۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
سعدالله زارعی در سخنرانی پیش از خطبه‌ها:

جان ۸ میلیون یمنی درخطر است/ تمام زیرساخت‌های یمن رانابود کرده‌اند

سعدالله زارعی نمایه

کارشناس ارشد مسائل منطقه با بیان اینکه جان هشت میلیون یمنی در خطر است، گفت: در جنگ ۴۰ روزه یمن تمام زیر ساخت‌های این کشور را با بمباران از بین بردند و مختصر امکانات موجود را تخریب کردند.


به گزارش مشرق، سعدالله زارعی کارشناس مسائل منطقه امروز در سخنرانی پیش از خطبه نماز عبادی - سیاسی جمعه اظهار داشت: جنگی که در حال حاضر در یمن راه افتاده است ظالمانه و بی‌رحمانه علیه مردم یمن اتفاق می‌افتد.

وی افزود: در یک جغرافیایی دولت و رئیس جمهور را برکنار و دولت دیگری بر سر کار آمد یعنی حق طبیعی یک ملت را با پررویی برکنار کردند و جنگ طاقت‌فرسایی به نفع خودشان راه انداختند.

کارشناس مسائل منطقه ادامه داد: سازمان ملل و شورای امنیت که به لحاظ ادعاهایی که مطرح می‌کنند مبنی بر حقوق بشر و حمایت از آن و در اصل باید حافظ و منافع ملتی مانند یمن شوند، با صدور قطعنامه‌ای مجوز جنگ ظالمانه علیه این ملت را صادر کردند و سرگرم به کرسی نشاندن اهداف خود هستند.

بیشتر بخوانید

زارعی ادامه داد: پیامد جنگ 40 ماهه‌ای که آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها، فرانسوی‌ها، عربستان و اماراتی‌ها علیه مردم مظلوم یمن به پا کردند را می‌توان در چند عنوان تفسیر کرد.

وی یکی از پیامدهای جنگ علیه مردم مظلوم یمن را این مسأله عنوان کرد که تمام زیرساخت‌هایی که مردم یمن داشتند را جنایتکاران از بین برده‌اند و به اعتراف خودشان 8 میلیون و 200 یمنی را در قحطی کامل قرار دادند البته همین مطلب در روزنامه گاردین هم قید شده است.

این کارشناس مسائل منطقه بر همین اساس اضافه کرد: متأسفانه از دیگر پیامدهای این جنگ می‌توان به شیوع بیماری‌های مسری در جامعه یمن نام برد، بیماری‌های مهلکی که روزانه جان کودکان، سالخوردگان و ضعفای یمنی را می‌گیرد.

زارعی با بیان اینکه متأسفانه جنگ جنایتکاران علیه یمنی‌ها مرگ خاموشی را در آنجا حاکم کرده است، گفت: در حال حاضر شاهد یک نوع نسل‌کشی در یمن هستیم.

وی با طرح این سؤال که حال باید دید عملیات نظامی را با چه تحلیلی آغاز کرده‌اند، گفت: مگر این جنایتکاران در عملیات گذشته شکست نخورده بودند. برخلاف مواردی چون لبنان، فلسطین، سوریه و عراق که ایران یا اتصال سرزمینی با آنها داشت و یا امکان رفت‌وآمد وجود داشت به ادعای اینها در سرزمین یمن زمانی که محاصره شکل بگیرد امکان اینکه از ایران کمکی به مردم یمن برسد وجود ندارد.

کارشناس مسائل منطقه با بیان دیگر تحلیل‌های آمریکایی‌ها و عربستان سعودی برای علت اصلی این جنگ گفت: به ظن خودشان انصارالله سلاح محدودی در اختیار دارد و این جنگ می‌تواند زمینه‌ای را فراهم کند تا انصارالله سلاح محدود خود را خرج کند و در واقع به گمان آنها می‌توانند انصارالله را خلع‌سلاح کنند. 

زارعی یکی دیگر از توجیهات و اهداف جنایتکاران در جنگ یمن را این مسأله دانست که یمن یک ترکیب سنی، شیعه دارد و با اتفاق افتادن این جنگ در یمن در حالی که محور انصارالله زیدی‌های یمن است می‌تواند یک نوع جنگ شیعه، سنی را در آنجا به راه بیاندازد.

زارعی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: در واقع اینها می‌گفتند فقدان توانمندی هواپیمایی و پدافندی یمنی‌ها آسمان را به طور مطلق در اختیار ما قرار می‌دهند و جنگ یک میدان یک طرفه به نفع سعودی‌ها و آمریکایی‌ها رقم می‌زند.

وی همچنین عنوان کرد: به زعم خودشان می‌گفتند ما سعودی‌ها و آمریکایی‌ها می‌توانیم یک ائتلاف بین‌المللی شکل دهیم و با نفوذ آمریکایی‌ها جنگ در یمن مشروعیت پیدا می‌کند.

کارشناس مسائل منطقه‌ای با تشریح روند جنگ عربستان و آمریکا علیه یمنی‌ها عنوان کرد: جنگ یمن تاکنون سه مرحله عملیات طوفانی، بازگرداندن امید و گرفتن عملیات سرپل‌گیری را به گفته جنایتکاران پشت‌سر گذاشته است. 

وی افزود: آمریکایی‌ها و سعودی‌ها ناچار شدند هدف جنگ را در مرحله عملیات سرپل‌گیری تغییر دهند و همین یعنی اعتراف شکست در عملیات نظامی.

زارعی بر همین اضافه کرد: اینها سه مرحله عملیات سرپل‌گیری را دنبال کردند اما در نهایت شکست خوردند و در واقع برای اینکه در عملیات سرپل‌گیری به نتیجه برسند فکر می‌کردند می‌توانند پرونده سیاسی منطقه را هم به نفع خود پیش ببرند.

کارشناس مسائل منطقه‌ای با اشاره به همکاری پنهانی آمریکا، عربستان سعودی، امارات ، فرانسه و اسرائیل علیه مردم یمن عنوان کرد: یکی از شگردها و اقدامات جدیدشان این بود که این همکاری پنهان را علنی کردند، علنی کردن این همکاری عملاً یعنی اینکه سعودی‌ها به تنهایی هیچ کاری نتوانستند بکنند.

وی با اشاره به اهداف شوم جنایتکاران در پروسه جنگ علیه مردم مظلوم یمن عنوان کرد: اینها می‌گفتند ما با استفاده از مدل جنگ عراق می‌توانیم حدیده را هم بگیریم. لذا شش لشکر آموزش‌دیده را وارد این مسأله کردند همچنین ناوهای نظامی آنها در دریای سرخ مردم یمن را گلوله‌باران کردند. اینها فکر می‌کردند با این حجم از گلوله‌باران انصارالله را خواهند ترساند.

زارعی همچنین تصریح کرد: فرماندهی عملیات یمن علیه حدیده را در دست گرفتند اما نتیجه این شد انصارالله هوشمند به اینها میدان داد و جنایتکاران را وارد میدان کرد و در نهایت با ضربات پی‌درپی امید آنها را سلب کرد.

کارشناس مسائل منطقه‌ ای گفت: انصارالله در واقع از طریق وارد کردن شافعی‌ها سعودی‌ها را با شکست مواجه کرد در حقیقت جنگ شافعی‌ها با انگلیسی‌ها، سعودی‌ها، فرانسوی‌ها و آمریکایی‌ها سبب به شکست کشاندن توطئه سنی‌های متحد انصارالله در یمن شد و نهایتاً انصارالله گرفتن تلفات را در دستور کار خود قرار داد.

زارعی ادامه داد: انصارالله با محاصره کردن نیروها توانست عملیات خود را پیش برده و هراس در دل جنایتکاران ایجاد کند. امروز وقتی آمریکایی‌ها بمباران می‌کنند بیش از اینکه انصارالله شهید دهند خودشان کشته می‌دهند.

«انصارالله در واقع مغلوب نشد و شرایط میدانی را به طرز درخشانی هدایت کرد و ضربات بی‌سابقه‌ای به آمریکا وارد کرد و نهایتاً ظرف دو هفته تعداد بسیار زیادی از آمریکایی‌ها تلفات گرفت.

وی در بخش‌های پایانی سخنانش با تشریح مواردی درباره انتظار یمنی‌ها از جمهوری اسلامی ایران گفت: از جمله توطئه جنایتکاران این بود می‌گفتند چون دسترسی ما ایرانی‌ها به یمنی‌ها آسان نیست بنابراین می‌توانند اهداف خود را پیاده کنند اما ما باید همواره ضمن همدردی با یمنی‌ها در روزنامه‌ها و رسانه‌هایمان از آنها حمایت کنیم. 

کارشناس مسائل منطقه‌ای افزود: پشتیبانی ما از یمنی‌ها برای آنها دلگرم‌کننده است همچنین در سطح مجامع تصمیم‌گیری هم دستوری برای به خاک مالیدن پوزه کثیف سعودی‌ها و آمریکایی‌ها باید شکل بگیرد.

زارعی در خاتمه عنوان کرد: یمن نباید در حاشیه‌تر برود بلکه باید به متن بازگردد بنابراین مردم می‌توانند از طریق سمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد برای نهضت کمک‌رسانی به مردم یمن وارد شوند و از آنها حمایت کنند.

منبع: فارس
نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 2 تیر 1397
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است