۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
نقدی بر اظهارات اخیر رئیس جمهور
تا کی قرار است به برجام‌درمانی ادامه دهیم؟
شاید بزرگ‌ترین نارضایتی‌ها از نشنیدن یا چشم بستن بر واقعیت‌ها است. با تأسف بسیار باید گفت تا قیامت نیز عده‌ای اگر بمانند، در روی همین پاشنه خواهد چرخید!گروه سیاسی اندیشکده برهان /محمدجواد اخوان؛ سخنانی که رسانه‌ها از رئیس‌جمهور در اختتامیه نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فارابی نقل کردند حاوی نکات شگفت‌آور و بعضاً قابل‌تأمل بود. با توجه مجال محدود به 3 نکته خاص که در سخنان وی بیشتر بحث‌برانگیز است، می‌پردازیم:

 

آثار برجام تا قیامت پابرجاست!
حال که ترامپ با بردن برجام به لبه پرتگاه، بازی نخ نمای تقسیم‌کار میان اروپا و آمریکا را پیش می‌برد، به‌نظر می‌رسد بار دیگر آقای روحانی ماجرای تکراری تعریف و تمجید چندباره از برجام را شروع کرده است. وی می‌گوید: «در برجام موفقیت‌هایی به دست آوردیم که هیچ‌گاه از بین نمی‌رود و هیچ‌کس نمی‌تواند آن‌ها را از بین ببرد. ... برخی انگار هنوز همه ابعاد برجام را لمس نکردند. برجام یک آثار دائمی دارد که تا قیامت باقی خواهد ماند و هیچ‌وقت از بین نمی‌رود و یک آثاری دارد که ممکن است بماند یا نماند.»

 
آیا وقت آن نرسیده به‌خاطر معطل کردن بیجا و وعده‌های غیرقابل تحقق از آن‌ها عذرخواهی کنیم؟ آیا قرار است تا روز قیامت هم در مقابل سفره‌هایی که هر روز کوچک‌تر می‌شود و یا جمعیتی که هر روز کار خود را از دست می‌دهد، برجام‌درمانی کنیم؟
 
 طبعاً آقای روحانی و برخی یاران وی چون برجام را به نام خود گره‌زده می‌بینند، از تعریف و تمجید آنان از برجام نباید تعجب کرد. آنچه اینجا محل تأمل است، همزمانی این اظهارات با شرایط فعلی کشور است! تقریباً هر ناظر منصفی خاستگاه اعتراضات و نارضایتی‌های مردم را در حوزه اقتصاد می‌داند و هرقدر هم گروهک‌های ضدانقلاب تلاش کنند با شعارهای ساختارشکنانه و اقدامات آشوبگرانه این اعتراضات را سیاسی کنند و یا هر اندازه که برخی مدیران دولتی تلاش کنند مطالبات عامه مردم را غیراقتصادی تفسیر کنند، واقعیت امر پنهان نمی‌ماند. حال باید از آقای روحانی پرسید مگر برجام برای این نبود که چرخ اقتصاد به همراه چرخ هسته‌ای بچرخد؟ کدام‌یک از این دو چرخ اکنون در حال چرخیدن است؟

گلایه‌ای که باید از آقای رئیس‌جمهور داشت، اینجا نه تمجید اغراق‌آمیز از برجام، بلکه انتقاد از بی‌توجهی به خواسته‌های اصلی مردم است وقتی بیشتر مردم در خصوص معیشت خود و اقتصاد کشور گله‌مند هستند و ما پیش‌تر به آن‌ها قول و وعده حل شدن همه این مشکلات با برجام را داده‌ایم، آیا وقت آن نرسیده به‌خاطر معطل کردن بیجا و وعده‌های غیرقابل تحقق از آن‌ها عذرخواهی کنیم؟ آیا قرار است تا روز قیامت هم در مقابل سفره‌هایی که هر روز کوچک‌تر می‌شود و یا جمعیتی که هر روز کار خود را از دست می‌دهد، برجام‌درمانی کنیم؟

 

تحول در اتاق دربسته
آقای روحانی در خصوص تحول در علوم انسانی نیز جملاتی بیان نموده که تأمل‌برانگیز است. وی می‌گوید: «علوم انسانی باید جامعه را هدایت کند و این در حالی است که ما تصور می‌کنیم، چند نفر در یک اتاق باید علوم انسانی را هدایت کنند درحالی‌که علوم انسانی هدایتگر جامعه است... تحول در علوم انسانی نیز با مهندسی ممکن نیست. علوم انسانی را نمی‌توان مهندسی کرد، علوم انسانی با پول پیشرفت نمی‌کند و با سفارش متحول نمی‌شود.» اگر این جملات به‌حساب عدم‌حمایت ایشان به‌عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی و رئیس شورای انقلاب فرهنگی از سیاست کلان «تحول در علوم انسانی» بگذاریم، باید پرسید آیا ایشان جدیداً به چنین نظری رسیده‌اند یا پیش‌تر نیز چنین نظری داشته‌اند؟ تنها برای قضاوت مخاطبان به سخنان وی در آخرین جلسه شورای انقلاب فرهنگی در سال 1392 نگاهی می‌اندازیم که گفته است: «انقلاب ما انقلابی اسلامی است و باید با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب در خصوص اسلامی شدن علوم انسانی، در این مسیر گام برداریم. بیشتر مقالات علمی و تألیفات مطرح دانشمندان و اندیشمندان کشور در حوزه علوم تجربی و ریاضی بوده است. همسو با تحولات رخ‌داده در حوزه علوم انسانی نسبت به تولید فکر و اندیشه تدوین کتب و تربیت استاد و دانشجو اقدامات مؤثری انجام دهیم.» اینکه ایشان قبلاً خود در جلسه‌ای در یک اتاق(!) از لزوم تحول در علوم انسانی سخن می‌گوید و اکنون خود منتقد این رویکرد می‌شود، امری است که مخاطبان بهتر می‌توانند آن را تحلیل کنند.

 
اگر همان‌گونه آقای روحانی هم می‌گوید، گروهک تروریستی داعش از طریق پیام‌رسان‌های خارجی اقدام به هدایت عملیات تروریستی در داخل کشور نماید و به دلیل عدم دسترسی نهادهای داخلی نتوان از این فاجعه پیشگیری کند، چه کسی مسئولیت ناامن سازی محیط کشور را با رهاسازی و ولنگاری فضای مجازی خواهد پذیرفت؟
 
جولانگاه تروریست ها را محدود نکنیم؟!
سومین نکته عجیب در تناقض آشکاری بود که این بار، نه در میان سخنان رئیس‌جمهور در دو جلسه مختلف، بلکه در اظهارات بیان‌شده در همین سخنرانی اخیر بود. از یک‌سو ایشان به‌صراحت اذعان می‌دارد که : « امروز در منطقه ما گروه‌هایی که به جنایت پرداختند از بمب و موشک و اینترنت و فضای مجازی استفاده کردند؛ آن‌هایی که منطقه خاورمیانه را به آشوب کشیدند کسانی بودند که در فهم درست از مسائل اجتماعی عقب‌مانده و از صنعت و تکنولوژی برای انحراف و به هم ریختن جامعه استفاده کردند. گروهک‌های تروریستی مانند داعش بیشترین استفاده را از اینترنت و فضای مجازی و علم داشتند.» بااین‌حال آقای روحانی دقایقی بعد با نقد فیلترینگ در فضای مجازی جملاتی می‌گوید که می‌توان آن را نوعی فاصله‌گذاری و مرزبندی با کنترل فضای مجازی تلقی کرد. اینجا باید چگونه این تناقض آشکار را حل کرد؟ از یک‌سو بیان می‌شود که فضای مجازی جولانگاه گروهک‌های تروریستی و آشوب‌طلب بوده و در ادامه شخصی که 28 سال عضو یا دبیر یا رئیس شورای عالی امنیت ملی کشور بوده پیشنهاد می‌دهد که این بستر بی‌ثباتی را رها کنیم!

اگر همان‌گونه آقای روحانی هم می‌گوید، گروهک تروریستی داعش از طریق پیام‌رسان‌های خارجی اقدام به هدایت عملیات تروریستی در داخل کشور نماید و به دلیل عدم دسترسی نهادهای داخلی نتوان از این فاجعه پیشگیری کند، چه کسی مسئولیت ناامن سازی محیط کشور را با رهاسازی و ولنگاری فضای مجازی خواهد پذیرفت؟ اگر خدای‌ناکرده خون مظلومی بر زمین بریزد چه کسی از بازماندگان او به‌خاطر عمل نکردن به دانسته‌ها، عذرخواهی خواهد کرد؟

 
تا قیامت اوضاع به همین منوال است!
بار دیگر به اولین نکته‌ای که در نقد سخنان رئیس‌جمهور بیان شد، بازگردیم. گویا قرار است واقعیت‌های گله‌مندی‌های مردم همچنان ناشنیده باقی بماند. همچنان مشکل مردم نه گرانی، نه کاهش قدرت خرید، نه رکود، نه بیکاری و نه بحران نکول بانکی و ...، بلکه فیلترینگ یا تحول در علوم انسانی است! شاید بزرگ‌ترین نارضایتی‌ها از نشنیدن یا چشم بستن بر واقعیت‌ها است. با تأسف بسیار باید گفت تا قیامت نیز عده‌ای اگر بمانند، در روی همین پاشنه خواهد چرخید

 

*گروه سیاسی اندیشکده برهان/ محمدجواد اخوان/ انتهای متن|

نوع مطلب : هسته ای ومسائل پیرامونی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 26 دی 1396
شنبه 1 تیر 1398 ساعت 20 و 45 دقیقه و 01 ثانیه

You actually mentioned that fantastically!
generic for cialis cialis ahumada how to buy cialis online usa discount cialis acheter cialis meilleur pri rx cialis para comprar generic cialis tadalafil prix cialis once a da 5 mg cialis pharmacie en ligne cialis en mexico precio
شنبه 1 تیر 1398 ساعت 03 و 50 دقیقه و 20 ثانیه

Really tons of helpful data!
cialis generika in deutschland kaufen cialis 5 mg cialis generique 5 mg cialis 5 mg funziona viagra vs cialis sialis prices on cialis 10 mg cialis 20 mg achat cialis en itali walgreens price for cialis
پنجشنبه 30 خرداد 1398 ساعت 19 و 15 دقیقه و 41 ثانیه

Kudos. A good amount of advice!

cialis 20mg prix en pharmacie cialis generique cialis authentique suisse cialis y deporte warnings for cialis order a sample of cialis cialis online deutschland cialis e hiv cialis in sconto only now cialis 20 mg
پنجشنبه 30 خرداد 1398 ساعت 00 و 53 دقیقه و 15 ثانیه

With thanks, I value it.
cialis manufacturer coupon cialis 10 doctissimo cialis professional from usa low cost cialis 20mg cialis kaufen wo cialis 5 effetti collaterali prezzo di cialis in bulgaria cialis 5 mg scheda tecnica cialis 50 mg soft tab cialis for sale in europa
چهارشنبه 29 خرداد 1398 ساعت 08 و 08 دقیقه و 55 ثانیه

With thanks! I enjoy it.
click here to buy cialis canadian cialis acquistare cialis internet cialis 20 mg cialis 20mg prix en pharmacie cialis dosage recommendations we like it cialis price 200 cialis coupon we recommend cialis best buy cialis daily
سه شنبه 28 خرداد 1398 ساعت 09 و 47 دقیقه و 52 ثانیه

Good material. Thanks a lot!
buying cialis in colombia cialis generique 5 mg cialis venta a domicilio tadalafil 5mg 40 mg cialis what if i take tarif cialis france cheap cialis cialis taglich cialis 20 mg effectiveness best generic drugs cialis
دوشنبه 27 خرداد 1398 ساعت 18 و 36 دقیقه و 56 ثانیه

Appreciate it, Numerous write ups.

cialis venta a domicilio precios cialis peru cialis online napol cialis australian price buy cialis cheap 10 mg interactions for cialis click now cialis from canada cialis generika cialis 20mg preis cf prescription doctor cialis
دوشنبه 27 خرداد 1398 ساعت 03 و 32 دقیقه و 36 ثانیه

Fantastic advice. Thanks!
prezzo cialis a buon mercato viagra vs cialis vs levitra cialis vs viagra deutschland cialis online generic cialis pro cialis generico lilly are there generic cialis low dose cialis blood pressure rx cialis para comprar purchase once a day cialis
جمعه 24 خرداد 1398 ساعت 05 و 18 دقیقه و 06 ثانیه

Cheers. I value this!
cialis rckenschmerzen cialis baratos compran uk venta de cialis canada cialis mit grapefruitsaft how to purchase cialis on line cialis 50 mg soft tab cialis pills in singapore cialis cost cialis canadian drugs only here cialis pills
دوشنبه 20 خرداد 1398 ساعت 00 و 44 دقیقه و 46 ثانیه

You revealed that very well!
order generic cialis online buy cialis cheap 10 mg cialis generisches kanada cialis online wow cialis tadalafil 100mg cialis pills in singapore generic cialis levitra cialis venta a domicilio cialis online nederland achat cialis en europe
شنبه 18 خرداد 1398 ساعت 18 و 52 دقیقه و 00 ثانیه

Nicely put. With thanks.
dose size of cialis pastillas cialis y alcoho 200 cialis coupon cialis diario compra cialis sicuro in linea no prescription cialis cheap purchase once a day cialis ou acheter du cialis pas cher i recommend cialis generico cialis qualitat
پنجشنبه 15 آذر 1397 ساعت 20 و 44 دقیقه و 11 ثانیه

Amazing all kinds of valuable advice!
we choice cialis uk discount cialis trusted tabled cialis softabs cialis 5 mg schweiz cialis 5 mg funziona cialis kaufen wo cialis y deporte prices on cialis 10 mg cialis sicuro in linea cialis 100mg suppliers
سه شنبه 13 آذر 1397 ساعت 21 و 21 دقیقه و 53 ثانیه

Regards. Valuable information.
venta de cialis canada buy original cialis cialis billig the best site cialis tablets cialis cuantos mg hay cialis online preis cialis 20mg schweiz we use it cialis online store 40 mg cialis what if i take cialis kaufen
سه شنبه 13 آذر 1397 ساعت 10 و 31 دقیقه و 37 ثانیه

You actually revealed that superbly!
usa cialis online enter site 20 mg cialis cost buy cialis sample pack chinese cialis 50 mg buy cialis online cialis 20 mg effectiveness cialis billig cialis uk generic cialis pro cialis 100mg suppliers
یکشنبه 11 آذر 1397 ساعت 22 و 14 دقیقه و 57 ثانیه

You've made your point!
viagra vs cialis tadalafil 20mg american pharmacy cialis cialis generic tadalafil buy cialis soft tabs for sale 5 mg cialis coupon printable cialis 20 mg best price generic cialis at walmart cialis qualitat only best offers cialis use
یکشنبه 11 آذر 1397 ساعت 09 و 20 دقیقه و 37 ثانیه

Very good facts, Thank you.
tarif cialis france cialis 20 mg click here cialis daily uk cialis 5 mg cialis arginine interactio venta cialis en espaa only now cialis for sale in us cialis australian price low cost cialis 20mg buying cialis on internet
شنبه 10 آذر 1397 ساعت 09 و 07 دقیقه و 18 ثانیه

Truly a good deal of helpful info.
generic cialis review uk prices for cialis 50mg click here to buy cialis cialis 5 mg para diabeticos il cialis quanto costa cialis farmacias guadalajara estudios de cialis genricos female cialis no prescription generic cialis pill online look here cialis cheap canada
جمعه 9 آذر 1397 ساعت 21 و 53 دقیقه و 44 ثانیه

Thanks a lot! Fantastic information!
tesco price cialis 5 mg cialis pharmacie en ligne walgreens price for cialis cialis prezzo al pubblico il cialis quanto costa cialis super kamagra precios de cialis generico we choice free trial of cialis cialis 5 mg para diabeticos cialis en 24 hora
جمعه 9 آذر 1397 ساعت 09 و 57 دقیقه و 55 ثانیه

Superb postings. Thanks.
female cialis no prescription cialis generika in deutschland kaufen cialis online deutschland brand cialis generic tadalafilo import cialis generic cialis pro cialis side effects dangers no prescription cialis cheap cialis generico online
پنجشنبه 8 آذر 1397 ساعت 22 و 55 دقیقه و 20 ثانیه

You definitely made your point!
cialis 5 mg funziona comprar cialis navarr cialis coupons chinese cialis 50 mg preis cialis 20mg schweiz tadalafil 10 mg we like it cialis price cialis price in bangalore walgreens price for cialis cialis tadalafil
چهارشنبه 7 آذر 1397 ساعت 10 و 53 دقیقه و 27 ثانیه

You explained that adequately.
recommended site cialis kanada cialis dosage amounts non 5 mg cialis generici il cialis quanto costa cialis online nederland callus compare prices cialis uk buy cialis sample pack cialis generisches kanada cialis australia org
چهارشنبه 25 مهر 1397 ساعت 11 و 08 دقیقه و 42 ثانیه
Most actors make investments their time and efforts poorly.
دوشنبه 9 مهر 1397 ساعت 17 و 07 دقیقه و 57 ثانیه

Amazing information. Thank you!
calis cialis daily dose generic link for you cialis price cheap cialis cialis prices in england cialis para que sirve cialis for daily use 5 mg cialis coupon printable 200 cialis coupon cialis canadian drugs
یکشنبه 1 مهر 1397 ساعت 15 و 09 دقیقه و 31 ثانیه

Thank you, Loads of advice.

canadian pharmacies that are legit canadian rxlist online pharmacies tech school canadian prescription drugstore buy viagra online usa canadian cialis canada online pharmacies for men canadian pharmacy cialis trust pharmacy canadian drugs for sale on internet
چهارشنبه 28 شهریور 1397 ساعت 10 و 49 دقیقه و 32 ثانیه

Superb knowledge. Cheers.
canada discount drugs cialis cheap cialis cost of cialis per pill prezzo cialis a buon mercato cialis cipla best buy generic cialis we recommend cialis info india cialis 100mg cost we recommend cialis best buy tadalafil
دوشنبه 7 خرداد 1397 ساعت 16 و 23 دقیقه و 04 ثانیه

Helpful facts. Thank you!
brand cialis nl how to purchase cialis on line cialis reviews pastillas cialis y alcoho cialis 5mg cialis 5 mg schweiz cialis 5mg prix cialis lilly tadalafi we use it cialis online store how do cialis pills work
پنجشنبه 6 اردیبهشت 1397 ساعت 04 و 40 دقیقه و 26 ثانیه

Fantastic write ups. Kudos!
viagra pharmacy online viagra buy viagra get a prescription online for viagra viagra pills can you buy viagra without a prescription buy real viagra online uk buying viagra online australia buy viagra with prescription buy viagra without consultation uk get viagra uk viagra buy online uk
یکشنبه 19 فروردین 1397 ساعت 03 و 56 دقیقه و 57 ثانیه

Thank you, A lot of stuff.

cialis daily opinioni cialis generico ou acheter du cialis pas cher when will generic cialis be available female cialis no prescription cialis generic tadalafil buy sublingual cialis online pastillas cialis y alcoho cialis tablets for sale cialis cipla best buy
جمعه 3 فروردین 1397 ساعت 07 و 09 دقیقه و 50 ثانیه

Thank you! Plenty of forum posts.

if a woman takes a mans cialis we use it 50 mg cialis dose cialis cost when will generic cialis be available estudios de cialis genricos wow cialis 20 cialis en mexico precio buy cialis online cheapest cialis for sale south africa recommended site cialis kanada
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است