۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
بررسی موج ترویج خرافات در رسانه‏های غربی؛
عرفانی اومانیستی به نام «کابالا»
گروه‌های حامی اومانیسم ابعاد مختلفی را در راستای انحراف یکتاپرستی دنبال می‌کنند و از ابزارهای مختلفی نیز استفاده کرده‌ و خواهند کرد. یکی از این ابزارها، تولید مفاهیم غیر دینی در مقابل مفاهیم دینی است، که نمونه‌ی بارز این موضوع را می‌توان در روند تدریجی شکل گیری عنصری به نام «کابالا» مشاهده کرد...
  گروه فرهنگی-اجتماعی اندیشکده برهان/ رضا فرهادی؛  تهاجم علیه فرهنگ و تمدن اسلامی همیشه در دستور کار رسانه‌های غربی به عنوان یک اولویت مهم قرار داشته است، چرا که در کنار تمام مسایل سیاسی به دلیل تعارضی که آن‌ها با ایدئولوژی اسلامی دارند تمام تلاش خود را در راه تخریب همه جانبه‌ی آن انجام می‌دهند اما بحث هجمه علیه دین مبین اسلام تنها به سیگنال‌های تصویری تخریبی خلاصه نمی‌شود، بلکه آن‌ها سعی می‌کنند افزون بر این موج‌های مخرب به نوعی با ارایه‌ی موضوعاتی در مقابل مفاهیم اسلامی افکار بشر را از روش درست زندگی  منحرف سازند.
 
این موضوع به تدریج در تمام ابعاد در حال گسترش است، به ویژه در حوزه‌های پایه‌ای زندگی بشری مانند یکتاپرستی تلاش برای ارایه‌ی مفاهیم غیر دینی در دستور کار دستگاه رسانه‌ای غرب قرار گرفته است. نمونه‌ی بارز این موضوع را می‌توان موج اومانیسم در رسانه‌های غربی به ویژه آمریکایی دانست،  اومانیسم که در حال حاضر در عرصه‌ی سیاسی ـ رسانه‌‌ای غرب روز به روز در حال افزایش است دقیقاً در راستای انحراف بشریت از ادیان آسمانی به ویژه اسلام، تمام تلاش خود را می‌کند.
 
در این بین، گروه‌های حامی اومانیسم ابعاد مختلفی را در راستای این انحراف دنبال می‌کنند و از ابزارهای مختلفی نیز استفاده کرده‌اند و خواهند کرد. یکی از این ابزار، تولید مفاهیم غیر دینی در مقابل مفاهیم دینی است، که نمونه‌ی بارز این موضوع را می‌توان در روند تدریجی شکل گیری عنصری به نام «کابالا» مشاهده کرد. هر چند که در این بین کابالا تنها عنصری نیست که برای ترویج اومانیسم توسط این گروه‌ها به وجود آمده و مهم‌ترین مسأله‌ای که آن‌ها برای انحراف بشر به وسیله‌ی ابزارهای مختلف مطرح می‌کنند بحث شیطان پرستی و به نوعی تبعیت بی‌چون و چرا از شیطان است.
 
بحث هجمه علیه دین مبین اسلام تنها به سیگنال‌های تصویری تخریبی خلاصه نمی‌شود، بلکه آن‌ها سعی می‌کنند افزون بر این موج‌های مخرب به نوعی با ارایه‌ی موضوعاتی در مقابل مفاهیم اسلامی افکار بشر را از روش درست زندگی  منحرف سازند.
 
آن‌ها به صورت شبانه روزی از راه تمام ابزار و مفاهیم ساخته‌ی دست خودشان سعی می‌کنند پرستش شیطان را در مقابل پرستش خدای یگانه قرار دهند، در این بین، کابالا هم یکی از این مفاهیم برای ترویج شیطان پرستی  است؛ چرا که به طور واقع در کابالا صحبت از قدرتی است که در مقابل قدرت خداوند مطرح می‌شود. به واقع کابالا را می‌توان در راستای اهداف لابی‌های فرهنگی- سیاسی دانست که سعی دارند با ترویج شیطان پرستی به تهاجمی تمام عیار علیه یکتاپرستی در ادیان آسمانی دست بزنند و در این بین کابالا و جادو تنها یکی از مفاهیمی  هستند که گروه‌های شیطان پرست برای ترویج افکار خود و انحطاط اخلاقی بشر از آن‌ها استفاده می‌کنند.
 
کابالا، عنصر فکری انحرافی صهیونیسم برای بشر
 
کابالا نوعی «عرفان اومانیستی» است که توسط یهودیان پیرو ـ به ویژه ـ تفکرات صهیونیستی ساخته شده است. معادل عبری این کلمه یعنی «قبالا» به معنی قدیمی و کهن می‌باشد. برخی کابالیست‌ها «سلیمان ابن جبرییل» را اولین کسی می‌دانند که آیین عهد عتیق را کابالا نامید. این در حالی است که بسیاری از کارشناسان، کابالا را که ساخته‌ی جریان‌های فکری صهیونیسم است نه تنها بر مبنای هیج آیین آسمانی نمی‌دانند بلکه بر طبق شواهد پژوهشی کابالا نشأت گرفته از مصر باستان و تفکرهای خرافی آن زمان است.
 
از جمله نکاتی که در مورد کابالا بسیار قابل توجه است، مفاهیمی می‌باشد که در کابالا مطرح هستند و به نوعی حتی از عناصر اصلی آن به شمار می‌روند مصداق بارز این مفاهیم را می‌توان جادو دانست. در کابالا جادو از جایگاهی فوق العاده خاص و مقدس برخوردار است، جایگاهی که در چند سال اخیر گروه‌های یهودی در هالیوود بیش از اندازه روی آن تأکید داشته‌اند و با همین تأکید سعی کرده‌اند که کابالا را به وسیله‌ی عنصر جذابی مانند جادو گسترش دهند. به واقع آن‌ها با گسترش کابالا در نقطه‌ی مقابل سعی دارند که افکار عمومی را از ادیان، منحرف سازند. به ویژه که کابالا زیر مجموعه‌ای از تفکرهای شیطان پرستی است.
 
رسانه‌هایی که برده‌ی کابالا هستند
 
بهترین راه برای ترویج کابالا، رسانه‌های غربی هستند. رسانه‌هایی مانند هالیوود که بیش از رسانه‌های دیگر تاکنون در اختیار این طیف بوده‌اند. هالیوود همیشه و به ویژه در چند سال اخیر به صورت فوق العاده‌ای به ترویج عنصر کابالا پرداخته است به طوری که می‌توان به جرأت به این موضوع اشاره کرد که کابالیست‌ها در عمق هالیوود نفوذ کرده‌اند. کابالیست‌هایی که در هالیوود هستند کابالا را به عنوان قدرتی به نمایش می‌گذارند که تنها در اختیار شیطان است، در این میان نکته‌ی جالب این‌جاست که برای مبارزه با این عنصر باز هم باید از جادو، استفاده کرد.
 
کابالای هالیوودی، توطئه‌ای از شیطان پرست‌ها
 
در این بین نکته‌ای که در مورد بیش‌تر فیلم‌های کابالایی باید به آن اشاره کرد، تلفیق عناصر و مفاهیم گروه‌های شیطان پرستی با عنصر جادو در این فیلم‌هاست. چرا که در بیش‌تر این فیلم‌ها جادو به عنوان عنصری به نمایش گذاشته می‌شود که تنها در اختیار شیطان است و به همین دلیل شیطان در موضع قدرت و برتری حتی در مقابل قدرت خداوند قرار دارد و دقیقاً در همین جاست که این فیلم‌ها سعی دارند پرستش شیطان را امری موجه جلوه دهند و حتی به بیننده این موضوع را القا کنند که قدرت‌های منفی در جهان با عناصری مانند جادو، توانایی استیلا در همه‌ی ابعاد جهانی را دارند پس در مقابل آن‌ها باید سر تعظیم فرود آورد. از سوی دیگر در اکثر این فیلم‌ها نمادهای شیطان پرستی به صورت کاملاً مشخص به نمایش گذاشته ‌شود به ویژه نماد «چشم لوسیفر» (چشم شیطان) که در بیش‌تر این فیلم‌ها به نمایش در می‌آیند.
 
برای درک بهتر این موضوع اگر نگاهی به 7 فیلم مجموعه‌ی «هری پاتر» بیاندازیم کاملاً متوجه خواهیم شد که این همه تبلیغات برای فیلم‌هایی با این محتوا و به خصوص هری پاتر به چه دلایلی است.
 
اصل داستان «هری پاتر» حول یک مدرسه‌ی جادوگری می‌گذرد. کودکان هر سال با حضور در این مدرسه به آموختن جادو می‌پردازند.
 

 

از همان اولین فیلم، جادو به عنصر جدایی ناپذیر این فیلم تبدیل شد اما نکته‌ی قابل توجهی که در مجموعه‌های بعدی این فیلم دیده شد، روندی بود که بیش‌تر به فیلم‌های آخرالزمانی شباهت بود تا یک فیلم مخصوص کودکان!
 
به ویژه که از قسمت ششم یعنی «شاهزاده دورگه» که به کارگردانی «دیوید یاتس» تولید شد، سیر ورود فیلم به ژانر آخر الزمانی هالیوودی، سریع‌تر شد. این روند در کنار نوع جادویی که در هری پاتر مطرح می‌باشد دقیقاً تداعی کننده‌ی همان کابالایی است که بارها و بارها در فیلم‌های دیگری هم مشاهده شده، هر چند که به طور قطع هری پاتر اهداف فوق العاده مهمی دارد که در دیگر فیلم‌های کابالایی نمی‌توان آن‌ها را پیدا کرد.
 
از سوی دیگر بی شک هری پاتر که امروزه به یکی از سرگرمی‌های نوجوانان و جوانان دنیا تبدیل شده یکی از مظاهر ترویج اومانیسم مبتنی بر جادو است، اومانیسمی که در نهایت به پرستش شیطان و گرایش به سمت غیر خدا ختم می‌شود. برای همین اگر کمی تأمل کنیم متوجه خواهیم شد که ترویج تفکر انسان گرایی درکنار جادو باوری، دقیقاً در نقطه‌ی مقابل پرستش خدا است. همین جاست که باید به این موضوع پی برد که هری پاتر به دنبال القای چنین مسایلی در ذهن نوجوانان وکودکان از همان دوران کودکی یعنی در زمانی که شاکله‌ی تفکری شکل می‌گیرد، است.
 
از سوی دیگر جادویی که در فیلم هری پاتر وجود دارد دقیقاً از جنس جادویی است که در فیلم‌هایی هم‌چون سه گانه‌ی «ارباب حلقه‌ها» دیده می‌شود. چرا که در هر دوی این فیلم‌ها جادو در پایان دنیا حرف اول را می‌زند. جادویی که توسط جادوگران خوب و بد که به تعبیر کابالیست‌ها زعیمان دنیا هستند، اعمال می‌شود. زعیمانی که مروجان پرستش بزرگ‌ترین قدرت منفی، یعنی شیطان هستند.
 
هم‌چنین بی‌تردید لابی‌های هالیوودی که در پس پرده‌ی هری پاتر وجود دارند بدشان نمی‌آید که جوانان دنیا به جای دعا و گرایش به سمت یکتاپرستی به استفاده از چوب دستی و خواندن ورد علاقه‌مند شوند و سپس پس از مدتی به سمت گرایش به قدرت‌های منفی که در نهایت پرستش شیطان است، بروند.
 
نکته‌ای که در مورد بیش‌تر فیلم‌های کابالایی باید به آن اشاره کرد، تلفیق عناصر و مفاهیم گروه‌های شیطان پرستی با عنصر جادو در این فیلم‌هاست. چرا که در بیش‌تر این فیلم‌ها جادو به عنوان عنصری به نمایش گذاشته می‌شود که تنها در اختیار شیطان است و به همین دلیل شیطان در موضع قدرت و برتری حتی در مقابل قدرت خداوند قرار دارد و دقیقاً در همین جاست که این فیلم‌ها سعی دارند پرستش شیطان را امری موجه جلوه دهند و حتی به بیننده این موضوع را القا کنند که قدرت‌های منفی در جهان با عناصری مانند جادو، توانایی استیلا در همه‌ی ابعاد جهانی را دارند پس در مقابل آن‌ها باید سر تعظیم فرود آورد.
 
جادو، نماد قدرت شیطان در برابر قدرت خدا
 
اما در این بین باید به این نکته هم اشاره کرد که هری پاتر تنها فیلم جدید کابالا نیست. چرا که اگر نگاهی به فیلم «من شماره‌ی چهار هستم» به کارگردانی «دی جی کارسو» نگاهی بیاندازیم کاملاً متوجه خواهیم شد که فیلم‌های کابالایی آمیخته با جادو دقیقاً به دنبال جلب نوجوانان به سمت این تفکرات هستند.
 
این فیلم هم که به نوعی برای جوانان و نوجوانان ساخته شده دقیقاً مانند فیلم «پرسی جکسون و دزد صاعقه» به کارگردانی «کریس کلمبوس» به دنبال ترویج مسایل خاصی است. در همین راستا، موضوعی که به صورت زنجیره‌ای بین «هری پاتر»، «ارباب حلقه‌ها»، «من شماره‌ی چهار هستم» و «پرسی جکسون و دزد صاعقه» مشترک است  همین مسأله می‌باشد که در تمامی این فیلم‌ها جادو به عنوان ابزار قدرتی برای در اختیار داشتن دنیا به شمار می‌رود. قدرتی که به تعبیر این فیلم‌ها باعث استیلای شیطان برجهان شده و خواهد شد.
 
در حالی از این نماد قدرت در این فیلم‌ها صحبت می‌شود که گویی خدا در دنیا حضور ندارد. به طور کلی شاخصه‌ی اصلی فیلم‌های کابالایی جدید هالیوود دقیقاً همین موضوع است؛ یعنی نبود خدا و عدم وجود قدرت ورای قدرت انسان در این فیلم‌ها، که این قدرت انسان هم برگرفته از قدرت شیطان است و به نوعی شیطان چنین قدرت‌هایی را در اختیار زیر دستانش قرار می‌دهد!
 
در این بین نکته‌ی قابل توجه این‌جاست که در اکثر فیلم‌های جدیدی که برای نوجوانان ساخته می‌شود تا حدی که فضا فراهم است به نوعی جادو با اصل داستان آمیخته می‌شود، مثال بارز این موضوع را می‌توان در فیلم جدید «طفل شیرخوار پانچ» محصول 2011 هالیوود مشاهده کرد و یا اگر به مجموعه فیلم‌های «نارنیا»، نگاهی بیاندازیم دقیقاً متوجه همین موج جادو خواهیم شد. چرا که نارنیا هم تلاش زیادی در نمایش تمام عیار این عناصر داشته است.
 
از سوی دیگر نقطه‌ی مشترک تمام این‌ها اتصال جادوها به اهرام ثلاثه‌ی مصر و به نحوی برقراری ارتباط با رسوم دوره‌ی فراعنه است و این مطلب را بی‌شک نمی‌توان بی‌دلیل دانست و از نکات بسیار مهم است.
 
اهرام ثلاثه، منشأیی برای کابالیست‌ها
 
برای درک بهتر این مسأله اگر به قسمت سوم مجموعه فیلم‌های «ترانسفرمرز» نگاهی بیاندازیم متوجه خواهیم شد که چرا این فیلم صحنه‌ی نبرد پایانی را در اهرام ثلاثه‌ی مصر به نمایش می‌گذارد. دلیل این امر همان اتصال پایه‌های کابالا به اندیشه‌های دوران فراعنه است. در همین رابطه اگر به فیلم‌های «مومیایی 1و2» توجه کنیم، همین شباهت را می‌بینیم چرا که در این فیلم‌ها هم که به کارگردانی «استفان سامرز» تولید شده، اهرام مصر مرکز جادو و قدرت عالم بوده و همه‌ی اتفاق‌ها در این مکان‌ها رخ داده است.
 
اما نکته‌ی قابل توجه این‌جاست که کابالا تنها در فیلم‌های جادویی و یا فانتزی هالیوود نفوذ پیدا نکرده بلکه در ژانر فیلم‌های تاریخی آن هم تا جایی که توانسته تأثیرگذاری خود را به اثبات رسانده است. مصداق بارز این موضوع را می‌توان در فیلم «نبرد تایتان‌ها» و یا حتی فیلم‌هایی چون «زیگ فرید» آشکارا مشاهده کرد. به واقع این‌که در چنین فیلم‌هایی هم آثاری از جادو وکابالا دیده می‌شود تنها نشانگر قدرت نفوذ لابی‌های حامی این تفکرات در سینمای غرب است.
 
این در حالی است که به تازگی سریال (super natural)هم از سوی کمپانی‌های ساخت تولیدات تصویری در آمریکا وارد بازار فیلم و سریال شده است که در این سریال هم نشانه‌های مختلفی از کابالا دیده می‌شود. حتی سریال (Mortal Kombat: Legacy)  هم به تازگی در حال بازتولید است با همین رویکرد ساخته شده است. 
 
نمادهای ماسونی شیطان پرستان، پشتیبانی برای کابالا
 
از سوی دیگر باید به این موضوع هم اشاره کرد که در بسیاری از فیلم‌های کابالایی هالیوود و به طور کلی دستگاه رسانه‌ای غرب، نمادهای ماسونی به شدت دیده می‌شود. برای پی بردن به نفوذ گروه‌ها برای نمایش این نمادها کافی است فیلم «آواتار» به کارگردانی «جیمز کامرون» را بررسی کنیم، تا آن‌گاه به این نکته پی ببریم که لحظه‌های دعا کردن مردم پاندورا در این فیلم و یا حتی اعتقاد به فلسفه‌ای خاص درباره‌ی روح که در بین مردم پاندورا در این فیلم وجود دارد و یا حتی درخت ایوا که در این فیلم نماد امنیت و آرامش است همه و همه از نمادهای آشکار کابالا می‌باشد.
به خصوص که صحنه‌های گردهمایی و دعا کردن مردم سیاره‌ی پاندورا آن قدر جذاب به تصویر کشیده شده که بی‌تردید در پی جلب نظر بیننده به ریشه‌های فکری پنهان این دعا کردن است. دعا کردنی که به تعبیر خود فیلم برای خدا نیست. پس به طور قطع ریشه‌ای دیگر دارد، ریشه‌ای که در افکار مرموز کابالا نهفته است.
 
مرلین، دست پخت ماسون‌های انگلیسی
 
اما هیچ گاه نباید فیلم‌هایی که درباره‌ی پدر جادو یعنی «مرلین»، ساخته شده است را فراموش کرد، چرا که هالیوود همیشه فیلم‌های مختلفی با سوژه‌ی اسطوره‌ی جادو یعنی مرلین تولید کرده است. بسیاری بر این باوراند که گروه‌های جادوگری که در لابی‌های ماسونی در قرون 17 و 18 در انگلستان نفوذ پیدا کرده‌اند، به تدریج مرلین را به عنوان یکی از اسطوره‌های انگلیسی کم کم وارد عرصه‌ی سینما کرده‌اند تا بعدها در عرفان یهود از آن استفاده کنند! چرا که بی‌تردید پرداختن به یک سوژه توسط شرکت‌های فیلم و سریال در غرب به ویژه آمریکا و انگلستان بی‌دلیل نیست. از سوی دیگر علاوه بر این‌که تاکنون فیلم‌های فراوانی درباره‌ی «افسانه‌ی مرلین» ساخته شده است.
 
به تازگی سریال مرلین هم وارد بازار شده، که این مسأله نشان می‌دهد که باز هم موج‌های جادویی کابالا بازار محصولات تصویری را در اختیار خواهد گرفت اما بحث ترویج جادو و خرافه تنها در مورد ژانر فانتزی و آخر الزمان هالیوود نیست و حتی به طور کلی محدود به هالیوود نمی‌گردد، چرا که اگر به شخصیت‌هایی مانند «دیوید کاپر فیلد» و یا در عصر حاضر «کریس آنجل» نگاهی بیاندازیم متوجه خواهیم شد که حمایت لابی‌ها و شخصیت‌های این افراد که به عنوان جادوگر مطرح هستند، برای چیست؟
 
این حمایت‌ها در حالی است که بسیاری از شبکه‌های ماهواره‌ای در حال حاضر به طور منظم برنامه‌های کریس آنجل را پخش می‌کنند! ی‌تردید در کنار این حمایت‌ها، رفتار خود کریس آنجل هم دقیقاً در راستای ترویج افکار خرافی کابالایی است، چرا که گردن بندهای او، رفتارهایش، نشانه‌هایی که در برنامه‌های خود از آن‌ها استفاده می‌کند! همه و همه از نمادهای عیان ماسونی هستند که وابستگی او را به نمایش می‌گذارد و نکته‌ی جالب توجه این‌جاست که خود او هم دقیقاً سعی دارد که جادو را به عنوان نماد قدرت به مردم نشان دهد تا به سمت این موضوع جلب شوند.
 
از سوی دیگر برای این افراد به هیچ وجه بحث تردستی مطرح نیست. بلکه تأکید اصلی آن‌ها روی جادو با قدرت فوق الطبیعی انسانی است که حتی بعضی از آن‌ها معتقدند که این جادو، جادوی سیاه است که از طرف شیطان به وجود آمده و به همین علت است که بسیاری هری پاتر و دیگر فیلم‌های کابالایی را دقیقاً در راستای القای مفاهیم گروه‌های شیطان پرستی می‌دانند. گروه‌هایی که از هالیوود به عنوان مهم‌ترین ابزار برای ترویج اهداف و اندیشه‌های خود بهره می‌برند.
 
در همین راستا، کابالیست‌ها که همان گروه‌ها و لابی‌های پشت پرده‌ی هالیوود و نمایندگان فرقه‌های انحرافی و شیطان پرستی هستند به شدت در تلاش‌اند که عناصر کابالا را در زندگی انسان‌ها به عنوان یک رکن جدایی ناپذیر فکری معرفی کنند و برای همین هر روز موج تولیدات با این محتوا را در تمامی عرصه‌ها گسترش می‌دهند تا با افزایش حجم محصولات بالاخره به بیننده این مسأله القا شود.
 
هشدارهای فرستادگان خدا درباره‌ی ترویج خرافات
 
اما در کنار تمام این مسایل باید به این نکته اشاره کرد که ترویج کابالا با غول‌های رسانه‌ای، زنگ خطری است برای جوامع دینی به ویژه اسلامی، چرا که دقیقاً در نقطه‌ی تقابل با تعالیم آن‌ها بوده و این تعارض در صورت عدم روشنگری می‌تواند باعث ایجاد مشکلات عقیدتی شود. از سوی دیگر پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) درباره‌ی هرگونه ترویج خرافات و آسیب‌های آن برای جامعه‌ی دینی بارها و بارها هشدار داده‌اند و حتی در دوران ایشان که خرافات موج می‌زد، پیامبر اکرم(صلی‌الله‌علیه‌وآله) تلاش فراوانی برای مبارزه با این تفکرات انجام دادند.

 

 
به هر صورت باید درکنار تمام این مسایل به این نکته‌ی بسیار مهم توجه کرد که فرقه‌های انحرافی شیطان پرستی که برای ترویج افکار خود در سطح افکار عمومی جهان از ابزاری مانند هالیوود استفاده می‌کنند تنها به فیلم‌های کابالایی اکتفا نکرده و در ژانرهای دیگر سینمای هالیوود هم تلاش و نفوذ کرده و فیلم‌هایی با محتوای مورد نظر خود که درآن افکار آن‌ها نهفته است تولید کرده‌اند. نمونه‌ی بارز این موضوع را می‌توان در سینمای ژانر وحشت و سینمای آخر الزمان هالیوود مشاهده کرد. در ادامه به بررسی چگونگی به وجود آمدن این ژانرها در سینمای هالیوود و نقش فرقه‌های انحرافی و شیطان پرستی در این سینما، خواهیم پرداخت.*
 
*رضا فرهادی، پژوهشگر/انتهای متن|
نوع مطلب : بهتربشناسیم(سیاسی)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 29 بهمن 1396
دوشنبه 12 شهریور 1397 ساعت 13 و 26 دقیقه و 52 ثانیه

Terrific material. Cheers.
cialis taglich cialis e hiv cialis kaufen acheter cialis kamagra cialis generico milano side effects of cialis cialis canadian drugs cialis generico in farmacia cialis baratos compran uk cialis side effects dangers
سه شنبه 23 مرداد 1397 ساعت 08 و 39 دقیقه و 20 ثانیه

Nicely put, Thank you!
blue pills viagra for cheap prices buy cheapest viagra online viagra how to get a prescription buy generic viagra online uk how old to buy viagra buy viagra where sildenafil citrate tablets buy prescription viagra online buy sildenafil online uk
سه شنبه 23 مرداد 1397 ساعت 00 و 16 دقیقه و 08 ثانیه

Reliable write ups. Thanks!
cialis pills rx cialis para comprar cialis daily reviews cialis prices in england link for you cialis price cialis 5mg cialis generique non 5 mg cialis generici cialis generic tadalafil buy buying cialis on internet
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 ساعت 17 و 52 دقیقه و 23 ثانیه

Many thanks. I value this!
discount cialis 5 mg cialis pharmacie en ligne cialis generico postepay cialis cost cialis purchasing how much does a cialis cost online prescriptions cialis buy cialis cheap 10 mg purchasing cialis on the internet cialis 5mg prix
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1397 ساعت 21 و 53 دقیقه و 29 ثانیه

With thanks. I appreciate this.
viagra pharmacy viagra buy viagra without presc vigra buy viagra from india purchase viagra online prescription viagra uk buy female viagra online viagra price uk online cheap viagra pharmacy usa online
شنبه 18 فروردین 1397 ساعت 22 و 49 دقیقه و 12 ثانیه

You suggested it wonderfully.
if a woman takes a mans cialis 40 mg cialis what if i take generic cialis 20mg tablets we use it cialis online store cialis 100mg suppliers cialis prices in england cialis 20mg cialis en mexico precio cost of cialis per pill miglior cialis generico
جمعه 3 فروردین 1397 ساعت 01 و 19 دقیقه و 54 ثانیه

You expressed it very well!
acheter du cialis a geneve cialis 20 mg cost only now cialis for sale in us we recommend cialis info 5 mg cialis coupon printable generic low dose cialis cialis 5 mg schweiz free cialis generic cialis with dapoxetine achat cialis en itali
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است