۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
نتانیاهو

رفیف دروکر گفت: نتانیاهو می‌خواهد به تمام کسانی که خواستار کناره‌گیری وی برای حل مشکلات شخصی و فسادش هستند، بگوید که این من هستم که می‌توانم با پروژه هسته‌ای ایران مقابله کنم.

نتانیاهو

رفیف دروکر گفت: نتانیاهو می‌خواهد به تمام کسانی که خواستار کناره‌گیری وی برای حل مشکلات شخصی و فسادش هستند، بگوید که این من هستم که می‌توانم با پروژه هسته‌ای ایران مقابله کنم.

سرویس جهان مشرق - بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی پس از سخنان شورانگیز دیشب خود نیز نتوانست تحلیل‌گران سیاسی و امنیتی را نسبت به آنچه که خطر برنامه هسته‌ای ایران نامیده بود، قانع کند. 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گرچه تلاش کرده بود با بیان برخی جزئیات ادعایی و بیان دروغ های بزرگ، ادعاهای غیر واقعی خود در رابطه با ابعاد نظامی فعالیت‌های هسته‌ای ایران را به خورد جامعه جهانی و به ویژه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بدهد، اما ضعف اسنادی که در این سخنرانی به آن اشاره شد، به اندازه‌ای بود که حتی تحلیلگران سیاسی رژیم صهیونیستی نیز قانع نشدند که این اسناد بتواند ایران را نسبت به فعالیت‌های نظامی خود محکوم کند. 

ألون بن دیوید تحلیلگر نظامی شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی به این موضوع اشاره کرد که سخنرانی اخیر نتانیاهو نتوانست این نکته را اثبات کند که ایران بعد از امضای توافق برجام به ابعاد تسلیحاتی  فعالیت‌های هسته‌ای خود ادامه می‌دهد.  

بنیامین نتانیاهو در حال نمایش اسنادی است که می‌گوید به ادامه برنامه مخفی هسته‌ای جمهوری اسلامی تحت نام "آماد" تعلق دارد.

مهمترین برداشتی که تحلیلگران مسائل منطقه و بین الملل نسبت به شوی تبلیغاتی اخیر نتانیاهو داشتند، این است که وی با مهارت و دقت بالایی تلاش داشت از هر راهکار ممکن دونالد ترامپ را قانع کند که در توافق هسته‌ای ایران با شش کشور صنعتی تجدید نظر کرده و آن را تعلیق کند. 

این تحلیلگران گرچه شانتاژ تبلیغاتی و فریب رسانه‌ای نتانیاهو را خوب و تاثیرگذار ارزیابی می‌کنند، اما معتقدند که دروغ بزرگ نتانیاهو  و ضعف و بی ارتباط بودن اسناد وی به حدی است که نمی‌تواند تاثیری در روند  مذاکرات دیپلماتیک طی روزهای آینده برای تعیین سرنوشت برجام داشته باشد. 

این همان چیزی است که شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز به آن اشاره کرده و در مطلبی که به نظر می‌رسد تمسخر سخنرانی اخیر نتانیاهو است، پیش بینی کرده که این سخنرانی تنها بتواند جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا را قانع کند. 

این رسانه صهیونیستی در ادامه می‌افزاید که ارزیابی‌ها از سخنرانی نتانیاهو نشان می دهد که این سخنان نمی‌تواند تأثیر قابل توجهی در دیدگاه و مواضع دونالد ترامپ داشته باشد. 

** جزئیات جنگ روانی نتانیاهو ضد ایران

اهتمام محافل تصمیم‌سازی رژیم صهیونیستی به این سخنرانی به حدی بود که وی متن سخنرانی خود را مو به مو از رو خواند. استفاده از فضای ویدئو پروژکتور و جایگاه کتابخانه‌ای که برای قرار دادن زونکن‌ها مورد استفاده قرار گرفته بود و صفحه‌ای که سی‌دی‌های متعددی در آن قرار داشت، همگی اصرار داشتند اینگونه وانمود کنند که ادعاهای نتانیاهو رنگی از واقعیت دارد.  چیزی که هرگز در مواردی که وی با نام سند تخلفات ایران در ابعاد نظامی پرونده هسته‌ای نام گذاشته، دیده نمی‌شد.

تمامی این صحنه‌سازی ها برای القای این مطلب بود که ثابت کند نتانیاهو ۵۵ هزار صفحه مدرک مستدل از تلاش ایران برای ساخت سلاح هسته‌ای در اختیار دارد. او همچنین صفحه‌ای مملو از  لوح‌های فشرده را نشان داد و گفت اینها نیز داده‌هایی است که موساد تهیه کرده است.

نتانیاهو همچنین با نشان دادن عکسی از یک انبار که مملو از گاوصندوق بود، مدعی شد ایران پس از امضای برجام، مواد رادیواکتیو مربوط به برنامه تسلیحاتی خود را به جایی در جنوب تهران منتقل کرده است.

پخش مستقیم شوی تبلیغاتی نتانیاهو از «صدای آمریکا»

** تخم‌مرغ‌های تل‌آویو در سبد شوی تبلیغاتی نتانیاهو

از نحوه انجام این سخنرانی و زمانبندی دقیق آن اینگونه بر می‌آید که رژیم صهیونیستی از تمامی پتانسیل‌های تبلیغاتی و اطلاعاتی و جاسوسی خود برای انجام این سخنرانی استفاده کرده است. این سخنرانی طرحی برنامه‌ریزی شده در ابعاد منطقه‌ای و بین‌المللی بوده و رژیم صهیونیستی برای موفقیت آن آمال و آرزوهای بلند بالایی داشت. 

این سخنرانی کمتر از دو هفته باقیمانده به مهلت ترامپ برای اعلام تصمیم نهایی خود در خصوص برجام انجام شد و نشان داد که رژیم صهیونیستی همچنان به مبارزه با این توافق ادامه داده و تلاش دارد فشارها بر کشورهای امضا کننده برجام را که همگی آنها -غیر از آمریکا- همچنان از برجام حمایت می‌کنند، افزایش دهد. 

نتانیاهو برای جلب توجه بیشتر جامعه هدف خود تلاش کرد با زبان انگلیسی صحبت کرده و به صورت مستقیم رهبران کشورهای اروپایی و آمریکا را مخاطب قرار دهد. وی فشار زیادی را  متحمل شد تا اینگونه وانمود کند که ایران به دنبال تولید تسلیحات اتمی است. 

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی  تلاش داشت از برخی جزئیات ریز  گزارش‌های مربوط به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای اثبات مدعای خود استفاده کند که نتایج کلی تمامی این گزارش‌ها تاکید کرده‌اند که ایران به توافق هسته‌ای پایبند بوده است. 

نتانیاهو با انتشار تصویری از محسن فخری‌زاده، مسوول برنامه هسته‌ای پنهانی "آماد" می‌گوید که او و شماری دیگر از عناصر کلیدی آن برنامه، هم‌اکنون روی پروژه "سپند" کار می‌کنند.

** آیا شوی تبلیغاتی نتانیاهو شکست خورد؟

به همین علت اگر این سخنرانی شورانگیز را در عوام فریبی و مظلوم‌نمایی اسرائیل موفق بدانیم، اما نمی‌توان انتظار داشت که این سخنرانی  بتواند تغییر قابل توجهی در مواضع سران کشورهای اروپایی نسبت به برجام ایجاد کند. بویژه در شرایطی که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این مدت ۱۰ گزارش منتشر و تایید کرده که ایران به طور کامل به تعهداتش پایبند بوده است.

دلیل این مدعا آنکه «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیشب در واکنش به نمایش تبلیغاتی نتانیاهو گفت که تل‌آویو هیچ مدرکی که نشان دهد ایران برجام را نقض کرده، ارائه نکرده است. موگرینی که در نشستی به میزبانی اتحادیه عرب صحبت می‌کرد، گفت: آنچه من در گزارش‌های اولیه دیدم، این است که نتانیاهو پایبندی ایران به تعهداتش در برجام، یعنی تعهدات این کشور پس از سال ۲۰۱۵ را، زیر سوال نبرده است. برجام، یا همان توافق هسته‌ای، بر اساس فرض حسن نیت یا اعتماد شکل نگرفته، بلکه بر اساس تعهدات محکم، ساز و کارهای راستی‌آزمایی و نظارت بسیار دقیق واقعیت‌ها است که این کار توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی صورت گرفته است.

سخنرانی نتانیاهو و توجه وی به قدرت موشکی ایران و تلاش برای ترساندن کشورهایی نظیر روسیه و عربستان از برد موشک‌های ایران که به ادعای نتانیاهو قادر به  حمل  کلاهک‌های اتمی هستند، نیز نشان از نگرانی‌های رژیم صهیونیستی نسبت به موشکهای دفاعی ایران است. این نگرانی را می‌توان در اظهارنظر مقامات آمریکایی از جمله دونالد ترامپ و مارک پمپئو نیز مشاهده کرد.

نتانیاهو در ادامه تلاش‌هایش برای جلب توجه جامعه جهانی با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه تماس گرفت. اما از وی نیز شنید که توافق هسته ای برای اطمینان از ثبات و امنیت بین‌الملل از اهمیت حیاتی برخوردار است و باید کاملا از سوی همه طرف‌ها اجرا شود.

** اذعان رسانه‌های صهیونیستی به شکست تبلیغاتی نتانیاهو

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعتقاد دارند نتانیاهو به‌ جای اظهارات احساسی خود می‌بایست دلایل قاطعی از تلاش‌های ایران برای تولید سلاح‌های اتمی ارائه دهد. تمامی شبکه‌های تلویزیونی رژیم صهیونیستی معتقدند که اظهارات نتانیاهو فاقد چنین اسناد و مدارکی بود. 

برخی رسانه‌های صهیونیستی به  پرونده‌های فساد اخیر بنیامین نتانیاهو و تحقیقات صورت گرفته از سوی پلیس رژیم صهیونیستی برای محکوم کردن وی اشاره کرده و اقدام اخیر نتانیاهو را دارای مصرف داخلی ارزیابی کردند.

رفیف دروکر  تحلیلگر مسائل سیاسی در شبکه ۱۰ تلویزیون اسرائیل در این رابطه می‌گوید: هیچ کدام از نخست‌وزیران اسرائیل در گذشته چنین شویی را از خود نشان ندادند. نمایشی که در آن کتابخانه ای از پرونده‌های واقعی و غیرواقعی وجود دارد و صحنه‌ها به حرکت در می‌آیند. نتانیاهو تمامی این اقدامات را تنها برای یک دلیل انجام می‌دهد و آن تاثیرگذاری بر روند سیاست داخل است. 

وی می‌افزاید: نتانیاهو می‌خواهد به تمام کسانی که خواستار کناره‌گیری وی برای  حل مشکلات شخصی و فسادش هستند، بگوید که این من هستم که می‌توانم با پروژه هسته‌ای ایران مقابله کنم. تمام آن چیزی که نتانیاهو به دنبال آن است، خلق داستان‌هایی برای توجیه ابقای خود در منصب نخست‌وزیری با وجود تمامی بحران‌ها، مفاسد و مشکلات داخلی اسرائیل است. 

** علت همگامی آمریکا با جنگ روانی نتانیاهو

شوی تبلیغاتی نتانیاهو را البته نباید جدای از تلاش‌های آمریکا برای فشار به 5 کشور دیگر در جهت تعلیق برجام ارزیابی کرد.شوی تبلیغاتی نتانیاهو را البته نباید جدای از تلاش‌های آمریکا برای فشار به 5 کشور دیگر در جهت تعلیق برجام ارزیابی کرد. مارک پمپئو وزیر خارجه جدید آمریکا که انتخاب وی نشان از اهداف پشت پرده ترامپ نسبت به برجام داشت، یک روز پیش از سخنرانی نتانیاهو در تل‌آویو با وی دیدار کرد.

او در بازگشت به آمریکا اذعان کرد که از تصمیم نتانیاهو و پرونده‌های وی اطلاع داشته و درباره آنها با نتانیاهو صحبت کرده است. وی که کاملا نسبت به بازخورد انتشار این اسناد دروغین در سطح بین‌الملل اطلاع داشت، در اظهاراتی که انسان را به یاد ضرب المثل معروف ایرانی «شهادت دم روباه» می‌اندازد، گفت:‌ می‌دانم افرادی هستند که درباره غیر واقعی بودن این اسناد صحبت می‌کنند. می‌توانم برای شما تأیید کنم که این اسناد واقعی هستند و صحت دارند.

وقتی از شکست جنگ روانی نتانیاهو ضد برنامه جامع اقدام مشترک سخن می‌گوییم، بدان معنا نیست که ترامپ استمرار این سند را در روز 12 می تایید خواهد کرد. بلکه تصمیم ترامپ - هر چه که می‌خواهد باشد- نباید این تصور را ایجاد کند که این سخنرانی بر ترامپ تاثیرگذار بوده است. ما برعکس رسانه های صهیونیستی اعتقاد داریم که این سخنرانی نمود تلاش‌های ترامپ برای افزایش فشار بر طرف‌های اروپایی وآسیایی جهت مخالفت با برجام است و از همین منظر باید آن را شکست خورده خواند.

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است