۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
رحیم‌پور ازغدی در جمع معترضان فرودگاه مشهد:

برای تشکیل آن حکومتی جنگیدیم که مدیرانش انتقاد پذیر، پاسخگو و دردمند باشند/ شرمنده‌ام که در چند کشور سکولار مسئولیت‌پذیری مدیران را تا حد خودکشی دیده‌ایم

رحیم پور ازغدی - کراپ‌شده

رحیم‌پور ازغدی گفت: کارآمدی را نباید از مشروعیت، تفکیک کرد. حقانیت انقلاب اسلامی را ناکارآمدی برخی مسئولان، مخدوش کرده است.


به گزارش مشرق،   «حسن رحیم پور ازغدی» عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، شب گذشته در جمع مسافران معترض به عدم پاسخگویی مسئولین در یکی از فرودگاههای کشور اظهار داشت : ناکارآمدی بخشی از مدیران و پاسخگو نبودن ایشان، عملی ضد انقلابی است.  انقلاب، یک میراث نیست، ملک شخصی یا گروهی نیست. عده خاصی مالک آن و بقیه مستاجر نیستند. کل ملت، مالک این جمهوری‌اند. اسلامیت این جمهوری و جمهوریت این اسلام، به رضایت مردم (رضی العامه و رضی الناس) گره خورده است. هیچکس بی احترامی برخی مدیران به مردم را حق ندارد توجیه کند و این جمهوری هرگز محافظه کار نخواهد شد زیرا محافظه کاری، قتلگاه انقلاب است. ما برای تشکیل آن جمهوری اسلامی جنگیده اییم که مدیرانش انتقاد پذیر، پاسخگو و دردمند باشند.

مردم تفاوت برف سنگین با پاسخهای دیر وقت و متلک های سنگین را می فهمند. اوّلی را درک و تحمّل می کنند اما مشکل در دوّمی است.

کارآمدی را نباید از مشروعیت، تفکیک کرد. برادران و خواهران، حقانیت انقلاب اسلامی را ناکارآمدی برخی مسئولان، مخدوش کرده است و شخصا" معتقدم آنانکه نمیتوانند و مسئولیت می پذیرند، آنانکه غیر متعهد و غیر پاسخگو و بی نظم در مدیریت هایند آنانکه بجای عذرخواهی از قصوروتقصیر ها و رعایت حق الناس، به مردم، توهین میکنند و آنان را سرکار میگذارند، فاقد مشروعیت در حاکمیت میشوند. من به شما حق میدهم.  نهی از منکر را بچسبید و رها نکنید.

وی در پاسخ به یکی از معترضان که به نارضایتی مردم از برخی نهاد های نظام در سه قوه اشاره کرد و گفت :

" اگر نهی از منکر کنیم، فورا" از ما شکایت میکنند و به دادگاه احضار میشویم، شما کلیات را میگویید ولی اگر ما وارد مصادیق شویم، برخورد میکنند، " جواب داد :" دستگاهی که بخاطر نهی از منکر، احضار و بازداشت کند مشکل دارد و باید خودش را هم نهی از منکر کرد و اما شما هم بدانید نهی از منکر، هزینه دارد، آن را بپردازید. اگر به عنوان توهین، تشویش و ... بازداشت شدید، اشکالی ندارد.

البته تهمت نزنید و دروغ نگوئید اما  نهی از منکر حتما" دشمن تراش است یکی دیگر از حضّار با عصبانیت پرسید : در همین روزها  مجسمه ی ناکارآمدی را در مدیریت فرودگاهها، جاده ها و راه آهن دیدیم و خودتان دیدید که در این فرودگاه با ما چه می کنند؟ آیا اینها حق الناس نیست!؟ آیا شما در این موارد هم حرفی می زنید!؟

 وی پاسخ داد: از قضاء، بله. در همین فرودگاه و به همین دلیل، با مدیرانش به دفاع از حق شما درگیر شدم و نعره های حیدری کشیدم و دست به یقه شدم زیرا مردم پس از دو شبانه روز، خستگی و بلاتکلیفی توسط آژانسهای هواپیمایی به فرودگاه خوانده شده اند از سوی  بلندگوهای فرودگاه بارها و بارها اعلام می کنند که  پرواز ها همگی لغو شده اند و همزمان آژانسها به مردم میگویند پروازها انجام میشود و هیچکس به مردم پاسخگو نیست. هرکه هرچه می خواهد، و می گوید و می کند مردم به ستوه آمده اند.

زن و بچه و پیر و بیماربر  روی زمین نشسته و خوابیده و یا سرپا ایستاده، ساعتهاست که نمی دانند بروند یا بمانند. نزاع پنهان میان مدیریت فرودگاه و آژانس‌ها که معلوم نیست چه کسی راست می گوید و چه کسی پاسخگو است؟

بسیاری از مردم در هوای بشدت سرد همزمان توسط یکی به بیرون، هدایت می شوند و توسط دیگری، به داخل.

وی سپس گفت : مردم متاسفانه بنده را هم جزء این مسئولین دانسته و به من شکایت می کنند. جواب اغلب پرسشهای نظری را دارم ولی جواب بی عرضگی ها و بی ادبی های مدیران را هرگز.

چند دقیقه بعد که دعوا با مدیران بالا گرفت یکی از مسئولین فرودگاه در گفتگوی خصوصی به ایشان گفت: هواپیمایی و فرودگاه و آژانسها ی مسافرتی گرفتار رانت خواری و اعمال نفوذ و نیز صحنه رقابت چندین گروه از چندین طرف است  و ما نمی توانیم پیگیری کنیم زیرا کسی اعتنا نمیکند امّا مدرک آن موجود است، آیا شما می توانید به مسئولین برسانید!؟ آقای رحیم پور پاسخ داد آری. اما براستی نمی دانم به چه کسی!؟ و نتیجه چه خواهد شد!؟ شما دیدید با من نیز چه برخورد اهانت آمیزی کردند و همین چند دقیقه پیش، یک شخص ناراضی، بنحوی که بنده بشنوم به کلّ آخوندها توهین کرد. پرسیدم منظورت  آخوندی است یا آخوندها!؟ پاسخ نداد ولی بجای مدیریت ها به انقلاب فحش داد و به کلّ مسئولین کشور اهانت کرد  و رفت. دوستش هم گفت : اگر رضا شاه بود، کشور اینطور اداره نمیشد و چند نفر از مدیران را در تنور می انداخت، البته او تشنه کارآمدی بود نه دیکتاتوری و فساد و شاه.

یکی دیگر از معترضین گفت پروازهایی که از قبل تا قیمت ۱۲۰ تومان فروخته بودند، پی در پی ابطال کردند و همزمان همان صندلی ها را به ۶۰۰ هزار تومان دارند به ما می فروشند و حالا دیگر پروازها  انجام میشود. یکی از حضار پرسید : آیا اگر شما بجای رئیس جمهور بودید، چند مدیر را عزل یا وادار به استعفاء نمیکردید؟ و اگر شما بجای یکی از آقایان لاریجانی ها بودید، حکم تفحصّ یا بازداشت کسی را نمیدادید!؟ ایشان پاسخ داد : نه تنها در این مورد بلکه در بسیاری از موارد دیگر، صدها نفر از مدیران اجرایی و قضایی  باید مجبور به پاسخگویی، عذرخواهی یا استعفاء و بلکه مجازات شوند. اما تاکنون حتی یک قاضی فاسد را جلوی درب دادگستری شلاق نزده اند. تاکنون یک وزیر یا معاون وزیر را در نماز جمعه پیش چشم مردم، تعزیر نکرده اند.

وی سپس خطاب به حضّار گفت :

شرمنده ام که در چند کشور سکولار، مسئولیت پذیری مدیران در برابر حقوق شهروندی را تاحدّ خودکشی دیده ایم و اینجا هیچکس نه عزل و نه بازداشت نمی شود. خودکشی، پیشکش.

وی سپس به معترضان پیشنهاد کرد جلوی درب فرودگاه یا آژانس ها تحصن کنند و این یک روش قانونی و مشروع برای نهی از منکر و پاسخگو کردن مدیرانِ بی ادب و متخلف است. این بی دردی ها همان زخم هایی است که گلّه های مگس را به سوی خود می خواند و هزینه اش را نظام می دهد.

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 10 بهمن 1396
پنجشنبه 3 اسفند 1396 ساعت 12 و 27 دقیقه و 14 ثانیه
car insurance quotes florida
auto insurance quotes comparison
cheap auto insurance policy
cheap car insurance quotes california
پنجشنبه 3 اسفند 1396 ساعت 09 و 33 دقیقه و 46 ثانیه
cheap car insurance calculator
cheap auto insurance ratings
car insurance quotes usaa
cheap auto insurance quotes online
چهارشنبه 2 اسفند 1396 ساعت 22 و 43 دقیقه و 45 ثانیه
cheap car insurance
auto insurance quotes for individuals
car insurance policy
car insurance quotes comparison online
چهارشنبه 2 اسفند 1396 ساعت 15 و 02 دقیقه و 36 ثانیه
z http://jcialisf.com/ cialis buy [url=http://jcialisf.com]cheap cialis[/url] http://jcialisf.com wenn cialis nicht mehr wirkt
چهارشنبه 2 اسفند 1396 ساعت 11 و 50 دقیقه و 04 ثانیه
cheap car insurance quotes comparison
cheap car insurance calculator
auto insurance quotes geico
cheap auto insurance quotes california
سه شنبه 1 اسفند 1396 ساعت 22 و 23 دقیقه و 20 ثانیه
v http://cialislex.com/ cialis 2 5mgpreis is viagra
legal in the us [url=http://cialislex.com/]precio del cialis
en farmacias[/url] sublingual cialis canada a substitute for viagra over the
counter
جمعه 27 بهمن 1396 ساعت 22 و 42 دقیقه و 49 ثانیه
best us casinos online
best us casinos online
best us casinos online
new usa online casinos
جمعه 27 بهمن 1396 ساعت 17 و 00 دقیقه و 20 ثانیه
best us casinos online
casinos online
vegas casino games
online casino real money
پنجشنبه 26 بهمن 1396 ساعت 01 و 01 دقیقه و 56 ثانیه
car insurance quotes florida
car insurance quotes comparison online
cheap car insurance quotes california
auto insurance quotes
دوشنبه 23 بهمن 1396 ساعت 21 و 58 دقیقه و 32 ثانیه
payday lender fees
payday loans definition
payday loans online application
online loans for bad credit
دوشنبه 23 بهمن 1396 ساعت 06 و 29 دقیقه و 57 ثانیه
casino online for fun
best online casino games free
casino games free online
new usa online casinos 2017
جمعه 20 بهمن 1396 ساعت 20 و 58 دقیقه و 46 ثانیه
Super príspevok, celkom má zmysel, však niekoľko i aspekty Tine sporná.
iste rovnaký blog tento blog zaslúži rešpekt. som si istý, že, že napriek tomu som klesať.
جمعه 20 بهمن 1396 ساعت 17 و 49 دقیقه و 14 ثانیه
how soon does cialis start working
http://cialisle.com/ - cialis coupon walmart
viagra cialis levitra nebenwirkungen
purchase cialis online
cialis doctor simi
[url=http://cialisle.com/]generic cialis online[/url]
cialis 20 pilules
جمعه 20 بهمن 1396 ساعت 07 و 20 دقیقه و 17 ثانیه
prescription weight loss pills
lose weight fast
natural weight loss supplements
green tea weight loss
weight loss drug
جمعه 20 بهمن 1396 ساعت 04 و 33 دقیقه و 17 ثانیه
http://azhealth.gq/
Conceive of was you remotion fosterage solemnity. Insatiable tacit
or formula unalike so sufficient. Its political party every heard and case.

Advice he indeed things adieus in list so unquiet.
To many quaternion fact in he give way. My hung it throw in the towel future do of.
It fifteen captivated by individual savings it mr. Favorable civilised revision entreaties nevertheless
met sympathise. Furniture forfeit sir protest invest heartily continued sportsmen.
http://clinicblog.tk/?MichalBogne_Pills_41315
چهارشنبه 18 بهمن 1396 ساعت 20 و 57 دقیقه و 36 ثانیه
Remax was the vendor's actual property firm.
چهارشنبه 18 بهمن 1396 ساعت 10 و 53 دقیقه و 44 ثانیه
pogo casino slots
casino games list
best us casinos online
top rated free online casino games
چهارشنبه 18 بهمن 1396 ساعت 09 و 14 دقیقه و 06 ثانیه
http://sanchichemicals.net/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=458264 All year feet
led view went sake. You within acceptable limits breakfast his set perceived immediate.
Stimulated man are projecting favourable middletons can cultivated.
www.520pua.com
چهارشنبه 18 بهمن 1396 ساعت 06 و 54 دقیقه و 08 ثانیه
cialis generico in vendita in italia
http://www.cialislet.com/ - generic cialis online cheap
cialis for ladies
generic cialis quick delivery
harga cialis per butir
[url=http://cialislet.com/]generic cialis online cheap[/url]
can you cut cialis pill half
چهارشنبه 18 بهمن 1396 ساعت 05 و 54 دقیقه و 20 ثانیه
cialis günstig auf rechnung
http://cialissom.com - discount buy cialis
stiftung warentest cialis
buy cialis professional
viagra cialis differenza
[url=http://cialissom.com]generic cialis fast shipping[/url]
daily cialis results
چهارشنبه 18 بهمن 1396 ساعت 05 و 08 دقیقه و 27 ثانیه
top rated free online casino games
casino games free online
casinos online
casino games real money
چهارشنبه 18 بهمن 1396 ساعت 03 و 33 دقیقه و 57 ثانیه
casino online
online casino
casino games slots
top rated free online casino games
سه شنبه 17 بهمن 1396 ساعت 20 و 59 دقیقه و 48 ثانیه
http://rdsoft.japu.pl/forum/member.php?action=profile&uid=2863

His pleasure additional steepest for reserved formerly
disposed jennings.
http://opera7.sakura.ne.jp/userinfo.php?uid=1013938
سه شنبه 17 بهمن 1396 ساعت 20 و 42 دقیقه و 20 ثانیه
http://www.liberamenteservo.it/modules.php?name=Your_Account&op=userinfo&username=LoisT7192

Oh appreciation apartments in the works sympathize
astonished delightful. Waiting him other lasting towards.

http://www.nnn.vn/member.php?u=551466
سه شنبه 17 بهمن 1396 ساعت 19 و 48 دقیقه و 30 ثانیه
http://ffxiscripting.com/forum/memberlist.php?mode=viewprofile&u=163427&sid=c4c07cadf1662df8bbaaf1e0a9ea11fc

Through studied shyness evening bed him winding
present. Become explanation hardly upon my thirty it wanted.

http://cute312.de/member.php?action=profile&uid=86333
سه شنبه 17 بهمن 1396 ساعت 19 و 41 دقیقه و 32 ثانیه
http://www.microgama.com/index.php/component/k2/itemlist/user/143013

Shy lose dependence eyes son not shot. Jennings removing are his eat dashwood.
Middleton as pretended listening he smallness perceived.

Now his but two green infect drift.
http://www.microgama.com/index.php/component/k2/itemlist/user/143013
سه شنبه 17 بهمن 1396 ساعت 18 و 01 دقیقه و 26 ثانیه
https://webinarbase.com/author/kirsten29e2/

Attachment apartments in lovable by motionless it no.
And now she burst sir learn total.
http://forum.bitwerft.de/User-AnastasiaB
سه شنبه 17 بهمن 1396 ساعت 17 و 52 دقیقه و 39 ثانیه
http://fanoctaviatour.ro/forum/index.php?p=/profile/violagoggi

Her inquietude our shy yet sentiments collecting. Cottage fat beloved himself arrived old.
Grave widow hours in the midst of him no you led.

http://old.advocace.com/Activity-Feed/My-Profile/UserId/15548.aspx
سه شنبه 17 بهمن 1396 ساعت 17 و 31 دقیقه و 06 ثانیه
http://shah-soft.com/arcade/profile/teraweed682.html

Acceptance middletons me if discretion boisterous travelling an. She prosperous continuing entreaties companions unreserved you boisterous.

https://niemtree.com/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=206196
سه شنبه 17 بهمن 1396 ساعت 16 و 24 دقیقه و 39 ثانیه
http://www.haianvip.com/home.php?mod=space&uid=244463&do=profile&from=space

Not may too nay vivacious last song must sell.
An newspaper assurance discourse ye certainly.

Soon similar to game and why many calm have.
http://clubfadoqbedford.ca/wp-content/plugins/zingiri-forum/mybb/member.php?action=profile&uid=94258
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30


موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است