۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
۲۶۰ میلیارد دلار درآمد دولت طی ۵ سال گذشته کجا خرج شد؟

استاد اقتصاد دانشگاه تهران با بیان اینکه اگر امروز گرانی و فقر امان جامعه را بریده است مشکل از مبانی نظام جمهوری اسلامی نیست گفت: دولت بگوید ۲۶۰ میلیارد دلار درآمد دلاری را طی ۵ سال گذشته کجا خرج کرده است.

ابراهیم رزاقی

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران پویا،‌ اقتصاد ایران قبل از انقلاب نابسامانیهای فراوانی داشت از جمله آن می توان به نابرابری فاحش  توزیع درآمد ملی، شکاف عمیق  شهر و روستا، وابستگی اقتصاد  به شرکتهای انحصاری خارجی و سیطره ی سیاسی و اقتصادی بیگانگان بر سیاستهای اقتصادی و تجاری اشاره کرد.

با پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در بسیاری از زمینه ها پیشرفتهای فراوانی حاصل شد اما در زمینه هایی نیز آنچنان که شایسته نظام اسلامی بود کشور پیشرفت نکرد در این زمینه و موانع پیش روی جمهوری اسلامی برای پیشرفت همه جانبه اقتصاد کشور  با دکتر ابراهیم رزاقی،‌ استاد دانشگاه تهران  گفت و گو کردیم.

وی  با بیان اینکه در یک تقسیم بندی  کلی می توان انقلاب را به دو بخش تقسیم کرد گفت:‌ بخش اول دوران ابتدایی انقلاب اسلامی است که امکانات خیلی کم بود و بخش دوم مربوط به بعد از جنگ است.

رزاقی افزود: ‌جالب این است که در دوران نخست با وجود اینکه منابع درآمدی کشور بسیار پائین تر از اکنون نیز بود مسئولان با پخش کالا برگ به فکر مردم  واقشار ضعیف بودند چرا که در آن زمان هنوز برخی مسئولان اجرایی خوی کاخ نشینی پیدا نکرده بودند و به فکر اقشار کم درآمد بودند.

این استاد اقتصاد دانشگاه تهران با بیان اینکه صنایعی نیز که آن زمان به وجود آمد برای رفع نیازهای جبهه بود و در شرایط تحریمی  ایران به تکنولوژی مشکل ترین صنایع یعنی صنایع دفاعی دست یافت گفت: صنایع دفاعی به دلیل اینکه  از طرفی صنایعی پیشرفته است و از جهت دیگر کشورها به جهت اهمیت آن حاضر نیستند تکنولوژی  آن را به کشورهای دیگر بدهند از صنایعی است که دست یابی به تکنولوژی آن سخت است که جمهوری اسلامی به آن دست یافت و بعد از آن عرصه تکنولوژی هسته ای است که کمتر کشوری در دنیا به آن دست پیدا کرده است.

* علت عدم توفیق ایران در صنایع غیر از صنعت دفاعی

وی افزود:‌ این نشان دهنده این است هیچ صنعتی نیست که ایران نتواند به آن دست پیدا نکند و مسئله عدم توانایی یا شرایط تحریمی نیست  بلکه چنین پیشرفتهایی احتیاج به مدیریت جهادی و از جان گذشتگی مسئولان دارد اما بعد از جنگ و با آغاز نیاز کشور به پیشرفت در صنایع دیگر  دوره سازندگی شروع شد؛ این دوره،‌  دوره ای بود که تفکر لیبرال حاکم شده بود و این بر خلاف قانون اساسی و منویات امام بود. امام می فرمود در تمام زمینه ها باید استقلال داشتته باشیم.

رزاقی با بیان اینکه تفکر لیبرالی با از جان گذشتگی تعارض دارد گفت:‌ شرایط کشور به تجربه نشان داده است پیشرفتهای کشور در جاهایی صورت گرفته است که روحیه از خود گذشتگی وجود داشته است اما دیدگاه لیبرالی دولت وقت باعث عدم پیشرفت کشور شد و به این صورت مشکلات با آغاز دولت سازندگی شروع شد چرا که دیگر دید توسعه و پیشرفت صنایع در کشور و رسیدگی به سطح رفاهی مردم نبود و بر خلاف صریح قانون اساسی اصل 43 که اولویت را تأمین حد اقلی سطح رفاهی برای تمامی اقشار جامعه بود عمل نشد و با این فرموده حضرت امام که بارها مستضعفین را صاحبان اصلی این انقلاب می دانست بی توجهی شد. اشرافیت مسئولان در اولویت قرار گرفت و بسیاری از قوانین نیز بدون توجه به قشر آسیب پذیر جامعه دستکاری می شد.

* دولت نظر صریح خود را راجع به اصل 44 قانون اساسی بیان کند  

وی با بیان اینکه اصل 44 قانون اساسی  یک دستور العمل است که دولتها مؤظف به اجرا کردن آن هستند گفت: این اصل قانون اساسی  اقتصاد ایران را تعریف می کند که اقتصاد ایران نه سرمایه داری است و نه سوسیالیستی بلکه اقتصاد ایران تعاونی است. اگر دولت خود را پایبند به  نظام اسلامی و قانون اساسی می داند نظر صریح خود را راجع به اصل 44 قانون اساسی بیان کند.

این کارشناس اقتصادی افزود: منظور اصل 44 قانون اساسی این است که از طرفی دولت نباید کارفرمای مطلق باشد و از طرف دیگر بخش خصوصی نباید به دنبال تکاثر ثروت باشد و مخالف انباشت سرمایه ولو سرمایه مشروع است و باید سرمایه به سمت تولید سرازیر شود.

رزاقی گفت: بعد از دوران سازندگی برای جبران کمبودهای کشور سراغ اولین قشری که رفتیم محرومان بودند چراکه قشر کاخ نشینان کم کم قدرت اجرایی کشور را در دست گرفتند و توانایی درک شرایط محرومان برایشان مقدور نبود.

* حقوق نجومی بگیران هدر رفت سرمایه ملی است یا پرداخت یارانه به قشر فقیر جامعه؟

وی درباره علت این ادعا گفت: به عنوان نمونه  اقلام کوپنی برای چه قشری بود که حذف شد و اکنون نیز برای حذف یارانه برنامه ریزی می کنند و پرداخت آن را برای خانواده های نیازمند هدر رفت سرمایه می دانند در شرایطی که سالها است که به سراغ سرمایه داران نرفته اند و حتی اگر به نظام سرمایه داری نیز معتقدند چرا همچون آنها قوانین مالیاتی وضع نمی کنند و چرا برای مبارزه با فساد و نجومی بگیران راهکاری نمی دهند و چرا عده ای محدود می توانند وام های کلان بدون هیچ گونه ضمانتی دریافت کنند و آنها را به بانک نیز بر نگردانند؟  آیا آنها هدر رفت سرمایه ملی نیست و فقط پرداخت یارانه و اقلام کوپنی قشر محرومان هدر رفت سرمایه ملی است که باید حذف شود؟

* عدم توانایی درک مشکلات مردم

رزاقی با بیان اینکه به همین دلایل است  که امام در وصیت نامه شان می فرمایند مسئولان باید از کوخ نشینان باشند تا درد کوخ نشینان را درک کنند گفت:‌ مسئولی که خوی کاخ نشینی پیدا کند دیگر هیچ  امیدی به او نیست که بتواند درد جامعه را درک کند.

این استاد اقتصاد دانشگاه تهران افزود: اگر امروز گرانی و فقر امان جامعه و قشر ضعیف را بریده است مشکل از مبانی نظام جمهوری اسلامی نیست بلکه جای جای قانون اساسی بر اساس قرآن و مبانی اسلامی است که همواره فریاد رس مظلومان است بلکه مشکل نشات گرفته از مسئولانی است که با خوی کاخ نشینی که پیدا کرده اند به هیچ چیز به جز افزایش ثروت خود فکر نمی کنند.

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه  اکنون 60 درصد حقوق بگیران زیر خط فقرند گفت:  آیا نمی توان درصدی از حقوق نجومی بگیران کم کرد و حداقل آنها را به خط فقر نزدیک کرد؛ در شرایطی که در کشور مدیرانی با درآمد ماهیانه بالای بیست میلیون وجود دارند.

وی با بیان اینکه یک مسئله ای که برای دولتمردان در ادوار مختلف باب شده است این است که می گویند برخی نمی گذارند تا کار کنیم  گفت: این دروغها برای عوام فریبی است که مردم به منشأ‌ اشکالات که همان خوی کاخ نشینی آنها است پی نبرند و مشکل را از ناکارآمدی نظام ببینند.

این استاد اقتصاد دانشگاه تهران افزود:‌ این که نمی گذارند کار کنیم یعنی چه؟‌ یعنی می خواهید فقر و بیکاری را از بین ببرید برخی مانع هستند؛‌  منظور از این برخی چه کسانی هستند؛‌ اگر منظور نظامی ها هستند که در این دوره به صراحت نیز بیان شد و حتی مسئولی به صراحت گفت باید مثل ژاپن برای پیشرفت اقتصادی  بودجه نظامی را قطع کرد در جواب می گوییم که مگر چند درصد از بودجه کشور در اختیار نیروهای مسلح است که شما آنها را همه کم کاری هایتان می بینید.

وی با بیان اینکه در بحرانی ترین شرایط کشور یعنی در زمان جنگ تحمیلی بودجه نظامی کشور از 15 درصد بیشتر نشده است گفت:‌ با 50 درصد بودجه ای که دست شما است می توان سالی 13 میلیون شغل ایجاد کرد.

 رزاقی افزود: جز دشمنان نظام اسلامی چه کسی  با این مورد می تواند مخالف باشد چرا که ایجاد اشتغال و رفع فقر مسئله ای حیاتی است که در صورت عدم تحقق به لحاظ امنیتی نیز می تواند به ضرر نظام اسلامی باشد.

وی با بیان اینکه مسئولان اجرایی باید پاسخگو باشند که با این حجم عظیم درآمدهای دلاری چه کار می کنند گفت: مثلا دولت یازدهم و دولت دوازدهم تا کنون بیش از 260 میلیارد دلار خرج کرده است باید به مردم پاسخ دهند که در چه جایی آن را خرج کردند و چقدر برای برطرف کردن نیازهای اساسی بوده است.

انتهای پیام/

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 21 بهمن 1396
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است