۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
۱۶ گامی که دولت باید در جهت حمایت از کالای ایرانی بردارد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با برشمردن ۱۶ گامی که دولت باید در جهت حمایت از کالای ایرانی بردارد، افزود: وقتی منافع مدیران در گروی واردات کالای خارجی است حمایت از تولید ملی معنا ندارد.

16 گامی که دولت باید در جهت حمایت از کالای ایرانی بردارد

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران پویا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی راهبرد اقتصادی سال 97 را «حمایت از کالای ایرانی » مطرح کرده‌اند. این راهبرد استمرار سیاست اقتصادی ایران در یک دهه گذشته نیز بوده است. در تحقق شعار سال هر کدام از دستگاه‌ها وظایفی دارند که در این رابطه گفت‌وگویی با حسینعلی حاجی‌دلیگانی؛ عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی برای واکاوی بیشتر این راهبرد داشته‌ایم؛

وی با بیان اینکه در اهمیت موضوع حمایت از کالای ایرانی همین بس که رهبر معظم سال 97 را به این عنوان نامگذاری کردند گفت: حمایت از کالای ایرانی دارای زوایا و جنبه‌های مختلفی است.

حاجی‌دلیگانی با ابراز اینکه یکی از زوایای حمایت از کالای ایرانی فعال کردن زمینه صادرات کالا است گفت: اما مهمتر از این بخش تأمین کردن نیازهای داخل است زیرا کشور خود یک بازار 80میلیونی است که یک بازار بسیار بزرگی در منطقه است.

* لازمه ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در کشور اقبال مردم به‌سوی کالای ایرانی

این نماینده مجلس شورای اسلامی با تأکید به اینکه در تحقق شعار سال همه اعم از نمایندگان، دولتمردان و همه اقشار نقش دارند گفت: حتی نقش مردم نیز در این زمینه تأثیرگذار است کما اینکه رهبر معظم انقلاب ابتدا مردم را مخاطب قرار دادند.

وی با اظهار اینکه مردم باید بدانند لازمه اینکه اقتصاد و اشتغال کشور به یک سرانجامی برسد حمایت از کالای ایرانی است گفت: حمایت مردم از کالای ایرانی این است که وقتی کالای ایرانی باکیفیت در بازار وجود دارد سراغ کالای خارجی نروند و این بازار بزرگ 80میلیونی را در اختیار کشورهایی چون چین، کره، هند و... نگذارند.

حاجی‌دلیگانی با تذکر اینکه مردم ایران باید همانند مردم چین، آمریکا، ژاپن، کره و سایر کشورها در این عرصه وارد شوند گفت: اگر مردم ایران در این عرصه وارد شوند به‌جهت ابعاد اعتقادی و حس وطن‌دوستی خاصی که بین مردم ایران وجود دارد در این زمینه بدون شک از سایر کشورها جلوتر گام بر خواهند داشت.

وی با تذکر اینکه مردم باید در این عرصه پایداری کنند تا موضوع اشتغال کشور حل شود گفت: در حال حاضر در آمار رسمی بیش از 4 میلیون بیکار وجود دارد که اگر فرهنگ خرید کالای ایرانی بین مردم رسوخ کند می‌تواند زمینه اشتغال بسیاری از این افراد باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 4 میلیون اشتغال یعنی جمعیتی بالغ بر 12 الی 16 میلیون نفر را تحت تأثیر قرار دادن، گفت: هرچقدر اشتغال در کشور افزایش پیدا کند باعث تولید ثروت، رفع فقر، کاهش آمار طلاق و آسیبهای اجتماعی می‌شود.

*هشدار به تولیدکنندگان داخلی؛ ایرانی بنجل‌بخر نیست

حاجی‌دلیگانی با یادآوری اینکه همکاری مردم از یک طرف است، گفت: طرف دیگر تولید کنندگان هستند که باید بدانند ایرانی جنس بنجل نخواهد خرید؛ بنابراین با استانداردسازی کالای خود تلاش کنند که کالای باکیفیت تحویل مردم خوب ایران بدهند.

وی افزود: مردم کشورمان باید بدانند که اکنون مردم دنیا به‌روی کالای ساخت خود تعصب دارند مثلاً چین که بزرگترین بازار جمعیتی جهان را دارد ابتدا سعی کردند که در اختیار خودشان باشد یا کشور آمریکا برای اینکه از کالای مکزیکی به داخل کشورشان جلوگیری کنند دیوار می‌کشد.

* شعاری که ترامپ را رئیس‌جمهور آمریکا کرد؛ حمایت از کالای آمریکایی

این نماینده مجلس شورای اسلامی با ابراز اینکه شعار اصلی ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری حمایت از تولید داخلی بود گفت: ترامپ با شعار حمایت از کالای آمریکایی توانست نظر مردم آمریکا را جلب کند.

حاجی‌دلیگانی با اظهار اینکه هرکس  وارد کره جنوبی می‌شود حق ندارد به‌همراه خود کالایی را داشته باشد گفت: مثلاً حتی برای عکس‌برداری با خود حق به‌همراه داشتن یک دوربین را ندارد و باید در کشور کره جنوبی دوربین خریداری و از آن استفاده کند.

وی با بیان اینکه اکنون نزاع بین آمریکا و چین بر سر همین واردات کالا است گفت: در چنین شرایطی وظیفه دولت این است که همانند سایر کشورهای جهان تولید ملی برایش اهمیت داشته باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وظایف دولت در این زمینه بسیار است گفت: در یک جمع‌بندی می‌توان آن را به 16 محور تقسیم کرد که مهمترین آن این است که دولتمردان به توانایی کشورمان در تولید کالا ایمان و اعتقاد داشته باشند.

حاجی‌دلیگانی با تأکید به اینکه دولتمردان بایست باور داشته باشند که راهی برای اقتصاد کشور جز حمایت از تولید ملی نیست گفت: چنین باوری است که عمل در این راستا را به‌وجود می‌آورد و انتخاب مدیران را نیز بر اساس این تفکر شکل می‌دهد.

* بی‌معنابودن حمایت از تولید ملی وقتی منافع مدیران در گروی واردات کالای خارجی است

وی با تصریح به اینکه تا وقتی منافع مدیران در گروی واردات کالای خارجی است حمایت از تولید  ملی معنا ندارد گفت: مشکل عده‌ای دیگر از مدیران این است که چشمشان به‌سمت خارج است و نمی‌توانند توانایی کشورمان را درک کنند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی محور بعدی را کنترل وارداتی دانست که به کشور منتقل می‌شود و اضافه کرد: محور بعدی جلوگیری از تقلب در واردات کالا است یعنی اکنون مشاهده می‌شود که کالایی به اسم کالای دیگری که در تعرفه نوشته شده است  وارد کشور می‌شود.

حاجی‌دلیگانی محور چهارم را اتخاذ سیاستهای پولی و ارزی در حمایت از کالای داخلی شمرد و ادامه داد: نحوه اتخاذ این سیاست از طرف دولت باید به‌گونه‌ای باشد که برای خریدار صرفه به خرید کالای داخلی باشد.

وی با اظهار اینکه محور پنجم این است که مبارزه جدی و مؤثر با قاچاق کالا باید صورت بگیرد گفت: محور ششم ممنوعیت عملی استفاده محصولات خارجی در دستگاه‌های دولتی است که باید صورت بگیرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید استفاده از کارگران خارجی ارزان‌قیمت محدود شود گفت: این نیروی کاری که از خارج وارد کشور می‌شود باعث می‌شود که علی‌رغم تولید کالای ایرانی نتیجه‌اش اشتغال برای نیروی فعال کشور نباشد.

حاجی‌دلیگانی با اعلام اینکه محور بعدی در حمایت از تولید داخلی معافیت یا تخفیف‌های ویژه مالیاتی برای تولید کنندگان داخلی در نظر گرفته شود گفت: محور بعدی در این رابطه نیز گرفتن مالیات از وارد کنندگان باشد به‌گونه‌ای که اگر محاسبه شود مقدار مالیاتی که وارد کننده می‌پردازد بیشتر از مقداری باشد که تولید کننده می‌پردازد و این به‌خلاف رویه‌ای است که اکنون جاری است.

* پرداخت 30درصدی مالیات تولیدکنندگان در شرایط عدم‌پرداخت مالیات توسط واردکنندگان

وی با یادآوری اینکه اکنون شرایط به‌گونه‌ای است که تولید کننده 30 درصد مالیات می‌دهد گفت: در شرایطی که وارد کنندگان به‌راحتی می‌توانند فرار مالیاتی کنند و اصلاً مالیات ندهند.

حاجی‌دلیگانی دهمین محور را اصلاح سازمان استاندارد دانست و افزود: اکنون مردم پشمی به کلاه سازمان استاندارد نمی‌بینند در صورتی که اگر سازمان استاندارد کمی قوی عمل می‌کرد مردم می‌توانستند به آن اعتماد کنند. وقتی همه کالاها استاندارد شد تقلبها از آن منقطع می‌شود.

* نرخ تسهیلات واردکننده 8درصد و نرخ تسهیلات تولیدکننده 18درصد

این نماینده مجلس شورای اسلامی با ابراز اینکه شرایط دیگری که به‌سود وارد کننده و علیه تولید کننده است مقدار سود بانکی وام تولید کننده است گفت: حداقل انتظاری که تولید کنندگان از دولت دارند این است که نرخ سود ریالی وام تولید کنندگان برابر نرخ تسهیلات ارزی بشود که به وارد کنندگان از صندوق توسعه ملی پرداخت می‌شود.

وی با تصریح به اینکه اکنون ملاحظه می‌شود که اگر کسی بخواهد کالای سرمایه‌ای وارد کشور کند و وامی از صندوق توسعه ملی دریافت کند نرخ سودش 8 درصد است در حالی که وقتی تولید کننده‌ای در داخل وامی را دریافت می‌کند نرخ سودش 18 درصد است، در چنین شرایطی طبیعی است که میل به واردات بیشتر از تولید خواهد بود چرا که در چنین شرایطی ارزش افزوده‌ای که فرد از طریق واردات به دست می‌آورد بیشتر از تولید خواهد بود.

حاجی‌دلیگانی با اظهار اینکه یک تبعیض آشکار دیگر به‌نفع وارد کننندگان نسبت به تولید کنندگان وجود دارد گفت: اگر شخصی وام ارزی بگیرد محل پروژه را به‌عنوان وثیقه می‌پذیرند اما برای اعطای ریالی تولیدکنندگان محل پروژه را به‌عنوان وثیقه بانکهای داخلی نمی‌پذیرند. بانکها باید در اعطای وامهای ریالی همچون اعطای تسهیلات ارزی به وارد کنندگان محل پروژه را به‌عنوان وثیقه بپذیرند.

وی با بیان اینکه نحوه توزیع ارز صندوق توسعه ملی در واردات کالای صنعتی نیز اشتباه است گفت: باید ارز به طرف ایرانی پرداخت شود نه به طرف خارجی که قرار است آن کالا را وارد ایران کند و طرف ایرانی باید ارز را مدیریت کند تا قدرت مانور بیشتری داشته باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: عدم شفافیت و مشخص نبودن شرکتهای طرف ایرانی در چنین «فاینانس‌هایی» (تأمین منابع مالی طرح‌های تولیدی به‌وسیله وام کم‌سود بانک‌ها) نیز محل اشکال است.

انتهای پیام/*

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 9 فروردین 1397
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic