۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

زن غربی یا مسلمان، انتخابت چیست؟

زن غربی یا مسلمان، انتخابت چیست؟
عفاف که از عفّت و حیا و حفظ زیبایی ها می آید امروزه از مهمترین نکات زن مسلمان است و می بینیم که چطور عده ای در دل کفر و کشوره ای همیشه مدعی آزادی برای حفظ عفاف تلاش می کنند و مانند خانم مروه شربینی (زن مسلمان مصری) که در دادگاه آلمان 18 ضربه چاق و می خورد و جلوی چشم همسر و کودکش شهید می شود تا برای عفاف خود و متلک های یک مرد که در پارک به او فحاشی کرد، اعاده حیثیت کند  و بگوید من برای عفاف و پوششم اهمیت قائلم، در مقابل هم عده ای روسری را به چوب می بندند و ....به گزارش راسخون : مقام معظم رهبری در بیانات خود در در دیدار با شاعران و مداحان در مقام زن چنین گفتند: «روز ولادت حضرت فاطمه‌زهرا(س) به‌عنوان «روز زن»، زن را در منطق اسلامی برخوردار از یک چهارچوب کامل است و افزودند :«زنِ اسلامی» موجودی است دارای ایمان، عفاف، رشد علمی و معنوی، اثرگذار در اجتماع، مدیر خانواده و مایه آرامش مرد و در کنار آن برخوردار از خصوصیات زنانگی مثل لطافت و آمادگی برای دریافت انوار الهی.»


ملاک های زن اسلامی


مهمترین کلمات و صفاتی که یک زن مسلمان می تواند داشته باشد را ایشان برای یک زن تمام عیار به کار بردند و به گونه‌ای دقیق توجه جامعه جهانی را به زن مسلمان جلب کردند.

مسئله ایمان خیلی مهم است، زیرا بسیاری دنبال زن مسلمان هستند ولی کاری به ایمان و اعتقادات او ندارند و از همان اول عروسی هم این را ثابت می کنند و لذا زندگی‌های منهای ایمان معمولا با آسایش و بدون آرامش است زیرا ذکر خداوند است که باعث سکینه و آرامش است و مگر می شود بدون این اهرم به نتیجه رسید.

عفاف که از عفّت و حیا و حفظ زیبایی‌ها می‌آید امروزه از مهمترین نکات زن مسلمان است و می‌بینیم که چطور عده‌ای در دل کفر و کشورهای همیشه مدعی آزادی برای حفظ عفاف تلاش می کنند و مانند خانم مروه شربینی (زن مسلمان مصری) که در دادگاه آلمان 18 ضربه چاق می خورد و جلوی چشم همسر و کودکش شهید می شود تا برای عفاف خود و متلک‌های یک مرد که در پارک به او فحاشی کرد، اعاده حیثیت کند و بگوید من برای عفاف و پوششم اهمیت قائلم، در مقابل هم عده‌ای روسری را به چوب می‌بندند و ....

مدیر خانواده هم نکته‌ای است که در این تغییرات زندکی کمی به آن اشاره کنیم. واقعا چرا مدیریت خانواده محبوب بعضی خانم‌ها نیست و پرستار و مهد کودک و مربی در خانه جایگزین مدریت خانواده بانوان شده است؟ مگر می‌شود کسی جای مادر و کارکرد‌های آن را بگیرد. چرا برای عده‌ای از زنان و همسرانشان حضور در عرصه‌های اجتماعی که در جای خود مهم است حاضرند تمام مهارت و استعداد ذاتی خود را از بین ببرند و فقط به نشستن پشت یک میز بسنده کنند.

مایه آرامش یعنی یک مسئولیت و یک استعداد الهی که خداوند هم  به آن اشاره کرده و فرموده است: «وَ مِنْ آیاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ أَنْفُسِکُمْ أَزْواجاً لِتَسْکُنُوا إِلَیْها [روم/21] و از نشانه های او این است که برای شما از جنس خودتان ( نه از فرشتگان و نه از اجنّه و غیر آنها ) همسرانی آفرید که در کنار آنها آرامش یابید.» چرا رهبری عزیز به این نکته اشاره کردند و چه ضرورتی داشت در این بحبوحه زنان را متوجه نقش مهم آنان کند. دقیق‌ترین این تذکر قطعا کم توجهی برخی زنان به این آرامشی است که خداوند در آنها قرار داده و مردان هم محتاج این آرامش هستند و برای زن هم این طور است. قطعا عده ای از این احتیاج سوء‌استفاده می‌کنند و مرد را در تنگناهای نیازش محصور و مشروط به کارهایی می‌کنند که آینده‌ای نگران کننده در انتظار است.


ملاک های زن غربی


 ایشان زن غربی را با این مشخصات بیان کردند: «امروز زن غربی مظهر مصرف، آرایش، جلوه‌گری مقابل مردان و وسیله هیجان جنسی است.»

مصرف در غرب یعنی زن را با تاریخ مصرف استفاده می‌کنند و به قول فلان خواننده غربی باید قابل استفاده باشی و‌الا کارت تمام است. این یعنی کالا گونه بودن زن که می‌تواند فرهنگ برخورد با زن را به تاریکی بکشاند که مگر می شود زن مصرف گونه مورد توجه قرار بگیرد.

جلوه‌گری و هیجان جنسی هم از مصیبت‌هایی است که با نظرات فروید و آزادی جنسی در صده اخیر به طرز وحشتناکی سرعت گرفته است. مدونا لوئیس خواننده مشهور امریکایی در این باره می گوید: «بله، اگر مرد هستید قاعده‌ای برای شما نیست، اما اگر زن هستید باید تابع قواعد بازی باشید. می‌پرسید کدام بازی؟ اینکه می‌توانید زیبا و بامزه و سکسی باشید اما ادای باهوش‌ها را در نیاورید. از خودتان نظر نداشته باشید، یا دست کم نظری نداشته باشید که خلاف وضعیت موجود باشد. یعنی به شما اجازه می‌دهند که مثل فاحشه‌ها لباس بپوشید و مردان مثل یک شیء با شما برخورد کنند اما اختیار این فاحشگی (مردانه‌پسند) را ندارید و به هیچ وجه نباید تخیلات جنسی زنانه را ترویج کنید. باید همان چیزی باشید که مردها از شما می‌خواهند.»[1] بله این حقیقت دقیقا همان هیجان انگیز بودن جنسی است که به زن در غرب ارزش و تاریخ مصرف بیشتری می دهد که به اعتراف خودشان امروزه تبدیل به یک تاسف عمیق شده است. 

امام خامنه ای در فراز دیگری گفتند: «شنیدید که تعداد قابل توجّهی از بانوان صاحب‌ مقام غربی، در همین چند ماه قبل از این، یکی پس از دیگری اعلان کردند که در دوران جوانی، در جریان مسائل اداری‌ که در آنجاها عضو بوده‌اند، با زور و با خشونت مورد سوءاستفاده قرار گرفته‌اند؛ این را به زبان آوردند، گفتند. اینها زنهای معمولی نیستند؛ زنهای برجسته‌ی غربی‌اند.»

این از پدیده‌هایی است که رهبری بسیار دقیق و عالمانه اشاره کردند که می‌تواند درس خوبی برای دختران خیابان انقلاب باشد که چرا در مهد آزادی و تمدن کمپین تو تنها نیستی (me_too#) به راه می افتد که هر کسی مورد تجاوز قرار گرفته خود را معرفی می کند و از درد پنهان خود می گوید تا بتواند به رسوایی متجاوزان کمک کنند. مثلا در مراسم اسکار و گلدن کلوپ امسال سینمای جهان هم زنان حاضر به خاطر اعتراض به تعرض به حریم زنان و هتک حرمت ها، با لباس سیاه حاضر شدند تا بگویند ما همچنین دنبال عفت بر باد رفته خود هستیم.

نکته مهم حضرت آقا در فضای فرهنگ این بود:

«این منطقی که می گوید (آقا شما اجازه بدهید مردم خودشان انتخاب بکنند)، خب در مورد شراب‌ فروشی هم هست؛ شراب را هم آزاد کنیم در کشور، هر کسی خودش دلش می خواهد بخورد، هر کس نمی خواهد نخورد! این حرف شد؟ در مورد همه‌ی گناهان بزرگ اجتماعی، این حرف وجود دارد؛ این حرف شد؟ شارع مقدّس بر حکومت اسلامی تکلیف کرده است که مانع از رواج حرام الهی در جامعه بشود؛ حکومت اسلامی موظّف است در مقابل حرام بایستد.»

اما بحث داغ جریان بی حجابی زنان ایرانی و بالا رفتن از پست برق و روسری را بر چوب کردن هم نیاز به تحلیلی دقیق دارد که رهبری به خوبی آن را مشخص کردند.

اگر ملاک به انتخاب شخصی است که این انتخاب قابل سرایت به دیگر گناهان و همان حجاب است و چطور این تحلیل را عقل سلیم می پذیرد. همان کشورهای ولنگ و باز برای خود قوانین دارند و نوع پوشش در هر محیط را با قانون دقیق و جرایم سنگین مشخص کردند و برای حجاب در بعضی کشورها باید صد‌ها دلار بپردازید تا با حجاب باشید و اینکه وظیفه حکومت چیست؟ مگر می شود عده‌ای از راه راست خلاف شرع انجام بدهند و بعضی هم با کلمه اجبار این جریان را تقویت کنند؟ لا اقل حرفی بزنید که خودتان هم اگر در راس کار بودید بتوانید انجام بدهید.

التماس تفکر

پی نوشت :

[1]. مشرق نیوز.
/2759/
نوع مطلب : زن ازدیدگاه اسلام، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 22 اسفند 1396
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic