۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
پرفسور فرادا در گلوبال ریسرچ نوشت:

نقشه «ب» آمریکا برای سوریه: اشغال یک‌سوم شمالی این کشور+ نقشه

آخرین وضعیت سوریه

رئیس پروژه کمک‌های ایالات متحده به همراه فرمانده سنتکام اخیراً از رقه سوریه بازدید کرده‌اند و دیوید ساترفیلد دستیار وزارت خارجه در امور خاور نزدیک نیز در سنا از «نقشه ب» آمریکا خبر داد.


سرویس جهان مشرق- رئیس پروژه کمک‌های ایالات متحده به همراه فرمانده سنتکام (دفتر فرماندهی متمرکز نیروهای ایالات متحده) اخیراً از رقه سوریه بازدید کرده‌اند و دیوید ساترفیلد دستیار وزارت خارجه در امور خاور نزدیک نیز در کنگره از «نقشه ب» آمریکا برای سوریه پس از ناکام‌ماندن مذاکرات صلح سخن گفت. همین تحولات، پرفسور مارسلا فرادا دی نولی سردبیر Indicter را بر آن داشته تا بر اساس مدارک و شواهد، نقشه جدید آمریکا در سوریه را افشا کند. به نظر او حالا که تغییر رژیم برای ایالات متحده میسر نشد، واشینگتن قصد دارد یک سوم از سوریه را در شمال این کشور به اشغال خود درآورد تا بتواند به صورت مستمر در اقتصاد و سیاست سوریه و منطقه مداخله کند. اسم رمز این نقشه جدید، «بازسازی رقه» است.

از رفتن اوباما تا روی‌کارآمدن ترامپ

وی می‌نویسد نقشه اولیه آمریکا یعنی تغییر رژیم که باقی‌مانده از سیاست‌های دول گذشته بود، تا کنون ۴۰۰ هزار کشته و میلیون‌ها آواره در سوریه بر جای گذاشته است. آمریکا جهادی‌های مخالف دولت اسد را تربیت می‌کرد و آنها را با سلاح‌هایی تجهیز می‌نمود که در انتها به دست داعش می‌افتاد. وبسایت آمریکایی و خبری WND از سال ۲۰۱۱ میلادی گزارش‌هایی را آغاز کرد که نشان می‌داد هیلاری کلینتون چگونه تسلیحات آمریکا را از لیبی به سوریه منتقل می‌کند و به دست این گروه‌ها می‌رساند. کریستوفر استیونز سفیر مقتول آمریکا در لیبی در همین جابجایی تسلیحاتی درگیر بود.

با روی‌کارآمدن ترامپ، امیدهایی به وجود آمد که وی طبق آنچه در تبلیغات انتخاباتی گفته است، دست ازمداخله در سوریه بردارد اما زمانی که به ماتیس، وزیر دفاع آمریکا مأموریت داد تا برنامه اقدامات نظامی آمریکا در خارج از مرزها را آماده کند، همان کورسوی امید نیز خاموش شد.

نیویورک تایمز در آوریل ۲۰۱۷ میلادی نوشت با روی کارآمدن ترامپ، کشته‌ها در سومالی و یمن نیز بیشتر شده است، اما وضع شمال سوریه از همه جا وخیمتر بود. این دکترینِ ترامپ برای «بازگذاشتن دست» ارتش است.

Airwars گزارش داد طی سال ۲۰۱۷ میلادی ۶۱۰۲ غیر نظامی در شمال سوریه، عمدتاً بر اثر بمباران‌های آمریکا کشته شده ‌اند و این ۶۵% از مجموع کشته‌شدگان بر اثر اقدامات ائتلاف عربی-غربی است. تنها ۱۸۰۰ نفر در رقه از بین رفته‌اند و طبق گزارش سازمان ملل، ۸۰ درصد از این استان غیرقابل سکونت شده است. آمریکا خود داعش را تسلیح می کند و بعد به بهانه حضورش در رقه، این شهر را با خاک یکسان می‌کند. چرا آمریکا  اصرار دارد ساکنان این منطقه یا کشته شوند و یا آواره؟

آنچه در رسانه‌ها مخابره می‌شود،‌ بازدید فرمانده سنتکام از محلات تخریب شده و مدارس و گفتگو با مردم مصیبت‌زده است اما واقعیت چیست؟

یک بازدید اشغالگرانه اما با ظاهر بشردوستانه

پس از اعلام شکست داعش، آمریکا که تا آن زمان همه تبلیغات خود را بر جنگ با داعش متمرکز کرده بود، اعلام کرد باز هم در سوریه می ماند. این نشانه مهمی بود از برنامه‌های واشینگتن برای آینده منطقه.

بازدید اخیر مارگ گرین و ژنرال جوزف ووتِل (رئیس پروژه کمک‌های ایالات متحده و فرمانده سنتکام) از رقه در رسانه‌ها مانند رویترز به بازدیدی برای بررسی طرح بازسازی آینده رقه پس از داعش تعبیر شد، اما Indicter نوشت آنها از «پایگاه نظامی آمریکا در رقه» بازدید کرده‌اند و خبرنگار NPR نیز که همراه آنها رفته بود، گفت آنها از «تثبیت» آن منطقه سخن می‌گویند و دیگر خبری از ادعای «ملت سازی» نیست. این خیلی معنادار است.

در حالی که به تصریح پیتر فورد سفیر پیشین بریتانیا اساساً داشتن پایگاه برای آمریکا در یکی از کشورهای دارای کرسی در سازمان ملل، بدون اجازه دولت متبوع آن یا مجوز شورای امنیت خلاف تمام قوانین بین‌المللی است، آمریکا نه تنها قصد خروج ندارد بلکه در حال نقشه‌ریزی برای گسترش حضور خود در شمال سوریه است تا برنامه «ایجاد مستمرِ بی‌ثباتی» یا «بی‌ثبات‌سازی ابدی» سوریه را کلید بزند. همان‌گونه که فورد می‌افزاید «آمریکا براساس قوانینی غیر از قوانین بین‌المللی عمل می‌کند» و با هدفی غیر از صلح و ثبات در منطقه.

پرفسور مارسلا فرادا دی نولی ادامه می‌دهد پایگاهی که آمریکا در حال بازسازی آن در نزدیکی رقه است، پایگاه پیشین نیروی هوایی سوریه در الطبقا است. واشینگتن پایگاه دیگری نیز در التنف نزدیک مرزهای عراق را اشغال کرده است. ساترفیلد دستیار وزارت خارجه ایالات متحده طی سخنرانی خود در کمیسیون روابط خارجی سنا صراحتاً به «تثبیت اوضاع در شمال شرق» سوریه به عنوان یکی از اهداف آمریکا اشاره کرده بود.

۱۰ پایگاه نظامی آمریکا در یک سوم شمال و شمال شرق سوریه

ویژگی‌های شمال و شمال شرق سوریه

این منطقه که به نوشته راغده درغام (روزنامه‌نگار معروف لبنانی-آمریکایی) در هافینگتون پست، ثروتمندترین بخش این کشور است، مجموعاً ۱۱۵۸۳ مایل مربع وسعت دارد و در شرایط غیرجنگی، نزدیک به یک چهارم جمعیت سوریه را در خود داشت.

ای منطقه با شمال عراق و جنوب شرق ترکیه هم مرز است و اگر چه عمدتاً در ماه‌های گذشته در اختیار گروه‌های کرد مانند PKK و PYD بوده اما راغده درغام می‌نویسد «به طور مؤثری زیر کنترل آمریکا» است. دو پایگاه هوایی و هشت پایگاه نظامی دیگر در این منطقه تا ژوئیه ۲۰۱۷ میلادی در اختیار نیروهای آمریکایی بوده است. نیروهای ویژه آمریکا در سه مورد از این پایگاه‌های نظامی یعنی حسکه، رقه و منبج مستقر هستند.

تخمین دقیق نیروهای آمریکایی میسر نیست. زمانی که پنتاگون خبر از ۵۰۰ نظامی آمریکایی در سوریه می‌داد، بعدها معلوم شد رقم واقعی حدود ۲۰۰۰ بوده است. حالا که سخنگویان رسمی از ۲۰۰۰ نیرو سخن می‌گویند، باید گفت عملاً هزاران سرباز آمریکایی در سوریه مستقرهستند.

اقدامات آمریکا پیش از اجرای نقشه اشغال شمال سوریه

بنیانگذار و رئیس بنیاد همکاری «پرفسورها و پزشکان سوئدی برای حقوق بشر» ادامه می‌دهد نقشه ب آمریکا برای سوریه دو پیش‌نیاز دارد:

* واشینگتن تلاش می‌کند مذکرات صلح ژنو و سوچی به نتیجه نرسد. پرفسور در زمان پیشنهاد مذاکرات ژنو حضور داشته و می‌گوید نمایندگان ایالات متحده از همان زمان موضع خود را در مورد «عدم امکان موفقیت گفتگوها» تلویحاً نشان می‌دادند.

* یک حمایت بین‌المللی از مداخله مستقیم در سوریه با جنجالی کردن پرونده قربانیان «حملات شیمیایی» که به اسد نسبت داده می‌شود، فراهم شود. ساختگی‌بودن این «پرچم اشتباه» یعنی حملات شیمیایی از آنجا روشن می‌شود که اولاً تیلرسون در سخنرانی اخیر خود تأکید کرد آمریکا «یک حمله شیمیایی دیگر را تحمل نخواهد کرد» و این به معنای بهانه‌گیری برای مداخله است. ثانیاً اعترافات و شهادت‌های موجود در پرونده حملات شیمیایی توسط کلاه سفیدها (White Helmets) و دیگر گروه‌های اصطلاحاً بشردوستانه جمع‌آوری شده که همگی از سوی ایالات متحده تغذیه مالی می‌شوند، یعنی همان پروژه USAID که مدیرش اخیراً برای بازدید از رقه به سوریه رفته است.

آخرین وضعیت نیروهای کرد (زرد)،‌معارض (سبز) و دولتی (قرمز) در سوریه (مهر ۱۳۹۶)

اقدامات آمریکا پس از اجرای نقشه اشغال شمال سوریه

همچنین نقشه ب آمریکا با دو اقدام دیگر همراه می‌شود:

*‌ آمریکا مانند بسیاری از دیگر مداخلات نظامی‌اش، ورود محصولاتش و سرمایه‌گذاری اقتصادی را نیز در دستور کار خواهد داشت که قطعاً مستلزم اخلال در فرآیند بهبود اوضاع اقتصادی سوریه از سوی دمشق خواهد بود.

* با اعطای استقلال به کردها در برخی قلمروهای سوریه و حمایت کردها از باقی‌ماندن نیروهای نظامی ایالات متحده در آن کشور، مشکل قانونی واشینگتن نیز برای مداخله در سوریه حل می‌شود. این هدف‌گذاری، انگیزه آمریکا از تشویق کردها به استقلال‌طلبی را نشان می‌دهد.

جمع‌بندی

فرادا دی نولی می‌نویسد مجموع این اقدامات نشان می‌دهد ایالات متحده می‌خواهد پس از قانونی‌کردن حضور خود در سوریه، به ایجاد بی‌ثباتی در ایران و تبدیل خاورمیانه به حیات خلوت جدید خود با تبانی با عربستان سعودی اقدام کند. تا چه زمانی؟ به نظر پرفسور تا زمانی که نفت در خارومیانه هست. این هدف آن قدر بزرگ هست که اگر شمال سوریه را از امریکا بگیرند، بار دیگر از جنوب وارد شود.

منبع

https://www.globalresearch.ca/u-s-plan-b-for-the-middle-east-the-occupation-of-one-third-of-syrias-territory/5627819

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 21 بهمن 1396
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است