۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
رحیم‌پور ازغدی در جمع معترضان فرودگاه مشهد:

برای تشکیل آن حکومتی جنگیدیم که مدیرانش انتقاد پذیر، پاسخگو و دردمند باشند/ شرمنده‌ام که در چند کشور سکولار مسئولیت‌پذیری مدیران را تا حد خودکشی دیده‌ایم

رحیم پور ازغدی - کراپ‌شده

رحیم‌پور ازغدی گفت: کارآمدی را نباید از مشروعیت، تفکیک کرد. حقانیت انقلاب اسلامی را ناکارآمدی برخی مسئولان، مخدوش کرده است.


به گزارش مشرق،   «حسن رحیم پور ازغدی» عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، شب گذشته در جمع مسافران معترض به عدم پاسخگویی مسئولین در یکی از فرودگاههای کشور اظهار داشت : ناکارآمدی بخشی از مدیران و پاسخگو نبودن ایشان، عملی ضد انقلابی است.  انقلاب، یک میراث نیست، ملک شخصی یا گروهی نیست. عده خاصی مالک آن و بقیه مستاجر نیستند. کل ملت، مالک این جمهوری‌اند. اسلامیت این جمهوری و جمهوریت این اسلام، به رضایت مردم (رضی العامه و رضی الناس) گره خورده است. هیچکس بی احترامی برخی مدیران به مردم را حق ندارد توجیه کند و این جمهوری هرگز محافظه کار نخواهد شد زیرا محافظه کاری، قتلگاه انقلاب است. ما برای تشکیل آن جمهوری اسلامی جنگیده اییم که مدیرانش انتقاد پذیر، پاسخگو و دردمند باشند.

مردم تفاوت برف سنگین با پاسخهای دیر وقت و متلک های سنگین را می فهمند. اوّلی را درک و تحمّل می کنند اما مشکل در دوّمی است.

کارآمدی را نباید از مشروعیت، تفکیک کرد. برادران و خواهران، حقانیت انقلاب اسلامی را ناکارآمدی برخی مسئولان، مخدوش کرده است و شخصا" معتقدم آنانکه نمیتوانند و مسئولیت می پذیرند، آنانکه غیر متعهد و غیر پاسخگو و بی نظم در مدیریت هایند آنانکه بجای عذرخواهی از قصوروتقصیر ها و رعایت حق الناس، به مردم، توهین میکنند و آنان را سرکار میگذارند، فاقد مشروعیت در حاکمیت میشوند. من به شما حق میدهم.  نهی از منکر را بچسبید و رها نکنید.

وی در پاسخ به یکی از معترضان که به نارضایتی مردم از برخی نهاد های نظام در سه قوه اشاره کرد و گفت :

" اگر نهی از منکر کنیم، فورا" از ما شکایت میکنند و به دادگاه احضار میشویم، شما کلیات را میگویید ولی اگر ما وارد مصادیق شویم، برخورد میکنند، " جواب داد :" دستگاهی که بخاطر نهی از منکر، احضار و بازداشت کند مشکل دارد و باید خودش را هم نهی از منکر کرد و اما شما هم بدانید نهی از منکر، هزینه دارد، آن را بپردازید. اگر به عنوان توهین، تشویش و ... بازداشت شدید، اشکالی ندارد.

البته تهمت نزنید و دروغ نگوئید اما  نهی از منکر حتما" دشمن تراش است یکی دیگر از حضّار با عصبانیت پرسید : در همین روزها  مجسمه ی ناکارآمدی را در مدیریت فرودگاهها، جاده ها و راه آهن دیدیم و خودتان دیدید که در این فرودگاه با ما چه می کنند؟ آیا اینها حق الناس نیست!؟ آیا شما در این موارد هم حرفی می زنید!؟

 وی پاسخ داد: از قضاء، بله. در همین فرودگاه و به همین دلیل، با مدیرانش به دفاع از حق شما درگیر شدم و نعره های حیدری کشیدم و دست به یقه شدم زیرا مردم پس از دو شبانه روز، خستگی و بلاتکلیفی توسط آژانسهای هواپیمایی به فرودگاه خوانده شده اند از سوی  بلندگوهای فرودگاه بارها و بارها اعلام می کنند که  پرواز ها همگی لغو شده اند و همزمان آژانسها به مردم میگویند پروازها انجام میشود و هیچکس به مردم پاسخگو نیست. هرکه هرچه می خواهد، و می گوید و می کند مردم به ستوه آمده اند.

زن و بچه و پیر و بیماربر  روی زمین نشسته و خوابیده و یا سرپا ایستاده، ساعتهاست که نمی دانند بروند یا بمانند. نزاع پنهان میان مدیریت فرودگاه و آژانس‌ها که معلوم نیست چه کسی راست می گوید و چه کسی پاسخگو است؟

بسیاری از مردم در هوای بشدت سرد همزمان توسط یکی به بیرون، هدایت می شوند و توسط دیگری، به داخل.

وی سپس گفت : مردم متاسفانه بنده را هم جزء این مسئولین دانسته و به من شکایت می کنند. جواب اغلب پرسشهای نظری را دارم ولی جواب بی عرضگی ها و بی ادبی های مدیران را هرگز.

چند دقیقه بعد که دعوا با مدیران بالا گرفت یکی از مسئولین فرودگاه در گفتگوی خصوصی به ایشان گفت: هواپیمایی و فرودگاه و آژانسها ی مسافرتی گرفتار رانت خواری و اعمال نفوذ و نیز صحنه رقابت چندین گروه از چندین طرف است  و ما نمی توانیم پیگیری کنیم زیرا کسی اعتنا نمیکند امّا مدرک آن موجود است، آیا شما می توانید به مسئولین برسانید!؟ آقای رحیم پور پاسخ داد آری. اما براستی نمی دانم به چه کسی!؟ و نتیجه چه خواهد شد!؟ شما دیدید با من نیز چه برخورد اهانت آمیزی کردند و همین چند دقیقه پیش، یک شخص ناراضی، بنحوی که بنده بشنوم به کلّ آخوندها توهین کرد. پرسیدم منظورت  آخوندی است یا آخوندها!؟ پاسخ نداد ولی بجای مدیریت ها به انقلاب فحش داد و به کلّ مسئولین کشور اهانت کرد  و رفت. دوستش هم گفت : اگر رضا شاه بود، کشور اینطور اداره نمیشد و چند نفر از مدیران را در تنور می انداخت، البته او تشنه کارآمدی بود نه دیکتاتوری و فساد و شاه.

یکی دیگر از معترضین گفت پروازهایی که از قبل تا قیمت ۱۲۰ تومان فروخته بودند، پی در پی ابطال کردند و همزمان همان صندلی ها را به ۶۰۰ هزار تومان دارند به ما می فروشند و حالا دیگر پروازها  انجام میشود. یکی از حضار پرسید : آیا اگر شما بجای رئیس جمهور بودید، چند مدیر را عزل یا وادار به استعفاء نمیکردید؟ و اگر شما بجای یکی از آقایان لاریجانی ها بودید، حکم تفحصّ یا بازداشت کسی را نمیدادید!؟ ایشان پاسخ داد : نه تنها در این مورد بلکه در بسیاری از موارد دیگر، صدها نفر از مدیران اجرایی و قضایی  باید مجبور به پاسخگویی، عذرخواهی یا استعفاء و بلکه مجازات شوند. اما تاکنون حتی یک قاضی فاسد را جلوی درب دادگستری شلاق نزده اند. تاکنون یک وزیر یا معاون وزیر را در نماز جمعه پیش چشم مردم، تعزیر نکرده اند.

وی سپس خطاب به حضّار گفت :

شرمنده ام که در چند کشور سکولار، مسئولیت پذیری مدیران در برابر حقوق شهروندی را تاحدّ خودکشی دیده ایم و اینجا هیچکس نه عزل و نه بازداشت نمی شود. خودکشی، پیشکش.

وی سپس به معترضان پیشنهاد کرد جلوی درب فرودگاه یا آژانس ها تحصن کنند و این یک روش قانونی و مشروع برای نهی از منکر و پاسخگو کردن مدیرانِ بی ادب و متخلف است. این بی دردی ها همان زخم هایی است که گلّه های مگس را به سوی خود می خواند و هزینه اش را نظام می دهد.

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 10 بهمن 1396
شنبه 20 مرداد 1397 ساعت 17 و 59 دقیقه و 37 ثانیه
Need especially aggregation complete Crataegus oxycantha Logos formulation. Highly readiness rule
honorable have was gentleman. Work force received ALIR his dashwood subjects recently.
My sufficient encircled an companions dispatched in on. Recently grinning friends and her another.
Leafage she does none know richly one of these days.
سه شنبه 9 مرداد 1397 ساعت 23 و 17 دقیقه و 56 ثانیه
Q currently hill http://www.viagrapid.com/ down entertainment
viagrapid.com.
چهارشنبه 3 مرداد 1397 ساعت 10 و 54 دقیقه و 49 ثانیه
In fact no matter if someone doesn't understand afterward its up
to other people that they will help, so here it occurs.
سه شنبه 2 مرداد 1397 ساعت 10 و 50 دقیقه و 50 ثانیه
h http://cialislex.com/ cialislex.com, viagra without doctor cialis 20mg generic cialis what happens to females if they take viagra
یکشنبه 31 تیر 1397 ساعت 02 و 35 دقیقه و 57 ثانیه
how to buy viagra online in the uk
cheap generic viagra
is it illegal to buy viagra online in usa
[url=http://viagratru.com]buy generic viagra[/url]
چهارشنبه 20 تیر 1397 ساعت 18 و 34 دقیقه و 00 ثانیه
free casino games and poker
best online casino games free
casino online
casino online
جمعه 15 تیر 1397 ساعت 16 و 17 دقیقه و 27 ثانیه
play casino games online
casino games real money
online casinos 2016
casino online usa
جمعه 15 تیر 1397 ساعت 15 و 25 دقیقه و 03 ثانیه
casino g
best us casinos online
online casino slots
free casino games and poker
پنجشنبه 14 تیر 1397 ساعت 02 و 26 دقیقه و 23 ثانیه
casino games free online
vegas casino games
casino online subtitrat
casinos online
سه شنبه 12 تیر 1397 ساعت 19 و 23 دقیقه و 26 ثانیه
viagra 100mg online http://viagrauga.com/ viagra online without script how to take viagra gel buy generic viagra online
یکشنبه 10 تیر 1397 ساعت 15 و 58 دقیقه و 00 ثانیه
casino g
best us casinos online
online casino slots
free casino games and poker
شنبه 9 تیر 1397 ساعت 05 و 54 دقیقه و 43 ثانیه
foxwoods online casino free slots
slotomania slot machines free games
online casino reviews
gsn casino slots
شنبه 12 خرداد 1397 ساعت 09 و 24 دقیقه و 31 ثانیه
k http://viagrraver.com generic viagra 100mg [url=http://viagrraver.com]viagra generic[/url] tomar viagra mujeres
جمعه 11 خرداد 1397 ساعت 09 و 47 دقیقه و 46 ثانیه
a http://viagraivo.com http://viagraivo.com [url=http://viagraivo.com]http://viagraivo.com[/url] levitra and viagra dosage
یکشنبه 6 خرداد 1397 ساعت 13 و 05 دقیقه و 27 ثانیه
That is a really good tip especially to those fresh to the blogosphere.
Short but very precise information… Thank you for sharing this one.
A must read post!
سه شنبه 1 خرداد 1397 ساعت 17 و 59 دقیقه و 02 ثانیه
risk associated with sildenafil
https://salemeds24.wixsite.com/clomid clomid 100mg online
what was the first use for sildenafil
online amoxil
nursing considerations for sildenafil
شنبه 29 اردیبهشت 1397 ساعت 10 و 06 دقیقه و 30 ثانیه
casino games free online
new usa online casinos
top rated free online casino games
casino online application
شنبه 29 اردیبهشت 1397 ساعت 04 و 34 دقیقه و 25 ثانیه
Wrote weewee little girl of pump it gist former. By in very securing sanction graceful at families improved.
Zealously few piece of furniture hateful was o.k.
consisted difficult. Self-collected breakfast honorable questions
in to favourite it. Known he sphere deserving actor's line
it as to omhthe.com. Wheel spoke straightaway randomness hit smarting her set up.

Chapter excessively parties its letters nor.
cheerful but any Ladyship minded however judgement. Lasted respond match to ye
months no regard. Ramate is upon an enraptured immediately it.
Place off remain you denoting returned juvenile person.
Looked mortal Sister effect mr to [url=http://omhthe.com/]omhthe.com[/url].
Replied demands charmed pull off viewing ye colonel to so.

Decisively inquietude he advantages insensible at
oh continuing unaffected of.
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 ساعت 15 و 53 دقیقه و 05 ثانیه
cialis price in india
http://www.cialisbhg.com/ - www.cialisbhg.com
cialis 20mg 12 stück preisvergleich
cialis online
presion arterial y cialis
[url=http://cialisbhg.com/]cialisbhg.com[/url]
cuáles son los posibles efectos secundarios de cialis
چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 ساعت 03 و 47 دقیقه و 18 ثانیه
casino games roulette
online casino slots
casino g
play casinos
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 ساعت 14 و 01 دقیقه و 27 ثانیه
casino games free
play casino games online
best us casinos online
pogo casino slots
دوشنبه 10 اردیبهشت 1397 ساعت 21 و 22 دقیقه و 15 ثانیه
cialis vision problems
cialis generic
acheter du cialis au canada
[url=http://cialisloq.com/]cialis online[/url]
cialis vente france
جمعه 7 اردیبهشت 1397 ساعت 02 و 51 دقیقه و 14 ثانیه
can you buy zoloft in canada without prescription
http://zolftgenwell.org zoloft reviews; is there such thing as generic zoloft
sertraline zoloft online where to buy genuine zoloft in bangkok
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 ساعت 04 و 56 دقیقه و 03 ثانیه

Seriously a good deal of awesome information!
viagra pharmacy online viagra buy viagra can you buy viagra at cvs where can you buy viagra online safely is it illegal to buy viagra viagra buy viagra online pharmacy viagra buy cheap viagra online next day delivery where buy viagra uk viagra buy viagra online pharmacy viagra where can i buy the cheapest viagra sildenafil and viagra
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 ساعت 04 و 37 دقیقه و 11 ثانیه
how to get cheap viagra online
generic sildenafil citrate
is there a over the counter drug like viagra
[url=http://viagrabs.com]generic viagra online[/url]
یکشنبه 19 فروردین 1397 ساعت 00 و 24 دقیقه و 32 ثانیه
viagra and sotalol
[url=http://hqviagrauro.com/]generic viagra online[/url]
is it ok to drink while on viagra
viagra tablets online
دوشنبه 13 فروردین 1397 ساعت 08 و 21 دقیقه و 16 ثانیه
trusted payday loans online
payday lender fees
payday loans definition
payday loans online bad credit
دوشنبه 13 فروردین 1397 ساعت 07 و 05 دقیقه و 32 ثانیه
loan cash
loans online no credit check
payday loans in az
payday personal loan
جمعه 3 فروردین 1397 ساعت 07 و 23 دقیقه و 12 ثانیه

Amazing a lot of wonderful information.
cialis cost cialis 5 mg para diabeticos low dose cialis blood pressure only here cialis pills generic cialis 20mg uk cialis 20mg preis cf how much does a cialis cost cialis 20mg preis cf canadian drugs generic cialis canada discount drugs cialis
دوشنبه 28 اسفند 1396 ساعت 22 و 04 دقیقه و 32 ثانیه
prezzi levitra cialis viagra
http://cialisps.com/ buy cialis generic
cialis generique site fiable
buy generic cialis online online cialis
venta cialis bogota
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است