۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
کدخدایی: تعیین مصادیق رجل سیاسی و مذهبی در شورای نگهبان نهایی شد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: تعیین مصادیق رجل سیاسی و مذهبی در شورای نگهبان نهایی شد.

نشست خبری عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری که پیش از ظهر امروز (شنبه 30 دی)‌ برگزار شد در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم پیرامون تعیین تکلیف بررسی مصادیق رجل سیاسی و مذهبی برای کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما در شورای نگهبان موفق شدیم که عمده مباحث پیرامون تعیین مصادیق رجل سیاسی و مذهبی را که طبق بخشی از سیاست‌های کلی انتخابات به شورای نگهبان واگذار شده بود بررسی و آن را تمام کنیم.

وی افزود: اعضای شورای نگهبان در دو بخش مصادیق رجل سیاسی مذهبی و مدیر و مدبر بودن و شرایط و معیارهای لازم جهت تشخیص مصادیق رجل سیاسی و مذهبی را تعیین کرده‌اند.

کدخدایی در تشریح تعیین مصادیق رجل سیاسی و مذهبی گفت: این مصادیق به این نحو تعیین شد که آگاهی لازم به دین اسلام و تقید به مبانی اسلامی و کسانی که قدرت تحلیل و درک آنها از مسائل سیاسی اجتماعی اعم از داخلی و بین‌المللی به‌نحوی باشد که مصالح نظام اسلامی در عملکرد آنها لحاظ شده باشد، و در حوزه مصادیق رجل سیاسی و مذهبی تعیین گردد.

سخنگوی شورای نگهبان در تشریح تعیین مصادیقی برای مدیر و مدبر بودن کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: در این بخش باید شخصی باشد که از شایستگی‌های لازم و نگرش‌های فردی مرتبط با حوزه قوه مجریه برخوردار باشد و از نظر عقلانیت از شرایط صحیحی برخوردار باشد.

وی اضافه کرد: در بخش تعیین مصادیق مدبر بودن اعضای شورای نگهبان این‌طور تصمیم گرفتند که شرایط فرد باید متناسب با انجام مسئولیت‌های ریاست جمهوری بوده و دارای صلاحیت لازم برای ایفای وظایف ریاست جمهوری باشد و برنامه‌هایش نیز در چارچوب وظایف قوه مجریه، سیاست‌های کلی نظام باشد.

وی به ذکر نکته جدیدی پیرامون تعیین مصادیق رجل سیاسی و مذهبی در انتخابات ریاست جمهوری پرداخت و اظهار داشت: نکته جدیدی که اعضای شورای نگهبان تصمیم گرفته‌اند این است که کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری باید مشاورانی را جهت تشریح برنامه و توان مدیریتی خودش معرفی کند.

کدخدایی تأکید کرد: ما در شورای نگهبان به‌روی مصادیق رجل سیاسی و مذهبی و مدیر و مدبر بودن به توافق رسیده‌ایم و سعی داریم این را نهایی و جمع‌بندی و به مجلس ابلاغ کنیم زیرا رئیس مجلس نیز کمیسیونی را درباره این موضوع تشکیل داده است و پیش‌بینی می‌کنیم تا انتخابات سال 98 به جمع‌بندی نهایی درباره مصادیق رجل سیاسی و مذهبی برسیم و قانون جامعی داشته باشیم.

وی در پاسخ به سؤالی پیرامون اینکه آیا درباره جنسیت کاندیداها نیز بررسی‌هایی صورت گرفته یا خیر گفت: درباره جنسبت به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌ایم وقتی به جمع‌بندی برسیم آن را اعلام می‌کنیم.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سؤالی پیرامون مقایسه بودجه این نهاد در سال 96 با سالهای گذشته گفت: در بودجه سال 97،‌ بودجه شورای نگهبان مانند سایر دستگاهها افزایش 7درصدی داشته، البته غالباً طبق روال سایر دستگاهها بخشی از اینها تخصیص داده نمی‌شود، گلایه بنده این است که چرا رسانه‌ها در نقد و بررسی‌ها انصاف را رعایت نمی‌کنند؟ فرد ضدانقلابی حرفی زده و شاهدیم برخی هم در داخل آن را تکرار می‌کنند.

وی اضافه کرد: ردیف بودجه شورای نگهبان مانند دیگر سازمانها در چند بخش پاسداری از احکام اسلام، نظارت بر قوانین و نیز در بخشی دیگر حوزه انتخابات و امر نظارت بر انتخابات است و در سالهایی که انتخابات برگزار می‌شود بودجه آن انتخابات خاص، اختصاص داده می‌شود و هرساله این احکام را در بودجه شورای نگهبان داریم.

کدخدایی با بیان اینکه بودجه نظارت بر انتخابات سال 96 که در آن انتخابات ریاست جمهوری برگزار شده به شورای نگهبان جداگانه تأمین اعتبار و پرداخت می‌شود گفت: برخی گفتند بودجه شورای نگهبان برای نظارت بر انتخابات رقمی حدود 50 میلیارد است، بودجه انتخابات سال 96 ردیف دیگری بوده است که البته سازمان برنامه و بودجه، دولت و مجلس در جریان آن هستند و چیز پنهانی نیست؛ مگر می‌شود در سالی که انتخابات نداریم،‌ بودجه نظارت بر انتخابات برای شورای نگهبان در نظر گرفته شود؟! اصلاً بیان چنین حرف‌هایی توهین به دولت و کارشناسان سازمان برنامه و بودجه است. آقایی خودش را حقوقدان می‌داند، می‌گوید بودجه سال 67 با 97 شورای نگهبان چند برابر شده است، آیا قیمت منزلی که شما در بالای شهر دارید امروز همان قیمت سال 67 است؟

سخنگوی شورای نگهبان خطاب به منتقدان بودجه شورای نگهبان و اظهارنظرها پیرامون این موضوع گفت: شما که ادعای حقوقدان‌بودن می‌کنید می‌دانید که در مقایسه امری، شرایط باید یکسان باشد؟ نمی‌دانیم چه بگوییم که فردی به‌خاطر نسبتش با افرادی در یک خبرگزاری معروف، درباره بودجه شورای نگهبان این‌طور حرف می‌زند؛ البته شورای نگهبان خبرگزاری ندارد و از این پول‌ها هم هزینه نمی‌کند. ما مثل شما نیستیم که سریع به دادگستری برویم و شکایت کنیم، مقداری منصف باشید.

وی تصریح کرد: آقایی در جایی مسئول است و می‌گوید که شورای نگهبان 12 نفر است و این‌همه بودجه دارد، این چه مقایسه‌ای است؟! مانند این است که بگوییم بودجه قوه مجریه مختص رئیس جمهور است، این مقایسه درستی نیست، این مجادله و سفسطه است.

کدخدایی با تأکید بر اینکه بودجه شورای نگهبان برای ساماندهی شبکه نظارت و رسیدگی به پرونده‌ها در طول سال اختصاص می‌یابد اظهار داشت: بخشی از این بودجه صرف آموزش ناظرین می‌شود، بودجه شورای نگهبان خیلی کمتر از پول توجیبی‌های برخی مسئولان است؛ درخواست می‌کنیم قبل از اظهارنظر سری به دیوان محاسبات و سازمان برنامه و بودجه بزنند و ببینند که آیا ما این بودجه‌ها را در جای خودش خرج کرده‌ایم یا نه. ما خوشحالیم که اگر جایی مسیری را اشتباه رفته‌ایم به ما بگویند، ما از نظارت و انتقاد استقبال می‌کنیم.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سؤال خبرنگاری پیرامون اینکه پرسید "شهردار تهران گزارشی از تخلفات شهردار سابق پیرامون تخلفات در دوره انتخابات ریاست جمهوری ارائه کرده، آیا این پرونده را به مراجع قضایی ارجاع می‌دهید و اینکه آیا این گزارش در روند بررسی صلاحیت آرای قالیباف در دوره آتی انتخابات ریاست جمهوری اگر کاندیدا شود مد نظر قرار می‌گیرد یا خیر؟" اظهار داشت: اگر در رابطه با تخلفات انتخابات گزارش‌هایی به ما برسد آن را در حیطه اختیارات شورای نگهبان بررسی و به مرجع قضایی اعلام می‌کنیم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا شورای نگهبان موضع‌گیری نسبت به افزایش قیمت‌ها به‌خصوص قیمت بنزین و حامل‌های انرژی در سال آینده طبق لایحه بودجه 97 دارد گفت: شورای نگهبان تلاش می‌کند نظراتش منطبق با نظرات مردم باشد، طبق اخباری که داریم دولت و مجلس به این جمع‌بندی رسیده‌اند که افزایش قیمتی نداشته باشیم و امیدوارم هر تصمیمی که اتخاذ می‌شود گشایشی برای امور مردم باشد.

کدخدایی در پاسخ به سؤالی پیرامون اینکه برخی از دولتی‌ها در جریان بررسی تخلفات انتخابات حکم انفصال از خدمت دریافت کرده‌اند، تخلفات در چه حوزه‌هایی بوده است افزود: گزارش جزئیات تخلفات را باید دوستان ما در قوه قضائیه اعلام کنند اما برخی از آنها منجر به صدور حکم، برخی صدور قرار تبرئه شده و برخی نیز در حال رسیدگی است؛ این مسیری است که در حال انجام است و رسیدگی‌ به تخلفات ادامه دارد، بنابراین نمی‌توانم وارد جزئیات آن شوم. اگر معاون اول قوه قضائیه صلاح بداند آن را اعلام می‌کند اما گزارش‌های آن نیز به ما اعلام می‌شود.

انتهای پیام/*

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 30 دی 1396
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic