۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن

چه کسانی تجمعات اخیر را به مردم پیشنهاد کردند؟

اصلاح طلبان

تجمعات اخیر در تهران و چند شهر دیگر پژواک دستوراتی است که «سعید حجاریان» و دوستان او طی ۵ سال گذشته صادر کرده‌اند.


به گزارش مشرق، تجمعات اخیر در تهران و مشهد و چند شهر دیگری در ظاهر امر محتوای اعتراض اقتصادی دارد.

اما این یک روی سکه است و در روی دیگر، اگرچه مردم مطالبات به حقی در زمینه مسائل اقتصادی از دولت دارند ولی حوادث روزهای گذشته نشان داد گرگ‌هایی در لباس میش هم خود را مردم جا زده و عنان تجمعات را به دست گرفته‌اند.

جالب آنکه برخی محافل تحلیلی که از چند سال قبل درباره احتمال وقوع چیزی به نام «فتنه اقتصادی» در ایران صحبت کرده و ابعاد آن را برشمرده بودند؛ در کنار اشاره به برخی مطالبات به حق مردم از دولت آقای روحانی و نیز برخی بی‌تدبیری‌های دولت؛ اما عامل اصلی وقوع این حادثه را سیاه‌نمایی اصلاح‌طلبان و تلاش آنها برای به خیابان کشاندن مردم عنوان می‌کردند.

از نظر این عوامل اگرچه اقتصاد ایران دارای مشکلات غیر قابل انکاری هست اما این مشکلات بحرانی نیستند و به خیابان کشاندن مردم نیز توطئه نظام سلطه و دشمنان خارجی نظام است که با عملگری جریان سیاسی خاص انجام می‌شود.

شاید در همین راستا بود که مقام معظم رهبری نیز بارها بحث توطئه دشمن برای به خیابان آوردن مردم با انگیزه مشکلات اقتصادی را مورد اشاره قرار داده بودند.

معظم‌له مثلاً در یکی از سخنرانی‌های خود در سال گذشته در همین رابطه فرمودند:

«اینکه ما مرتّب راجع به مسئله‌ی اقتصاد، اقتصاد مقاومتی و مانند اینها در این چند سال مرتّب اوّل سال، وسط سال، آخر سال میگوییم، تکرار میکنیم، به‌خاطر این است که دشمن به این نقطه‌ی خاص توجّه کرده است. [میخواهند] اقتصاد کشور را خراب کنند، وضع مردم بد باشد، جیب مردم خالی بشود، امکانات مردم کم بشود، پول مردم بی‌ارزش بشود، قدرت خریدشان کم بشود تا ناراضی بشوند؛ هدف، این است. مردم را از اسلام و از نظام اسلامی ناراضی کنند؛ این، هدف دشمن است. لذا روی اقتصاد تکیه میکنند برای اینکه وضع مردم خراب بشود تا به‌خاطر خرابی وضع، از اسلام و از نظام اسلامی منصرف بشوند.

خب این وظیفه‌ی کیست که در مقابل این وضعیّت ایستادگی کند؟ وظیفه‌ی همه؛ وظیفه‌ی دولت هست، وظیفه‌ی مجلس هست، وظیفه‌ی مسئولین گوناگون هست، وظیفه‌ی آحاد مردم هم هست. همه وظیفه داریم، باید انجام بدهیم.»[1]

*آنها که می‌دانستند عاقبت سیاه‌نمایی اقتصادی؛ حضور خیابانی مردم است/ اصلاح‌طلبانی که پیش از این به «تجمع خیابانی» اشاره کرده بودند

مجددا تأکید می‌شود که هیچکس منکر وجود مشکلات اقتصادی در کشور نیست اما فرق است میان بحران و میان مشکلاتی که در تمام اقتصادهای جهانی وجود دارد.

امر واضح آنست که بر اساس اعلام صندوق بین‌المللی پول، اقتصاد ایران در جایگاه هجدهم جهانی قرار دارد و عمده بیکاران در ایران که مجموعا 12 درصد هستند نیز در وضعیت «بیکاری بحرانی» نیستند زیرا مثلا به گواه وزیر کار، عمده مشاغل پیشنهادی این وزارتخانه به کارجویان مورد قبول واقع نمی‌شود و بیکاران ترجیح می‌دهند بیکار بمانند.[2]

بدیهیست که این مسئله به معنی بحرانی نبودن وضعیت عمده بیکاران است.

از این دست مثبتات اقتصادی ایران بسیار زیاد است اما متأسفانه کسانی از ستاد مشترک «اصلاحات و اعتدال» طی 5 سال گذشته تمام همّ و غمّ خود را به کتمان این حقایق و سیاه‌نمایی از اوضاع کشور گذاشتند.

مردم باید بدانند حنجره‌هایی که از خزانه خالی، گرسنگی، بیکاری 72 میلیون نفری، به ستوه آمدن و خرد شدن استخوان مردم، فروپاشیدگی و غارت اقتصاد ایران طی سال‌های گذشته حرف زده‌اند در داخل و در اردوگاه مشترک اصلاح‌طلبان و اعتدالیون بوده‌اند.

و جالب آنکه گویا این افراد به عاقبت این اظهارات خود نیز واقف بوده و نه به عنوان تحلیل که به مثابه اجرای پروژه؛ می‌دانسته‌اند که در پس از این سیاه‌نمایی شوم و ناجوانمردانه چیزی جز تجمع و اغتشاش خیابانی نخواهد بود.

آنچه که در ادامه می‌خوانید بخش‌هایی از اظهارات همین افراد طی 5 سال اخیر درباره «احتمال حرکت خیابانی» است:

- محمدرضا تاجیک: رفع تحریم‌ها فقط حدود ٥ درصد از اقتصاد کشور را سامان می‌دهد و ٩٥ درصد آن منوط به اتخاذ سیاست‌های درست اقتصادی در کشور است، اما احتمالا انتظارات مردم ٩٥ درصدی خواهد بود، و عدم تناسب آن تاثیر و این انتظار، به بیان تد رابرت‌گر، نوعی احساس محرومیت نسبی را به بدنه جامعه تزریق و آنان را مستعد اعتراض‌های رادیکال می‌کند. (سال 94 طی یادداشتی در سایت حزب ندای ایرانیان)[3]

- احمد نقیب‌زاده: جریان واپس‌گرا آخرین نفس‌های خود را می‌زند. اگر بخواهد مقاومت سرسختانه‌ای از خود نشان دهد، آن زمان با عکس‌العمل بسیار تند جامعه روبه‌رو می‌شود. یعنی جامعه فقیر صبوری خود ر از دست می‌دهد و احساس می‌کند دائم باید در حال انتظار باشد تا ببیند در انتخابات بعدی وضع بهتر می‌شود یا نه. سپس متوجه می‌شود که در این صبر و انتظار، در حال از دست دادن زمان و عمرش است. ‌از این رو احتمال بروز واکنش خیلی تند در او بالا می‌رود. در حال حاضر با دیدن آنچه در عراق و سوریه و دیگر ناملایمات منطقه و مختصر امیدهایی که در پیش رو دارد، ‌در حال صبر و انتظار است. ولی جناح مقابل باید بداند اگر دولت روحانی با شکست روبه‌رو شود، ‌واکنش تندی در انتظار آنها خواهد بود، زیرا مردم در مسائل اقتصادی بسیار در مضیقه هستند.(در مصاحبه با نشریه ایران فردا)

- محسن رنانی: در زمانی که جامعه دارد به شدت دوقطبی می‌شود؛ در زمانی که شانزده میلیون پرونده در دادگستری ما انباشته شده است و روز به روز بر آن افزوده می‌شود؛ در زمانی که اعتیاد بخش بزرگی از نیروی جوان کشور را درگیر کرده است...در زمانی که فساد به ویژگی عادی و اصلی نظام اداری ما تبدیل شده است؛ و در زمانی که ده‌ها مسئله ریز و درشت دیگر قوای کشور را روز به روز تحلیل می‌برد، نظام سیاسی باید دست به انتخاب‌های دشواری بزند. انتخاب‌هایی که می‌تواند از جنس تحول یا حتی «انقلاب از بالا»! محسوب شود.(سال 94 در گفت‌وگو با نشریه ایران فردا)[4]

- عمادالدین باقی: معضل فساد پابه‌پای سایر معضلات سیاسی و اجتماعی، بهمن‌وار در مسیر تبدیل شدن به یک بحران امنیتی عظیم هستند.(در مصاحبه با شماره 98 نشریه صدا)

- محمد کیانوش‌راد: -با اشاره به عبارتی با عنوان لشکر معترضان اقتصادی- احتمال اینکه برخی از جریانات رقیب که از قدرت کافی جهت ایجاد سازماندهی هم برخوردار هستند، دست به برخی اقدامات تحریک آمیز همچون اعتراضات بزنند، وجود دارد... دولت لازم است با دقت عمل، هم از جهت رفع زمینه‌های شکل‌گیری رفتارهای پوپولیستی در میان برخی سیاسیون و هم از جهت کار کارشناسانه امنیتی، نسبت به برخی جریاناتی که احتمال ایجاد ساختگی جریانات مخالف را در اقشار صنفی می‌توانند داشته باشند، جلوگیری نمایند.(سال 94 در مصاحبه با آرمان امروز)

- مسعود نیلی: در حال حاضر اقتصاد ایران روی دو بمب ساعتی بزرگ قرار گرفته است. یک بمب ساعتی حجم بالای جمعیت غیر فعال نسبت به جمعیت فعال است که نسبت بسیار بالایی است. بمب دوم، بمب نقدینگی است. این دو بمب ساعتی هنوز فعال نشده‌اند و زمان انفجار را نشان نمی‌دهند. جمعیت غیر فعال ایرانی با عطف به جمعیت شاغلان زندگی می‌کنند و برای اینکه صبر آنها لبریز نشود باید اقدام‌های کوتاه‌مدت انجام داد.[5]

- محمدجواد حق‌شناس: می‌خواهند مردم را ناراضی کنند! (سال 95 در مصاحبه با شماره 173 نشریه تجارت فردا)

- محمد عطریانفر: افراطیون اصولگرا تلاش نابخردانه‌ای را آغاز کرده‌اند تا بر سر راه تدبیر مسئولان سنگ‌اندازی کنند و مسیر حل مشکلات مردم را که خود باعث آن بوده‌اند با بازی‌های سیاسی، ‌به سنگلاخی تبدیل سازند تا در اثر آن، دولت و مجریان حکومتی را به ناتوانی بکشانند و یا با ایجاد بحران اجتماعی،‌ دغدغه‌های جدیدی بیافرینند.(سال 95 در مصاحبه با شماره 78 نشریه صدا)

- ابراهیم اصغرزاده: اصولگرایان به ویژه در حوزه اقتصادی ادعاهایی را مطرح خواهند کرد و می‌کوشند مطالبات اقتصادی جامعه را بالا ببرند؛ اما این، در عین حال پاشنه آشیل آنها هم هست. چرا که وقتی مطالبات اقتصادی جامعه بالا برود، هدف آن صرفا دولت روحانی نخواهد بود؛ بلکه ممکن است کل نظام را هدف قرار دهد.(سال 95 در مصاحبه با شماره 80 نشریه صدا)

- ابراهیم اصغرزاده: زمانی که بیکاری و فقر فراگیر شود و قدرت خرید مردم به شدت کاهش پیدا کند، با اعتراضات اجتماعی مواجه خواهیم گردید که دیگر به وعده‌های سر خرمن هیچ کس اعتماد نخواهند داشت.

وای به روزی که اکثریت جامعه خود را قربانی سیاست‌های اقلیت غارتگر ببیند آنگاه جامعه به دو پاره «غارتگر – قربانی» تقسیم می‌شود و کسی از انتقام قربانیان در امان نخواهد ماند.کسی دیگر نه به محافظه‌کار، نه به اصلاح‌طلب و نه به میانه‌رو رحم نخواهد کرد. آنگاه خیلی زود؛ دیر خواهد بود.(سال 96 در مصاحبه با ایلنا)[6]

***

این خبرهای آینده، تحلیل بود یا کارت رو نشده؟ سؤالی که اگر بدانیم علت اصلی تجمعات اخیر، سیاه‌نمایی دروغین از وضعیت کشور و بحرانی جلوه دادن اقتصاد ایران بوده و سررشته این سیاه‌نمایی هم به ستاد مشترک اصلاحات و اعتدال می‌رسد؛ پاسخ ساده‌ای برای آن آشکار می‌شود...

*حجاریان: برای خواسته‌هایتان به خیابان بیاید...

ما البته یک نشانه مهم و تعیین‌کننده دیگر هم در دست داریم که نشان می‌دهد آنچه اصلاح‌طلبان درباره احتمال وقوع اغتشاش و تجمع به بهانه مشکلات اقتصادی گفته‌اند؛ نه یک پیش‌بینی یا تحلیل که یک «خط» بوده است.

و آن اینکه «سعید حجاریان» چند سال قبل صراحتاً به مردم گفته بود اگر مطالبه‌ای دارند؛ آن را در خیابان بجویند.

او در سال 93 به نشریه ایران فردا گفته بود: «موضوع فشار افکار عمومی است که باید ایجاد شود...همین مردم برای پاشایی به خیابان آمدند و حمایت کردند. باید برای دیگر خواسته‌ها هم فشار اجتماعی وارد کنند»[7]

قابل تأمل آنکه تمام چهره‌های اصلاح‌طلب در ساعات پس از بروز اغتشاشات اخیر، به مخالفت با این حرکات خیابانی تظاهر کردند!

*از حمایت ترامپ تا حمایت منافقین/وقتی گاردین به اشتیاق دشمنان ایران برای تجمعات واکنش نشان می‌دهد

اغتشاشات رخ داده در تهران و چند شهر دیگر البته مورد حمایت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و سران منافقین هم قرار گرفته است.

مسئله‌ای که بایستی در ماجرای مطالبات به حق مردم از دولت و البته تفکیک و تمییز این موضع با حمله به دولت و نظام و فراهم کردن بستر برای حضور اغتشاشگران؛ مد نظر باشد.

ترامپ در قالب توییت‌هایی اعلام کرده است که در کنار معترضین حضور دارد.

او همچنین در یک توییت دیگر مردم ایران را کسانی خطاب کرده که گرسنه اند و مطالبه آنها هم آزادی است.

مریم رجوی، سرکرده گروهک تروریستی منافقین نیز طی روزهای اخیر در قالب پیام‌هایی، حضور خود را در کنار معترضین را اعلام کرده است.

جالب آنکه روزنامه انگلیسی گاردین در خصوص اغتشاشات اخیر، دشمنان و رقبای ایران را به پرندگان شکاری تشبیه کرده است که در آسمان بالای سر ایران با ذوق در چرخشند.[8]

اکنون سؤال اینجاست جریاناتی که طی 5 سال گذشته دست به سیاه‌نمایی و مفسدنمایی از نظام و بحران نمایی از وضعیت اقتصادی کشور زده‌اند و در تخریب دولت و نظام هم سر از پا نمی‌شناسند با این ابراز همراهی‌ها چه نسبتی دارند؟

و اینکه دستور چند سال قبل سعید حجاریان مبنی بر حضور خیابانی مردم برای خواسته‌هایشان در چه قسمتی از این ماجرا تعریف می‌شود؟!

*** 

1_http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=34429

2_ https://www.mehrnews.com/news/2949850/

3_ http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940424000189

4_ http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940823001468

5_ http://www.asriran.com/fa/news/464070

6_ mshrgh.ir/790005

7_ http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13931127001604

8_http://www.alef.ir/news/3961011137.html

منبع: فارس
نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 26 دی 1396
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic