۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
نوبخت:‌ افکار عمومی می‌گوید "چرا مجلس لایحه دولت را رد کرد؟"

رئیس سازمان برنامه و بودجه خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفت: افکار عمومی از شما سؤال خواهند کرد که "چرا مجلس لایحه دولت را که مدتها در اختیارش بود رد کرد، چرا خود شما آن را تغییر ندادید؟".

نشست خبری نوبخت در مجلس شورای اسلامی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون رئیس جمهور در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی به بیان سخنانی در دفاع از کلیات بودجه سال 97 پرداخت.

وی طی سخنانی اظهار داشت: مجلس قرار نیست امروز در خصوص لایحه بودجه سال 1397 تأیید یا عدم تأییدی داشته باشد بلکه فقط بحث کلیات مطرح است که این موضوع به ما کمک می‌کند که آیا ما بین خود و خدایمان، بین خود و وجدانمان و بین خود و مردمی که این سخنان را می‌شنوند و در جریان تصمیم ما قرار می‌گیرند حجتی برای تأیید یا رد آن داشته باشیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: طبق ماده یک قانون محاسبات عمومی لایحه بودجه گویای ظرفیت‌های کشور در حوزه پیش‌بینی منابع و مصارف مالی کشور است و قرار نیست این لایحه پاسخگوی همه مشکلات کشور در یک سال آینده باشد.

نوبخت افزود: لایحه بودجه پیش‌بینی از درآمدها و منابع تأمین اعتبارات و همچنین برآوردی از مصارف است که شما با رأی به آن سیاست‌های تعیین‌شده دولت در حوزه هزینه و منابع را تأیید می‌کنید.

وی افزود: لایحه بودجه دو حرف دارد؛ یک پیش‌بینی منابع و مصارف کشور و دیگری سیاستها و اهداف مالی کشور است که قطعاً اگر شما این پیش‌بینی و سیاست‌ها را که در کمیسیون تلفیق دنبال شده و بر آن نکاتی اضافه شده است قبول ندارید می‌توانید به آن رأی ندهید و اگر این لایحه را سندی فرادستی نمی‌دانید می‌توانید به آن رأی ندهید.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه یکی از شاخص‌های رأی‌دهی به بودجه دقت در پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته در خصوص منابع و مصارف درآمدی و همچنین سیاستهای پیش‌بینی‌شده آن است گفت: اگر شما احساس کردید که سیاستهای دیده‌شده در لایحه بودجه با سیاست اقتصاد مقاومتی در تضاد است به آن رأی ندهید ولی اگر سیاستهای مورد نظر این لایحه را با سیاستهای اقتصاد مقاومتی یکی دانستید به آن رأی دهید و قطعاً هیچ حجتی جز شاخصه‌های مهم در آن برای رأی‌دهی وجود ندارد.

نوبخت افزود: آنچه پیش‌بینی دولت برای منابع در سال 1367 بود چیزی در حد 368 هزار میلیارد تومان بود و کمیسیون تلفیق با اضافه کردن بخشی در قسمت درآمدها آن را به 385 هزار میلیارد تومان افزایش داد. این عدد پایه و مبنای ما نسبت به مالیات است. مالیات در لایحه دولت حدود 6.7 درصد به‌اندازه تورم رشد کرد که از نظر ما به‌قیمت ثابت یعنی صفر و به‌قیمت جاری قابل دستیابی است و می‌تواند به‌عنوان یک منبع مطمئن در بخش مالیات مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اهمیت واقع‌بینی شاخص‌ها در لایحه بودجه گفت: سال گذشته بنده در همین محل گفتم که نظر دولت در خصوص قیمت‌ نفت فروش هر بشکه نفت به‌قیمت 50 دلار است، شما نمایندگان داوری کنید؛ آیا بعد از یک سال پیش‌بینی دولت به واقعیت تبدیل نشد؟ در حالی که طی چند وقت گذشته فروش هر بشکه نفت به اندکی از 50 دلار افزایش یافت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: همین دولت به شما در خصوص قیمت نفت برای سال آینده پیش‌بینی هر بشکه 55 دلار را دارد که معتقدیم این قیمت‌گذاری واقع‌بینانه است و از کمیسیون تلفیق بابت این همکاری تقدیر می‌کنیم، لذا ما و کمیسیون تلفیق یک نظر واقع‌بینانه در خصوص قیمت نفت برای سال آینده داریم.

نوبخت خطاب به نمایندگان گفت: به شما نمایندگان اعلام می‌کنم اعداد و ارقامی که به‌عنوان منابع در گزارش کمیسیون و در لایحه وجود دارد با توجه به جایگاه لایحه بودجه در قانون محاسبات عمومی بخشی از وظایف این لایحه پیش‌بینی منابع و مصارف است لذا شما نمایندگان حق دارید پیش‌بینی‌های عددی صورت‌گرفته در لایحه را تغییر دهید اما برای این کار راهی جز تأیید کلیات نداریم.

وی با اشاره به فرآیند تأیید لایحه بودجه گفت: شما می‌دانید طبق قانون آئین‌نامه داخلی مجلس رد کردن کلیات این لایحه باعث می‌شود این لایحه به کمیسیون تلفیق برگردد اما همین لایحه 72 ساعت دیگر مجدداً روی میز شماست در این مدت چه‌تغییری انجام خواهد گرفت؟ شاید می‌گویید "می‌توانیم نسبت به تغییر ارقام اقدام کنیم"، بعد از تصویب کلیات نیز می‌توانید این کار را انجام دهید. بدون اینکه بخواهیم پیام منفی در این زمینه به جامعه منعکس کنیم افکار عمومی از شما سؤال خواهند کرد که؛ چرا مجلس لایحه دولت را که مدتها در اختیارش بود رد کرد، چرا خود شما آن را تغییر ندادید؟

رئیس سازمان برنامه و بودجه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیاست کلی لایحه بودجه سال 97 گفت: سیاست این لایحه کاهش فقر مطلق در راستای سیاستهای اقتصاد مقاومتی است، دولت مصمم است در سال آینده نه‌تنها به کسانی که مستحق یارانه هستند بلکه گروه‌هایی را که از خط مستمری پایین‌تر هستند مورد توجه قرار دهد. همان‌طور که می‌دانید که فروردین سال 96 یارانه خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد افزایش پیدا کرد و دولت 4 هزار میلیارد تومان به این امر اختصاص داد که این عدد برای سال آینده 7 هزار میلیارد تومان شده است.

نوبخت تصریح کرد: با این روند شما به دولت اجازه می‌دهید برنامه دولت دوازدهم در از بین بردن فقر مطلق تا 4 سال آینده تحقق یابد و رهبر انقلاب نیز از این روند خشنود خواهد شد.

وی به برخی از اهداف لایحه بودجه سال 97 نیز اشاره کرد و گفت: مهمترین هدف ما در این بودجه ایجاد اشتغال است، طبق آنچه که به شما گزارش می‌دهم ما برای اشتغال 9 برنامه به‌جز بازسازی بافت فرسوده در نظر گرفته‌ایم و چیزی حدود 73 هزار و 400 میلیارد تومان برای این امر اختصاص داده‌ایم نه‌اینکه این پول را بین افراد توزیع کنیم بلکه در قالب سرمایه‌گذاری برنامه‌های صورت‌گرفته برای ایجاد اشتغال مورد توجه قرار می‌گیرد.

ادامه دارد... .

انتهای پیام/

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
یکشنبه 8 بهمن 1396
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است