تبلیغات
۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ - توافق آمریکایی-صهیونیستی پیش از اغتشاشات ایران +عکس و فیلم
۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞
*.شهدا ذخائر عالم بقا هستند.*
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


بر قامت رعنای شهیدان صلوات

زمزمه نایب المهدی با حضرتش (عج)
ای سید و مولای من! من جان ناقابلی دارم (گریه حضار) ، جسم ناقصی دارم و اندک آبرویی دارم که این را هم خود شما دادید که همه این ها را فدای انقلاب و نثار شما می کنم . سید ما و مولای ما ،برای ما دعا کن که صاحب این انقلاب شمایی .


عقل باید غربال کننده باشد

روایت بسیار معروفی داریم که در کتاب العقل والجهل کافی، بحار و تحف العقول امده است. وروایتی است که

هشام بن الحکم متکلم معروف از حضرت موسی ابن جعقر(ع).(خطاب به خود هشام) نقل کرده است.

درانجا حضرت به این ایه قران که در سوره زمر است استناد می فرمایند:

( فبشرعبادالذین یستمعون القول قیتبعون احسنه اولییک الذین هدیهم الله واولییک هم اولوالالباب )

ایه عجیبی است:

بشارت بده بندگان مرا انان که سخن را استماع می کنند.بعد چکار می کنند؟

ایا هر چه را شنیدند هتان را باور می کنند وهمان را بکار می بندند یا همه را یکجا رد می کنند؟

(فیتبعون احسنه) نقادی می کنند، سبک و سنگین می کنند،ارزیابی می کنند،ان را که بهتر است انتخاب

می کنند. وان بهتر انتخاب شده را پیروی می نمایند.

انوقت می فرماید:

چنین کسانی هستند که حدا انها راهدایت کرده (یعنی هدایت اللهی و استفاده از نیروی عقل این است)

(واولییک هم اولوالااباب) اینهابراستی صاحبان عقل هستند. این،دعوت عجیبی است.

حضرت خطاب به هشام این طور می فرمایید:

(یا هشام! (ان الله تبارک و تعالی بشر اهل العقل و الفهم فی کتابه فقال) خدا اهل عقل و فهم را بشارت

داده و فرموده:

(فبشرعبادالذین یستمعون القول فیتبعون احسنه....)

از این ایه و حدیث کاملا پیداست که یکی از بارزترین صفات عقل برای انسان همین تمیز وجدا کردن است

جدا کردن سخن راست از سخن دروغ،سخن ضعیف ازسخن قوی، سخن منطقی از سخن غیر منطقی،

وخلاصه غربال کردن، عقل ان وقت برای انسان عقل است که به شکل غربال در بیاید :یعنی هر چه را که

وارد می شود سبک سنگین کند ،غربال کند ، انهایی را که به درد نمی خورد دور بریزد و به درد خورها را

نگاه دارد . (تعلیم و تربیت در اسلام شهید مطهری)جانم فدای رهبر


امام خامنه ای:
..................

رزمنده ای كـه در فـضای سایبر می جنـگی بـرای فـشردن كلیدهای كامپیوتر وضـو بگیر و بـا نیـت قربه الی الله مطلب بنویس.بدانكه تو مصداق و مارَمَیت اِذ رَمَیت ... هستی .تو در شبهای تـاریك جبهه سایبری از میدان مین گناه عبور میكنی مراقب باش،به شهدا تمسك كن بصیرتت را بالا ببر كه تركش نخوری...رابطه خودت را با خدا زیاد كن...با اهل بیت یكی شو و در این راه گوش به فرمان آنها باش.
.............." یک نفر را مثل آقاى خامنه‌ای پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى کنـید، ایشان را من سالهاى طولانى مى شناسم،.» امام خمینى «قدس سره»


علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
جلوی حضرت آقا دو زانو نشسته و ایشان را مولا خطاب می‌کنند.
حضرت آقا ناراحت شده و به علامه می‌فرمایند این کار را نکنید.
علامه حسن‌زاده می‌فرمایند: اگر یک مکروه از شما سراغ داشتم این کار را نمی‌کردم.
ایشان در جای دیگر فرموده‌اند: گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان
گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عج) است.


آیت‌الله حسن‌زاده آملی می‌فرمایند: رهبر عظیم‌الشأن‌تان را دوست بدارید،
عالمی،‌ رهبری، موحدی، سیاسی، دینداری، انسانی، ربانی، پاک منزه،
کسی که دنیا شکارش نکرده، قدر این نعمت عظما را که خدا به شما عطا فرموده،
قدر این رهبر ولی وفی الهی را بدانید، مبادا این جمعیت ما را، مبادا این کشور ما را،
مبادا این کشور علوی را، این نعمت ولایت را از دست شما بگیرند.
خدایا به حق پیامبر و آل پیامبر سایه این بزرگ‌مرد، این رهبر اصیل اسلامی
حضرت آیت‌الله معظم خامنه‌ای عزیز را مستدام بدار.


بنده نگران مسئله فرهنگ هستم / اساس،باید تقویت جناح فرهنگی مومن باشد / امیدوارم مسئولین فرهنگی توجه داشته باشند كه چه می كنند،با مسائل فرهنگی نمی شود شوخی و بی ملاحظگی كرد / همه باید قدر جوانان مومن و انقلابی را بدانند،اینها هستند كه روز خطر سینه سپر می كنند.

بیانات در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبرى ۱۳۹۲/۱۲/۱۵رهبر معظم انقلاب آیت الله امام خامنه ای (مدظله العالی) :

«چادر بهترین نوع حجاب ایرانی و نشانه ملی ماست/ آن‌ها با چادر و حجاب صحیح و متقن شما از همه چیز بیشتر دشمن‌اند»

«مردم ما چادر را انتخاب کرده‏اند. البته ما هیچ وقت نگفتیم که «حتماً چادر باشد، و غیرچادر نباشد.» گفتیم که «چادر بهتر از حجاب‌هاى دیگر است.» ولى زنان ما مى‏خواهند حجاب خودشان را حفظ کنند. چادر را هم دوست دارند. چادر، لباس ملى ماست. چادر، پیش از آن‏که یک حجاب اسلامى باشد، یک حجاب ایرانى است. مال مردم ما و لباس ملى ماست.»

سیّد مرتضی آوینی

هریک از این ترفندهایی که آمریکا دربرابر ما به کار برده است کافی است که انقلاب یا رژیمی را سرنگون کند،اما دربرابر جمهوری اسلامی از همه این مکرها جز تثبیت بیشتر ما و صدورانقلاب اسلامی به همه جهان کار دیگری برنیامده است. آنچه که به ما اینچنین قدرتی بخشیده این است که ما برخلاف همه دنیا تابع «اعتقاداتمان»هستیم نه«اقتصادمان» .

امیرالمؤمنین علیه السلام می‌فرماید:

روزی رسول خدا از ما پرسید:« بهترین کار برای زنان چیست؟»


فاطمه علیهاسلام پاسخ داد:« بهترین کار برای زنان این است که مردان را نبینند و مردان نیز آنها را نبینند.»
امید است لحظاتی شاد, مفید و معنوی در کنار ما داشته باشید.
دست هممون برسه ضریح امام حسین (علیه السلام).
یا علی.
التماس دعا.
مدیر: مرکا

مدیر وبلاگ :
نویسندگان
پیوند روزانه
پخش زنده حرم آیه قرآن حدیث موضوعی
روزشمار فاطمیه


دریافت کد لوگوی سایت مراجع معظم تقلید
مهدویت امام زمان (عج)

وصیت شهدا انقلاب اسلامی ذکر روزهای هفته جنگ دفاع مقدس سوره قرآن
پشت پرده اغتشاشات/۱

توافق آمریکایی-صهیونیستی پیش از اغتشاشات ایران +عکس و فیلم

ترامپ نتانیاهو

مقامات ارشد آمریکا و رژیم صهیونیستی چند روز پیش از آغاز اغتشاشات در ایران در کاخ سفید با یک‌دیگر دیدار و درباره «مبارزه عملی» با جمهوری اسلامی به توافق رسیدند.


سرویس جنگ نرم مشرق - اغتشاشات اخیر در برخی شهرهای ایران اگرچه در مقایسه با فتنه ۸۸ ابعاد بسیار کوچک‌تری داشت و این موج جدید فتنه عملاً هرگز از زمین بلند نشد، اما دولت یک‌ساله آمریکا آن را فرصتی جدی برای اِعمال دشمنی با جمهوری اسلامی دید و مقامات این کشور و در رأس آن‌ها دونالد ترامپ، عجولانه تلاش کردند تا زیر پر و بال عده معدودی آشوبگر را بگیرند. البته مواضع ترامپ و اعضای کابینه‌اش به شکل انکارناپذیری به مواضع سران رژیم صهیونیستی، از جمله بنیامین نتانیاهو، نزدیک بود و واضح است که این مواضع، هم در پشت پرده و هم علناً، از پیش هماهنگ شده بودند.

مقامات آمریکا و رژیم صهیونیستی تنها چند روز پیش از آغاز اغتشاشات، درباره «مبارزه عملی با ایران» به توافق رسیدند

پایگاه اینترنتی آمریکایی  Moon Of Alabama «ماه آلاباما[۱]» طی گزارش‌هایی در همین‌باره، ابتدا توضیح می‌دهد که چگونه طی اغتشاشات اخیر در ایران، «عوامل تغییر نظام، اعتراضات اقتصادی را ربودند[۲]» و سپس شواهدی را بررسی می‌کند که اثبات می‌کند چگونه «حمایت زودهنگام آمریکا از شورشگران نشان‌دهنده طرحی بزرگ‌تر است[۳].» این پایگاه نهایتاً به فروکش کردن اغتشاشات در ایران نیز اشاره می‌کند و می‌نویسد: اکنون «آمریکا فاز بعدی را آماده می‌کند[۴].» اگرچه پایگاه «ماه آلاباما» نویسنده گزارش‌های خود را علناً معرفی نمی‌کند، اما تصور می‌شود این پایگاه حاوی گزارش‌های کارشناسی آمریکایی باشد که پیش‌تر با نام مستعار «بیلمان» مطالبی را در انتقاد از سیاست‌های کاخ سفید منتشر می‌کرد. با این وجود، گرداننده پایگاه ماه آلاباما در حال حاضر، کارشناسی آمریکایی با نام (مستعار) «برنهارد» است.


مشرق قصد دارد گزارش‌های پایگاه ماه آلاباما را در قالب دو گزارش در اختیار مخاطبان محترم قرار دهد. آن‌چه در ادامه می‌خوانید بخش اول از این مجموعه گزارش است. تمام مطالب و ادعاهای مطرح شده در این گزارش مورد تایید مشرق و همچنین نافی بسترهای داخلی ناآرامی‌های اخیر نیست و صرفا جهت استفاده نخبگان و آگاهی مخاطبان از تحلیل‌های پیرامون حوادث اخیر منتشر می‌شود.


«مبارزه عملی» با ایران، موضوع توافق آمریکایی-صهیونیستی پیش از اغتشاشات

ماه آلاباما، روز جمعه ۸ دی ۹۶ گزارش اول خود را این‌گونه آغاز می‌کند: «دیروز و امروز شاهد اعتراض‌های کوچکی در ایران بودیم. این اعتراضات احتمالاً مرحله اول یک عملیات بزرگ «تغییر نظام» است که توسط آمریکا و اسرائیل با کمک یک گروه تروریستی [مجاهدین خلق] آغاز شده است. اوایل ماه جاری [دسامبر ۲۰۱۷] کاخ سفید و صهیونیست‌ها برای حمله‌ای جدید علیه ایران آماده شدند: یک مقام ارشد آمریکایی در گفت‌وگو با هاآرتص تأیید کرد که هیأتی به ریاست مشاور امنیت ملی اسرائیل اوایل ماه جاری برای گفت‌وگوی دوجانبه درباره استراتژی مبارزه با تجاوزهای ایران در غرب آسیا (خاورمیانه)، با مقامات ارشد آمریکایی در کاخ سفید دیدار کرد[۵]

با توجه به فرارسیدن موعد تصمیم‌گیری دوباره رئیس‌جمهور آمریکا درباره لغو یا تأیید برجام در ماه ژانویه، آیا اغتشاشات در ایران می‌تواند دست‌آویزی خودساخته برای ترامپ و نتانیاهو باشد؟این مقام آمریکایی ضمن تأکید بر این‌که این گفت‌وگوها، اوج گفت‌وگوهای دوجانبه درباره ایران نبوده، بلکه صرفاً بخشی از گفت‌وگوهای ادامه‌دار دو طرف بوده که طی هفته‌ها و ماه‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت، از گفت‌وگوی دو طرف درباره «استراتژی جامع ایران» در دولت ترامپ خبر داد. هاآرتص خاطرنشان می‌کند که گفت‌وگوهای دوجانبه میان واشینگتن و تل‌آویو به خصوص در ماه ژانویه اهمیت زیادی پیدا خواهند کرد، چراکه ترامپ در این ماه باید بار دیگر درباره اِعمال مجدد تحریم‌های ضدایرانی تصمیم بگیرد؛ اقدامی که عملاً به معنای شکست برجام خواهد بود.

ماه آلاباما سپس به نقل از پایگاه خبری آمریکایی «آکسیوس» گزارش می‌دهد که مقامات صهیونیست درباره نتایج نشست آمریکایی-صهیونیستی درباره ایران این‌گونه می‌گویند: «آمریکا و اسرائیل ‌درباره تحولات مختلف در منطقه و به ویژه تحولات مرتبط با ایران، اتفاق‌نظر دارند. ما درباره استراتژی و سیاست مورد نیاز برای مقابله با ایران به درک مشترکی دست یافتیم. این درک مشترک هم درباره استراتژی کلی است و هم درباره اهداف ملموس، روش عملیاتی و ابزارهای مورد نیاز برای رسیدن به این اهداف[۶]

«کاندولیزا رایس» (راست) مهره کلیدی آمریکا در فتنه ۸۸ و «کارل بیلت» مهره آمریکا در اغتشاشات ۹۶

رد پای سازمان‌های جاسوسی آمریکا و انگلیس در اغتشاشات

این گزارش، اعتراضات در ایران را نتیجه احتمالی همین نشست و توافق غیررسمی می‌داند و توضیح می‌دهد که «اعتراضات علیه سیاست‌های (نو)لیبرال اقتصادی دولت روحانی در ایران، مشروع است.» نویسنده، تجمع‌کنندگان در خیابان را تنها افرادی نمی‌داند که از این وضعیت ناراضی هستند، بلکه خاطرنشان می‌کند که رهبر ایران نیز گفته است که این کشور با «گرانی، تورم و رکود» مواجه است و مقامات دولت باید این مشکلات را با عزم و اراده جدی حل کنند.»

اعتراضات هم‌زمان در چند شهر نمی‌تواند خودجوش باشد، بلکه نشان از برنامه‌ریزی پشت پرده دارد.کارشناس ماه آلاباما در ادامه گزارش روز جمعه خود به‌رغم موجه دانستن اعتراضات به وضعیت اقتصادی در ایران[۷]، اشاره می‌کند: «پنج‌شنبه و امروز، ماهیت شعارهای برخی معترضان، از تقاضا برای بهبود شرایط اقتصادی، به تقاضای تغییر نظام تغییر کرد. گمان من این است که مظنونان همیشگی پشت این اعتراضات هستند. توجه داشته باشید که این اعتراضات هم‌زمان در چندین شهر آغاز شده است و این نشان می‌دهد که اعتراضات، نوعی تنش خودجوش در یک شهر نبوده، بلکه نوعی هماهنگی پشت آن وجود داشته است.»

در ادامه گزارش، پیام توئیتری روز پنج‌شنبه «کارل بیلت» سیاستمدار سابق سوئدی و رئیس شورای روابط خارجی اروپا نیز به عنوان نشانه دیگری از وجود یک نقشه پشت پرده ذکر می‌شود. بیلت در این پیام می‌نویسد: «گزارش‌ها از قطع شدن امواج شبکه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای در شهرهای بزرگ ایران حکایت دارد. این اقدام نشان‌دهنده ترس نظام ایران از گسترش اعتراضات امروز است[۸].» با این وجود، چنان‌که نویسنده گزارش توضیح می‌دهد: «به‌رغم جست‌وجو در زبان‌های مختلف، هیچ گزارشی مبنی بر قطع شدن امواج ماهواره‌ای در ایران پیدا نشد.» این کارشناس آمریکایی ادامه می‌دهد: «کارل بیلت، نخست‌وزیر سابق سوئد است. وی [طبق اظهارات جولیان آسانژ[۹]] سال ۱۹۷۳ به عنوان جاسوس سیا[۱۰] استخدام شد و از آن زمان تبدیل به یک مهره پخته آمریکایی شده است. او در کودتای اوکراین نیز شرکت داشت و سعی می‌کرد تا شخصاً از آن سود ببرد[۱۱].» ماه آلاباما هم‌چنین اشاره می‌کند که تنها پاسخ به توئیت بیلت، از جانب کاربری تحت عنوان «ریاض سوئد» بود که ویدیویی از اعتراضات در ایران را، به نقل از بی‌بی‌سی، نشان می‌داد[۱۲]. نویسنده درباره «ریاض سوئد» نیز می‌نویسد: «این حساب کاربری، ویژگی‌های غیرمعمولی دارد: از سپتامبر ۲۰۱۶ فعال بوده، ۶۵۵ توئیت هم داشته، اما فقط ۳۳ دنبال‌کننده دارد.»

  00:00           
00:00
 
00:00
         
 
فعالیت حساب‌های کاربری جعلی سازمان جاسوسی انگلیس در فتنه ۸۸

سازمان جاسوسی انگلیس، در شبکه‌های اجتماعی حساب کاربری می‌سازد تا از آن‌ها برای تغییر نظام در ایران استفاده کند.کارشناس ماه آلاباما تصریح می‌کند: «اتفاقاً همین دیروز یکی از سخنرانی‌ها در کنگره «هکری» «باشگاه کامپیوتری بحران[۱۳]» درباره حساب‌های کاربری ساختگی «ستاد ارتباطات دولتی» سرویس مخفی انگلیس، در توئیتر و فیس‌بوک بود. از این حساب‌ها برای دست‌یابی به اطلاعات انسانی و عملیات‌های «تغییر نظام» استفاده می‌شود. در بخشی از این سخنرانی، به اسنادی از ستاد ارتباطات دولتی اشاره می‌شود که ایران را به عنوان یکی از اهداف این استراتژی معرفی می‌کنند. سخنران به طور خاص به یک حساب کاربری با آدرس @۲۰۰۹Iranfree اشاره دارد که برای دامن زدن به اعتراضات در ایران پس از انتخاب مجدد احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور وقت این کشور، مورد استفاده قرار گرفته است.»

تبدیل اعتراض به اغتشاش با کمک گروهک تروریستی مجاهدین خلق

نویسنده گزارش شواهد دیگری را نیز برمی‌شمارد که نشان می‌دهند «برخی از این اعتراضات، دلایل صرفاً اقتصادی دارند، اما برخی منافع دیگر، آن‌ها را می‌ربایند.» وی به نقل از رویترز، اعتراضات در اصفهان را یکی از این موارد می‌داند و می‌نویسد که اگرچه این اعتراضات در ابتدا یک گردهمایی توسط کارگران کارخانه در اعتراض به عدم دریافت حقوق‌هایشان بود، اما شعارهای اقتصادی این افراد به سرعت تبدیل به شعارهایی علیه نظام و مقامات ایرانی شد.» رویترز هم اعتراف می‌کند که اعتراضات سیاسی در ایران به ندرت اتفاق می‌افتد و تظاهرات معمولاً توسط کارگران و به خاطر اخراج یا عدم پرداخت دست‌مزد انجام می‌شود.

منافقین از فعال‌ترین گروه‌ها در اغتشاشات اخیر ایران هستند.نویسنده با اشاره به دو ویدیوی منتشرشده توسط سرویس فارسی بی‌بی‌سی، می‌نویسد: «در این ویدیوها و ویدیوهای دیگری که من دیده‌ام، صرفاً گروه‌های کوچک، مثلاً ۱۰ نفری، در اعتراضات فعال هستند و بقیه افراد صرفاً کنار ایستاده‌اند یا دارند از این افرادی فیلم می‌گیرند که دارند شعار می‌دهند.» وی در ادامه، نقش گروهک تروریستی مجاهدین خلق[۱۴] را نیز در اغتشاشات اخیر بررسی می‌کند و می‌نویسد که ویدیوهای منتشرشده توسط گروهک تروریستی مجاهدین [منافقین] خلق نیز اغلب، بر خلاف ادعای «ده‌ها هزار نفری» این گروهک، اعتراضات کوچکی را نشان می‌دهند.

گروهک منافقین از فعال‌ترین گروه‌های حامی اغتشاشگران در ایران است

نویسنده خاطرنشان می‌کند که مجاهدین خلق و سازمان «شورای ملی مقاومت ایران» شاخه غیرنظامی این گروهک بیش‌ترین دخالت را در اعتراضات اخیر ایران داشته‌اند. این گروهک تا کنون بیش از ۱۰ گزارش درباره این اعتراضات نوشته و رئیس آن نیز بیانیه‌ای در حمایت از اعتراضات صادر کرده است؛ بیانیه‌ای که در آن آمده «دیروز مشهد، امروز کرمانشاه، و فردا سراسر ایران» و ادعا شده است که این «قیام» به معنای پایان کار جمهوری اسلامی خواهد بود. نویسنده ماه آلاباما، دخالت زودهنگام مجاهدین خلق در اغتشاشات ایران را «بی‌نهایت مشکوک» توصیف می‌کند و یادآور می‌شود که همین گروهک تروریستی بود که سال ۲۰۱۲ به رژیم صهیونیستی کمک کرد تا دانشمندان هسته‌ای ایران را ترور کند[۱۵].


ماه آلاباما در ادامه به گزارش ماه اکتبر مؤسسه «کیتو» نیز اشاره می‌کند که در آن یکی از گزینه‌های پیش روی ترامپ برای مقابله با ایران را سیاست «تغییر نظام از درون» می‌داند (گزارش مشرق در این‌باره را از این‌جا بخوانید). توضیحات بیش‌تر درباره نقش پررنگ آمریکا در اغتشاشات اخیر ایران، در ادامه گزارش اول ماه آلاباما و هم‌چنین در گزارش‌های دوم و سوم این پایگاه اینترنتی مورد بررسی ارائه شده است. بخش دوم گزارش مشرق که طی روزهای آینده منتشر خواهد شد، با جزئیات بیش‌تر به همین موضوع می‌پردازد.


[۱] Billmon Link

[۲] Iran - Regime Change Agents Hijack Economic Protests Link

[۳] Iran - Early U.S. Support For Rioters Hints At A Larger Plan Link

[۴] Iran - Few Protests - Some Riots - U.S. Prepares The Next Phase Link

[۵] Israeli Delegation Met U.S. Officials to Discuss 'Iran Strategy,' Syria Link

[۶] Scoop: U.S. and Israel reach joint plan to counter Iran Link

[۷] Hundreds protest against high prices in Iran Link

[۸] Reports of signals of international satellite TV networks jammed in large cities of Iran. Would be sign of regime fear of today’s protests spreading. Link

[۹] Julian Assange: The Rolling Stone Interview Link

[۱۰] Bildt accused of leaking secrets to the US Link

[۱۱] Carl Bildt: hovering between prison and the Ukrainian Premiership Link

[۱۲] Replying to @carlbildt Link

[۱۳] About media.ccc.de Link

[۱۴] Designation of National Council of Resistance and National Council of Resistance of Iran under Executive Order ۱۳۲۲۴ Link

[۱۵] Israel's Mossad Trained Assassins of Iran Nuclear Scientists, Report Says Link

نوع مطلب : اخبار مهم به روز و به ساعت، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 16 دی 1396
یکشنبه 17 دی 1396 ساعت 10 و 34 دقیقه و 45 ثانیه
خیلی دوست دارم تبادل لینک داشته باشم.بهم سر بزن اگه خوشت اومد تبادل انجام بده
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
موضوعات
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

لوگوی ما

 کربلایی 110-علی اکبر محمدزاده مازندرانی

تارنمای تخصصی سردارشهیدحمیدرضانوبخت

سفیر هراز

کد متحرک کردن عنوان وب

امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞ محفوظ است