سلب اعتماد مردم از نظام دانسته که فاجعه بزرگی در پی خواهد داشت.

درد همین بس که در این موضوع تنها دو سوال میپرسیم و رد میشویم؛ سرانجام آن همه شدت و حدت قوه قضاییه در اینکه این قوه فقط با "آفتابه دزدها" برخورد نخواهد کرد چه شد؟ نتیجه دستور و تاکید رهبر انقلاب برای پیگیری و برخورد با این جنایت در حق آبرو و حیثیت انقلاب و بیت المال چه شد؟


۴)مطالباتی از جنس مردم

قوه قضاییه نتوانسته یا نخواسته در موضوعاتی اینچنینی با قدرت وارد عمل شود نیاز به بررسی های گسترده و گفتگو با مسئولان آن دارد. ولی قطعا در افکار عمومی پاسخ ها بسیار تلخ است و البته بی نیاز به تکرار. مطالباتی که ذکر شد جزو شاخص ترین موارد بودند که حقیقتا ابعاد روانی آنها بسیار گسترده بود و متاسفانه با مروری در رسانه ها میتوان شکست اعتبار قوه قضاییه در رسیدگی به آنها را دید. مطالبات رهبر انقلاب نه از جنس سیاست که از جنس دردهای روزانه مردم بوده اند، مطالباتی که پاسخ قاطع، سریع و آشکار قوه قضاییه به هریک از آنها میتوانست گستره و عمق آبرو وحیثیت نظام در افکار عمومی را شدت بخشد. باید منتظر ماند و دید قوه قضاییه میتواند فازغ از فشارهای سیاسی و رسانه ای آشکار و پنهان بر خود به عنوان جبهه پر قدرت اعتبار نظام عمل کند یا همانند قبل نمرات مردودیش بیشتر از قبولی خواهد بود؟

* گزارش از سعید درویشی

نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 2 تیر 1397
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است