۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

شرحی بر فرازهایی از دعای ندبه

یکی از وظایف شیعیان در عصر غیبت امام زمان (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) این است که به یاد آن حضرت باشند و صبح‌های جمعه دعای ندبه بخوانند، و ندبه کنند.

دعا برای ظهور و طلب حضرت
در غیاب حضرت گریه کنند و از خداوند حجت و ولی‌خدا را بطلبند، از خداوند بخواهند که حضرت را از پس پرده غیبت برای دوستانش در این عصر پر از ظلم و جور، فسق و فجور ظاهر گرداند، و به ما هم شایستگی و لیاقت دهد که بتوانیم از یاران آن بزرگوار باشیم.
مؤمنین به وسیله دعای ندبه می‌توانند علاوه بر اوقات سفارش شده در زمان‌های دیگر نیز آن حضرت را یاد کنند.


زهد از منظر عرفان
در اوایل این دعا آمده: «شَرَطْتَ عَلَیْهِمُ الزُّهْدَ فى دَرَجاتِ هذِهِ الدُّنْیا الدَّنِیَّهِ، وَ زُخْرُفِها وَ زِبْرِجِها، فَشَرَطُوا لَکَ ذلِکَ، وَ عَلِمْتَ مِنْهُمُ الْوَفاءَ بِهِ، فَقَبِلْتَهُمْ وَ قَرَّبْتَهُمْ»،
«زهد در مقامات و لذات و زیب و زیور دنیاى دون را بر آنها شرط فرمودى. آنها هم بر این شرط متعهد شدند و تو هم مى‌دانستى که به عهد خود وفا خواهند کرد. پس آنان را مقبول و مقرّب درگاه خود فرمودى».
ما از این جمله این برداشت را داریم که شرط تقرب به خدا زهد ورزیدن در این دنیا می‌باشد، و از دیدگاه عرفا منظور از زهد، زهد ظاهری نیست بلکه زهد باطنی است.
اگر شما در ظاهر هیچی {تعلق} نداشته باشی ولی در باطن تعلق داشته باشی، از نظر عرفا این زهد نیست. زهد این است که اگر هم داشته باشی دلت به آن (غیر خدا) تعلق نداشته باشد، دلت به محبت خدا وابسته باشد.
لذا در اشعار حافظ از زاهد مذمت می‌کند و می‌گوید زاهد، عارف نیست. و زاهدی که فقط در ظاهر در امور دنیا کم بخورد و کم بپوشد و … و تنها اکتفا به ظاهر نماید او عارف نمی‌باشد.

زهد عرفانی و تخلیه از تعلقات
عارف واقعی آن کسی است که واقعا تعلقات را از خودش پاک کرده باشد، و این ذکر شریف «لا حول و لا قوه الّا بالله العلی العظیم» کاربردش همین است که تعلقات به غیر خدا را از بین می‌برد و نابود می‌سازد و تخلیه و تحلیه شرط اول این ذکر شریفه است.
(تخلیه یعنی خالی کردن نفس و قلب از آنچه او را مانع و حائل شود و از توجه به خدا باز دارد. تحلیه، مزین و آراستن دل به آنچه سبب توجه و تقرب حق می‌شود.)

ادای حقوق آن حضرت
و در آخر دعا داریم «ﻭَ ﺃَﻋِﻨَّﺎ ﻋَﻠَﻲ ﺗَأﺩِﻳَﺔِ ﺣُﻘُﻮﻗِﻪِ ﺇﻟَﻴﻪِ ﻭَ ﺍلاِﺟﺘِﻬَﺎﺩِ ﻓِﻰ ﻃَﺎﻋَﺘِﻪِ ﻭَ ﺍﺟﺘِﻨَﺎﺏِ ﻣَﻌﺼِﻴَﺘِﻪِ»، «ﻭ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺑﺮ ﺍﺩﺍء ﺣﻘﻮﻕ ﺁﻥ ﺣﻀﺮت ﻭ ﺟﻬﺪ ﻭ ﻛﻮﺷﺶ ﺩﺭ ﻃﺎﻋﺘﺶ ﻭ ﺩﻭﺭﻯ ﺍﺯ ﻋﺼﻴﺎﻧﺶ ﻳﺎﺭﻯ ﻓﺮﻣﺎ».
از این جمله ما برداشت می‌کنیم که همیشه باید رفتارمان طوری باشد که آقا امام زمان (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) را اذیت و آزار ندهیم، و همیشه مطیع او باشیم، و پرهیز کنیم از اموری که خوشایند حضرت نیست، و بتوانیم با پی‌گیری این راه خودسازی و حقیقت و معرفت، امروزمان بهتر از دیروز و فردایمان بهتر از امروزمان باشد.
و همچنین بتوانیم با اذکار، اوراد، توسلات و توجهات قوی ان‌شاء‌الله خودمان را به آن مرحله برسانیم که غفلت و خطایی از ما سر نزند.

حضرت ولی‌نعمت عالم است
جمله‌ی دیگری در آخر دعا داریم: «ﻭَ ﺍﺟﻌَﻞ ﺻَلاَﺗَﻨَﺎ ﺑِﻪِ ﻣَﻘﺒُﻮﻟَﺔً ﻭَ ﺫُﻧُﻮﺑَﻨَﺎ ﺑِﻪِ ﻣَﻐﻔُﻮﺭَﺓً ﻭَ ﺩُﻋَﺎﺋَﻨَﺎ ﺑِﻪِ ﻣُﺴﺘَﺠَﺎﺑﺎً ﻭَ ﺍﺟﻌَﻞ ﺃَﺭﺯَﺍﻗَﻨَﺎ ﺑِﻪِ ﻣَﺒﺴُﻮﻃَﺔً ﻭَ ﻫُﻤُﻮﻣَﻨَﺎ ﺑِﻪِ ﻣَﻜﻔِﻴَّﺔً ﻭَ ﺣَﻮَﺍﺋِﺠَﻨَﺎ ﺑِﻪِ ﻣَﻘﻀِﻴَّﺔً»،
اینجا نشان می‌دهد که ولی نعمت ما نیز حضرت است، و سبب خلقت و وجود ما، حیات ما و نفس کشیدن ما وجود مبارک این انسان کامل و این امام بزرگوار می‌باشد، که [در اینجا] خدا را به امام زمان (عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) قسم می‌دهیم که: «خدایا تو را به امام زمان نماز ما را قبول کن، تو را به آن حضرت گناهان ما را ببخش، تو را به آن حضرت دعای ما را مستجاب کن، تو را به آن حضرت رزق را بر ما گشایش ده، تو را به آن حضرت هم و غم ما را برطرف کن، تو را به آن حضرت حاجتهای ما را روا کن … »

باید طالب حجت خدا باشیم
بعد از این‌ها یک مطلوب بسیار مهم است و آن اینکه: «ﻭَ ﺃَﻗﺒِﻞ ﺇِﻟَﻴﻨَﺎ ﺑِﻮَﺟﻬِﻚَ ﺍﻟﻜَﺮِﻳﻢِ»، «خدایا به ما اقبال کن [و روی بیاور]»، یعنی خدایا دلمان به یاد تو باشد، «ﻭَ ﺍﻗﺒَﻞ ﺗَﻘَﺮُّﺑَﻨَﺎ ﺇِﻟَﻴﻚَ» «و قبول کن که ما را نزدیک خودت کنی»، «ﻭَ ﺍﻧﻈُﺮ ﺇِﻟَﻴﻨَﺎ ﻧَﻈﺮَﺓً ﺭَﺣِﻴﻤَﺔً»، «خدایا یک نگاه مهربان به ما بکن»، که اگر این نگاه مهربان را به ما کردی: «ﻧَﺴﺘَﻜﻤِﻞُ ﺑِﻬَﺎ ﺍﻟﻜَﺮَﺍﻣَﺔَ ﻋِﻨﺪَﻙَ»، «یک کرامت و تکامل به واسطه‌ی همین یک نگاه دستگیر خداوندی، ما را کار ساز می‌سازد.»
حالا ما دنبال یک نگاهش هستیم. «ﺛُﻢَّ لاَ ﺗَﺼﺮِﻓﻬَﺎ ﻋَﻨَّﺎ ﺑِﺠُﻮﺩِﻙَ ﻭَ ﺍﺳﻘِﻨَﺎ ﻣِﻦ ﺣَﻮﺽِ ﺟَﺪِّﻩِ (ﺻَﻠَّﻲ‌ﺍﻟﻠَّﻪُ‌ﻋَﻠَﻴﻪِ‌ﻭَ‌ﺁﻟِﻪِ)»، «خدا این نظرت را از ما مگیر و ادامه بده تا آنجایی که بتوانیم به وسیله امام زمان کنار حوض کوثر برسیم و از حوض کوثر بنوشیم». «ﺑِﻜَﺄﺳِﻪِ ﻭَ ﺑِﻴَﺪِﻩِ ﺭَﻳّﺎً ﺭَﻭِﻳّﺎً ﻫَﻨِﻴﺌﺎً ﺳَﺎﺋِﻐﺎً لاَ ﻇَﻤَﺄَ ﺑَﻌﺪَﻩُ»، «خدایا با جامی که از دست آن حضرت بنوشیم [آنچنان] سیراب شویم، به طوری که دیگر هیچ احساس تشنگی نکنیم».
این نشان می‌دهد که ما باید همیشه تشنه آن حضرت باشیم.
و "مَاءٍ مَّعِین" در سوره تبارک تفسیر به آن حضرت شده است، یعنی آب خوشگوار، آب زلال، آبی که دل را خنک می‌کند. این آب خود حضرت و خود امام زمان(عجل‌الله‌تعالی‌فرجه) است.
منظور از آب نه این آب مادی، بلکه آن شراب معنوی است، که آن شراب را اگر انسان بنوشد مست از عشق خدا می‌شود. حافظ نیز به این معانی اشاره دارد.
در آیه آخر سوره تبارک (ملک) آمده:
«قُلْ أَرَأَیْتُمْ إِنْ أَصْبَحَ مَاؤُکُمْ غَوْرًا فَمَن یَأْتِیکُم بِمَاءٍ مَّعِینٍ»﴿۳﴾ «ﺑﮕﻮ: چه تصور میکنید؟ ﺍﮔﺮ ﺁﺏ (که مایه زندگانی) ﺷﻤﺎ (است، ﺩﺭ ﺯﻣﻴﻦ) ﻓﺮﻭ ﺭﻭﺩ، کیست که ﺁﺏ ﺭﻭﺍﻥ و گوارا ﺑﺮﺍﻳﺘﺎﻥ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺁﻭﺭﺩ؟»

نوع مطلب : ادعیه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 15 اسفند 1396
یکشنبه 2 تیر 1398 ساعت 11 و 43 دقیقه و 38 ثانیه

With thanks, Ample material.

cialis for bph cialis with 2 days delivery we like it cialis price can i take cialis and ecstasy cialis generika in deutschland kaufen generic cialis in vietnam cialis uk next day cialis dosage cialis alternative canadian discount cialis
شنبه 1 تیر 1398 ساعت 21 و 01 دقیقه و 33 ثانیه

Appreciate it, Loads of material.

cialis canadian drugs buy name brand cialis on line cialis from canada buy name brand cialis on line dosagem ideal cialis cialis 5 mg scheda tecnica cialis kaufen bankberweisung achat cialis en europe cialis price thailand cialis wir preise
شنبه 1 تیر 1398 ساعت 04 و 09 دقیقه و 48 ثانیه

Nicely put. Appreciate it!
cialis in sconto when can i take another cialis cialis 10mg prix pharmaci tarif cialis france low dose cialis blood pressure venta de cialis canada acquisto online cialis cialis great britain cialis generico in farmacia il cialis quanto costa
پنجشنبه 30 خرداد 1398 ساعت 01 و 10 دقیقه و 02 ثانیه

Nicely put. Regards!
cialis sale online prices on cialis 10 mg cuanto cuesta cialis yaho cialis therapie cialis baratos compran uk cialis bula cialis generico lilly cialis generico lilly cialis baratos compran uk 5 mg cialis coupon printable
سه شنبه 28 خرداد 1398 ساعت 10 و 09 دقیقه و 37 ثانیه

Incredible a good deal of beneficial tips.
precios de cialis generico generic cialis 20mg uk wow cialis tadalafil 100mg cialis price thailand chinese cialis 50 mg 5 mg cialis pharmacie en ligne legalidad de comprar cialis how to buy cialis online usa we like it cialis soft gel generic cialis at the pharmacy
دوشنبه 27 خرداد 1398 ساعت 03 و 51 دقیقه و 15 ثانیه

You actually stated that perfectly.
side effects of cialis tadalafil 20mg can i take cialis and ecstasy rezeptfrei cialis apotheke generic cialis pro cialis authentique suisse generic cialis at walmart cialis 5 mg funziona venta cialis en espaa only here cialis pills
یکشنبه 26 خرداد 1398 ساعت 00 و 11 دقیقه و 41 ثانیه

You actually mentioned it superbly!
where to buy cialis in ontario cialis generique cialis generico in farmacia i recommend cialis generico buying cialis on internet low cost cialis 20mg estudios de cialis genricos cialis 20mg preis cf the best site cialis tablets generic cialis with dapoxetine
شنبه 25 خرداد 1398 ساعت 10 و 05 دقیقه و 29 ثانیه

Valuable data. Thanks.
warnings for cialis callus where cheapest cialis link for you cialis price cialis tablets cialis online cialis reviews cialis price in bangalore opinioni cialis generico generico cialis mexico
جمعه 24 خرداد 1398 ساعت 05 و 38 دقیقه و 08 ثانیه

Thank you! Fantastic stuff!
prezzo cialis a buon mercato we choice cialis pfizer india cialis for bph sialis weblink price cialis buying brand cialis online generico cialis mexico cialis online napol cialis generic availability cialis 20 mg cut in half
پنجشنبه 23 خرداد 1398 ساعت 15 و 30 دقیقه و 35 ثانیه

Amazing all kinds of beneficial info.
buy online cialis 5mg acquisto online cialis cialis without a doctor's prescription where to buy cialis in ontario 5 mg cialis coupon printable cialis efficacit buy original cialis cialis 20 mg cut in half enter site 20 mg cialis cost legalidad de comprar cialis
سه شنبه 21 خرداد 1398 ساعت 06 و 30 دقیقه و 44 ثانیه

Cheers. I appreciate it.
cialis 5mg prix cialis billig cialis cost canadian discount cialis cialis en 24 hora cialis 20 mg effectiveness walgreens price for cialis legalidad de comprar cialis cialis generico en mexico cialis diario compra
شنبه 18 خرداد 1398 ساعت 19 و 18 دقیقه و 40 ثانیه

You said it adequately.!
cialis price thailand price cialis per pill cialis cost cialis in sconto cialis authentique suisse cialis canadian drugs buy cialis uk no prescription legalidad de comprar cialis prezzo cialis a buon mercato enter site 20 mg cialis cost
پنجشنبه 15 آذر 1397 ساعت 01 و 35 دقیقه و 56 ثانیه

Truly loads of excellent knowledge.
cialis ahumada cialis taglich buy cialis online generic cialis review uk cialis without a doctor's prescription cialis 5 mg effetti collateral generic cialis review uk are there generic cialis cialis e hiv cialis cuantos mg hay
سه شنبه 13 آذر 1397 ساعت 21 و 35 دقیقه و 59 ثانیه

Truly loads of good material.
generic cialis in vietnam cialis generique 5 mg cialis generico lilly cialis therapie wow look it cialis mexico does cialis cause gout cialis 100mg suppliers cialis free trial cialis 5mg prix brand cialis nl
سه شنبه 13 آذر 1397 ساعت 10 و 45 دقیقه و 38 ثانیه

Amazing write ups. Thanks a lot.
canadian drugs generic cialis cialis kaufen wo cialis wir preise cialis 5 mg para diabeticos generic for cialis prescription doctor cialis cipla cialis online cialis 20 mg weblink price cialis calis
دوشنبه 12 آذر 1397 ساعت 23 و 02 دقیقه و 46 ثانیه

Nicely put, Thanks a lot!
what is cialis cialis generisches kanada cialis 50 mg soft tab cialis authentique suisse cialis australian price cialis generico lilly cialis cuantos mg hay tadalafil 5mg click here to buy cialis cialis generico online
دوشنبه 12 آذر 1397 ساعت 10 و 12 دقیقه و 28 ثانیه

Thank you! Good information!
buy cialis sample pack precios de cialis generico cialis canada viagra vs cialis canadian discount cialis prix de cialis cialis authentique suisse price cialis best cialis price in bangalore cialis for sale
یکشنبه 11 آذر 1397 ساعت 09 و 33 دقیقه و 57 ثانیه

Many thanks. An abundance of tips.

compare prices cialis uk cialis daily viagra or cialis cialis for sale south africa cialis 05 buy original cialis generic cialis soft gels when will generic cialis be available acheter du cialis a geneve where do you buy cialis
شنبه 10 آذر 1397 ساعت 22 و 42 دقیقه و 37 ثانیه

Kudos, I like it!
cheap cialis try it no rx cialis cialis prezzo al pubblico prescription doctor cialis get cheap cialis price cialis wal mart pharmacy overnight cialis tadalafil cialis preise schweiz tadalafil 5mg prix cialis once a da
شنبه 10 آذر 1397 ساعت 09 و 25 دقیقه و 37 ثانیه

Incredible tons of wonderful knowledge!
viagra vs cialis vs levitra cialis tadalafil online import cialis cialis rezeptfrei acheter cialis meilleur pri how do cialis pills work cialis et insomni only best offers 100mg cialis cialis usa cost cialis price in bangalore
جمعه 9 آذر 1397 ساعت 22 و 09 دقیقه و 02 ثانیه

Cheers. A lot of postings!

generic cialis in vietnam cialis canada cialis herbs cialis generico milano generic cialis 20mg tablets prezzo di cialis in bulgaria warnings for cialis brand cialis nl generic cialis at walmart recommended site cialis kanada
جمعه 9 آذر 1397 ساعت 10 و 12 دقیقه و 46 ثانیه

Nicely put, Many thanks!
costo in farmacia cialis tadalafil 20 mg 5 mg cialis coupon printable price cialis wal mart pharmacy cialis sicuro in linea how to buy cialis online usa buy cialis uk no prescription click here cialis daily uk tadalafil tablets buy online cialis 5mg
چهارشنبه 7 آذر 1397 ساعت 23 و 09 دقیقه و 45 ثانیه

You made the point!
generic cialis in vietnam viagra vs cialis link for you cialis price generic cialis at walmart cialis arginine interactio buy generic cialis venta cialis en espaa if a woman takes a mans cialis cialis prezzo di mercato cialis en 24 hora
چهارشنبه 7 آذر 1397 ساعت 11 و 10 دقیقه و 16 ثانیه

Awesome information, Thanks.
cheap cialis tadalafil 10 mg generic cialis with dapoxetine generic for cialis ou acheter du cialis pas cher cialis para que sirve canadian cialis enter site very cheap cialis import cialis trusted tabled cialis softabs
دوشنبه 9 مهر 1397 ساعت 17 و 58 دقیقه و 22 ثانیه

Thank you, I value it!
cialis baratos compran uk canadian drugs generic cialis achat cialis en suisse prix cialis once a da cialis 200 dollar savings card click now buy cialis brand tadalafil tablets cialis flussig 200 cialis coupon cialis sans ordonnance
یکشنبه 11 شهریور 1397 ساعت 22 و 36 دقیقه و 09 ثانیه

Incredible quite a lot of amazing data!
achat cialis en europe cialis vs viagra only best offers cialis use cialis tablets australia tadalafil tablets calis cialis italia gratis cialis online cialis online holland only now cialis for sale in us
سه شنبه 23 مرداد 1397 ساعت 09 و 54 دقیقه و 43 ثانیه

You actually suggested that superbly!
online generic viagra pharmacy order viagra online without prescription viagra pharmacy viagra buy viagra pharmacy viagra buy viagra prescription viagra online with prescription online pharmacy viagra generic buy sildenafil online cheap buy viagra pharmacy buy original viagra
سه شنبه 23 مرداد 1397 ساعت 01 و 23 دقیقه و 53 ثانیه

Regards. An abundance of data!

venta de cialis canada generic cialis at the pharmacy cialis 10mg prix pharmaci cialis generico lilly cialis uk next day cialis wir preise cialis price in bangalore cialis in sconto cialis canada on line click here take cialis
دوشنبه 7 خرداد 1397 ساعت 16 و 42 دقیقه و 05 ثانیه

Thank you. Good information.
cialis pills price each cialis uk cialis tablets australia cialis official site cialis para que sirve what is cialis cialis generic availability cialis alternative cialis generico lilly acheter du cialis a geneve
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 ساعت 20 و 35 دقیقه و 43 ثانیه

Thanks a lot, A lot of material!

we choice free trial of cialis cialis 20 mg best price tadalafil 5mg acheter cialis kamagra cialis lowest price overnight cialis tadalafil cialis canadian drugs buy cialis online cialis side effects dangers generic low dose cialis
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو