۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

بلیت رفت آخوندی اوکی می‌شود؟

آخوندی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز درباره استیضاح آخوندی گفت:نامه استیضاح آخوندی از سوی تعدادی از نمایندگان امضا شده و منتظر اعلام وصول است.

مرکا:

بعیده مگراینکه ازقبل بلیط برگشت اماده شده باشه سهمیه ناطق دردولت تا لاریجانی هست شوخی فرض کنید


به گزارش مشرق، بی شک یکی از حادثه‌ خیزترین سال‌هایی که مردم ایران در این چند سال اخیر تجربه کرده‌اند همین سال 96 بود؛ از سیل و زلزله و توفان گرفته تا غرق شدن کشتی و برخورد قطار و سقوط بالگرد امدادی و نظامی. حوادث طبیعی را نمی‌توان پیش بینی کرد اما می‌توان آن را مدیریت کرد که البته در این بخش هم ستاد مدیریت بحران نشان داد که قابل اعتماد نیست و نمی‌توان در مواقع حساس و ضروری به آنها تکیه کرد.

در همین رابطه:

سومین استیضاح آخوندی به نتیجه می‌رسد؟

جدیدترین حادثه‌ای که باعث شد تا مردم ایران بار دیگر رخت عزا برتن کنند سقوط هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی آسمان متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. در این حادثه تلخ 66 نفر جان باختند و خانواده‌های زیادی داغ دار شدند. مشکلات صنعت هواپیمایی ایران بر کسی پوشیده نیست اما موضوع مهم این است که باید عوامل مقصر در ناکارآمدی‌های موجود مورد شناسایی قرار بگیرند و به مردم پاسخگو باشند همانگونه که مردم برای اشتباهاتشان باید به مقامات قضایی پاسخگو باشند.

تیر نخست


داستان استیضاح وزرای دولت دوازدهم سر دراز دارد و شاید به جرات بتوان گفت این موضوع در دولت روحانی و احمدی نژاد رونق بیشتری داشته است. یکی از پر استعدادترین وزرای دولت روحانی که استیضاح خور به شمار می‌رود  عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و یکی هم  علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. پروژه استیضاح این دو وزیر مدت‌هاست که کلید خورده بود اما هر بار به بهانه‌های مختلف این موضوع به عقب می‌افتاد و به زمان دیگری موکول می‌شد.
آخوندی و ربیعی وزارتخانه‌هایی را اداره می‌کنند که شاید بتوان گفت بیشترین برخورد را با مردم دارد، اما تقابل مسوولیت‌پذیری و مسوولیت‌گریزی آنها باعث شده تا کشور شاهد حوادثی باشد که قبل از این کمتر رخ می‌داد.  
اکبر رنجبرزاده عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، درباره وضعیت استیضاح ۳ وزیر دولت دوازدهم در مجلس، روز دوشنبه ۱۶ بهمن گفته بود: «در روزهای اخیر تعدادی از نمایندگان در حال جمع‌آوری امضا برای استیضاح وی هستند، اما هنوز تقاضای استیضاح به طور رسمی به هیات رییسه تحویل داده نشده است. پیش از این نیز یک بار استیضاح ربیعی در ماه‌های اخیر به هیات رییسه تحویل داده شد و فرایند قانونی‌اش را هم طی کرد ولی هنگامی که آماده اعلام وصول در صحن بود، تعداد امضاها دو باره کاهش یافت و به زیر ۱۰ نفر رسید و منتفی شد.»

در همین رابطه:

وزیر راه در ۵ محور استیضاح می‌شود


عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی همچنین درباره موضوع استیضاح عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی نیز اضافه کرد: «در این رابطه استیضاحی مطرح نشده، اما انتقاداتی از طرف نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون عمران درباره مدیریت بحران در برف اخیر مطرح است.»
در این رابطه مساله عدم آمادگی ستاد وزارت راه، راهداری‌های کشور و فرودگاه‌ها در جریان بارندگی سنگین اخیر از طرف نمایندگان مطرح و باعث انتقاد و نگرانی آنها شده و این نگرانی همچنان باقی است؛ فکر می‌کنم اگر پس از ایام بودجه پاسخ قانع کننده‌ای در این باره به نمایندگان داده نشود، ممکن است به سؤال یا استیضاح وزیر منجر شود.

منتظر اعلام وصولیم


محمد اسماعیل سعیدی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز درباره استیضاح آخوندی و ربیعی می‌گوید: «نامه استیضاح آخوندی از سوی تعدادی از نمایندگان امضا شده و منتظر اعلام وصول است، اما درباره استیضاح ربیعی اطلاع دقیقی ندارم.»
او در پاسخ به این سؤال که چرا دفعات قبلی استیضاح آخوندی کار به جایی نمی‌رسید، ادامه می‌دهد: «مسائل حوزه راه و شهرسازی پیچیده و بسیار زیاد است و با توجه به انتظارات مردم و مشکلاتی که بروز و ظهور کرده و وجود دارد عوامل اصلی است که نمایندگان از اختیارات خود استفاده کنند تا وزیر درباره اقداماتش پاسخگو باشدکه چرا این مسائل حل نمی‌شود.»


سعیدی اضافه می‌کند: «یکی از مسائل و موضوعاتی که اخیراً هم پیش آمد در بارندگی برف بود که خیلی کند عمل کردند و با 30 سانت برف 2 روز فرودگاه بین المللی امام خمینی و مهرآباد تهران فلج شدند و پروازها به تأخیر افتادند و به گفته مسوولان شرکت‌های هواپیمایی صدها میلیارد تومان خسارت به آنها وارد شد.»
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی می‌گوید: «این آخرین اتفاقی بود که افتاد و باعث شد این موضوع در نظر دوستان و همکاران شد که وزیر باید درباره مشکلات متعدد حوزه راه و شهرسازی و بافت‌های فرسوده، ریلی، هوایی، جاده‌ای و ... توضیح دهد. هنوز این مشکلات ادامه دارد.»

تعطیلات در وزارتخانه


در اتفاقاتی که خیلی از هموطنانمان در آنها جان باختند مسوولانی بسیار مشخص وجود دارند که به رغم ناکارآمدی همچنان سر کارند. در همه حوادثی که امسال رخ داد رد پاهای وزارت راه و وزارت کار دیده می‌شده است. به عنوان مثال نارضایتی‌های شغلی گسترده و تجمع‌های کارگران در اقصی نقاط کشور برای دریافت حق و حقوق‌شان در غیبت دستگاه‌هایی نظیر وزارت کار دیده شد.
وزارت راه نیز مشکلات کمی را برای مردم نداشته است، خلأهای نظارتی و همچنین عملیاتی در وزارت راه و شهرسازی و برخوردهای نابهنجار  وزیر همیشه شاکی با مردمی که حق‌شان را از ایشان طلب می‌کردند و فرار از پاسخگویی به رسانه‌ها و افکار عمومی، از نشانه‌های ضعف وزیر این وزارتخانه است.
در حوزه راه و شهرسازی حوادث زیادی رخ داده و همچنین کمبودهای زیادی وجود داشته و دارد که برای رفع آنها جز فرافکنی اقدامی انجام نشده است در حالی‌که در مدت پنج سال گذشته فرصت انجام هر اقدامی در صنعت حمل و نقل و راهداری و راه سازی بوده است.


استیضاح در انتظار وزرا


یکی از ابزارهای مهم در دست مجلس شورای اسلامی استیضاح است.عباس آخوندی و علی ربیعی وزرای راه و رفاه که به اعتقاد مردم و نمایندگان در این دو منصب کاری برای کشور نکرده‌اند، به عنوان مقصران اصلی حوادث و سوانح سال 96 بارها با سفارشات مختلف از استیضاح دورماندند اما این‌بار گویا موضوع جدی‌تر از این حرف‌هاست و کارد به استخوان نمایندگان رسیده تا برای رفتن یا بهتر بگوییم بیرون کردن این دو وزیر از وزارتخانه‌ها، تصمیم بگیرند.

در همین رابطه:

تقدیم نامه استیضاح آخوندی به هیأت رئیسه مجلس +عکس


نمایندگان در نامه‌ای به رییس جمهور خواستار استعفای این دو وزیر شده‌اند. در نامه‌ای که به رییس جمهور نوشته شده آمده است: «همانگونه که مستحضرید اکثر نمایندگان مجلس شورای اسلامی در طول دوران ریاست جمهوری جنابعالی تمام تلاش خود را در جهت حمایت از برنامه‌ها و اهداف جنابعالی و کابینه محترم‌تان مبذول داشته‌اند تا شرایط در کشور برای رسیدن به اهداف اعلام شده فراهم شود. متاسفانه در روند اجرایی کشور بی انگیزگی، سستی، رخوت، عدم وجود سازماندهی مناسب در مواجهه با مشکلات و بحران‌ها و از همه مهمتر کم دقتی در اولویت بندی امور اجرایی مردم شرایطی را فراهم کرده است که ناگزیر به تغییر آن هستیم. بحران‌های اخیر در امور اجرایی و مدیریتی چون بحران‌های حمل و نقل، عدم موفقیت در کاهش حداقلی مشکلات جوی، سیاسی کاری بیش از حد در اداره سازمان‌هایی که متولی بخشی از امور بنگاه‌های اقتصادی کشور هستند، عدم پایبندی به شعارها و برنامه‌های انتخاباتی، عدم پاسخگویی مناسب و از همه مهمتر به فراموشی سپردن حوادث به وقوع پیوسته، ایجاب می‌کند دو وزیر محترم آخوندی در وزارت راه و شهرسازی و  ربیعی در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی که اتفاقاً از دوستان خوب و ارزشمند ما هستند، از کابینه خارج و مدیران با انگیزه‌ای وارد آن شوند تا روح جدیدی در کابینه دمیده شود. اگر چه استیضاح این دو بزرگوار تقدیم هیات رییسه محترم شده است، ولی به نظر اینجانبان بهتر است قبل از طرح استیضاح در مجلس، شرایطی فراهم شود که دو وزیر محترم رأساً استعفا داده و حضرتعالی نیز با پذیرش آن شرایط کاری مناسب‌تری را در دو حوزه یاد شده فراهم کنید.»


تیره شدن رابطه


غلامرضا تاجگردون رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی از ارسال نامه‌ای به رییس جمهور برای استعفای آخوندی و ربیعی خبر داده و گفته است: «مدت‌ها این بحث مطرح بود که به نظر می‌رسد مقداری رخوت و سستی در برخی از ارکان دولت وجود دارد که ممکن است به تیره شدن رابطه دولت و مجلس منجر شود. هرچند وزرای راه وشهرسازی و تعاون،کار و رفاه اجتماعی از دوستان خوب ما هستند اما جمعی از نمایندگان مجلس در راستای اجرای قانون اساسی و توجه به حقوق ملت خواستار استعفای وزرای مذکور شدند.» او اضافه کرد: «در حال حاضر نامه برای استیضاح وزیر راه و شهرسازی و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به امضای جمعی از نمایندگان که از تمامی طیف‌های سیاسی مجلس هستند، رسیده است و تقدیم به هیات رییسه مجلس شده است. رویکرد نمایندگان برای استیضاح وزرای راه و شهرسازی و تعاون،کار و رفاه اجتماعی یک رویکرد و موضوع کاری است که باید توجه داشت در حوادث نفتکش سانچی و سقوط هواپیمای تهران به یاسوج وزارتخانه‌های راه‌وشهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه‌وشهرسازی مقصر هستند، البته شاید شخص وزیر مقصر نباشد اما در هر صورت وزارتخانه تحت مدیریت وزرای مذکور است.»


طرفداران: استعفا دهید


با وجود تمام کم و کاستی‌هایی که برخی از وزرای دولت یازدهم و دوازدهم داشته‌اند اما باز هم طرفدارانی در مجلس شورای اسلامی هستند که بیشتر از اینکه نماینده مردم و مطالبه گر حق و حقوق مردم بدون تعارفات و ملاحظات سیاسی باشند، طرفدار دولت‌اند و به جای فریاد زدن حق تصمیم بر لاپوشانی گرفته‌اند.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، گفته است: «علاوه بر تقاضای استیضاح وزرای راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که مشخص است از طرفداران رییس جمهور نیز بودند در نامه‌ای به رییس جمهور خواستار این موضوع شدند که علاقه‌مند نیستند وزرای راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صحن علنی مجلس استیضاح شوند، بنابراین باید وزرای مذکور استعفا بدهند تا روح تازه‌ای در کالبد وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی دولت دمیده شود.»


یکی از مهمترین مسائلی در پیشبرد برنامه‌های توسعه‌ای کشور مؤثر بوده، نبود مدیریت مسوولانه در برخی از مدیران رده بالای کشور به ویژه در وزارتخانه راه و رفاه بوده که از این رو ضربه‌های اساسی هم به منافع و جان مردم وارد شده است. وارد شدن وزارتخانه‌ها به فعالیت‌های اقتصادی در حالی‌که تحریم هستند باعث شده تا به سمت تهیه لوازم و ادواتی بروند که پایان عمر خود را می‌گذرانند.
در صنعت هواپیمایی که پرواز تهران یاسوج را به پروازی ابدی تبدیل کرد، عقب ماندگی‌های زیادی داریم و صد البته حضور وزارتخانه رفاه با عنوان هواپیمایی آسمانی و عدم تأمین هواپیماهای مطمئن و حداقل کم سن و بدون مشکل فنی باعث شدن تا امروز خانواده‌های زیادی عزیزانشان را با برف و آتش کفن پوش کنند. استیضاح این وزرا شاید اگر زودتر انجام می‌شد حداقل می‌شد امیدوار بود که میزان اتفاقات با حضور افراد کارآمد و خلاق و مسوولیت پذیر کاهش یابد یا حتی رخ ندهد. متاسفانه  انتخاب‌های اشتباه، ریشه خیلی از مشکلاتی است که امروز مردم آن را تجربه می‌کنند.

منبع: صبح نو

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 2 اسفند 1396
دوشنبه 12 شهریور 1397 ساعت 13 و 52 دقیقه و 52 ثانیه

Nicely put, Regards!
cialis generico in farmacia cialis canadian drugs cialis herbs cialis 5 mg scheda tecnica cialis online nederland only best offers 100mg cialis are there generic cialis cialis online rx cialis para comprar only best offers cialis use
یکشنبه 11 شهریور 1397 ساعت 21 و 20 دقیقه و 31 ثانیه

You said it adequately.!
cialis tablets australia wow cialis tadalafil 100mg cialis price in bangalore venta de cialis canada generic cialis in vietnam il cialis quanto costa only now cialis 20 mg cialis generique 5 mg cialis 05 click now cialis from canada
سه شنبه 23 مرداد 1397 ساعت 08 و 53 دقیقه و 43 ثانیه

Useful advice. Thanks!
buy viagra without consultation uk generic viagra uk where to buy viagra without prescription viagra professional can you buy viagra at cvs buy viagra without buying online viagra buy viagra cheap prices is sildenafil generic generic sildenafil citrate
سه شنبه 23 مرداد 1397 ساعت 00 و 28 دقیقه و 23 ثانیه

Thanks! I value it.
chinese cialis 50 mg cialis australia org we like it cialis soft gel cilas buy cialis online cialis reviews cialis 20 mg precios cialis peru cialis generico online cialis en mexico precio
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 ساعت 23 و 23 دقیقه و 14 ثانیه

You've made your point.
buy viagra online without prescription with overnight delivery buy viagra tesco pharmacy online generic viagra uk how to buy viagra without prescription buy viagra where is sildenafil generic viagra order online uk is it illegal to buy viagra where to buy viagra over the counter
یکشنبه 19 فروردین 1397 ساعت 00 و 00 دقیقه و 08 ثانیه

Nicely put. Appreciate it!
free generic cialis ou acheter du cialis pas cher overnight cialis tadalafil buy cialis cialis 5 mg para diabeticos cialis efficacit prescription doctor cialis india cialis 100mg cost we recommend cialis info cialis wir preise
جمعه 3 فروردین 1397 ساعت 02 و 43 دقیقه و 00 ثانیه

Fine forum posts. Regards!
buy cialis cheap 10 mg cialis daily reviews try it no rx cialis pastillas cialis y alcoho buy cialis online legal cialis cost weblink price cialis cialis 20 mg cialis 30 day trial coupon cialis online holland
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است